Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme dupa dezlipirea benzii de cant

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Probleme dupa dezlipirea benzii de cant

    Este binecunoscut faptul ca dupa ce dezlipesti banda de cant de pe marginea paletei, adesea, se produce "ciupirea" buretelui/topsheet-ului.
    Are cineva vreo idee/procedura prin care se poate evita/limita acest lucru?
    Ma gandesc la o solutie sau un compus care aplicat pe burete si topsheet sa impiedice, implicit, contactul direct dintre aceste suprafete si banda de cant.
    Rog, pareri.

  • #2
    Folosește banda de cant de 6 mm si un lipici gen finezip sau revolution care se ia ușor jos
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Nu mai pune banda de cant, cu cât este mai 'impodobita' paleta (banda, grip ) cu atât i se diminuează simtul
      T05-ALC-T05
      Adrian Gorum

      Comentariu


      • #4
        Vreo idee concreta fata de ce am adus eu in atentie, in sensul ca, implicit, am in vedere sa folosesc banda de 12 mm?

        Comentariu


        • #5
          Mai Gabita de ce nu ma asculti!
          Te rog spune-le oamenilor ca fetele sunt mai mari decat cantul lemnului, si in momentul in care pui banda de 12 mm , produci si un mic santulet inestetic si nu ai cum sa eviti ruperea buretelui. mai bine decupeaza de acuma la milimetru si nu vei mai avea problema asta. PS. Recunosc ca si mi-e imi place sa fie cu 1mm mai mari dar nu pun banda de cant si incerc pe cat posibil in timpul jocului sa nu o dezlipesc)
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X