Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ Regional "Ziua Națională AmaTur", Sibiu - 03.09.2016 (Zona 6)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim tuturor participanților pentru ziua frumoasa de ieri, sportivitate, prietenie și jocuri frumoase
    multumim pentru întelegere și sprijin

    FELICITĂRI TUTUROR JUCĂTORILOR

    ne bucurăm că ați participat la acest turneu și vă mai așteptăm.

    Comentariu


    • Buna dimineata draji "nebuni frumosi"ai circuitul Amatur!

      Suntem fericiti si multumiti de organizarea acestui turneu A+(regional) si credeti-ne pe cuvant ca a fost cel mai bun turneu organizat la Sibiu!Spunem acest lucru sub mai multe aspecte:

      -prezenta turneu 100%
      -am asigurat asistenta medicala cu echipaj Ambulanta,cu medic si 2 asistente ,pe tot parcursul turneului.Slava domnului ca nu am avut nevoie de ei!Pentru carcotasi sa se intereseze cat costa sa ti un astfel de echipaj 12 ore!!!
      -cafeaua,apa,cornuletele,masa de pranz sper ca au facut parte din "comfortul"dumneavoastra.
      -fluenta turneului a fost una foarte buna.Adonis a fost din nou la inaltime!
      -conditiile de joc sunt cele cu care v-am obisnuit:mese JOOLA aprobate ITTF,tarket table tenis,45 m2 spatiu de joc pentru fiecare masa,iluminat artificial(600 de lucsi pe masa si 400 de lucsi in jurul ei),mingi de joc de competitie 3 stele!!!
      -nu am auzit pe nimeni sa se planga de condes,problema cu care ne-am confruntat in trecut.
      Toate astea , sustinem noi , ca au facut aceast turneu sa fie o reusita!!!Si suntem tare mandrii de acest lucru!
      Pentru "nemultumitul"serii ,nu am comentarii in plus fata de ce am scris anterior!Nu cred ca este cazul!!!

      Multumim centrului Aria si Asociatiei Club Sportiv "Aria pentru Sport" pentru ajutorul dat in organizarea acestui turneu.
      Multumim EmiTT pentru mingiile de joc.
      Multumim firmei Nanil 1.
      Multumim Claudia si Micky pentru ajutorul de la pupitru.
      Va multumim voua ,jucatorilor,pentru participare.
      Felicitari Castigatorilor dar si invinsilor!A fost un turneu TARE,din punct de vedere valoric!


      In speranta ca ati ajuns cu bine la casele voastre va dorim o duminica placuta si odihnitoare!

      Cu stima si respect,
      Alex si Adonis

      -

      Comentariu


      • Un turneu organizat "ca la carte"! Felicitări organizatorilor: Alex, Adonis & Paul! (precum si celor "nevăzuți" care au ajutat la bunul mers). Indiferent cate comentarii pro sau mai ales contra vor fi pe forum acest turneu a fost unul gestionat excelent. De la spațiul de joc pana la pastrarea curățenie la toalete (eu sunt foarte "sensibil" la acest aspect). Felicitări tuturor participanților pentru dăruire in joc, pentru ambiția cu care au luptat sa ajunga " in varf". Sunt bucuros ca am ghicit de la începutul turneului pe cei doi finaliști de la Amatori și ?i felicit pentru jocul de mare nivel pe care-l prestează. Singurul meu mare regret rămâne faptul ca, pentru mine personal acest turneu s-a terminat prea repede, dar si bucuria ca intr-o grupa inferioara cu doi din cei patru calificați ajunsi in primii 6 la final, am reusit 2 victorii de palmares. Abia aștept sa particip la viitorul turneu organizat ireproșabil de "cei trei muschetari" de la Sibiu! Mare stima pentru toți cei prezenți ieri in sala Aria Sport! Amaturul poate continua! E pe m?ini bune....

        Mr. Tomahawk
        Ultima editare de Marius_Ducu; 04.sep.2016, 09:41.

        Comentariu


        • Buna ziua ,colegilor din amatur nimeni nu poate sa puna la indoiala eforturile organizatorilor si greutatile intampinate la organizarea oricarui turneu :sala,mese ,asistenta medicala ,cineva la pupitru si lista poate continua.....,deci pe aceasta cale le multumesc tuturor care dupa posibilitati au ajutat la aceasta miscare nationala Amatur.ro,dar sa nu fiti suparati pe mine daca eu din punctul meu de vedere am considerat numarul de mese mic si lipsa categoriei incepatori.Toate cele bune si daca am deranjat pe cineva imi cer scuzele de rigoare!!!Felicitari pentru toate turneele A+ din tara!

          Comentariu


          • ..Si eu tin sa multumesc in primul rand lui Alex and Co.. pt ca am fost printre cei care au obtinut " o diploma de excelenta pt interesul acordat in promovarea si sustinerea turneelor in circuitul amatur"..si in al 2-lea rand celor de la ambulanta care au facut posibilul ca eu sa pot juca la acest turneu..un astfel de ghinion nu se putea mai "bine"..

            P.s. Alex , tre sa dai o bere..am castigat pariul
            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
            Pe spate: Tenergy 80
            Pe fata.: Tenergy 64

            Comentariu




            • Finala Open (lipsește primul set)
              "Winners never quit and quitters never win."
              Vince Lombardi

              Comentariu


              • Postat în original de andrei_2004 Vezi post
                Finala Open
                Bine Gabi !! Tot veteranii-s la putere
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Felicitari organizatorilor pentru ospitalitate si cursivitatea turneului.
                  Felicitari participantilor si merituosilor premianti.
                  Vom reveni cu placere.

                  Comentariu


                  • Super! Totul!

                    Chiar daca am plecat acasa cu o singura victorie, am fost multumit, avand in vedere nivelul de joc al participantilor. Adaugand si reusita organizatorica, pot sa zic ca am avut parte de o sambata frumoasa!

                    Multumiri dlui. Mureșanu, dlui. Filea si celor care au fost de sprijin in organizare. Respect!

                    Felicitari participantilor!

                    Trimis de pe al meu SM-G386F folosind Tapatalk
                    Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

                    Comentariu


                    • Fotogalerie by Bianca Stancovici:

                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • Postat în original de zoly1976 Vezi post
                        numarul de mese ca la un turneu b de exemplu ...asa ca liniste...
                        ai dreptul sa-ti expui nemultumirile, dar tine-ti frustrarile pt tine. Asa ca fa bine editeaza-ti postul si sterge faza cu "asa ca liniste", ca nu-si are rostul

                        Comentariu


                        • Buna seara!

                          Scriam cu cateva zile in urma raspunzand unei intrebari "nerabdatoare":

                          Postat în original de tokosp Vezi post
                          Colegii de la Sibiu sunt printre cei mai punctuali organizatori in ce priveste forumul.
                          Adonis, Alex si echipa de la Sibiu, cuprinzand si pe cei care administreaza Aria, dar si pe factorii de decizie din administratia locala au dat tot ce se poate mai bine de la ei.
                          Inca un turneu marca Sibiu/Aria, reusit ca si celelalte.
                          Felicitari!

                          Postat în original de Alex Mureșanu Vezi post
                          -am asigurat asistenta medicala cu echipaj Ambulanta,cu medic si 2 asistente ,pe tot parcursul turneului.Slava domnului ca nu am avut nevoie de ei!Pentru carcotasi sa se intereseze cat costa sa ti un astfel de echipaj 12 ore!!!
                          Pe mine m-a impresionat cel mai mult acest aspect. Multumiri pentru ca ati deschis acest drum!
                          + aerul conditionat ne-a facut ziua si mai buna.

                          Postat în original de cule Vezi post
                          ..Si eu tin sa multumesc in primul rand lui Alex and Co.. pt ca am fost printre cei care au obtinut " o diploma de excelenta pt interesul acordat in promovarea si sustinerea turneelor in circuitul amatur"
                          In rest, m-a miscat si pe mine premierea de la inceput, si e bine sa-i aplaudam cateodata pe organizatori...

                          Postat în original de Marius_Ducu Vezi post
                          Mare stima pentru toți cei prezenți ieri in sala Aria Sport! Amaturul poate continua! E pe m?ini bune....

                          Mr. Tomahawk
                          In sfarsit doua idei: pentru Marius - sper ca a reusit sa vizioneze un pic din prima infrangere de sambata a lui Octavian Anca, de la Mr. Tomahawk de Praid, serva lui Feri se pare fiind fatala si pentru jucatori foarte invatati si antrenati.

                          Postat în original de Patrick Stefan Fcsb Vezi post
                          Si la un turneu b pot fi si 8 mese
                          Tinere, turneele B se pot tine si pe doua mese, nu aia e problema. Iar in ce priveste nelamurirea-nemultumire sau nemultumirea-nelamurire a d-lui Campian, imi pare bine ca polemica s-a rezolvat repede. La Sibiu a fost un Aplus regional foarte puternic (favoritului 1 de la amatori de exemplu fiindu-i administrate 3 infrangeri jumate, contracarate de numai 3 victorii...),

                          Personal mi se pare ca aceasta a doua editie a "regionalelor" ne-a apropiat si mai mult de ideea organizarii acestei zile, cu 8 evenimente macar atat de frumoase ca si anul trecut. Poate conducerea circuitului se va gandi ca sa fie si primavara o cat-de-cat asemenea zi...

                          Inchei printr-un citat de la Topoloveni/Mioveni, care cred ca e valabila si pentru celelalte zone:

                          Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                          A fost un prilej frumos de a ne revedea amicii amaturisti din judetele alaturate. S-a dovedit ca ideea de A+ Regional e foarte buna.
                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                          Tel : 0742 257 995

                          Comentariu


                          • La Aria s-a mai scris o pagina de aur in Amaturul nostru cel de toate sambetele . Team Mureșanu ( Alex , Adonis , Mihaela si toti ceilalti implicati ) si-a facut din nou datoria la superlativ , participantii au fost de buna calitate sportiva si umana , mancare buna si meciuri spectaculoase , toate ingredientele necesare au existat si a iesit ceva de calitate super . Am fost martor la un set incheiat 28-26 ( meci Comsa Dan-Fancsali Kalman ) si un schimb de peste 60 de mingi ( meci Tokos Pal-Pelaghie Ioan ) , deci pasiunea a fost dublata de ardoare si munca , iar cei mai buni si mai norocosi au ajuns pe podium si au pus mana pe cupe ( ceilalti ne mai asteptam randul ) . Felicitari speciale din partea mea pentru "diplomistii" nostri Groza Alex , Beches Andrei , Govoreanu Florin si Panzar Andrei care au tinut sus steagul judetului Sibiu . Imi cer scuze d-nului Kalman Fancsali pt. un incident minor , dar glumind ii spun ca l-am trimis pe un culoar mai bun care l-a urcat pe podium pana la urma si il felicit pentru asta . Am si cateva poze care nu pot lipsi de la o asa intalnire de gala , dar o sa revin cu ele deoarece nu se incarca usor si ora tarzie ma face sa inchid acest post .

                            Comentariu


                            • FELICITARI se cuvin, in primul rand, organizatorilor -pentru modul de gestionare a acestui turneu, "ajutoarelor", concurentilor -pentru fairplay si [prestatie, castigatorilor celor 2 categorii.
                              Veteranilor Gobi Farcas, Florin Govorean, dar si tanarului Alin Panzar, un mare BRAVOOOO !

                              Comentariu


                              • Felicitari organizatorilor, ca de obicei la Sibiu organizare excelenta, atmosfera frumoasa o sa revenim intodeauna cu placere.

                                Comentariu


                                • Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor!!! A fost un turneu excelent, organizare ireprosabila, atmosfera deosebita. Personal multumesc organizatorilor pentru diploma acordata, deoarece noi organizatorii suntem obisnuiti cu bobarnacele luate si nu cu aprecieri. Din punctul meu de vedere Sibiul si in 2017 poate sa organizeze turneul A+ regional.
                                  Bravo SIBIU, felicitari Alex&Adonis!!!

                                  Comentariu


                                  • Iata si promisele imagini de la turneu :

                                    Comentariu


                                    • Turneul s-a terminat. Hai sa mai zambim putin !


                                      No, asa da !


                                      Bai, va spun eu, om trait: asa sutien mic n-am mai vazut !


                                      Marite amaturist, plecaciune !


                                      Da, da, nici noi !


                                      Pardon, Negrean, nu albastrean ! Si asta nu e o disectie !


                                      Precum iti spuneam, tinere ... (din invataturile lui sensei Csabi)


                                      Bela, don Bela ! Cu cine am onoarea ?


                                      Bai, fir'as, ce vrea asta ? Am gresit ... adresa?

                                      Marius, Marius, cum ma faci tu sa declar (public) ca am dat like pentru ca imi esti prieten si ca, la prima intalnire, o sa facem schimb de aparate !? (Nu vrei sa ma asculti ?)

                                      Comentariu


                                      • Marius, Marius, cum ma faci tu sa declar (public) ca am dat like pentru ca imi esti prieten si ca, la prima intalnire, o sa facem schimb de aparate !? (Nu vrei sa ma asculti ?)[/QUOTE]

                                        Te-am ascultat si nu am mai luat cu mine "jafu" ala de aparat , dar nu m-am putut abtine si am facut poze cu telefonul . Deci in ceea ce priveste schimbul de aparate , nu te risca , ma tem ca va deveni o donatie din partea ta .

                                        Comentariu


                                        • picture share

                                          Comentariu


                                          • Un super turneu care a corespuns din toate punctele de vedere cerintelor si asteptarilor tuturor participantilor,motiv pentru care organizatorii merita din plin felicitarile si aprecierile noastre sincere!In plus,initiativa de a "premia" organizatori de turnee din regiune a ajuns la inimile noastre ca un semn bun ca,impreuna,putem merge inainte cu incredere!CHAPEAU,domnilor!
                                            Un eveniment sportiv la care toti participantii,tineri si varstnici,doamne si domni,parinti si sustinatori infocati din marea familie a amaturului,deopotriva,si-au pus amprenta asupra reusitei depline!Felicitari tuturor!
                                            Dintre multii remarcati ai intrecerii sportive,invingatori sau invinsi,tin sa remarc in mod cu totul special pe "batranul" lup de pe Mureș,Gabi Farkas,nu neaparat pentru finala castigata in fata tanarului si talentatului ludusan Tavi Anca cat,mai ales,pentru maniera in care a castigat-o!Personal,cred ca a fost una dintre cele mai frumoase si disputate finale din ultimii ani din Amatur,o adevarata lectie de tenis de masă in care experienta lui Gabi a avut castig de cauza(pe muchie) in fata tineretii si talentului lui Tavi!O partida in care s-a jucat cu cartile pe fata,fara menajamente,cu un repertoriu tehnico-tactic de invidiat la ambii combatanti si un fair-play desavarsit.CHAPEAU ambilor combatanti pentru pledoaria in favoarea tenisului de masa pe care ne-au predat-o!
                                            Turneul de la Sibiu a confirmat o data in plus talentul (renascut al) tinerilor locuitori ai Vailor Mureșului,Tarnavelor si Cibinului,semn clar ca Amaturul (Transilvanean) poate merge,linistit,inainte!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • Comentariu


                                              • La mulți ani, Sibiu!!! Felicitări tuturor ardelenilor din "căușul" Carpaților pentru modul în care țineți steagul sus de 10 ani încoace.

                                                Domnilor Barac și Zedler (B) le mulțumesc neapărat pentru poze. Mai ales pentru aia în care Andrei Becheș, supărat că iar l-a bătut George Toader, se pregătește "să-l ardă" pe nea Bela (sau invers, cine știe...? ).
                                                Propun să rămână imaginea turneului și, poate, parte dintr-un viitor afiș oficial al turneelor de la Sibiu.


                                                - - - Actualizat - - -



                                                Uite ce rețetă simplă și eficientă am găsit:
                                                Se iau trei "monștri sacri", se amestecă cu vreo două "amazoane", să se omogenizeze bine "compoziția", și se scriu "Legendele Sibiului". Să moară de ciudă Homer și eroii lui din Olimp!


                                                Ultima editare de adimucu; 11.sep.2016, 07:39.

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X