tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 2
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: 2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

  1. #1
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.440
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597

    2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

    2016 ITTF World Tour Czech Open (Major),31 Aug 2016 - 04 Sep 2016, Olomouc, CZE

    La aceasta competitie participa 278 de sportivi din 44 de tari, printre care si Romania.

    Din tara noastra participa:

    1. DIACONU Adina
    2. POSTOACA Camelia
    3. CLAPA Andreea
    4. CIOBANU Irina


    5. SIPOS Rares
    6. MANOLE Alexandru
    7. PLETEA Cristian
    8. CHIRITA Cristian
    9. SPELBUS Alin





    La simplu masculin:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 64 de jucatori.

    Grupe de calificare:
    Sunt 37 grupe, din care 35 formate din 3 jucatori si 2 din 4 jucatori.

    Sipos Rares - gr. nr.3 - 2 victorii (4-1 si 4-2)
    Spelbus Alin - gr.nr.4 - 1 victorie (4-1) + 1 infr. (2-4) -
    Manole Alexandru -gr. nr.5 - 1 victorie (4-0) + 1 infr. (3-4)
    Chirita Cristian - gr. nr.17 - 2 infrangeri (0-4 si 2-4)
    Pletea Cristian - gr. nr.23 - 1 victorie (4-2)




    La simplu feminin:

    Diaconu Adina si Postoaca Camelia sunt calificate direct pe tabloul principal de 64 de jucatoare.

    Grupe de calificare:
    Sunt 16 grupe, din care 1 formate din 3 jucatoare si 15 din 4 jucatoare.

    Clapa Andreea - gr. nr.9 - 2 infr. (2-4 si 3-4)
    Ciobanu Irina - gr. nr.16 - 2 victorii (4-1 si 4-2)




    La dublu masculin:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 16 perechi.

    Sunr 3 runde de calificare (perechile sunt asezate pe tablou de 64 de perechi)

    Runda I-a:

    MANOLE Alexandru/PLETEA Cristian sunt calificati direct in runda a II-a.

    BACIOCCHI Alessandro ITA/SPELBUS Alin ROU sunt calificati direct in runda a II-a.

    ARTEMENKO Nikita RUS / FEDOTOV Petr RUS - CHIRITA Cristian/SIPOS Rares : 1-3

    Runda a II-a:

    JANCARIK Lubomir CZE / SIRUCEK Pavel CZE - MANOLE Alexandru ROU / PLETEA Cristian ROU : 3-2

    LANDRIEU Andrea FRA / LORENTZ Romain FRA - BACIOCCHI Alessandro ITA / SPELBUS Alin ROU : 3-0

    CHIRITA Cristian ROU / SIPOS Rares ROU - PFEFFER Simon AUT / SERDAROGLU David AUT : 0-3




    La dublu feminin:

    Nu avem reprezentante calificate direct pe tabloul principal de 16 perechi.

    Sunr 2 runde de calificare (perechile sunt asezate pe tablou de 32 de perechi)

    Runda I-a:

    TOMANOVA Tamara CZE / TOMANOVSKA Katerina CZE - CLAPA Andreea ROU / DIACONU Adina ROU : 3-2

    CIOBANU Irina/POSTOACA Camelia sunt calificate direct in runda a II-a.

    Runda a II-a:

    SAHASRABUDHE Pooja IND / TENNISON Reeth IND - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - azi, 01.09.2016,ora 19.20, la masa nr. 8.



    La U 21 fete:

    Calificata direct pe tabloul principal de 32 de jucatoare - Diaconu Adina -

    Grupe de calificare:
    Sunt 8 grupe, din care primele doua sunt frmate din 3 jucatoare iar celelalte 6 din cate 4 jucatoare.

    CIOBANU Irina - gr. nr.1 - 2 victorii (3-1 si 3-1) - calificata pe tabloul principal.
    CLAPA Andreea - gr. nr. 2 - 1 infr. (2-3)




    La U 21 baieti:

    Nu avem reprezentanti calificati direct pe tabloul principal de 64 de jucatori.

    Sunt 15 grupe de calificare formate din cate 3 jucatori.

    CHIRITA Cristian - gr. nr.3 - 2 infrangeri (2-3 si 2-3)
    PLETEA Cristian - gr. nr.4 - 2 victorii (3-1 si 3-0) - calificat pe tabloul principal.
    MANOLE Alexandru - gr. nr.8 - 2 infrangeri (2-3 si 0-3)
    SPELBUS Alin - gr. nr. 9 - 2 victorii (3-2 si 3-0)- calificat pe tabloul principal.
    SIPOS Rares - gr. nr.10 - 2 infrangeri (1-3 si 2-3)





    Meciurile de la mesele 1 si 2 pot fi vizionate : AICI


    Meciurile si rezultatele de ieri, 31.08.2016 pot fi vazute : AICI


    Meciurile si rezultatele acestora, de azi, 01.09.2016 pot fi vizualizate : AICI



    Pagina competitiei : AICI
    Ultima modificare făcută de dennis; 01.09.2016 la 13:58.

  2. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place mihais mioveni, ClaudiuManoiu, gicu_licu, tavy, Cornel 67 le-a plăcut acest mesaj
  3. #2
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.703
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 10 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10473

    Programul meciurilor zilei 3


  4. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place gicu_licu, tavy, Cornel 67 le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.440
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597
    Situatia reprezentantilor nostri:




    La simplu masculin:


    Pe tabloul principal sunt 64 de jucatori.

    Runda I-a:

    SIPOS Rares ROU - MURAMATSU Yuto JPN - azi, 02.09.2016, ora 14.15, la masa nr.9

    BAUM Patrick GER - PLETEA Cristian ROU - azi, 02.09.2016, ora 15.55, la masa nr.6





    La simplu feminin:


    Pe tabloul principal sunt 64 de jucatoare.

    Runda I-a:

    TROSHNEVA Elena RUS - POSTOACA Camelia ROU- azi, 02.09.2016, ora 11.45, la masa nr.7

    LIN Chia-Chih TPE - DIACONU Adina ROU - azi, 02.09.2016, ora 12.35, la masa nr.6

    ZHANG Mo CAN - CIOBANU Irina ROU - azi, 02.09.2016, ora 13.25, la masa nr.1




    La dublu masculin:


    Pe tabloul principal sunt 16 perechi.

    Nu avem reprezentanti calificati pe tabloul principal.






    La dublu feminin:


    Pe tabloul principal sunt 16 perechi.

    EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - azi, 02.09.2016, ora 22.10, la masa nr.7





    La U 21 masculin:


    Pe tabloul principal sunt 64 de jucatori.


    Runda I-a:

    MAJOROS Bence HUN - SPELBUS Alin ROU : 3-1

    PLETEA Cristian ROU - ZATOWKA Patryk POL : 1-3

    MANOLE Alexandru ROU - GERALDO Joao POR : 0-3




    La U 21 feminin:


    Pe tabloul principal sunt 32 de jucatoare


    Runda I-a:

    BAJOR Natalia POL - CIOBANU Irina ROU : 0-3

    DIACONU Adina ROU - MYNAROVA Karolina CZE : 3-1

    Runda a II-a:

    CIOBANU Irina ROU -MORI Sakura JPN - azi, 02.09.2016, ora 16.45, la masa nr.4

    DIACONU Adina ROU - BERGSTROM Linda SWE- azi, 02.09.2016, ora 16.45, la masa nr.7
    Ultima modificare făcută de dennis; 02.09.2016 la 12:31.

  6. Mulțumesc Cornel 67, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place luci_rac, Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
  7. #4
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.703
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 10 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10473
    Camelia Postoaca a trecut in 32 dupa victoria din 64 cu 4-3 la TROSHNEVA Elena RUS (-8, 10, -5, -12 ,8, 3, 9).

    - - - Actualizat - - -

    In 32 va juca, azi, de la 18:45, cu EKHOLM Matilda SWE.

  8. Mulțumesc Antal Denes, dennis au mulțumit pentru mesaj
  9. #5
    1,77245385
    Avatarul lui Kralizec
    Data înscrierii
    27.05.2010
    Locație
    Timisoara
    Postări
    6.256
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    422 z 18 h 4 m
    Timp online pe zi
    3 h 7 m
    Reputație
    8991
    Yuto Muramatsu castiga open-ul Cehiei atat la U21 cat si la seniori! Mi se pare o performanta remarcabila!

  10. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
  11. #6
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.440
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597
    Rezultatele reprezentantilor nostri + rezultate finale ale competitiei





    La simplu masculin:

    Runda I-a:

    SIPOS Rares ROU - MURAMATSU Yuto JPN : 1-4

    BAUM Patrick GER - PLETEA Cristian ROU : 4-1


    Semifinale:

    MURAMATSU Yuto JPN - CHO Seungmin KOR : 4-3







    KARAKASEVIC Aleksandar SRB - OUAICHE Stephane FRA: 3-4







    FINALA:

    MURAMATSU Yuto JPN -OUAICHE Stephane FRA : 4-0 (12-9,11-5,11-7,11-4)





    La simplu feminin:


    Runda I-a:

    TROSHNEVA Elena RUS - POSTOACA Camelia ROU :3-4

    LIN Chia-Chih TPE - DIACONU Adina ROU : 2-4

    ZHANG Mo CAN - CIOBANU Irina ROU : 4-2


    Runda a II-a:

    EKHOLM Matilda SWE - POSTOACA Camelia ROU : 4-1

    ISHIGAKI Yuka JPN - DIACONU Adina ROU : 4-1


    Semifinale:

    EKHOLM Matilda SWE - YANG Xiaoxin MON : 3-4

    SHIOMI Maki JPN - HASHIMOTO Honoka JPN : 4-0



    FINALA:

    YANG Xiaoxin MON - SHIOMI Maki JPN : 4-0 (11-9,11-5,12-10,11-6)










    La dublu masculin:


    FINALA:


    CHO Eonrae KOR / PARK Jeongwoo KOR - KIM Minhyeok KOR / PARK Ganghyeon KOR : 3-0 (11-8,11-6,14-12)











    La dublu feminin:


    Runda I-a:

    EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN - CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU : 3-0



    FINALA:


    DOLGIKH Maria RUS / MIKHAILOVA Polina RUS - EKHOLM Matilda SWE / POTA Georgina HUN : 2-3 (11-9,11-3,9-11,9-11,7-11)












    La U 21 masculin:



    FINALA:


    MURAMATSU Yuto JPN - OIKAWA Mizuki JPN : 3-0 (11-8,11-8,11-9)









    La U 21 feminin:


    Runda a II-a:

    CIOBANU Irina ROU -MORI Sakura JPN : 3-0

    DIACONU Adina ROU - BERGSTROM Linda SWE : 3-0



    Runda a III-a (sferturi de finala) :


    LEE Zion KOR - CIOBANU Irina ROU : 0-3

    DIACONU Adina ROU - MANTZ Chantal GER : 3-1



    Semifinale:


    YOON Hyobin KOR - CIOBANU Irina ROU : 3-2 (13-11,10-12,4-11,11-6,11-9)

    SHIBATA Saki JPN - DIACONU Adina ROU : 3-0 (11-3,11-9,11-6)



    FINALA:


    YOON Hyobin KOR - SHIBATA Saki JPN : 3-1 (11-9,11-7,9-11,11-1)






    - - - Actualizat - - -

    Finala la simplu masculin:



    Yuto Muramatsu - Stephane Ouaiche










    Insane Table Tennis Rally


    Ultima modificare făcută de dennis; 05.09.2016 la 15:26.

  12. Mulțumesc iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj
  13. #7
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.440
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 3 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597
    DHS ITTF Top 10 - 2016 Czech Open



  14. Îmi place gicu_licu, iuliu zedler le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

  1. Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 12.09.2016, 15:12
  2. Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 04.07.2016, 21:13
  3. Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 27.06.2016, 14:07
  4. 2016 ITTF World Tour Polish Open (Major), 20- 24 Apr 2016, Warsaw, POL
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 25.05.2016, 14:45
  5. Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 03.02.2016, 18:00

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •