Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la Valenii de Munte 21 MARTIE 2009

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Turneu A la Valenii de Munte 21 MARTIE 2009

    Domnule Botarca,
    La Topoloveni nu am participat si de aceea nu am fost foarte atent la topicul respectiv. Departe de mine sa minimalizez vreuna dintre aceste initiative relationate cu transparenta. Prin postul meu am vrut intr-adevar sa sugerez ca multi sunt cei care nu au nimic de-aface cu acest cuvant, mai ales cei care gestioneaza bani publici.
    In alta ordine de idei, noroc ca avem fosti campioni care organizeaza cantonamente ca "alesii" cluburilor noastre (banuiesc ca acesta este modul de alegere in federatie) nu au nimic de-a face cu initiativele doar cu banii .

    Comentariu


    • Re: Turneu A la Valenii de Munte 21 MARTIE 2009

      Postat în original de lica
      Buna! am fost provocat si asta ma incita.......luam legatura si daca veniti voi cu tuica domnule Dan2 si Chiru(de unde dreaku sa aibe asta tuica?!?!?!0vitei,miei si ceva carne de porc se gaseste din belsug si aici ,aaaaa si carbune frate pt. gratare si o STRAJA.....pt. scki,.............e dragut,ce mai.....v-o fac eu pina la anu ,ca o sa va indragostiti ,nunumai de mine,ci si de Valea Jiului8........discutam
      Suntem cu ochii cat cepele, burdusim buzunarele, asteptam semnalul si te trezesti acolo cu tot AMATURUL!

      Comentariu


      • Re: Turneu A la Valenii de Munte 21 MARTIE 2009

        Postat în original de sorin167
        Postat în original de iulian
        Foarte interesant, este prima data cand se fac publice in detaliu bilanturile unui turneu Amatour.
        Iulian,
        Este al doilea turneu la care s-a facut public bugetul. La concursul A din 7 februarie - Topoloveni am eu un raspuns dupa turneu unde am precizat cum s-au impartit banii. Cred ca ar trebui facut in mod constant acest lucru, pentru transparenta activitatii noastre. Dam astfel o palma puternica tuturor organizatiilor nationale tip federatie care nu sunt foarte prietene cu acest cuvant (transparenta)!
        SI ca sa fim si mai exacti, primul turneu la care s-a facut public bugetul a fost unul dintre cele de la Brazi (al doilea cred) cand Dl. Urzeala a luat microfonul si a anuntat ca s-au strans.... x lei, s-au cheltuit.... y lei iar suma ramasa, de .... z lei va fi donata unor elevi din Brazi sau din imprejurimi .... . Nu mai retin exact situatia dar in general este asa cum am descris-o si imi aduc aminte ca a dat personal banii unei delegatii formata din profesor si un elev.
        Acum, ca am stabilit podiumul , revenim la antrenamentele de la masa .
        Numai bine!

        Comentariu


        • Re: Turneu A la Valenii de Munte 21 MARTIE 2009

          Organizatorii de la Brazi au facut atunci un gest foarte frumos si au donat toti banii stransi din taxa de participare catre un camin de copii daca tin bine minte! Cheltuielile legate de turneu au fost suportate integral de catre Primaria Brazi si/sau Clubul din Brazi.
          www.clubarena08.ro

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X