Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B ? Cupa FIE 2016 la Tenis de Masă, Iași 21 mai 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Finala mica - Open

    Vinachi Valentin
    ------------------------- Axinte Bogdan 2-3
    Axinte Bogdan
    TB ZLF & T05/T05FX

    Comentariu


    • #77
      Eliminatorii Open
      1. Hasna Cosmin
      ------------------------- Hasna Cosmin 3-0
      8. Bye
      -------------------------------------------------- Hasna Cosmin 3-0
      5. Gherasim Florin
      ------------------------- Vinachi Valentin 1-3
      4. Vinachi Valentin
      --------------------------------------------------------------------------- Hasna Cosmin 3-2
      3. Axinte Bogdan
      ------------------------- Axinte Bogdan 3-0
      6. Sumulea Mihai
      -------------------------------------------------- Onisei Florin 2-3
      7. Bye
      ------------------------- Onisei Florin 0-3
      2. Onisei Florin
      TB ZLF & T05/T05FX

      Comentariu


      • #78
        Clasament Open

        1. Hasna Cosmin - Straja
        2. Onisei Florin - Iași
        3 -- 4
        Axinte Bogdan - Iași
        Vinachi Valentin - Iași
        5 -- 6
        Sumulea Mihai - Iași
        Gherasim Florin - Iași
        7 -- 9 1v gr.sup.
        Albu Catalin - Pascani
        Duceac Catalin - Botoșani
        Cramba Cristian - Iași
        10 -- 12 0v gr.sup.
        Nicu Constantin - Iași
        Parascuta Daniel - Iași
        Moral Eugen - Iași
        13 1v gr.inf.
        Martinas Marius - Iași
        14 0v gr.inf.
        Coroiu Andrei - Roman
        Ultima editare de macocco; 21.mai.2016, 20:25.
        TB ZLF & T05/T05FX

        Comentariu


        • #79
          Finala - Amatori
          Moraru Carmen
          ------------------------- Moraru Carmen 3-0
          Marola Dan

          Finala mica - Amatori

          Hariuc Costica
          ------------------------- Ursulean Vasile 1-3
          Ursulean Vasile
          TB ZLF & T05/T05FX

          Comentariu


          • #80
            Clasament Amatori

            1. Moraru Carmen - Iași
            2. Marola Dan - Bacău
            3 -- 4
            Ursulean Vasile - Straja
            Hariuc Costica - Vaslui
            5 -- 8
            Bogza Dragos - Iași
            Macovei Cristi - Iași
            Morosan Marian - Suceava
            Iacob Gabriel - Iași
            9 -- 16
            Mazapa Gelu - Iași
            Gasner Paul - Iași
            Balanescu Florin - Iași
            Zamfirache Ioan - Botoșani
            Plamada Lucian - Iași
            Dragan Petru Ioan - Iași
            Dumitrescu Dan - Piatra Neamț
            Stefan Alexandru - Iași
            17 -- 24
            Petenchi Edmond - Roman
            Salavastru Petru - Botoșani
            Oancea Marian - Bacău
            Padurariu Ciprian - Roman
            Dior Dorin - Iași
            Dicu Vlad - Vaslui
            Sdrobis Viorel - Iași
            Cebotari Alexandru - Iași
            25 -- 2v gr.sup.
            Popa Mihnea - iasi
            26 -- 36 1v gr.sup.
            Robu Mihai - Mogosesti
            Leteanu Marius - Bacău
            Stroe Ionel - Bacău
            Nicolaiciuc Ovidiu - Iași
            Aungurencei Ovidiu - Iași
            Patras Victor - Iași
            Bartos Adrian - Iași
            Condurache Nicu - Iași
            Puha Vasile - Bilca
            Pavel Bianca - Iași
            Soltuzu Eduard - Iași
            37 -- 40 0v gr.sup.
            Aungurencei Miruna - Iași
            Hunea Lucian - Iași
            Ciobotariu Claudiu - Iași
            Gotca Adrian - Iași
            41 -- 48 0v gr.inf.
            Portariuc Gheorghe - Botoșani
            Balan Alexandru - Iași
            Homsi Yusef - Iași
            Rusu Daniel - Iași
            Pelin Mitica - Iași
            Gasner Matei - Iași
            Aungurencei Mircea - Iași
            Herman Fabian - Iași
            Ultima editare de macocco; 22.mai.2016, 11:12.
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • #81
              Va salut. Cum de am jucat in eliminatorii cu Bogza Dragos ( loc 2 in Superioare) daca eu am fost tot pe locul 2? Am zis eu ca s-a aranjat. Nu ati fost fair-play. Stiati ca joc slab cu ierbarii. Pacat.

              Comentariu


              • #82
                Felicitari pentru modul in care a decurs organizarea acestui turneu!
                Sa speram ca acest concurs a fost doar inceputul unui lung sir de astfel de turnee organizate intr-un oras atat de mare si bogat in tenis si jucatori multi si valorosi, cum este Iașiul!
                Multumim, de asemenea, pentru ospitalitate organizatorilor!
                Nittaku Acoustic
                FH - Xiom Omega V Tour
                BH - Xiom Omega V Tour

                Comentariu


                • #83
                  Cu exceptia "calculatorului" care a facut sa joace locul 2 cu locul 2.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de VladVaslui Vezi post
                    Va salut. Cum de am jucat in eliminatorii cu Bogza Dragos ( loc 2 in Superioare) daca eu am fost tot pe locul 2? Am zis eu ca s-a aranjat. Nu ati fost fair-play. Stiati ca joc slab cu ierbarii. Pacat.
                    Postat în original de VladVaslui Vezi post
                    Cu exceptia "calculatorului" care a facut sa joace locul 2 cu locul 2.
                    Au fost 12 grupe superioare, deci 12 locuri 1 și 12 locuri 2. Acești 24 de jucători au fost distribuiți pe un tablou de 32 astfel: locurile 1 de la grupele 1-8 au primit bye, ultimele 4 locuri 1 au jucat cu 4 jucători de pe locul 2, iar ceilalți 8 jucători de pe locul 2 au jucat între ei (poziția locurilor 2 în tablou s-a realizat prin tragere la sorți, de către Bianca - cel mai tânăr participant, pentru ca locul 1 și locul 2 din aceeași grupă superioară să se poată întâlni doar în finală). Puteți observa așadar ca au fost 4 meciuri jucate între jucători clasați exclusiv pe locul 2 în grupele superioare.

                    Vă rog să vă cereți scuze pentru acuzele injuste și repetate aduse organizatorilor aici. Dacă aveați dubii în această privință (sau oricare alta) mă puteați întreba fie în momentul în care am prezentat public în sală sistemul descris mai sus în fața tuturor înaintea citirii primelor meciuri eliminatorii, sau pe toată durata serii. La fel cum am răspuns tuturor doleanțelor colegului dvs. din Vaslui care a jucat finala mică.
                    TB ZLF & T05/T05FX

                    Comentariu


                    • #85
                      Multumim frumos pentru ospitalitate!
                      Ne-am simtit foare bine la Iași.

                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Si iata Iașiul a revenit pe harta Amatur si cu siguranta vor mai fi concursuri Amatur la Iași, fie organizate de mine si de Paul sau de alti doritori. Multumesc pe aceasta cale :
                        - Primariei Iași si Fundatiei Sportului Iesean pentru asigurarea bazei materiale si a conditiilor foarte bune de joc
                        - Domnului Inspector Popa Ionel din partea Primariei Iași pentru tot suportul oferit pentru buna desfasurare a concursului.
                        - Colegului meu si prietenului Gasner Paul, fara de care nu m-as fi putut descurca
                        - Prietenilor din Iași care au ajutat la organizare sau au facut eforturi sa participe la acest turneu
                        - Prietenilor din Bacău care au fost alaturi de noi la primul turneu Amatur organizat in aceasta formula
                        - Prietenilor din Straja, Botoșani , P.Neamț si Suceava care au facut cinste acestui turneu prin prezenta lor valoroasa si altor prieteni pe care nu mi-i amintesc acum.

                        Speram sa mai putem organiza si pe viitor turnee. Cu siguranta au fost lipsuri, au fost timpi morti, nu s-a vazut foarte bine pe anumite mese, unele mese prezentau defecte, suprafata de jos era putin alunecoasa, unii participanti au abandonat ( cativa au participat si dimineata la un alt turneu de tenis de la Ciric ) etc. Imi asum toate problemele acestui turneu si consider ca pentru viitor, voi face sa fie si mai bine decat a fost acum.

                        Va multumesc sincer,
                        Axinte Bogdan.
                        Ultima editare de Bogdan A; 22.mai.2016, 11:30.
                        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de Bogdan A Vezi post
                          Si iata Iașiul a revenit pe harta Amatur si cu siguranta vor mai fi concursuri Amatur la Iași, fie organizate de mine si de Paul sau de alti doritori. Multumesc pe aceasta cale :
                          - Primariei Iași si Fundatiei Sportului Iesean pentru asigurarea bazei materiale si a conditiilor foarte bune de joc
                          - Domnului Inspector Popa Ionel din partea Primariei Iași pentru tot suportul oferit pentru buna desfasurare a concursului.
                          - Colegului meu si prietenului Gasner Paul, fara de care nu m-as fi putut descurca
                          - Prietenilor din Iași care au ajutat la organizare sau au facut eforturi sa participe la acest turneu
                          - Prietenilor din Bacău care au fost alaturi de noi la primul turneu Amatur organizat in aceasta formula
                          - Prietenilor din Straja, Botoșani , P.Neamț si Suceava care au facut cinste acestui turneu prin prezenta lor valoroasa si altor prieteni pe care nu mi-i amintesc acum.

                          Speram sa mai putem organiza si pe viitor turnee. Cu siguranta au fost lipsuri, au fost timpi morti, nu s-a vazut foarte bine pe anumite mese, unele mese prezentau defecte, suprafata de jos era putin alunecoasa, unii participanti au abandonat ( cativa au participat si dimineata la un alt turneu de tenis de la Ciric ) etc. Imi asum toate problemele acestui turneu si consider ca pentru viitor, voi face sa fie si mai bine decat a fost acum.

                          Va multumesc sincer,
                          Axinte Bogdan.
                          Tot respectul pentru munca si efortul depuse de organizatori!
                          Multumim si noi, cei din Bacău pentru ospitalitate si cuvintele frumoase pe care ni le-ati adresat!
                          In mod sigur o sa revenim la Iași cu cea mai mare placere la urmatoarele turnee! Felicitari inca o data!
                          Nittaku Acoustic
                          FH - Xiom Omega V Tour
                          BH - Xiom Omega V Tour

                          Comentariu


                          • #88
                            Felicitarile si respectul nostru organizatorilor, care au facut posibil acest turneu si care de asemenea ne-au facut sa petrecem o zi minunata!
                            Felicitari pentru Cosmin si Carmen, castigatorii incontestabili ai categoriilor de open si amatori!
                            Bravo tuturor participanților la competițiile organizate: copii, amatori si open!

                            Comentariu


                            • #89
                              Mulțumim organizatorilor pt efortul depus in a readuce Iasul pe harta Amatur. Ma alătur lui Bogdan si Paul in a mulțumi prietenilor noștri din toată Moldova care ne-au onorat cu prezenta lor si bineinteles ieșenilor care au participat la aceasta manifestare. Speram la cat mai multe turnee la Iași, poate chiar si un A+ in viitor. Cine știe ? Deocamdată felicitări tuturor organizatori si participanți.
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de VladVaslui Vezi post
                                Va salut. Cum de am jucat in eliminatorii cu Bogza Dragos ( loc 2 in Superioare) daca eu am fost tot pe locul 2? Am zis eu ca s-a aranjat. Nu ati fost fair-play. Stiati ca joc slab cu ierbarii. Pacat.
                                Eu personal cred ca a fost ”mana divina”si nu calculatorul(fatalitatea).Cineva special desemnat de acolo de ”sus” care ti-a urmarit jocul tau impotriva ierbarilor,a considerat ca a venit momentul sa te intalnesti din nou cu un ”materialist”,ca sa inveti si tu sa joci impotriva lui,deci el a ”aranjat”tragerea la sorti.Ca sa nu mai ai emotii pe viitor la urmatoarele concursuri,deplaseaza-te la IASI,ii contactezi pe ierbarii de acolo(PARASCUTA,GABRIEL 1962,MORARU CARMEN-LOCUL 1 la amatori)si te antrenezi temeinic cu ei si nu parasesti sala respectiva pana nu-i invingi,chiar daca iti va lua cativa ani pana inveti sa joci impotriva ierbarilor.Apoi dupa ce deprinzi ”tainele”jocului impotriva acestor jucatori materialisti,vei putea merge cu fruntea sus la toate concursurile de tenis de masă ,fara sa-ti mai pese cu ce material joaca adversarul tau,ca oricum este o ”victima”sigura.Succes in acest demers.
                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                  Eu personal cred ca a fost ?mana divinaîși nu calculatorul(fatalitatea).Cineva special desemnat de acolo de ?sus? care ti-a urmarit jocul tau impotriva ierbarilor,a considerat ca a venit momentul sa te intalnesti din nou cu un ?materialist?,ca sa inveti si tu sa joci impotriva lui,deci el a ?aranjatâtragerea la sorti.Ca sa nu mai ai emotii pe viitor la urmatoarele concursuri,deplaseaza-te la IASI,ii contactezi pe ierbarii de acolo(PARASCUTA,GABRIEL 1962,MORARU CARMEN-LOCUL 1 la amatori)si te antrenezi temeinic cu ei si nu parasesti sala respectiva pana nu-i invingi,chiar daca iti va lua cativa ani pana inveti sa joci impotriva ierbarilor.Apoi dupa ce deprinzi ?tainele?jocului impotriva acestor jucatori materialisti,vei putea merge cu fruntea sus la toate concursurile de tenis de masă ,fara sa-ti mai pese cu ce material joaca adversarul tau,ca oricum este o ?victimaîșigura.Succes in acest demers.
                                  Domnu' doctor
                                  Multumim de apreciere dar sa stiti ca pe linga cei mentionati de d-voastra mai sunt multi ierbari de toate genurile( masculin si feminin) ce joaca cu materiale PERMISE ITTF.In Amatur la sectiunea Avansati( amatori) acolo se vad toate minunile de materiale posibile tratate sau nu, permise sau nu . Dac totusi dl Vlad din Vaslui doreste sa isi incerce mana impotriva ierbarilor sa ma contacteze si ii arat eu unde sa vina sa joace ca sa imnvete ce e aia o iarba. Eu personal consider ca iarba nu mai este un avantaj determinant pentru ca( d-voastra o stiti cel mai bine ) nu e chiar asa de greu sa joci impotriva ierbarilor. Pe noi astia la a 4-a tinerete iarba ne ajuta la preluare, restul e indemanare si mult antrenament.
                                  Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                  FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                  BH : Spinlord Sternenfall OX

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Eu personal i-as sugera domnului din Vaslui sa-ti faca o echipa de tenis de masă si sa se inscrie intr-o divizie inferioara cu echipa sa la IASI.Acolo vrand-nevrand va intalni multi jucatori meterialisti,in speta ierbari impotriva carora va juca si poate invata cate ceva in acest sens.VASLUIUL are o echipa chiar foarte buna in divizia a-3-a parmise,cu un jucator de top in componenta ei ,jucator de open(nu-i cunosc numele ,dar am avut ocazia sa joc un meci amical cu el).Deci se poate,vointa si determinare mai este nevoie.Scuze ,l-am uitat pe un ierbar celebru de acolo,CRISTI CIORTESCU,care nu are amintiri prea placute cand a jucat cu mine,un meci amical candva la CLUJ.Deci domnul in cauza trebuie ajutat sa invete si jocul impotriva celor ce utilizeaza materiale.Nu am vuzut postare din partea sa sa-si ceara scuzele de rigoare,pentru cele scrise mai sus la adresa organizatorilor prezentului concurs.Tinere,fa-o cat mai repede,ca asa se cade si-i normal,ca vei ramane cu reputatie negativa in continuare.Daca iti ceri scuze organizatorilor pe acest forum,ai de la mine un LIKE.
                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                      Eu personal i-as sugera domnului din Vaslui sa-ti faca o echipa de tenis de masă si sa se inscrie intr-o divizie inferioara cu echipa sa la IASI.Acolo vrand-nevrand va intalni multi jucatori meterialisti,in speta ierbari impotriva carora va juca si poate invata cate ceva in acest sens.VASLUIUL are o echipa chiar foarte buna in divizia a-3-a parmise,cu un jucator de top in componenta ei ,jucator de open(nu-i cunosc numele ,dar am avut ocazia sa joc un meci amical cu el).Deci se poate,vointa si determinare mai este nevoie.Scuze ,l-am uitat pe un ierbar celebru de acolo,CRISTI CIORTESCU,care nu are amintiri prea placute cand a jucat cu mine,un meci amical candva la CLUJ.Deci domnul in cauza trebuie ajutat sa invete si jocul impotriva celor ce utilizeaza materiale.Nu am vuzut postare din partea sa sa-si ceara scuzele de rigoare,pentru cele scrise mai sus la adresa organizatorilor prezentului concurs.Tinere,fa-o cat mai repede,ca asa se cade si-i normal,ca vei ramane cu reputatie negativa in continuare.Daca iti ceri scuze organizatorilor pe acest forum,ai de la mine un LIKE.
                                      Baietii din Vaslui au o echipa in liga 3-a. Parca Pescarii se cheama, unde joaca doi din Vaslui si doi din Husi si chiar un jucator foarte bun care m-a invins in recentul turneu de la Iași , Costica Hariuc.
                                      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                      BH : Spinlord Sternenfall OX

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Vlad nu a inteles sistemul cu Bye nici eu nu-l stiam. M-am uitat atent si am vazut ca primii 8, locul 1 din grupele superioare au avut cate un Bye si de aici se ajunge la acele jocuri intre doi jucatori care au ocupat locul 2 in grupele superioare. Cred desi nu sunt sigur sistemul a fost creat pentru a se ajunge la un numar de 32. Daca este scris in regulament acest lucru cred ca este in regula.

                                        Este ca si la condusul masinii faptul ca nu stii legea nu te scapa de amenda(: .
                                        blade :TB ALC
                                        fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                        bh : andro rasant grip, 2.0

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          TB ZLF & T05/T05FX

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X