Turneu A SUCEAVA 25.06.2016 O+ A+ I >>>> CUPA SUCEVEI
LOCALITATEA: Suceava, sala de sport a Colegiului Național „Ștefan cel Mare” Suceava
https://www.google.ro/maps/place/Col...6!4d26.2577041
DATA: Sâmbătă 25.06.2016;
ATENTIE - MODIFICARE ORA DE INCEPERE SI A NUMARULUI DE JUCATORI LA CATEGORIA INCEPATORI SI OPEN!!!
CATEGORII: Open (36) + Avansați (48 ) + începători (60);
ORA DE ÎNCEPERE:
ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 08.45– validare înscrieri; 09.00-13.00 grupele inferioare; 13.00-16.00 pauza; 16.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala;
AVANSAȚI - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!
OPEN - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!
LOGISTICĂ:
12 mese aprobate ITTF ( Jolla, Donic) în sala nouă + 3 mese Giant Dragon în sala veche din incinta instituției.
SUPRAFAȚA DE JOC: GERFLOOR in ambele săli.
TAXA: 25 lei; Doamnele, domnisoarele si copii pana la 14 ani=15 lei; persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa.
Cate 2 lei de participant vor fi varsati in contul Amatur.
Se asigură:
- cafea, apă plată/minerală.
MATERIALE DE PREMIERE:
Locurile I- IV cupe, medalii si diplome, locul V- VIII diplome
ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum sau telefonic;
- ultima înscriere/retragere: Vineri 24 iunie 2016, ora 20,30;
- orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
Grupele vor fi afisate dimineața la avizierul sălii de sport.
- absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
SISTEMUL DE JOC:
începători:
- Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12;
- Număr maxim de participanți: 60;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
- Tablou eliminatoriu de 20;
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți.
Avansați:
- Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19;
- Număr maxim de participanți: 48;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
- Tablou eliminatoriu de 16;
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
Open:
- Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-și anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
- Număr maxim de participanți: 36;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti;
- Tablou eliminatoriu de 12.
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
ORGANIZATORI: ASOCIATIA SPORTIVA "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
Cojocaru Adrian (0742127919), Sofian Corneliu (0753593862), Moroșanu Vasile (0727322073)
Cu sprijinul Colegiului Național “Ștefan cel Mare” Suceava, Dl.Director - Dan Popescu
Tehnic – Chirap Dan
Ne rezervăm dreptul să schimbăm numărul maxim de participanți la toate categoriile în funcție de înscrieri. Toate modificările vor fi anunțate în timp util pe site!
PARTENERI: SELGROS SUCEAVA, DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET SUCEAVA.
PARTENER MEDIA - MONITORUL DE SUCEAVA, VIVA FM, IMPACT FM
LOCALITATEA: Suceava, sala de sport a Colegiului Național „Ștefan cel Mare” Suceava
https://www.google.ro/maps/place/Col...6!4d26.2577041
DATA: Sâmbătă 25.06.2016;
ATENTIE - MODIFICARE ORA DE INCEPERE SI A NUMARULUI DE JUCATORI LA CATEGORIA INCEPATORI SI OPEN!!!
CATEGORII: Open (36) + Avansați (48 ) + începători (60);
ORA DE ÎNCEPERE:
ÎNCEPĂTORI - 08.00 - 08.45– validare înscrieri; 09.00-13.00 grupele inferioare; 13.00-16.00 pauza; 16.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala;
AVANSAȚI - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!
OPEN - 12.30 - 13.00 – validare înscrieri; 13.00-16.00 grupele inferioare; 16.00-17.00 pauza; 17.00-21.00 grupele superioare+eliminatorii pana la finala!
LOGISTICĂ:
12 mese aprobate ITTF ( Jolla, Donic) în sala nouă + 3 mese Giant Dragon în sala veche din incinta instituției.
SUPRAFAȚA DE JOC: GERFLOOR in ambele săli.
TAXA: 25 lei; Doamnele, domnisoarele si copii pana la 14 ani=15 lei; persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa.
Cate 2 lei de participant vor fi varsati in contul Amatur.
Se asigură:
- cafea, apă plată/minerală.
MATERIALE DE PREMIERE:
Locurile I- IV cupe, medalii si diplome, locul V- VIII diplome
ÎNSCRIEREA PARTICIPANȚILOR:
- pe forum sau telefonic;
- ultima înscriere/retragere: Vineri 24 iunie 2016, ora 20,30;
- orice înscriere/retragere ulterioară nu va fi luată în considerare;
Grupele vor fi afisate dimineața la avizierul sălii de sport.
- absenții vor fi trecuți în clasament cu N - nemotivat;
SISTEMUL DE JOC:
începători:
- Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 12;
- Număr maxim de participanți: 60;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
- Tablou eliminatoriu de 20;
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți.
Avansați:
- Participă orice jucător amator cu MP mai mic de 19;
- Număr maxim de participanți: 48;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti ;
- Tablou eliminatoriu de 16;
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
Open:
- Participă jucătorii cu MP mai mare sau egală cu 19 precum si jucatorii amatori cu MP 12-19 (care sunt rugati să-și anunțe optiunea la OPEN), în limita locurilor disponibile;
- Număr maxim de participanți: 36;
- Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
- Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
- Capi de serie grupe inferioare – conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
- Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
- Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
- Schemă de joc - grupe superioare: se va trage la sorti;
- Tablou eliminatoriu de 12.
- Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare;
- Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 și 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) și vor fi trase la sorți;
ORGANIZATORI: ASOCIATIA SPORTIVA "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA
Cojocaru Adrian (0742127919), Sofian Corneliu (0753593862), Moroșanu Vasile (0727322073)
Cu sprijinul Colegiului Național “Ștefan cel Mare” Suceava, Dl.Director - Dan Popescu
Tehnic – Chirap Dan
Ne rezervăm dreptul să schimbăm numărul maxim de participanți la toate categoriile în funcție de înscrieri. Toate modificările vor fi anunțate în timp util pe site!
PARTENERI: SELGROS SUCEAVA, DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET SUCEAVA.
PARTENER MEDIA - MONITORUL DE SUCEAVA, VIVA FM, IMPACT FM
Comentariu