Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de gabi.gogu Vezi post
    - eliminarea premierii amatorilor in sistemul actual (care stimuleaza de fapt, doar "performanta" de a se incadra cu 0.01 sub limita celor 19 pct, inaintea Turneului Final!) si inlocuirea cu un sistem care sa premieze amatorii (din fiecare judet) ce au obtinut, de la inceputul pana la finele anului competitional, cele mai mari cresteri de ranking (echivalentul actualei MP).
    Foarte interesanta propunerea.. dar greu de pus in aplicare.

    Pentru desemnarea campionului judetean eu propun un turneu separat de maxim 20 in care sa participe jucatorii selectati astfel:
    -primii 10 jucatori dupa MP
    -primii 10 jucatori dupa Clasament;

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de gabi.gogu Vezi post
      Propun:
      - implementarea, incepand cu sezonul 2016-2017, a sistemului cu ranking jucatori, prin care sa fie punctata diferentiat victoria sau infrangerea cu un jucator, in functie de cota (rankingul) fiecaruia. Am inteles ca sistemul e in faza de testare si finisare , chiar daca nu va fi perfect (nici actualul sistem nu e perfect), sunt sigur ca va fi perfectibil!

      - eliminarea premierii amatorilor in sistemul actual (care stimuleaza de fapt, doar "performanta" de a se incadra cu 0.01 sub limita celor 19 pct, inaintea Turneului Final!) si inlocuirea cu un sistem care sa premieze amatorii (din fiecare judet) ce au obtinut, de la inceputul pana la finele anului competitional, cele mai mari cresteri de ranking (echivalentul actualei MP).

      - inceperea sectiunilor (Open si Amatori) deodata (este foarte neplacut pentru Open-isti sa termine concursul pe la ora 23-24, dupa care sa se puna pe drum, cu riscurile si neplacerile aferente condusului noaptea, iar a doua zi sa te simti ca o "lamaie stoarsa").
      - Ar fi grozav ca programul ranking pregatit de Florin sa fie introdus (pentru inceput in paralel cu varianta actuala). Partea cu punctarea este deja functionala, partea cu inregistrarea datelor cred ca mai are ceva de lucru.
      - Am propus aceeasi idee si o sustin si eu aici.
      - Alegerea formulei de program nu ar trebui restrictionata prin regulament. Si acum, fiecare organizator are posibilitatea sa aleaga varianta cea mai potrivita pentru turneul sau. Sunt multe turnee la care una dintre conditiile de desfasurare o reprezinta autosustinerea financiara. Multe turnee OPEN care incep la ora 13,30 se incheie pana in ora 22,00 si multe turnee care incep la 10,00 se termina dupa ora 22...
      Ultima editare de Dan2; 27.oct.2016, 20:53.

      Comentariu


      • #53
        Avand in vedere cresterea nepermisa a numarului de inscrieri "la plezneala", urmate de nenumarate retrageri motivate sau nemotivate, sa se introduca o procedura de plata in cont (sau chiar de abonanent Amatur), astfel,ca cei care platesc inscrierea in avans sa plateasca taxa obisnuita (25 lei), iar plata la sala sa devina 30 lei. Cu siguranta ca atunci cand platesti, te gandesti de doua ori inainte de a te retrage...
        Ideea se poate dezvolta, abonamentul de membru Amatur poate oferi si alte drepturi (pe site, rezervari promotionale, etc, etc...) Din acel moment, fiecare membru va putea spune -cotizez, deci am drepturi...
        Ultima editare de Dan2; 27.oct.2016, 21:09.

        Comentariu


        • #54
          Propuneri pentru âmbunătățirea Circuitului AmaTur 2016-2017.

          Postat în original de Dan2 Vezi post
          Avand in vedere cresterea nepermisa a numarului de inscrieri "la plezneala", urmate de nenumarate retrageri motivate sau nemotivate, sa se introduca o procedura de plata in cont (sau chiar de abonanent Amatur), astfel,ca cei care platesc inscrierea in avans sa plateasca taxa obisnuita (25 lei), iar plata la sala sa devina 30 lei. Cu siguranta ca atunci cand platesti, te gandesti de doua ori inainte de a te retrage...
          Ideea se poate dezvolta, abonamentul de membru Amatur poate oferi si alte drepturi (pe site, rezervari promotionale, etc, etc...) Din acel moment, fiecare membru va putea spune -cotizez, deci am drepturi...
          o solutie ar fi deschiderea listei cu inscieri doar incepand cu ziua de luni din saptamana in care se tine concursul, si astfel s-ar inscrie doar cei ce vor si pot participa! Oricum, concursul este afisat ca se tine, in sectiunea Calendar.

          Ca sa plateasca atunci cand se face inscrierea, ar insemna ca cineva sa tina evidenta incasarilor in cont (daca are cont organizatorul), si de aici toate aspectele delicate ce tin de aceasta evidenta suplimentara...

          Comentariu


          • #55
            Solutiile pt aceste probleme au fost deja date si chiar testate la cateva turnee ,dar implementarea lor cere o munca in echipa si atunci functioneaza,dar cand uni zic "cea" si alti "hait" vor ramane la stadiu de propuneri.

            P.S.Vezi cazul absentiilor.

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de Dan2 Vezi post
              Avand in vedere cresterea nepermisa a numarului de inscrieri "la plezneala", urmate de nenumarate retrageri motivate sau nemotivate, sa se introduca o procedura de plata in cont (sau chiar de abonanent Amatur), astfel,ca cei care platesc inscrierea in avans sa plateasca taxa obisnuita (25 lei), iar plata la sala sa devina 30 lei. Cu siguranta ca atunci cand platesti, te gandesti de doua ori inainte de a te retrage...
              Ideea se poate dezvolta, abonamentul de membru Amatur poate oferi si alte drepturi (pe site, rezervari promotionale, etc, etc...) Din acel moment, fiecare membru va putea spune -cotizez, deci am drepturi...


              Din greseala ..scuze
              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
              Pe spate: Tenergy 80
              Pe fata.: Tenergy 64

              Comentariu


              • #57
                Implementarea unui rating pentru fiecare concurs disputat.
                In functie de calitatea organizarii concursului (lumina, spatiu, ambient) fiecare concurrent sa poata da o nota concursului. Astfel, pe viitor aceste ratinguri vor putea inclina balanta atribuirii turneelor A+ sau chiar aprobarea disputarilor unor concursuri A daca acestea din urma nu indeplinesc minumul de cerinte.
                Eventual se poate introduce un sondaj cu elementele cerute de regulament lumina-spatiu de joc-calitatea suprafetei de joc, caldura, mingi, …eventual ospitalitate…, etc, si n-ar fi rau daca ar exista si ceva comentarii pe baza votului respectiv, comentarii ce pot fi inmagazinate intr-un topic separat cum este cel de fight.
                Acest rating se poate modifica (exact ca numarul de turnee din clasament), de exemplu, daca s-au disputat 5 turnee in aceeasi locatie/sala, cea de-a sasea sa anuleze votul primeia astfel ca ratingul poate scade sau creste in functie de votul participantilor.
                Imi place sa cred ca acest rating e spre binele tuturor, este o sugestie, sper sa se fructifice.
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • #58
                  Standardizarea premiilor oferite la sfarsitul anului competitional Amatur ( adica la Turneul Final 20..) dupa cum urmeaza;
                  1.Campion Amatur (cupa transmisibila,tricou,medalie,pupici,samd) eventual medalii +diploma pt loc 2 si3
                  2.Campion judetean Amatur(tricou,medalie)-primul clasat din judetul respectiv cu conditia obligatorie sa aiba 10 prezente la turneele Amatur .Totalul prezentelor se calculeaza dupa cum urmeaza : T.P.=(2 X A+) +A + (0,5 xB) >10
                  3.Trofeu de excelenta(ceva de genul)-consta in Medalie (mare,frumoasa) +diploma si se acorda jucatorului care are cele mai multe prezente la turneele Amatur pentru anul in curs,dupa algoritmul de la punctul anterior.Aceste medalii se acorda pentru fiecare judet in parte de la un total de minim 10 prezente (vezi algortm)

                  Jucatorii de la categoriile inferioare vor fi mai interesati sa participe la concursuri decat sa-si faca tot felul de calcule alambicate (ce MT are turneul,cate meciuri sa piarda,la ce turneu sa nu mearga)pentru a nu depasi media maxima a categoriei
                  As elimina trofeele pt oldboys si fete in spiritul egalitatii intre sexe si generatii.
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de Dan2 Vezi post
                    Avand in vedere cresterea nepermisa a numarului de inscrieri "la plezneala", urmate de nenumarate retrageri motivate sau nemotivate, sa se introduca o procedura de plata in cont
                    Ieri la Mediaș am auzit doua propuneri in acest sens:
                    1. inainte de inscrierea la turnee, pentru fiecare amaturist sa se creeze un cont de garantie, de unde sa se scada 10/20 de lei / turneu la care nu se prezinta si de unde nu se retrage inainte de termen. Taxa de garantie ar putea fi de 50/100 de lei si dupa epuizarea acesteia in mod logic ar trebui realimentata, iar daca suma nu este epuizata pana la 31 decembrie, se transfera automat pentru anul viitor. (Personal cred ca sunt cateva impedimente in ce priveste implementarea acestei solutii -din punctul de vedere al gestionarii, dar nu si din cel al efectuarii platilor, acestea putand fi facute si in grup-, dar merita de gandit... si coordonatorii circuituolui trebuie sa aibe intelepciunea necesara sa ia o decizie in acest sens.)
                    2. ieri un organizator a propus o solutie si mai simpla:
                    -o retragere dupa termenul-limita sa cauzeze un punct de penalizare,
                    -o neprezentare fara anuntarea retragerii sa genereze doua puncte de penalizare
                    -iar doua puncte de penalizare sa te tina departe de turnee timop de trei luni.
                    Pentru implementarea ideii ne trebuie doar o secretara Amatur, cara sa-i noteze intr-un tabel pe cei care erau pe ultima lista de inscrieri la turneul x, dar n-au mai ajuns la concurs si sa bifeze 2 puncte daca nu s-au retras dupa termen, respectiv un punct daca s-au retras in ultimele ore... Daca se adopta aceasta solutie, nu mai avem nevoie de incestigatii privind obiectul si cauzele, etc. retragerilor, cea ce s-a dovedit a fi foarte greoaie.
                    Dupa 2-3 cazuri cand isi pierde dreptul de joc pentru trei luni cel care nu se prezinta, sau eventual si cel care l-a inscris, imediat dispar din regiunea centrala imensele liste de asteptare, respectiv inscrierile de 7-10-etc persoane, dar foarte probabil si obiceiul se pare sadic/inconstient de a astepta cu retragerea unui coleg ultimele secunde de dinainte de termen...
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • #60
                      ideal ar fi ca inscrierea sa se faca odata cu plata taxei de inscriere(sau macar a jumatate din taxa). Traim in vremuri pline de tehnologie, noi nu suntem tocmai copii si putem face platile on-line... ceva de genul ar fi bine-venit pentru a contracara inscrierile la plezneala
                      JOOLA Zelebro
                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                      Comentariu


                      • #61
                        Avantajul pentru plata in avans este ca, vii nu vii, locul il ai asigurat. (aviz celor ce-si fac calcule...)
                        Dar ce te faci cu A+-urile ? Problema e ca locul in clasament e primordial. Cum ii returnezi paralele ? Ca ajungi la un moment dat sa ai mai multa bataie de cap cu tranzactiile decat cu organizarea !

                        Eu cred ca ar merge si varianta cu stergerea unui 0,5% din media generala. Sa vezi atunci plati si neprezentari !
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de tokosp Vezi post
                          2. ieri un organizator a propus o solutie si mai simpla:
                          -o retragere dupa termenul-limita sa cauzeze un punct de penalizare,
                          -o neprezentare fara anuntarea retragerii sa genereze doua puncte de penalizare
                          -iar doua puncte de penalizare sa te tina departe de turnee timop de trei luni.
                          Pentru implementarea ideii ne trebuie doar o secretara Amatur, cara sa-i noteze intr-un tabel pe cei care erau pe ultima lista de inscrieri la turneul x, dar n-au mai ajuns la concurs si sa bifeze 2 puncte daca nu s-au retras dupa termen, respectiv un punct daca s-au retras in ultimele ore... Daca se adopta aceasta solutie, nu mai avem nevoie de incestigatii privind obiectul si cauzele, etc. retragerilor, cea ce s-a dovedit a fi foarte greoaie.
                          Dupa 2-3 cazuri cand isi pierde dreptul de joc pentru trei luni cel care nu se prezinta, sau eventual si cel care l-a inscris, imediat dispar din regiunea centrala imensele liste de asteptare, respectiv inscrierile de 7-10-etc persoane, dar foarte probabil si obiceiul se pare sadic/inconstient de a astepta cu retragerea unui coleg ultimele secunde de dinainte de termen...
                          aceleasi punte de penalizare pot fi folosite si pentru comportament sau nerespectarea regulamentului
                          aceste puncte sa fie pastrate cel puțin 6 luni de la data turneului unde a primit punctele de penalizare în cazul în care are numai un punct

                          când aduna 2 puncte nu mai are dreptul sa joace 3 luni " o mică pauză "

                          Propun sa primesca puncte de penalizare cei care fac înscrieri și jucatorii pe care i-au înscris nu se prezinta la turneu sau se retrag dupa data stabilita de retrageri , abia atunci nu o să mai apara înscrieri pe care cel care l-ea făcut sa nu verifice dacă jucatorii înscriși pot participa
                          Aceste punte sa le primesca chiar și organizatorii care au facut înscrieri și nu au verificat dacă jucatorii pot participa.

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                            Propun ca in regulament sa existe un articol care sa oblige organizatorul turneului sa afiseze Lista participantilor, care de multe ori este alta decat cea a jucatorilor inscrisi
                            Nu functionează afisarea listelor cu o zi înainte
                            am avut 3 absenti într-o grupa dimineta înainte de începerea jocurilor
                            de asemenea am avut înscrieri la sala dimineata- si atunci esti acuzat dealte chestii ca pui jucatori inscrisi în anumite grupe
                            Grupele facute dimineața sunt cea mai buna alegere - respecta regula sarpelui

                            Cred ca cei care acuza organizatorii ca fac favoritisme când fac permutarile pe localitați
                            - ori nu stiu ce vorbesc
                            - ori nu au organizat turnee
                            - ori au organizat turnee și au avut timp pentru a face asa ceva

                            nu toți sunt ca voi fiecare este diferit
                            și sincer nu prea ai timp să faci asa ceva deoarece vrei sa dai drumul la turneu cât mai repede

                            Sustin ideea permutarilor pe localitati pentru organizatorii care doresc sa o facă:
                            - am ?ntălnit cazuri când s-au nimerit 4 din 6 jucatori în aceeasi grupa din aceeasi localitate
                            - am avut comentarii și când au fost numai 2 jucatori din aceeași localitate deoarece nu vrea nimeni într-un turneu sa joace cu prietenul cu care joaca toata ziua.
                            poate sta acasă sa nu mai plateasca transportul , participarea și timpul pierdut sa joace la 200 km distanța cu cel care joaca cite 3-4 ore și ?i și cunoaște stilul

                            Comentariu


                            • #64
                              Cred ca dl. Mihais se refera la faptul ca noi punem listele seara, de obicei, iar dimineata dam drumul la turneu cu listele modificate (in urma a ceea ce este) si postam doar grupele fara noile liste.
                              O parte dintre organizatori am vazut ca afiseaza modificarile, dar asta este si in functie de cat de bine stai cu timpul.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #65
                                Este simplu daca vreti ...

                                O organizatie care sa contabilizeze totul.
                                Dan Chirap
                                www.sportdakiro.com
                                email: contact@sportdakiro.com

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de adof Vezi post
                                  Nu functionează afisarea listelor cu o zi înainte
                                  am avut 3 absenti într-o grupa dimineta înainte de începerea jocurilor
                                  de asemenea am avut înscrieri la sala dimineata- si atunci esti acuzat dealte chestii ca pui jucatori inscrisi în anumite grupe
                                  Grupele facute dimineața sunt cea mai buna alegere - respecta regula sarpelui

                                  Cred ca cei care acuza organizatorii ca fac favoritisme când fac permutarile pe localitați
                                  - ori nu stiu ce vorbesc
                                  - ori nu au organizat turnee
                                  - ori au organizat turnee și au avut timp pentru a face asa ceva

                                  nu toți sunt ca voi fiecare este diferit
                                  și sincer nu prea ai timp să faci asa ceva deoarece vrei sa dai drumul la turneu cât mai repede

                                  Sustin ideea permutarilor pe localitati pentru organizatorii care doresc sa o facă:
                                  - am ?ntălnit cazuri când s-au nimerit 4 din 6 jucatori în aceeasi grupa din aceeasi localitate
                                  - am avut comentarii și când au fost numai 2 jucatori din aceeași localitate deoarece nu vrea nimeni într-un turneu sa joace cu prietenul cu care joaca toata ziua.
                                  poate sta acasă sa nu mai plateasca transportul , participarea și timpul pierdut sa joace la 200 km distanța cu cel care joaca cite 3-4 ore și ?i și cunoaște stilul
                                  Nu muncesti prea mult...
                                  Ultima editare de Dakiro; 30.oct.2016, 23:48.
                                  Dan Chirap
                                  www.sportdakiro.com
                                  email: contact@sportdakiro.com

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Propunere din partea dlui S.R. (unul din putinii amaturisti din top 100 care nu are cont aici,m-a contactat telefonic adineaori) ;
                                    -T.F. sa se desfasoare intr-o locatie situata intr-unul din judetele aflate in centrul tarii sau in București(care are legaturi feroviare ,rutiere si aeriene cu restul tarii).Conditiile minimale sa fie 64 O si 64 Av .(-partea asta e interesanta,s-ar incuraja participarea la turnee si ar permite desfasurarea TF intr-o singura sala)
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Domnu' Cozma, sunt chiar doi de S.R. fara cont in primii 100.
                                      O fi al nostru sau al Dvs.? ca de zis, bine zice.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Revin cu doua propuneri:
                                        1. in scopul rezolvarii unor probleme ce tin in special de turneele "B"
                                        Organizatorul sa poata decide care dintre participantii lui sa treaca la categoria imediat superioara, cu conditia ca sa decida asupra acestui aspect numai daca:

                                        -participantul are in clasament in ultimele 12 luni locul 1 (cel putin o data);
                                        -participantul are in clasament in ultimele 12 luni locul 2 (cel putin de doua ori);
                                        -participantul are in clasament in ultimele 12 luni locul 3 (cel putin de trei ori).[/B]

                                        Sa va expun speta prin care trec de fiecare data, anomaliile si rezolvarea acestora.

                                        La turneele B, printre participantii care au deja medie in clasamentul Amatur se regasesc si persoane care "servesc" numai B-uri, fapt pentru care acestia au medie "zero".

                                        Pe langa faptul ca acestia incep inferioarele pe ultima pozitie in grupa inferioara, mai au si placerea sa "joace" numai la "incepatori" sau daca este openist se inscrie numai la "amatori".

                                        In afara de "abonamentul" pe podium nu facem decat sa dezamagim pe ceilalti, si asta nu se poate rezolva in clasamentul general Amatur, ci trebuie ca organizatorul sa decida cu discernamant, si sa aibe acest drept de a atribui media minima de la categoria imediat superioara.

                                        Am studiat problema numai la Brașov, si am constat ca doi trei de la incepatori reusesc sa "stea" la incepatori pe viata, intru-cat regulamentul si clasamentul nu poate sa-i urce. La fel si la "amatori"...

                                        Daca subsemnatul, care-mi cunosc oamenii, verific "campionii" si ma incadrez la cele de mai sus, se rezolva problema si astfel prin rotatie fiecare ajunge la podium.

                                        Faptul ca un jucator sta la "incepatori " mai multi ani nu ma deranjeaza, dar daca face colectie de cupe,... sa gandim si pentru altii.

                                        2.Legitimatii
                                        Sa se infiinteze o categorie numai pentru legitimati, numita "Masters"


                                        Asa cum "astazi" se joaca amestecat, chiar si o singura categorie (incepatori + amatori+Open) , asa se poate face si cand un organizator nu se pliaza pe 3-4 categorii,adica face un open/amestecat, dar daca organizatorul poate sa desfasoare un turneu pe 3-4 categorii sa se tina cont de categoria "Masters", si asta in ideea ca atunci cand se tine "Masters" curat/neamestecat, sa aibe drept de participare atat cei din divizia B cat si cei din ligile superioare.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Eu as propune ca turneul final sa se organizeze in fiecare an in zone diferite ale tarii astfel;
                                          Zona de nord(jud,BN-CLUJ-MURES)
                                          Zona de est (jud.SV-NEAMT-IASI)
                                          Zona de vest(jud.BIHOR-ARAD-TIMIS)
                                          Zona de centru (BRASOV-SIBIU)
                                          Zona de sud (BUCURESTI-TARGOVISTE)
                                          Astfel o sa fie multumiti majoritatea jucatorilor din toata tara.Sa nu fie favorizati in fiecare an doar jucatorii care se afla in centrul tarii ,sa ne deplasam in fiecare an in locatii diferite, si sa fim favorizati pe rand macar odata la 5 ani. Asa avem motiv sa vizitam toate zonele din tara noastra frumoasa,chiar daca nevestele noastre nu prea sunt de acord.

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Nu conteaza in ce oras se desfasoara turneul final ! 1. oricum participarea va fi mult peste asteptari 2.majoritatea isi permit orice deplasare 3.acest efort se face o data pe an ... Daca anumiti organizatori ,doresc si pot sa ofere cele mai bune conditii , sa solicite si sa-si asume raspunderea . Dupa organizarea a doua asfel de competitii declar ; este f. greu de dus la bun sfarsit asa ceva. Convingetiva ! Respect tuturor.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                              Nu conteaza in ce oras se desfasoara turneul final ! 1. oricum participarea va fi mult peste asteptari 2.majoritatea isi permit orice deplasare 3.acest efort se face o data pe an ... Daca anumiti organizatori ,doresc si pot sa ofere cele mai bune conditii , sa solicite si sa-si asume raspunderea . Dupa organizarea a doua asfel de competitii declar ; este f. greu de dus la bun sfarsit asa ceva. Convingetiva ! Respect tuturor.
                                              Asa este,mai ales ca se gasec multi contestatari,indiferent de locatie , numar de locuri alocate pentru categori,etc.
                                              Adi ramai o valoare in toate cazurile.
                                              Stima.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Participarea este mult peste asteptari, dar putem observa ca 80% din participantii de la cele trei categorii se afla de la mai putin de 200km de targoviste.Deci centrul si sudul tarii predomina.Daca te uiti in liste sant raritati cei din Bistrița,Suceava,Bt,Cluj,Iași.Oriunde s-ar organiza turneul final participarea ar fi mult peste asteptari,asa ca putem oferi o sansa si altora, nu sa tragem jarul numai la oala noastra.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Pentru a organiza un Turneu Final este mult de munca,mult timp investit,dar in primul rand ai nevoie de locati adecvate.
                                                  La cerintele care sunt la ora actuala,minim doua sali cel putin!
                                                  Locuri de cazare,cat de cat sponsorizate,vezi cum au fost la; Focșani,Sfantu Gheorghe,Brașov.
                                                  Sa asiguri o gustare dimineata,masa de pranz,multe altele!
                                                  Oameni care sa puna umarul la multe alte treburi invizibile celor multi!
                                                  Pacat Tibi ca n-ai fost la Galați sa fi vazut coleg din Bacău cum se straduia sa iasa totul bine! Pe langa organizatori locali care au fost '' Jos Palaria'' . Mi-a adus aminte de vremurile apuse.
                                                  Alergatura dupa sponsori si multe altele.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Eu ca nou practicant al tenisului de masa propun ca la turneele care au trei categorii respectiv:Open,Avansati și începători media maxima a Mp pentru Incepatori ca fie 10.
                                                    Pentru ca am întâlnit jucatori care după părerea mea jucau la fel de bine ca cei de la Open.
                                                    Dacă tot se face categoria începători măcar sa fie pentru începători.
                                                    O zi buna.

                                                    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
                                                    Xiom Feel HX
                                                    FH- Tenergy 05FX
                                                    BH- Nittaku Fastarc G1

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X