Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Valurile Dunării", Brăila - 06.08.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Program

    Turneu „Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina

    Amatori – Sala Siderurgistul
    8,00 – 8,45 Validare înscrieri + încălzire;
    8,45 – 9,00 Bufet suedez bucovinean;
    9,00 – 13,00 Grupe inferioare Amatori – o grupă pe masă;
    13,00 – 14,30 Pauză de masă;
    14,30 – 17,30 Grupe superioare Amatori – două grupe pe masă;
    18,00 – 20,30 Eliminatorii Amatori;
    21,00 – 21,15 Festivitate de premiere Amatori.

    Open – Sala Siderurgistul
    12,30 – 13,15 Validare înscrieri + încălzire;
    13,15 – 13,30 Bufet suedez bucovinean;
    13,30 – 14,30 Grupe inferioare Open – o grupă la două mese;
    14,30 – 16,30 Grupe inferioare Open – o grupă la masă;
    16,30 – 17,00 Pauză de masă;
    17,00 – 18,30 Grupe superioare Open – o grupă la masă;
    18,30 – 20,30 Eliminatorii Open;
    21,00 – 21,15 Festivitate de premiere Open.
    La ultimele turnee de anul acesta am încercat să coordonăm concursurile după programul de mai sus, cu mici ajustări orare.

    La "Valurile Dunării" am început turneul de Amatori la ora 9,15 fix, așa cum am specificat în anunțul turneului și pentru acest lucru trebuie să le mulțumim tuturor participanților pentru punctualitate și pentru faptul că nu a fost nici o retragere după termenul limită și nici un absent nemotivat.
    O pauză între grupele inferioare și cele superioare la Amatori este necesară din cel puțin două motive: trebuie ca amatorii să aibă un răgaz să servească masa, fie la sală, fie la un restaurant din apropiere și în același timp oferă oportunitatea open-iștilor de a juca timp de aproximativ o oră pe toate mesele din sală, pentru a putea recupera puțin din timpul de concurs și a nu juca finala la miezul nopții.
    La ora 13,30 fix, când au început grupele inferioare la Open se disputau ultimele 3 meciuri din grupele inferioare ale amatorilor, care cred că s-au terminat în jur de 13,45.
    Grupele superioare Amatori au început la ora 14,30 și, DA, cei care au jucat a doua grupă la masă au intrat după ora 15,00 - poate chiar 15,30 ultimul meci din cea de-a doua grupă la masă.
    Dar de la 13,00-13,30 când s-au terminat in medie inferioarele pana la 14,30-15,00 când au început în medie superioarele sunt maxim 2 ore (nu 3 ore jumate`- asta a fost sigur hiperbolă ).
    Cu o ?nt?rziere de aproximativ jumătate de oră au început eliminatoriile la Amatori, în jur de ora 18,30, iar finala s-a terminat la 21,58 cu aproximativ o oră "behind the schedule", ceea ce nu e exagerat la un număr de 130 de participanți.
    Cât despre lovitura sub centură cu "planul de participanți" o să spun doar atât - remarca nu te onorează!

    încercăm de fiecare dată să facem lucrurile mai bine. Câteodată reușim, câteodată mai puțin.
    Tuturor celor cărora le-am greșit le cerem scuze.
    Data viitoare vom încerca - cu ajutorul dumneavoastră - să fim mai buni!
    Ultima editare de marcelgiosan; 09.aug.2016, 19:31.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Cred ca este exagerat cu 3.5 ore intre inferioare si superioare la Amatori.
      Eu altceva vreau sa punctez. Daca ne uitam cu atentie la programul postat de dumneavoastra , Amaturistii sunt cei mai dezavantajati.
      Sunt ''condamnati la locul faptei'' 13 ore, daca sunt printre finalisti.Aceasta regula este des intalnita la majoritatea turneelor.Nu mai punem la socoteala timpul parcurs de acasa catre locul de desfasurare al turneului.Cred ca se poate scurta acest timp , iar festivitatea de premiere sa se faca mai devreme nu in acelasi timp cu cei de la Open.
      Nu luati aceasta observatie ca un repros.

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X