Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ceacarescu Cristian-open
    Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

    Comentariu


    • Badescu Leontin - Valul lui Traian - Avansați

      Comentariu


      • Multumesc Eusebiu. Voiam sa adaug si eu in postare chestia asta...dar mi-ai luat-o inainte. Merci...

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
        Buna ziua,
        Filip Cristian - Comănești, care este inscris pe lista de asteptare la incepatori este acelasi cu Filip Cristi de la Concursul din M-sti de pe 14.05.2016 ( s-a situat atunci pe locurile 48 - 54 ), deci mai are un Concurs la activ.
        Multzam fain..
        Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

        Comentariu


        • Vasile Gelu Iulian, open, București

          Comentariu


          • Imaginea muzicală a zilei - Day 8

            Măgura:
            Stormy Monday





            Completare:
            Fotografia "Stormy Monday" surprinde unul din locurile dragi mie, unde îmi dădeam m?na la coasă, în vremurile tinereții, când ierbarii n-aveau nici o șansă (azi e mai greu ).
            Ehei, de-aș fi anticipat atunci nostalgiile prezentului, n-aș fi strigat toată ziua "Hai noapte, hai", sătul de-atâta f?n și munte...
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Postat în original de - Marcel - Vezi post
              Enciu Marcel, București, ÎNCEPĂTORI
              Deși am dorit să revin în Galați, orașul în care am lucrat în anii1982-1984, de data asta nu voi ajunge..

              Cu regret, mă retrag de pe lista începătorilor.

              Comentariu


              • Bună ziua, Ana Roșoga, din Constanța, la începători, dk mai sunt locuri, sau avansati, dk se poate... Stiu ca depinde de medie... Mulțumesc!

                Trimis de pe al meu D2303 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Cel mai mult imi place Bucovina, pentru ca am copilărit acolo, am cutreierat pădurile cu bunicii, am respirat aerul curat de munte,... Dorul asta nu trece niciodată,... Dor de Bucovina mea draga (desi, teoretic sunt constanteanca..)

                  Trimis de pe al meu D2303 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Din Tulcea Neculai Alexandru: Incepatori

                    Comentariu


                    • Bolocan Daniel,Brăila,Avansati si Morun Marian,Brăila,incepatori.

                      Comentariu


                      • Ceva nu imi iese...ieri eram primul sub linia pentru asteptare la incepatori....astazi am cazut un loc...strange thing....let's think about...��
                        Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                        Comentariu


                        • Descoperă Bucovina - Question nr. 5!

                          Există în Bucovina două muzee unice în țară în ceea ce privește exponatele prezentate publicului interesat de istoria meștesugului lemnului sub cele mai diverse forme ale sale: construcție case, obiecte de uz casnic, obiecte de mobilier, unelte, instrumente muzicale. Și dacă la Muzeul Arta Lemnului din Câmpulung Moldovenesc, unde pot fi admirate peste 15.000 de piese de lemn, poate că v-au purtat pașii, cel de-al doilea, mai intim și mai specializat pe o anumită latură a prelucrării lemnului, merită cunoscut și de pasionații de tenis de masă, care nu se poate să nu fi folosit la viața lor măcar una din piesele expuse.

                          Cum se numește Muzeul adăpostit de casa din imagine, casă care este construită - cum altfel - din lemn?
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Postat în original de KOASA Vezi post
                            Ceva nu imi iese...ieri eram primul sub linia pentru asteptare la incepatori....astazi am cazut un loc...strange thing....let's think about...��
                            Gata.. am inteles....stau rau cu geografia...Tulcea e mai aproape de Galați...
                            Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                            Comentariu


                            • Muzeul Lingurilor de Lemn din Câmpulung Moldovenesc - Colectia ?Ion Tugui?.
                              Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                              Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                              Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                              Comentariu


                              • Postat în original de KOASA Vezi post
                                Ceva nu imi iese...ieri eram primul sub linia pentru asteptare la incepatori....astazi am cazut un loc...strange thing....let's think about...��
                                Postat în original de KOASA Vezi post
                                Gata.. am inteles....stau rau cu geografia...Tulcea e mai aproape de Galați...
                                La turneele A+ înscrierile nu țin cont de principiul "primul venit, primul servit" ci de poziția în Clasamentul AmaTur.
                                Adică, dacă cu o zi înainte de închiderea listelor se înscrie un jucător aflat pe o poziție superioară dumneavoastră în Clasament, acel jucător are prioritate.
                                Studiați, vă rog, Regulamentul AmaTur 2015/2016 din link-ul următor:

                                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aTur-2015-2016

                                Cât despre ironiile geografice, atâta timp cât se bazează pe niște presupoziții fără legătură cu Regulamentul, este mai bine să le păstrați pentru dumneavoastră.
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Postat în original de Bogdan A Vezi post
                                  Muzeul Lingurilor de Lemn din Câmpulung Moldovenesc - Colectia ?Ion Tugui?.
                                  Răspuns corect. Premiul rundei cu nr. 5 nu putea fi decât o lingură de lemn manufacturată în Bucovina și pirogravată cu denumirea circuitului care ne-a adus față în față la masa de tenis.
                                  Alegerea e a ta Bogdane, împreună cu locul în finala concursului "Descoperă Bucovina".

                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                    La turneele A+ înscrierile nu țin cont de principiul "primul venit, primul servit" ci de poziția în Clasamentul AmaTur.
                                    Adică, dacă cu o zi înainte de închiderea listelor se înscrie un jucător aflat pe o poziție superioară dumneavoastră în Clasament, acel jucător are prioritate.
                                    Studiați, vă rog, Regulamentul AmaTur 2015/2016 din link-ul următor:

                                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...aTur-2015-2016

                                    Cât despre ironiile geografice, atâta timp cât se bazează pe niște presupoziții fără legătură cu Regulamentul, este mai bine să le păstrați pentru dumneavoastră.
                                    Ok. M=am edificat. Merci...
                                    Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                                    Comentariu


                                    • Pot lua lingura pe care scrie Schlager?
                                      Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                      Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                      Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bogdan A Vezi post
                                        Pot lua lingura pe care scrie Schlager?
                                        Sigur că DA, Bogdane! Dorința ta e poruncă pentru mine!

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Hahaha ! ) Bravo
                                          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                          Comentariu


                                          • Olărit AmaTur la Marginea!

                                            Maestrul olar Corneliu Magopat în acțiune:


                                            Și rezultatele muncii sale:
                                            Dunărea Noastră 2015


                                            Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina 2016


                                            Dacă nu știați ce greu meșteșug ?i olăritul, urmăriți videoclipul următor în care, folosind aceiași cantitate de material ca și maestrul olar - care obține o vază cu ?nălțimea de 20 cm - abia reușesc să modelez o strachină de mici dimensiuni, strachină pe care o veți putea "admira" la Turneul A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina".

                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Hogas Flaviu Alexandru, B?rlad - începători.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Vad ca si eu tot pic

                                                Daca este va rog sa ma luati in considerare si la incepatori....multumesc!

                                                Comentariu


                                                • Imaginea muzicală a zilei - Day 9

                                                  Rarău:
                                                  Heaven!



                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Salutare , se pun ceva oferte de cazare ?

                                                    Multumim ....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X