Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ITTF.Dupa mingile de plastic,o alta aberatie.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ITTF.Dupa mingile de plastic,o alta aberatie.

    http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...-in-Net-Height
    Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
    Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

  • #2
    Eu cred ca baietii aia de la ITTF sunt cu mintea prea hodinita...
    Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

    Comentariu


    • #3
      Următoarea propunere ar putea fi interzicerea fețelor soft, pentru încetinirea jocului, sau scoaterea în afara legii a topspinului
      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Sau interzicerea chinezilor..
        Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
        Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

        Comentariu


        • #5
          Dacă lăsau mingile din celuloid și ridicau puțin fileul, cred ca era bai mai mic și obțineau și ce voiau...
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Eu cred ca s-au infiltrat printre ei niste politruci, cu ochi albastri, de pe la noi. Ha!

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de grasomega Vezi post
              Dacă lăsau mingile din celuloid și ridicau puțin fileul, cred ca era bai mai mic și obțineau și ce voiau...
              Noile mingi din plastic sau plastic in amestec cu celuloid, vor fi mai bune decat cele vechi peste putin timp (daca nu deja sunt...)
              P.S.: Este doar punctul meu de vedere
              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de gpopescu Vezi post
                Noile mingi din plastic sau plastic in amestec cu celuloid, vor fi mai bune decat cele vechi peste putin timp (daca nu deja sunt...)
                P.S.: Este doar punctul meu de vedere
                Este o speranta sau va bazati pe ceva informatii?
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dado_daniel Vezi post
                  Este o speranta sau va bazati pe ceva informatii?
                  Daca incepi sa joci numai cu cele noi 40+ (de plastic sa spunem ca ar fi)..., iar dupa o perioada de cateva saptamani joci din nou cu cele de celuloid (de 40), o sa ti sa para ca vechile mingi nu mai sar deloc bine, ca sunt foarte usoare si ... trebuie sa faci acest lucru ca sa iti dai seama ce vreau sa spun.!!
                  Conditia este ca mingile de plastic 40+ sa fie bune (vezi Galaxy Yinhe 3* 40+, Kingnik 3* 40+ sau Joola 3* 40+)
                  Este bineinteles doar punctul meu de vedere sau asa vad eu diferenta intre cele doua tipuri de mingi.
                  blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de gpopescu Vezi post
                    Daca incepi sa joci numai cu cele noi 40+ (de plastic sa spunem ca ar fi)..., iar dupa o perioada de cateva saptamani joci din nou cu cele de celuloid (de 40), o sa ti sa para ca vechile mingi nu mai sar deloc bine, ca sunt foarte usoare si ... trebuie sa faci acest lucru ca sa iti dai seama ce vreau sa spun.!!
                    Conditia este ca mingile de plastic 40+ sa fie bune (vezi Galaxy Yinhe 3* 40+, Kingnik 3* 40+ sau Joola 3* 40+)
                    Este bineinteles doar punctul meu de vedere sau asa vad eu diferenta intre cele doua tipuri de mingi.
                    Cred ca e vorba de puterea obisnuintei corpul/m?na se adaptează, ne ?nvățăm cu chiu cu vai și cu răul si cu binele )
                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                    Comentariu


                    • #11
                      Am jucat de vreo 3-4 ori cu mingi de plastic Butterfly. Sunt mai usoare si au un sunet ciudat . Manat de curiozitate am cumparat saptamana trecuta un set de 3 mingi Nittaku de 3 stele. Vreau sa zic ca sunt total diferite de Butterfly. Sunt la fel de grele ca cele din celuloid si sunetul la fel. Chiar nu am sesizat diferente intre celuloid si plastic in cazul acestor mingi. Pun si linkul cu mingile despre care vorbesc
                      http://tenismasa.ro/new-2014-nittaku...-mingi/732.htm
                      JOOLA Zelebro
                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                      Comentariu


                      • #12
                        Parerea mea este ca, cine stie tenis de masă, se adapteaza la orice noua modificare. Cu antrenament si rabdare se rezolva totul si micile inconveniente, de orice natura ar fi acesatea, sunt depasite.
                        R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                        "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X