Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tenergy 05 - Falco Tempo Long Booster

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Tenergy 05 - Falco Tempo Long Booster

    Buna ziua. Fiti va rog amabili, credeti ca m-ati putea ajuta cu o informatie?
    Doresc sa boosterizez Tenergy 05 si inca nu sunt convins in ceea ce priveste aplicarea produsului Falco Tempo Long Booster.
    Unii spun ca e suficient o sigura aplicare, altii aplica 2 straturi la interval de 24 de ore.
    Cei care au mai folosit produsul Falco Tempo Long Booster, cam cate straturi au aplicat pe Tenergy 05(patrata).
    Va multumesc.
    Blade: Xiom Stradivarius FL
    FH: Butterfly Tenergy 05-FX
    BH: Butterfly Tenergy 05-FX

  • #2
    Un singur strat e suficient...mai multe straturi aplicate va duce la deteriorarea rapida a buretelui...daca mai si lipesti cu un lipici adevarat, pregateste portofelul pentru o pereche noua.
    TRUST NO ONE !

    Comentariu


    • #3
      Aplicarea boosterului se va face direct pe buretele feței patrate, fara ca in prealabil sa fi aplicat vreun strat de lipici pe baza de apa inainte. Am inteles eu bine?
      Dupa aplicarea unui singur strat de booster, cat trebuie sa mai astept ca ulterior sa pun fața pe lemn?
      Blade: Xiom Stradivarius FL
      FH: Butterfly Tenergy 05-FX
      BH: Butterfly Tenergy 05-FX

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de CatalinFloarea Vezi post
        Aplicarea boosterului se va face direct pe buretele feței patrate, fara ca in prealabil sa fi aplicat vreun strat de lipici pe baza de apa inainte. Am inteles eu bine?
        Dupa aplicarea unui singur strat de booster, cat trebuie sa mai astept ca ulterior sa pun fața pe lemn?
        Corect. 24-48 ore.
        TRUST NO ONE !

        Comentariu


        • #5
          Am folosit de mai multe ori falco tempo long booster.
          Aplici un strat pe buretele fetei aștepți 24 de ore apoi aplici al doilea strat.
          Intr-un timp oarecare aprox 1 zi fata se va curba uite cum arata după o jumătate de zi https://postimg.cc/gallery/3f1k00ng4/
          Se va curba apoi din ce în ce mai tare pana se face aproape sul.
          O lași sa stea pana își revine înapoi la forma plata și abia apoi o lipești. Timpul total la care își revine complet și poate fi lipita este de cca o săptăm?nă. Dacă nu reacționează corect încearcă o reboosterizare. Dacă nici a doua oară nu merge ?nseamnă ca fata e fie foarte foarte veche și a stat prin depozite/magazine cu anii, fie e un fake ordinar.
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #6
            Va multumesc pentru sfaturile oferite. Cred ca in prima faza am sa aplic doar un singur strat de booster. Sa speram ca se va curba cum arata in acea poza.
            Blade: Xiom Stradivarius FL
            FH: Butterfly Tenergy 05-FX
            BH: Butterfly Tenergy 05-FX

            Comentariu


            • #7
              Un singur strat de Falco Tempo Long este de ajuns. Booster-ul se aplica pe burete atunci cand fața este patrata. Ar trebui sa tina cam 3 luni dupa care se mai aplica inca un strat pentru a avea din nou proprietatile initiale.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Va multmesc pentru raspunsurile acordate. Am citit si pe alte forumuri...cei de acolo spuneau ca ei aplica 2 straturi de booster pt fețele japoneze si 3 pentru cele chinezesti.
                Eu am sa va ascult pe voi si am sa aplic doar un singur strat. Tot ce sper este ca aceste fețe, sa nu fie foarte grele dupa boosterizare.
                Blade: Xiom Stradivarius FL
                FH: Butterfly Tenergy 05-FX
                BH: Butterfly Tenergy 05-FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de CatalinFloarea Vezi post
                  Va multmesc pentru raspunsurile acordate. Am citit si pe alte forumuri...cei de acolo spuneau ca ei aplica 2 straturi de booster pt fețele japoneze si 3 pentru cele chinezesti.
                  Eu am sa va ascult pe voi si am sa aplic doar un singur strat. Tot ce sper este ca aceste fețe, sa nu fie foarte grele dupa boosterizare.

                  vezi sa lasi sa se usuce foarte bine fetele de paleta daca vrei sa stea lipite, lasa-le pe dulap pe un ziar acolo este mai cald,,,, poate dura de la 4 la 10 zile... dupa care ai trebuie sa dai minim 3 straturi fin de lipici pe rand sa se lipeasca bine... si este posibil sa fie mai mari putin la final.... un strat nu tine mai mult de 2 sap, max. o luna.... la tenergy care este destul de dura fata, ai nevoie de minim 2, 3 straturi sa se inmoaie mai bine....... la un strat nu stiu daca simti diferenta.....
                  Ultima editare de leo33; 04.oct.2016, 22:38.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X