Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ajutor asamblare paleta tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ajutor asamblare paleta tenis de masa

    Buna ziua,

    As dori sa imi recomandati pe cineva in Cluj-Napoca, o persoana cu experienta in confectionarea paletelor de tenis de masă, care sa ma ajute si pe mine cu asamblarea unei palete daca ii furnizez materialele necesare (lemn, fete).


    Va multumesc anticipat

  • #2
    Daca nu gasesti pe nimeni in Cluj sa te ajute incearca sa privesti aici si cu putina rabdare reusesti.
    Totusi daca nu te descurci cauta la magazinele de profil si contra cost (cam 20-30 lei) , o sa-ti faca paleta asa cum o cumperi de la magazin.
    Bafta!
    Blade Buterfly Apolonia Tiago
    FH Tenergy 80
    BH Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      daca este pentru prima data o sa fie greu sa ti faci Paleta singur, nu este usor.....

      Sunt sigur contra cost ai sa gasesti pe cineva in Cluj ,ca nu este chiar asa usor sa faci o paleta Noua, si ati ia ceva timp, lipici, cu ce tai...

      Plata paletei depinde daca ai tu lipici sau nu.... cine ati face paleta sa vorbesti cu el sa-ti puna 2,3 straturi de lipici pe fete, trebuie sa lase sa se usuce bine fata la fiecare strat, sunt Rakza 7 Soft are un burete cu pori care absoarbe repede lipiciul, si daca nu pui destul lipici risti sa se deslipeasca fetele repede, si pe lemn merge 2 straturi,ca este lemn nou, depinde si de ce lipici foloseste.... ca sa iasa perfect la taiat este nevoie sa lase de fiecare data fata la presa (desi daca este un tip care face palete mereu stie acest lucru)


      Spune si tu ca platesti persoana care te ajuta cat cere el, important este ca paleta sa iasa bine, si sa fie un tip care a mai facut si face palete, si multe altele.... Bafta!



      aaaaaaaaaaaa, si nu te lua dupa nebunul de pe You Tobe , ca zgarcitul de om nu a pus peste tot lipici...........
      Ultima editare de leo33; 28.iun.2016, 10:51.

      Comentariu


      • #4
        Sunt destule tutoriale pe net despre cum sa iti confectionezi paleta. Te inteleg ca ai teama. Si mie mi-a fost la fel mult timp. Mi-am luat inima in dinti dupa ce am vazut mai multe tutoriale. E bine sa intrebi cum se foloseste lipiciul pe cel de la care il iei sau cineva care deja l-a folosit. Nu stiu daca exista diferente semnificative intre tipurile de lipici, dar cel mai bine intrebi, ca oamenii sunt amabili si-ti raspund. Am intrebat cum se foloseste lipiciul pe Bogdan Roman (de la dumnealui l-am luat si era cel mai in masura sa-mi zica cum se foloseste si mi-a dat explicatii ca pentru novici, lucru care chiar mi-a folosit) pentru ca nu eram deloc sigur cate straturi, timpi de uscare etc. si m-am pus pe treaba. Nu mi-a venit sa cred cat de usor a fost. Ideal este sa te inveti tu. Poti face diverse combinatii de lemne si fete pentru a vedea ce ti se potriveste. Acum dupa ce m-am invatat pot spune ca am fost fraier ca nu am incercat mai devreme.
        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
        FH: Butterfly Dignics 05
        BH: Tibhar Grass D.TecS

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Maximilian2016 Vezi post
          Buna ziua,

          As dori sa imi recomandati pe cineva in Cluj-Napoca, o persoana cu experienta in confectionarea paletelor de tenis de masă, care sa ma ajute si pe mine cu asamblarea unei palete daca ii furnizez materialele necesare (lemn, fete).


          Va multumesc anticipat
          Suna-l pe Razvan Marinescu 0769 213 974 si spune-i ca vii din partea mea si te rezolva el.

          Toate bune !

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #6
            Buna seara! In București stiti cumva pe cineva?

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Stefan Odea Vezi post
              Buna seara! In București stiti cumva pe cineva?
              Durdun Gheorghe ( si nu numai) va poate ajuta cu siguranta.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Multumesc mult!

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X