pingpongshop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 31

Subiect: 2016 Campionatele Europene pentru Juniori si Cadeti

  1. #16
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475
    Cristian Bogdan ROU - Itshak Ziv ISR = 4-1 Bravoo, Cristi !

    - - - Actualizat - - -

    Campionatul european de juniori si cadeti-Zagreb 2016

    Rezultatele obtinute de sportivii nostri in ziua 7 ,probele individuale :

    Joi, 14 Iulie 2016 -Ziua 7
    Juniori- Simplu M Runda primilor 128
    09:00- Manole A-DAUNAROVICH, Pavel BLR 4:0
    09:45-Oprea D- FARFEL, Gal 4:1

    Junioare-Simplu F Runda primilor 128
    10:30- Clapa A- KORDA, Kitti 4:1
    11:15- Plaeasu M- ZAKRZEWSKA, Agata (POL) 3:4

    Cadeti-Simplu M Runda primilor 128
    12:00- Bogdan C- ITSHAK, Ziv ISR 4:1
    Nemaciuc – Ruiz Francisco ESP 4:3
    12:45- COCINSCHI-DEAC-TIGANETEA, Emanuel- OYEBODE, John ITA 0:4
    Hurloi V- RINDERER, Daniel GER 0:4

    Cadete – Simplu F –Runda primilor 128
    13:30- Mitrofan Camelia – RUIZ, Emma ESP 4:0
    14:15 – Zaharia E- RUIZ, Emma NED4:0
    Varga K – AFANASJEVA, Diana LAT 4:0
    Juniori- Dublu M-Runda primilor 64
    15:00-Sipos R/Manole A – BALAZS, Bence/ TSIAROKHIN, Andrei 3:0
    Pletea /Levenko – CIZMIC, Dino/ MIHAILOVIĆ BIH 3:0
    Oprea D/Radovic (MNE)- BALAZS, Bence/ TSIAROKHIN, Andrei 3:0

    Junioare- Dublu F-Runda primilor 64
    15:30-Clapa/Lupulesku – YOVKOVA, Maria/ DIMOVA, Mihaela 3:0
    16:00-Diaconu /Dragoman – DOVAL, Ilka/ CARLSEN, Rebekka NOR 3:0
    Plaeasu / SURJAN, Sabina – NIKOIANI, Ana /PIROSMANISHVILI, Ani 3:1

    17:00 Cadeti-Dublu mixt Runda primilor 64
    Plaian/ KOLODZIEJCZYK, Maciej AUT – CHEKEL, Yahor /KALOSHKA, Yana 3:0

    18:00 Juniori-dublu mixt Runda primilor 64
    Pletea /Diaconu – BUBEN, Vlastimil / SLEZAKOVA, Stanislava 3:1
    Manole A/ Clapa – GACEV, Aleksa / JOKIC, Tijana 3:0
    Sipos/Dragoman – KISELEV, Maxim / KRASIKOVA, Anna 3:1

    Cadeti-Dublu M-Runda primilor 64
    18:00- Bogdan C/Cocinschi – CHEKEL, Yahor / KUNATS, Heorhi 3:2
    18:30- Hurloi/Nemaciuc- ITSHAK, Ziv / COZMOLICI, Felix 3:0

    Cadeti –Dublu F-Runda primilor 64
    18:30- Varga K/Petkova – CHAKAVAYA, Tatsiana / KALOSHKA, Yana 3:0
    18:30- Zaharia/Mitrofan – GEROISKAJA, Sofia / GRIGORJAN, Karina 3:0
    18:30 Cadeti – dublu M -Runda primilor 64
    Bogdan C/ Cocinschi – CHEKEL, Yahor / KUNATS, Heorhi 3:2
    Hurloi V/ Nemaciuc – ITSHAK, Ziv / COZMOLICI, Felix 3:0



    19:30 Juniori-Dublu mixt Runda primilor 32
    Pletea/Diaconu – DAUNAROVICH, Pavel / BOGDANOVA, Nadezhda BLR 3:2
    Manole/Clapa – BERGAND, Filippa/ SODERLUND, Simon SWE 3:1
    Sipos/Dragoman – GEORGSSON, Vilmer / HOLMSTEN, Ellen SWE 3:1

    20:00- Cadeti-Dublu mixt-Runda primilor 32
    Plaian / KOLODZIEJCZYK, Maciej AUT – HARASZTOVICH, Fanni / ANDRAS, Csaba 3:2

    20:30 Juniori- dublu mixt-runda primilor 16
    Pletea C/Diaconu -VATOV, Konstantin/YOVKOVA, Maria BUL 3:2
    Manole/Clapa – KOTOWSKI, Tomasz / SLAZAK, Julia POL 1:3
    Sipos /Dragoman – MARTINKO, Jiri / PETROVOVA, Nikita CZE 2:3

    21:00 Cadeti- dublu mixt- runda primilor 16
    Plaian / KOLODZIEJCZYK, Maciej – WANG, Chenxi/ CHEN, Xingtai AZE 3:2

    - - - Actualizat - - -

    Programul zilei 8 - Vineri

    Campionatul European de junior si cadeti
    Vineri ,15 Iulie 2016 -Ziua 8

    12:30 Cadeti- simplu –M Runda primilor 64
    Nemaciuc – ZANDECKI, Jan
    Bogdan C – VALENTA, Jan

    13:15Cadeti – simplu F –Runda primilor 64
    Mitrofan C – BLASKOVA, Zdena
    14:00-Plaian – MARTINS, Raquel
    Varga – RILISKYTE, Kornelija LTU
    Zaharia – TU, Wenna GER
    14:45-Juniori- M- Runda primilor 64
    Pletea – GACEV, Aleksa SRB
    Manole A – ULUCAK, Batuhan TUR
    Sipos R – ZELINKA, Jakub SVK
    15:30– Oprea D – KOTOWSKI, Tomasz POL

    15:30-Junioare F- Runda primilor 64
    Clapa A – PETROVOVA, Nikita CZE
    Diaconu A – BENKO, Edina SRB
    16:15 –Dragoman A – NING, Jing AZE

    18:00 Cadeti- Dublu M- Runda primilor 32
    Bogdan C /Cocinschi – PICARD, Vincent/ HAMACHE, Bilal FRA
    Hurloi/ Nemaciuc – LI, Tiago/VALENTA, Jan POR
    18:00 Cadeti- dublu F- Runda primilor 32
    Varga K/ PETKOVA, Viktoria – SOKOLOWSKA, Joanna/BARTOSZEK, Julia
    Zaharia /Mitrofan – BLASKOVA, Zdena / STRAZAR, Katarina
    18:30- Plaian T/ZIRONOVA, Ekaterina – VUKANIC, Marija / PETRIC, Ivona MNE

    18:30 Juniori- dublu M- Runda primilor 32
    Manole/Sipos – VATOV, Konstantin / IVANOV, Boyan
    Pletea / LEVENKO, Andreas AUT – BEKIR, Denis / TODOROV, Stefan BUL
    Oprea / RADOVIC, Filip – VEDRIEL, Carlos ESP/ BRUCKNER, Mate HUN

    19:00 Junioare- F- Runda primilor 32
    Diaconu A/Dragoman A – NING, Jing / WANG, Miao AZE
    Clapa A/Lupulesku SRB – MISCHEK, Karoline / ZLATILOVA, Jessica AUT
    Plaeasu / SURJAN, Sabina SRB – BRATEYKO, Solomiya / SINITSINA, Yulia UKR

    - - - Actualizat - - -

    Rezultatele zilei 8:

    Campionatul European de junior si cadeti
    Vineri ,15 Iulie 2016 -Ziua 8

    12:30 Cadeti- simplu –M Runda primilor 64
    Nemaciuc – ZANDECKI, Jan 4:1
    Bogdan C – VALENTA, Jan 1:4

    13:15Cadeti – simplu F –Runda primilor 64
    Mitrofan C – BLASKOVA, Zdena 1:4
    14:00-Plaian – MARTINS, Raquel 3:4
    Varga – RILISKYTE, Kornelija LTU 4:1
    Zaharia – TU, Wenna GER 4:3
    14:45-Juniori- M- Runda primilor 64
    Pletea – GACEV, Aleksa SRB 4:0
    Manole A – ULUCAK, Batuhan TUR 4:3
    Sipos R – ZELINKA, Jakub SVK 4:1
    15:30– Oprea D – KOTOWSKI, Tomasz POL 0:4

    15:30-Junioare F- Runda primilor 64
    Clapa A – PETROVOVA, Nikita CZE 2:4
    Diaconu A – BENKO, Edina SRB 4:0
    16:15 –Dragoman A – NING, Jing AZE 2:4

    17:00- Cadeti-dublu mixt –sfert de finala
    Plaian/ KOLODZIEJCZYK, Maciej – ROSSI, Carlo / BLASKOVA, Zdena 3:1

    17:30- Juniori-dublu mixt –sfert de finala
    Pletea/Diaconu – GRININGER, Thomas / MISCHEK, Karoline 1:3



    18:00 Cadeti- Dublu M- Runda primilor 32
    Bogdan C /Cocinschi – PICARD, Vincent/ HAMACHE, Bilal FRA 0:3
    Hurloi/ Nemaciuc – LI, Tiago/VALENTA, Jan POR 1:3
    18:00 Cadeti- dublu F- Runda primilor 32
    Varga K/ PETKOVA, Viktoria – SOKOLOWSKA, Joanna/BARTOSZEK, Julia 1:3
    Zaharia /Mitrofan – BLASKOVA, Zdena / STRAZAR, Katarina 2:3
    18:30- Plaian T/ZIRONOVA, Ekaterina – VUKANIC, Marija / PETRIC, Ivona MNE 3:0

    18:30 Juniori- dublu M- Runda primilor 32
    Manole/Sipos – VATOV, Konstantin / IVANOV, Boyan 3:0
    Pletea / LEVENKO, Andreas AUT – BEKIR, Denis / TODOROV, Stefan BUL 3:1
    Oprea / RADOVIC, Filip – VEDRIEL, Carlos ESP/ BRUCKNER, Mate HUN 0:3

    19:00 Junioare- Dublu F- Runda primilor 32
    Diaconu A/Dragoman A – NING, Jing / WANG, Miao AZE 3:0
    Clapa A/Lupulesku SRB – MISCHEK, Karoline / ZLATILOVA, Jessica AUT 3:1
    Plaeasu / SURJAN, Sabina SRB – BRATEYKO, Solomiya / SINITSINA, Yulia UKR 3:0

    19:30 Cadeti – simplu M – Runda primilor 32
    Nemaciuc -KOSOLOSKY, Olav POL

    19:30 Juniori- Simplu- Runda primilor 32
    Pletea – ROLLAND, Jules FRA 4:1
    Manole- Polansky CZE 0:4
    20:15 Sipos – XU, Jannik GER 4:2

    20:15 Junioare- Simplu F – Runda primilor 32
    Diaconu A – KAMMERER, Janina GER 4:0



    21:00 Cadete- simplu- runda primilor 32
    Varga K – PEREBEYNOS, Veronika UKR
    Zaharia E – ZHOU, Chuyi AZE

  2. Mulțumesc Dan2, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place BGD, luci_rac, INDISPONIBIL, tavy, Zosim1, csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  3. #17
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475

    Campionatul European de juniori,Zagreb 2016-ziua 9

    Campionatul European de juniori,Zagreb 2016
    Sambata, 16 Iulie -Ziua ? 9

    12:30- Cadeti ? Dublu mixt-Semifinala
    Plaian/KOLODZIEJCZYK, Maciej ? KATSMAN, Lev /KAZANTSEVA, Kristina 1:3
    13:30-Cadeti-Dublu F- Runda primilor 16
    Plaian / ZIRONOVA, Ekaterina ? PICARD, Claire / RANDRIANTSOA, Vony Ange 3:1

    14:00- Juniori- Dublu M- Runda primilor 16

    Pletea/Levenko ? CHAPLYGIN, Maxim / TYUTRYUMOV, Aleksandr 3:1
    Sipos/Manole ? IVONIN, Denis / KISELEV, Maxim 1:3

    14:00-Juniori-Dublu F ?Runda primilor 16
    Diaconu /Dragoman ? SEVCIKOVA, Marketa / SLEZAKOVA, Stanislava 3:0
    Clapa/Lupulesku ? HAJOK, Caroline / WOLF, Jennie 3:1
    Plaeasu / SURJAN, Sabina ? DEGRAEF, Margo / KOSZULAP, Natacha 3:1
    15:00-Junioare- Simplu F ? Runda primilor 16
    Diaconu A ? AHRAMAN, Betul Nur TUR 4:1
    15:00 ? Juniori M ? Simplu
    Pletea C ? VEDRIEL, Carlos ESP 4:1
    Sipos R ? SEYFRIED, Joe FRA 1:4

    16:00 Cadete- Dublu F- Sfert de finala
    Plaian / ZIRONOVA, Ekaterina ? KLEE, Sophia / TIEFENBRUNNER, Laura 3:0

    16:30 Junioare ?Dublu F ? Sfert de finala
    Clapa/ Lupulesku ? ZHANG, Xuan Xu / GARCIA, Ana 2:3
    Diaconu / Dragoman ? Plaeasu / SURJAN, Sabina 3:0

    16:30 Juniori ? Dublu M ? Sfert de finala
    Pletea /Levenko ? SODERLUND, Simon DEN / DILLING, Andreas SWE 3:0

    17:45 Juniori ? Simplu M ? Sfert de finala
    Pletea C ? CASSIN, Alexandre FRA 0:4

    18:30 Junioare- Simplu F ? Sfert de finala
    Diaconu A ? LOYEN, Eline BEL 4:1

    - - - Actualizat - - -

    http://www.laola1.tv/en-int/video/20...girls-day9-len

    http://www.laola1.tv/en-int/video/20...-boys-day9-len

  4. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place INDISPONIBIL, tavy le-a plăcut acest mesaj
  5. #18
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    Romania- Franta in semifinale la dublu 2-0 si 6-6 t.o

  6. #19
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    Romania in finala la dublu cu Adina Diaconu si Andreea Dragoman dupa un ultim set castigat cu 12-10.
    Un joc exelent facut de jucatoarele noastre .

    Hai Romania.

  7. Îmi place luci_rac, tavy, csabazedler le-a plăcut acest mesaj
  8. #20
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475

    Rezultatele ultimei zile

    Campionatul European de cadeti si juniori, Zagreb 2016, ultima zi

    Semifinale:
    10:00 Cadete- dublu feminin
    Plaian / ZIRONOVA Ekaterina ? YILMAZ Ozge / HARAC Ece TUR 3:2

    10:40 Junioare ? Dublu Feminin
    Diaconu /Dragoman ? MIGOT, Marie / GUISNEL, Oceane FRA 3:0
    10:40 Juniori ? Dublu masculin
    Platea /Levenko ? HIPPLER Tobias / HOHMEIER Nils GER

    12:15 Junioare ? Simplu feminin
    Diaconu A ? ZHANG Xuan Xu ESP

    13:15-Cadete ? Dublu féminin ? FINALA
    Plaian / ZIRONOVA Ekaterina ? KOLISH Anastasia/KAZANTSEVA Kristina RUS

    - - - Actualizat - - -

    Platea /Levenko – HIPPLER Tobias / HOHMEIER Nils GER = 0-3

    - - - Actualizat - - -

    14:50 Junioare - Dublu feminin – FINALA, masa 2: Diaconu / Dragoman ROU - LUNG Lisa / LOYEN Eline BEL. HAI ROMANIA ! Hai fetelor !

  9. Îmi place luci_rac, tavy, dennis le-a plăcut acest mesaj
  10. #21
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    In semifinala la Junioare 3 cinezoaice HO Tin Tin,NING Jing,ZHANG Xuan Xu .si DIACONU Adina.
    In Semifinala aflata in curs de desfasurare conduce cu 3-0 NING Jing jucatoare din Azb.care nu apare in nici un clasament Ettu si apare la aceasta competitie ca jucatoare noua cu 0 pct raking.Si este si invingatoarea Andreei Dragoman care a avut ginionul sa pice in primul tur cu ea.

  11. Îmi place luci_rac, dennis le-a plăcut acest mesaj
  12. #22
    senior
    Avatarul lui luci_rac
    Data înscrierii
    13.03.2007
    Locație
    Targoviste , judetul Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    666
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    56 z 20 h 52 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    2062
    Incepe finala la fete junioare : LIVE AICI : http://www.laola1.tv/en-int/livestre...ps-table-2-len

    DIACONU ADINA / DRAGOMAN ANDREEA (ROU) - LUNG LISA / LOYEN ELINE (BEL) 2 - 3

    Hai ROMANIA ! Hai fetele sa luati aurul !

    - - - Actualizat - - -

    este 8 - 8 in primul set . Fetele noastre castiga primul set cu 11 - 8 .

    - - - Actualizat - - -

    3 - 0 in setul doi ; 6 - 1 ; 7 - 5 ; 8 - 8 ; 10 - 8 ; si castiga si al doilea set cu 11 - 9 . Hai fetele !

    incepe setul 3 : 1 - 1 ; 1 - 4 ; 3 - 4 ; 3 - 7 ; 4 - 8 ; 4 - 10 ; 5 - 11 . Din pacate fetele noastre pierd al 3-lea set .

    incepe setul 4 : 0 - 0 ; 1 - 1 ; 2 - 2 ; 3 - 3 ; 5 - 3 ; 5 - 5 ; 6 - 6 ; 9 - 11 .

    Hai fetele , hai ca se poate , trebuie sa castigati acest set !

    incepe setul 5 : 0 - 0 ; 2 - 1 ; 3 - 3 ; 4 - 4 ; 5 - 4 se schimba terenurile ; 7 - 4 serva in fileu pt. belgiene ; 7 - 6 ; 7 - 8 ; 8 - 8 ; 8 - 10 ; si setul se incheie 8 - 1 pentru belgiene .

    Vorba aceea : " Asa e in tenis " . Fetele noastre au pierdut din pacate desi au condus cu 2 - 0 .
    Ultima modificare făcută de luci_rac; 17.07.2016 la 16:56.
    Blade: XIOM Feel ZX3
    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

  13. Mulțumesc GeluBv, Antal Denes, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Zosim1, tavy le-a plăcut acest mesaj
  14. #23
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475
    In semifinala de simplu junioare: Diaconu A – ZHANG Xuan Xu ESP = 4-3
    In finala de dublu cadete: PLAIAN Tania ROU / ZIRONOVA Ekaterina RUS - KOLISH AnastasiaRUS / KAZANTSEVA Kristina RUS = 3-1

    - - - Actualizat - - -

    Masa 2, Live, acum, finala de junioare : DIACONU Adina ROU - NING Jing AZE. Hai, Adina !!!
    Masa 1 finala la juniori : CASSI, Alexandre FRA - LEVENKO Andreas AUT

    - - - Actualizat - - -

    FINALA JUNIOARE: DIACONU Adina ROU - NING Jing AZE = 4-0 (11-8, 11-7, 12-10, 11-. ADINA, campioana europeana la junioare. Bravoooo, Adina !
    Superb schimbul la 3-0 din setul 3. In setul 2 si 3 Adina a inceput bine, avand 4-0, apoi 6-4.
    CASSIN Alexandre FRA est e campionul european la juniori, dupa cde a dispus in finala cu 4-0 de LEVENKO Andreas AUT

  15. Mulțumesc GeluBv, Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place tavy, dennis le-a plăcut acest mesaj
  16. #24
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    BRAVO ADINA.

    Romania castiga la junioare 3 mari medali
    Aur echipe Argint Dublu si Aur la simplu.

    Bravo fetelor .

  17. Mulțumesc Antal Denes, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place iuliu zedler, GeluBv, luci_rac, tavy le-a plăcut acest mesaj
  18. #25
    înțelept
    Avatarul lui Antal Denes
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.145
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    149 z 12 h 30 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    5290
    Atractia asiatica incepe la nivel juvenil,cu atat aceste rezultate remarcabile sunt mai valoroase !
    Bravo fetelor !!!

  19. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place luci_rac le-a plăcut acest mesaj
  20. #26
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475
    Festivitatea de premiere, live, pe laola1 http://www.laola1.tv/en-at/livestrea...ps-table-1-len

    - - - Actualizat - - -

    Pentru cei care n-au reusit sa vada live finala Adinei: http://www.laola1.tv/en-int/video/jg...g-ning-aze-len

    - - - Actualizat - - -

    Citat Postat în original de Zosim1 Vezi post
    BRAVO ADINA.

    Romania castiga la junioare 3 mari medali
    Aur echipe Argint Dublu si Aur la simplu.

    Bravo fetelor .
    Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

    Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
    Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !

  21. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place luci_rac, tavy le-a plăcut acest mesaj
  22. #27
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    Citat Postat în original de iuliu zedler Vezi post



    Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

    Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
    Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !
    Iuliu enumarele si aici pe post cele 8 medalii ca ale Romaniei ca eu nu le gasesc nici cum.Dar sa nu le enumeri si pe cele in care in echipa apare si un component din alta tara ca aceste nu se numara in palmaresul Romaniei ci in palmaresul individual al jucatorilor componenti ai echipei.

  23. #28
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475

  24. Mulțumesc Dan2 au mulțumit pentru mesaj
  25. #29
    organizator turnee
    Avatarul lui Zosim1
    Data înscrierii
    17.03.2012
    Locație
    Victoria
    Vârstă
    45
    Postări
    4.340
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    115 z 14 h 8 m
    Timp online pe zi
    58 m
    Reputație
    10381
    Citat Postat în original de iuliu zedler Vezi post



    Bilantul general al echipei Romaniei la aceasta editie a CEJC TM:

    Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 4 –aur, 1-argint, 3 – bronz.
    Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !
    Stire a Frtm

    "Delegatia Romaniei a obtinut la aceasta editie a Campionatelor europene un total de 8 medalii, din care 3 –aur, 1-argint, 4 – bronz.
    Felicitari tuturor sportivilor si antrenorilor !"

    Aproape la fel stirea dar eu nu stiu cine sunt detinatori celor 8 medalii.(Iuliu ai transformat un Bronz in Aur ,spune-mi si mie procedeul )
    Daca ma poate cineva lamurii sau sunt niste laude ca pe timpul Impuscatului cand nu stiau altceva decat sa raporteze cifre umflate.

  26. #30
    Coordonator AmaTur
    Avatarul lui Dan2
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.727
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    184 z 21 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 21 m
    Reputație
    10676
    Medalii castigate de componentii echipelor Romaniei:

    Aur:
    1 JGT Echipe junioare : Adina Diaconu, Andreea Dragoman, Andreea Clapa, Mihael Plaeasu
    2 JGS Simplu junioare Adina Diaconu
    3 CGD Dublu cadete Tania Plaian, ZIRONOVA Ekaterina (Rus)
    Argint:
    1 JGD Dublu junioare Adina Diaconu, Andreea Dragoman
    Bronz
    1 JBT echipe juniori Pletea Cristian,Sipos Rares, Manle Alexandru, Oprea Dragos
    2 CFT echipe cadete Plaian Tania, Varga Krisztina, Zaharia Elena, Mitrofan Camelia
    3 CX Dublu Mixt Plaian Tania, /KOLODZIEJCZYK, Maciej
    4 JDB Dublu Juniiori: Pletea Cristian, Levenko Andreas

    Adina Diaconu a reusit o performanta incredibila, cuceind 11-a medalie de AUR la CAmpionatele Europene, depasid-o pe Bernadette Szocs, care a castigat ""numai"" 10 titluri continentale si se afla la un singur titlu de recordul absolut al lui Vladimir Samsonov si are mari sanse sa-l depaseasca anul viitor, cand Adina va fi in ultimul an de juniorat!

    Multumiri d-lui Iuliu Zedler pentru mesajele prompte privind participarea si rezultatele copiilor nostri !

  27. Mulțumesc iuliu zedler, dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Antal Denes, luci_rac le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

  1. Campionatele Europene de Juniori si Cadeti - Ostrava 2019
    De Dan2 în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 18.07.2019, 11:28
  2. Campionatele balcanice de juniori si cadeti 2016
    De Dan2 în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 15.11.2016, 21:14
  3. Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 22.06.2013, 22:23
  4. Campionatele europene Skt. PEetersburg 2008
    De cata_60 în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 06.10.2008, 22:25
  5. Campionatele europene de la Sarajevo
    De pingpong în forumul General
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 17.07.2006, 23:50

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •