Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Agnita-28 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eliminatorii OPEN
    1. Sicoe Rodica
    ------------------------- Sicoe Rodica 3-0
    16. Bye
    -------------------------------------------------- Sicoe Rodica 3-2
    9. Sufletel Radu
    ------------------------- Sufletel Radu 3-1
    8. Zelariu Petru
    --------------------------------------------------------------------------- Sicoe Rodica 3-0
    5. Vitan Vasile
    ------------------------- Grigore Alexandru 1-3
    12. Grigore Alexandru
    -------------------------------------------------- Moldovan Alexandru 1-3
    13. Bye
    ------------------------- Moldovan Alexandru 0-3
    4. Moldovan Alexandru

    . ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Sicoe Rodica 3-1

    3. Macovei Liviu
    ------------------------- Macovei Liviu 3-0
    14. Bye
    -------------------------------------------------- Macovei Liviu 3-1
    11. Irsai Istvan
    ------------------------- Toth Beatrice 1-3
    6. Toth Beatrice
    --------------------------------------------------------------------------- Macovei Liviu 3-2
    7. Migea Cornel
    ------------------------- Andone Claudiu 0-3
    10. Andone Claudiu
    -------------------------------------------------- Farkas Gabor 2-3
    15. Bye
    ------------------------- Farkas Gabor 0-3
    2. Farkas Gabor

    Comentariu


    • Clasament OPEN

      1. Sicoe Rodica - Cugir
      2. Macovei Liviu - Brașov
      3 -- 4
      Moldovan Alexandru - Târnaveni
      Farkas Gabor - Targu Mureș
      5 -- 8
      Sufletel Radu - Alba Iulia
      Toth Beatrice - Mediaș
      Grigore Alexandru - Campina
      Andone Claudiu - Cugir
      9 -- 12
      Migea Cornel - Sibiu
      Irsai Istvan - Targu Mureș
      Zelariu Petru - Târnaveni
      Vitan Vasile - Târnaveni
      13 -- 2v gr.sup.
      Apian Florin - Bistrița
      14 -- 20 1v gr.sup.
      Daneliuc Gabi - Sibiu
      Aron Darie - Sibiu
      Vladoiu Gelu - Brașov
      Meszar Razvan - Arad
      Baciu Gabriel - Târnaveni
      Lunca Razvan - Târnaveni
      Carpaci Alexandru - Ludus
      21 -- 24 0v gr.sup.
      Hutanu Alin - Brașov
      Iancu Sorin - Sibiu
      Dabacan Dorin - Târnaveni
      Nechita Alexandru - Agnita
      25 -- 27 2v gr.inf.
      Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      Molnar Tihamer - Târnaveni
      Dordea Lucian - Mediaș
      28 -- 30 1v gr.inf.
      Radu Constantin - Sibiu
      Matei Dumitru - Deva
      Benyovski Bela - Sibiu
      31 -- 36 0v gr.inf.
      Mitzea Alexandru - Sibiu
      Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
      Pinzar Andrei - Mediaș
      Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
      Cernejenco Constantin - Sibiu
      Beltechi Paul - Victoria

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Rezervat Clasament

        Clasament INCEPATORI

        1. Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
        2. Toader Valentin - Agnita
        3 -- 4
        Baiu Teodor - Brașov
        Chibulcutean Bogdan - Târnaveni
        5 -- 8
        Morariu Marius - Sibiu
        Movileanu Neculae - Brașov
        Ciky Cornel - Fagaras
        Gligor George - Sibiu
        9 -- 16
        Chibulcutean Ioan - Târnaveni
        Dorling Raul - Cisnadie
        Pralea Marius - Botoșani
        Banu Nicolae - Ocna Sibiului
        Dragomir Paul - Sibiu
        Comanariu Stefan - Fagaras
        Sicoe Ioan - Turda
        Postelnicu Mihai - Deva
        17 -- 2v gr.sup.
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        18 -- 25 1v gr.sup.
        Kis Istvan - Brașov
        Roghina R.Cosmin - Sibiu
        Cioca Raul - Agnita
        Fulop Laszlo - Targu Mureș
        Ilie Octavian Marius - Brașov
        Kondort Arpad - Agnita
        Brașoveanu Vali - Sibiu
        Magerusan Radu - Mediaș
        26 -- 32 0v gr.sup.
        Sabau Mircea - Târnaveni
        Pica Horia - Fagaras
        Postelnicu Eric - Deva
        Crisan Casian - Agnita
        Midvichi Alexandru - Deva
        Oniga Paul - Blaj
        Fejeregyhazi Hunor - Targu Mureș
        33 -- 2v gr.inf.
        Stefan Patrick - Brașov
        34 -- 40 1v gr.inf.
        Moldovan Flavia - Târnaveni
        Loghin Florin - Brașov
        Rotariu Andrei - Sibiu
        Stancovici Bianca - Targu Mureș
        Bardas Patrick - Dumbraveni SB
        Ivan Dumitru - Fagaras
        Oprea Laurentiu - Mediaș
        41 -- 48 0v gr.inf.
        Movileanu Adrian - Brașov
        Niculescu Marin - București
        Zedler Iuliu - Blaj
        Csiki Alexandru - Târnaveni
        Husar Andreea - Targu Mureș
        Lefter Marius - Targu Mureș
        Gabor Claudiu - Agnita
        Voinea Valerian - Brașov

        Clasament AVANSATI

        1. Stanciulescu Bogdan - Brașov
        2. Ivan Catalin - Fagaras
        3 -- 4
        Pitac Ovidiu - Brașov
        Padurariu Costel - Brașov
        5 -- 8
        Stancalie Doru - Craiova
        Laszlo Levente - Miercurea Ciuc
        Timaru Ilie - Ocna Sibiului
        Bacanu Paulian - Brașov
        9 -- 16
        Derzsi Lorand - Targu Mureș
        Fancsali Kalman - Lunca de Sus
        Beches Andrei - Sibiu
        Toader George - Agnita
        Barac Marius - Sibiu
        Moca Alina - Mediaș
        Pelaghie Ioan - Targu Mureș
        Beltechi Razvan - Victoria
        17 -- 19 2v gr.sup.
        Veres Janos - Targu Mureș
        Weiss Simona - Cisnadie
        Demeny Zoltan - Brașov
        20 -- 24 1v gr.sup.
        Marin Floricel - Brașov
        Motorga Dorin - Targu Mureș
        Bucur Dan - Cisnadie
        Trandafir Vasile - Targu Mureș
        Moga Madalina - Mediaș
        25 -- 32 0v gr.sup.
        Antal Denes - Brașov
        Fulop Attila - Aiud
        Zedler Csaba - Agnita
        Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
        Tarau Vasile - Brașov
        Nicula Dumitru - Agnita
        Ambrus Szilard - Ludus
        Teglas Andreea - Ludus
        33 -- 34 2v gr.inf.
        Pacurar Cosmin - Blaj
        Dirlea Ioan - Aiud
        35 -- 40 1v gr.inf.
        Decean Darian - Sibiu
        Comsa Dan - Sibiu
        Sabau Gheorghe - Târnaveni
        Barbulescu Dan - Sibiu
        Bardas Ioan - Dumbraveni SB
        Moldovan Sidonia - Ludus
        41 -- 48 0v gr.inf.
        Mitrofan Petrica - Brașov
        Onet Nicolae - Sighișoara
        Bozosan Petre - Sibiu
        Balan Viorel - Bistrița
        Patrascu Dan - Sighișoara
        Nyaradi Attila - Sighișoara
        Aisner Imre - Ludus
        Gyerko Albert - Sighișoara

        Clasament OPEN

        1. Sicoe Rodica - Cugir
        2. Macovei Liviu - Brașov
        3 -- 4
        Moldovan Alexandru - Târnaveni
        Farkas Gabor - Targu Mureș
        5 -- 8
        Sufletel Radu - Alba Iulia
        Toth Beatrice - Mediaș
        Grigore Alexandru - Campina
        Andone Claudiu - Cugir
        9 -- 12
        Migea Cornel - Sibiu
        Irsai Istvan - Targu Mureș
        Zelariu Petru - Târnaveni
        Vitan Vasile - Târnaveni
        13 -- 2v gr.sup.
        Apian Florin - Bistrița
        14 -- 20 1v gr.sup.
        Daneliuc Gabi - Sibiu
        Aron Darie - Sibiu
        Vladoiu Gelu - Brașov
        Meszar Razvan - Arad
        Baciu Gabriel - Târnaveni
        Lunca Razvan - Târnaveni
        Carpaci Alexandru - Ludus
        21 -- 24 0v gr.sup.
        Hutanu Alin - Brașov
        Iancu Sorin - Sibiu
        Dabacan Dorin - Târnaveni
        Nechita Alexandru - Agnita
        25 -- 27 2v gr.inf.
        Imecs Attila - Miercurea Ciuc
        Molnar Tihamer - Târnaveni
        Dordea Lucian - Mediaș
        28 -- 30 1v gr.inf.
        Radu Constantin - Sibiu
        Matei Dumitru - Deva
        Benyovski Bela - Sibiu
        31 -- 36 0v gr.inf.
        Mitzea Alexandru - Sibiu
        Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
        Pinzar Andrei - Mediaș
        Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
        Cernejenco Constantin - Sibiu
        Beltechi Paul - Victoria




        Absenti .

        Incepatori.-Bereszki Robert -Târnaveni Nemotivat
        -Csiki Alexandru -Târnaveni Intarziat 2 ore nu a mai jucat prezent la sala.Transport ratat
        -Puiulet Iosif Agnita Motivat Ajutor de organizator
        -Sarbu Alin Agnita Motivat cedat loc musafirilor

        Avansati nu au fost absenti

        Open-Moldovan Iulia Ludus Nemotivat
        -Opris Dora Ludus Nemotivat

        Retrasii de dupa termenul limita se regasesc pe forum ,si las la latitudinea Comisiei de disciplina.

        P.S.Discutile avute la sala pe parcursul turneului pe tema retrageri au fost f. interesante .In momentul in care se v-a deschide un subiect pe aceasta tema le voi prezenta.

        Comentariu


        • Postat în original de Oktaw Marius
          Eu cred ca problema cu retragerile vine din cauza faptului că înscrierile se fac mult prea devreme față de ziua turneului. După cum unii știm, turneele de poker online sunt anunțate din timp, dar te poți înscrie cu puțin înainte, tocmai că urmează sa și participi. Oare la noi nu ar merge? Sa se știe de turneu iar înscrierile sa se facă cu 2 zile (de ex.) înainte de turneu, la o ora stabilită. Asa se vor înscrie doar cei care pot ajunge. Nu cred eu ca se va anula turneu din lipsa de participanți sau că vor rămâne pe dinafară așa multi. Cine e punctual se înscrie când se da startul. Chiar sunt curios dacă îmi împărtășește cineva părerea...

          Sent from my PrimoS2 using Tapatalk
          Chiar am discutat la Focșani cu Costi, si ar fi o varianta sa se anunte turneul si sa se inchida topicul, dupa care sa se deschida inainte cu 2 zile. Cu bune si cu rele , eu sunt de parere ca mai bine sa ramana asa si sa se retraga la timp fiecare decat sa ramana o enigma pentru logistica, nr sarmale, etc.pe ultima zi.

          Cine doreste astfel de experiment e liber sa faca.
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Felicitari organizatorilor,ospitalitatea la 10 +
            Bravo premiantilor,felicitari tuturor participantilor.

            Comentariu


            • Csabi, Emi, sunteti inimi mari, "specie" pe care ar trebui s-o ocrotim in circuit. Sper sa mai putem sa ne revedem la Agnita. Multumiri! Multa sanatate tuturor, iar mai-marilor AmaTurului intelepciune multa pentru a simti corect calea pe care sa dezvolte miscarea.
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Ca de obicei oameni calzi și primitori la Agnita. E o placere sa venim în fiecare an la voi. Mulțumim pentru ospitalitate și pentru tot ceea ce faceți ca sa fie unul din turneele apreciate de oameni. Stima.

                Comentariu


                • Felicitari organizatorilor, participantilor, castigatorilor!
                  O mica greseala de calcul la clasamentul grupei superioare 4 avansati, fara de care cei doi finalisti s-ar fi intalnit inca din primul tur eliminatoriu

                  Comentariu


                  • Mulțumesc organizatorilor pentru ospitalitate și felicit c?stigătorii! După cum se poate observa a fost ziua Bogdanilor....( probabil și pe doamna Rodica dacă ar fi fost băiat tot Bogdan ar fi chemat-o !... ) Să ne revedem sănătoși la următoarele turnee!

                    Comentariu


                    • Pe lângă oaspetii deja obisnuiti la turneele de la Agnita si din zona, eu vreau sa remarc participarea lui Florin Apian. Sincer eu il cautam prin clasament pe Govo dar am dat de alt Florin. După capul si priceperea mea, prezenta lui a ridicat cota turneului de la Agnita. Din partea mea multumiri pentru efortul de a participa. Iar pe Csaby il felicit pentru aceasta prezenta. Sigur are si el partea lui de vina.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Barta Istvan-Zsolt Vezi post
                        Felicitari organizatorilor, participantilor, castigatorilor!
                        O mica greseala de calcul la clasamentul grupei superioare 4 avansati, fara de care cei doi finalisti s-ar fi intalnit inca din primul tur eliminatoriu
                        Nu a fost nici o gresala de calcul in cazul de fata ci transcrierea corecta a rezultatelor din foaie.DomnulKalman si Bogdan au sesizat pozitile lor in eliminatori si impreuna am vazut ca rezultatul de2/3 trecut in foaie era defapt 1/3 rezultat ce a schimbat pozitia lor in grupa.Am sa modific si pe forum dar cred ca numaizilele urmatoare.Multumesc de atentionare

                        Comentariu


                        • felicitari Alex, asta da rezultat!!
                          Lemne: DHS Hurricane Long W997
                          FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                          BH: DHS GoldArc 8

                          Comentariu


                          • Multumim organizatorilor pentru inca o zi de sambata foarte reusita petrecuta intre prieteni, la Agnita! Vom reveni cu drag! Cateva poze de la premiere incepatori.

                            Comentariu


                            • Felicitari,Lupsa Bogdan.
                              Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                              Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                              Comentariu


                              • Stiu ca aceasta postare va da naștere la un "val" de comentarii, dar pentru ca mișcarea Amatur sa se dezvolte corect, simt nevoia sa scot in evidenta si partile mai putin placute care ne-au afectat pe timpul turneului si care sper sa nu "jignească" organizatorii. Am văzut ca participanții evita sa discute aceste probleme cand sunt implicați sponsorii noștri și prin aceasta atitudine încurajează "reacții" mai puțin adecvate din partea lor, cu "dojeneli de curtea școlii" de genul "te scot din concurs" , "fac ce vreau eu".Totuși în această "mișcare" (Amatur), noi jucatorii suntem "piesele" cele mai importante. Fara noi participanții, aceasta nu ar exista. Venim si achitam din banii noștri taxele, transportul, materialele de concurs si "imaginea" sponsorilor. De aceste aspecte am avut senzația că organizatorii evenimentului au uitat. Unele din probleme nu au tinut efectiv de ei, dar altele chiar erau in "atribuțiile" lor. Am sa enunt pe scurt ce ne-a deranjat pe noi, in speranța că vom progresa cu toții, de la organizatori la participanți:
                                - retragerile din concurs pe ultima "suta de metri". Vina fiind strict în spatele amaturistilor;
                                - ora tarzie de incepere a concursului, pentru care cei prezenți nu erau vinovați;
                                - a fost bine ca am avut în deschidere si la premiere o cuv?ntare si niste diplome de merit din și pentru primarie, dar cred ca pentru noi era mai important sa avem din parte lor (aleșii locali) puțină apa la toalete, care au devenit insuportabile si greu de folosit dupa doar o jumatate de ora de la deschiderea concursului. Oamenii știu de ce!
                                -numerotarea meselor a lăsat de dorit. Am întâlnit la unele mese doua etichete cu numere diferite, acest aspect a creat confuzie, "forfota" inutila, timp pierdut si nervi din partea lui Emi. Aici, cred ca doar organizatorul putea să aiba un "cuv?nt de spus"...
                                - foarte mulți concurenți au ignorat doleanța lui Emi referitoare la "vestitele de-acum pahare", care vor rămâne o "ștampila" pentru acest turneu. Suntem cu toții responsabili de acest aspect, dar țin sa subliniez ca "vorbele de ocară" au ajuns să se abată de multe ori asupra celor care erau in preajma...nu neaparat asupra celor care chiar meritau. Atitudinea de "suveran" si "tatic suprem", cu dojeneli ca pentru copii nu cred ca își avea rostul, având în vedere ca mulți dintre cei prezenți nu erau chiar la prima tinerețe.
                                - condițiile de joc din sala mica, si care au afectat jocul multora, nu au fost dintre cele mai echitabile fata de restul participanților. Cred ca se puteau pune acele saltele la geamuri dinaintea inceperii turneului nu in timpul meciurilor, cu scări si vorbărie lunga...care în mod evident au deranjat cursul firesc al meciurilor. O masa in minus care dădea mai mult spațiu de joc era bine venită, chiar daca acolo au jucat "incepatorii". Sunt la inceput, dar sa nu uitam ca ei sunt viitorul!
                                - anunțarea servirii mesei înainte de terminarea grupelor inferioare cred ca a fost o greșeală, generând ?nt?rziere in desfășurarea turneului. Degeaba Emi își dorea continuitate, dar vina a fost împărțită între noi si cel care a anunțat ca se servește masa...
                                - Pentru cursivitate la mesele de joc, nu cred ca l-ar fi oprit nimeni pe Emi sa-si aduca niste prieteni sa-l ajute cu organizarea si "gestionarea paharelor". Pentru asa un turneu, 2-3 "ajutanti" în plus, coordonați cum trebuie, nu strică niciodată. Sigur se găseau destui si prin rândul nostru care sa dea o m?nă de ajutor! Dorința de a avea totul sub control unic, nu întotdeauna aduce un rezultat bun. împărțirea cum trebuie a sarcinilor si controlul celor care raspund de ele face diferența între sef si lider!
                                - tot aici vreau sa subliniez și un aspect care m-a cucerit: Premierea si aprecierea cum se cuvine a veteranilor din turneul Amatur precum si a celor mici care sunt viitorul nostru. Respect sincer pentru eforturile financiare ale lui Emi!
                                - Lăs?nd deoparte aspectele de mai sus consider ca a fost un turneu reușit. Felicit organizatorul si totodată îmi cer scuze fata de el daca s-a simțit putin lezat de concluziile mele,... poate ca nu l-am cunoscut în momentele cele mai prielnice. Sunt nou în Amatur, spiritul acestui sport și a felului cum este el organizat în toată tara, m-a cucerit definitiv, dar când ceva degenerează îmi place sa spun lucrurilor pe nume. Atitudinea care trebuie să ne călăuzească aici este de
                                RESPECT RECIPROC!
                                Felicit câștigătorii si învinși!
                                Scuze pentru eventualele greșeli de exprimare sau redactare! Scriu de pe mobil. Cu stima, Marius

                                Mr. Tomahawk

                                Comentariu


                                • In pofida unor minusuri ale turneului (punctate de Marius), m-am simtit bine. Multumesc!

                                  Intr-adevar, conditiile din sala mica (acolo unde au jucat o parte din incepatori in faza inferioarelor si toti in superioare) au lasat de dorit. Eu unul m-am simtit "incoltit" cand am jucat in superioare in sala respectiva. Intr-un fel am jucat in sala principala si in cu totul alt mod in cea secundara. Spre exemplu, in aparare, mingile laterale mai agresive nu puteau fi gestionate in corespodent cu capacitatea fiecaruia de a negocia situatia. La multe mingi am renuntat sa merg in lateral tocmai pentru ca mi se instala retinerea de a nu intra in perimetrul de joc al vecinului. Nu mai zic de lumea care statea pe banca chiar in spatele jucatorului, fara despartitor intercalat (asta ptr. ca nu era loc pentru a fi plasat) In consecinta, avantajele unor jucatori au fost practic anulate de cum a fost desfasurat spatiul din sala mica.

                                  Sunt constient de faptul ca organizatorii au avut cele mai bune intentii cu punerea la dispozitie a unor mese suplimentare, care au servit la cresterea numarului de participanti la toate categoriile, dar, in concretul imprejurarilor, s-au generat dezavantaje pentru multi. Capacitatea sportiva ar trebui sa se masoare si sa se echilibreze prin prisma si in urma antrenamentelor fiecaruia, nu prin potrivirea sau nepotrivirea conditiilor de joc.

                                  Totusi, toate acestea palesc in fata calitatilor umane ale dlui. Csaba si ale dlui. Emi. Le multumim sincer pentru efort, pentru ospitalitate. Respect!

                                  Trimis de pe al meu SM-G386F folosind Tapatalk
                                  Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

                                  Comentariu


                                  • Raspuns pt Marius_Ducu.

                                    Nu cred ca acest comentariu pragmatic al tau va creea un val negativ de comentarii, ci mai degraba unul pozitiv .Eu unul chiar apreciez aceasta postare si pe cei ce au curajul de a isi exprima opinile deschis,public.Sunt in trafic dar revin.

                                    Multumesc pt abordare acestui subiect.
                                    Emi
                                    Ultima editare de Zosim1; 01.iun.2016, 21:41.

                                    Comentariu


                                    • Turneu "A" Agnita-28 mai 2016 in imagini - 1

                                      A.S. Imi pare rau ca nu am avut, "in deplasare", timpul si conditiile tehnice de a posta mai rapid fotografiile promise.
                                      A facut-o insa Cule (multzam), in preziua concursului, folosind tehnologia moderna mobila.

                                      Asa arata vineri la orele 23:30 sala. Iar ei sunt cativa dintre anonimii din spatele turneului.



                                      - - - Actualizat - - -

                                      Turneu "A" Agnita-28 mai 2016 in imagini - 2

                                      A sosit ziua mult asteptata. Turneul poate sa inceapa ... (a inceput la 9:50, dupa speech-ul oficialitatilor)

                                      Comentariu


                                      • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 3

                                        Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 3 - Comunicarea grupelor

                                        Datorita unei erori de program, sesizate de participanti la anuntarea grupelor, acestea au fost refacute, ceea ce a intarziat putin ora de incepere a turneului ..
                                        Multumiri participantilor pentru rabdare si intelegere.

                                        Comentariu


                                        • Merci pentru pozele din ajun,foarte graitoare,fratello,merci si colegilor de "sapa" de la sala(Cule si copiii "mei") pentru ajutor...dar,in anumite imprejurari,eforturile sunt de prisos in fata realitatilor crunte!Riscurile asumate s-au dovedit fatale si,in fata neajunsurilor semnalate de catre colegii nostri amaturisti prezenti la Agnita,imi asum in totalitate mea culpa si va datorez scuzele mele!In aceeasi ordine de idei,doresc sa-I multumesc lui Emi (acum in drum spre Germania)pentru efortul gigantesc depus in slujba unei cauze comune,incepute acum 5 ani cu turneul de la Victoria,si mai sper ca el sa-si continue drumul (din ce in ce mai scurt ) pentru indeplinirea idealurilor legate de tenisul de masa pentru copii si turneele din Amatur.DANKE,EMI!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 4

                                            Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 4 - Start meciuri

                                            Comentariu


                                            • Asa este, exista spatii mai putin propice pentru desfasurarea in conditii bune a meciurilor, dar, trebuie sa acceptam faptul ca aceste spatii nu sunt proprietatea Amaturului si nici a organizatorilor de turnee. Organizatorii trebuie sa se caciuleasca si sa faca un lobby intens pe linga proprietari pentru a primi accesul in aceste locatii. Daca alte sali nu exista, nu avem ce face, trebuie sa jucam in astea. Organizatorii isi dau toata silinta sa le faca cit mai practicabile. Dar, fiindca tot veni vorba, noi,participantii, ce facem pentru a contribui cit de cit la asigurarea si mentinerea unor conditii decente de desfasurare a acestei activitati ??? Vreau sa rog pe toti participantii la turnee,sa dea dovada de civilizatie si de bun-simt in folosirea locatiilor, sa foloseasca grupurile sanitare ca si cind ar fi cele de la ei de acasa. Nu putem sa dam vina pe organizatori iar noi sa ne purtam ca niste nesimtiti. Eu sunt convins ca nu organizatorii au creat mizeria de nedescris de la grupurile sanitare. Si, la fel de convins sunt ca nu organizatorii au aruncat in santul de scurgere a apei, fise care ne-au fost puse la dispozitie pentru achizitionarea cafelei de la automat. Haideti sa nu ne batem joc de munca oamenilor si, dupa aceea, sa mai avem si tupeul sa afirmam ca nu ne-au convenit conditiile.
                                              Multumesc Csaby si Emi pentru implicarea si sufletul pe care il puneti in organizarea turneelor !

                                              Comentariu


                                              • Poate cineva sa ma lumineze ?

                                                Am scris cateva randuri acum vreo ora , pe care le-am postat pe topicul mai multor concursuri care tocmai s-au incheiat sau urmeaza sa se desfasoare in perioada urmatoare .
                                                Acum nu le mai vad nicaieri .

                                                Au fost "cenzurate" sau ....?

                                                Comentariu


                                                • Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 5 - in actiune

                                                  Turneu A Agnita - 28 mai 2016 in imagini - 5 - incalziti deja ... bine

                                                  Comentariu


                                                  • Vrem cerem organizatorilor,dar noi ce facem cum le multumim pentru efortul depus de acea echipa inimoasa !
                                                    Dupa ce am fost tratati,uni nici macar farfuria si tacamurile le-au lasat pe masa.
                                                    Oare vrem si servitori !!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X