Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alternativa paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Alternativa paleta

    Salut! Nu joc de foarte mult timp, inca sunt un amator "desavarsit" si am un partener cu care joc cam odata sau de 2 ori pe saptamana, cam de un an de zile. De asemenea, recunosc ca mai am destul de mult de lucru mai ales la tehnici.
    Acum folosesc o paleta cu lemn tibhar premium contact si fete yasaka rakza 7. Ma multumeste spin-ul pe care il pot imprima, insa cam atat. Din pacate nu simt paleta atat cat mi-as dori. Nu exclud varianta ca poate e vorba doar de faptul a inca nu o cunosc destul de bine desi o folosesc de un an de zile... Controlul este deficitar dpmdv. Am senzatia predominanta ca pun mingea pe masa si cam atat. Nu si unde... controlez greu unghiurile mesei si poate doar mi se pare dar bounce-ul e cam ridicat la paleta, in sensul ca in momentele defensive trebuie doar sa tin paleta in mana ca sa returnez fara sa imprim miscare si nu pot schimba tempo-ul sau sa fortez un unghi. Asa ca v-as ruga sa imi faceti o recomandare de lemn + fete cu un control mai ridicat. Daca asta inseamna sa merg pe ceva mai defensiv nu sunt in potriva. Incerc...

  • #2
    Salut!
    In aceeasi situatie ca tine sunt si eu. Eu am optat pentru un lemn off- si fete moi cu control mare.
    Configuratia paletei tale este ofensiva iar pentru control iti trebuie multa experienta si tehnica.
    Am avut si eu Rakza7soft care le-am dat jos ca nu am ajuns la valoarea lor.
    Daca vrei ia legatura cu leo33 si te sfatuiesti cu el sau poate iti vede postarea si luati legatura.
    Numai bine!

    Comentariu


    • #3
      Nu alege calea grea, cea cu forumul, decat pur orientativa...mergi pe drumul usor, acela care iti salveaza portofelul de zile grele..http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls.php?jud=SB Cauta-i pe acesti oameni, intreaba-i, probeaza, socializeaza, bea o bere, joaca...joaca...etc !
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de candyman Vezi post
        Salut! Nu joc de foarte mult timp, inca sunt un amator "desavarsit" si am un partener cu care joc cam odata sau de 2 ori pe saptamana, cam de un an de zile. De asemenea, recunosc ca mai am destul de mult de lucru mai ales la tehnici.
        Acum folosesc o paleta cu lemn tibhar premium contact si fete yasaka rakza 7. Ma multumeste spin-ul pe care il pot imprima, insa cam atat. Din pacate nu simt paleta atat cat mi-as dori. Nu exclud varianta ca poate e vorba doar de faptul a inca nu o cunosc destul de bine desi o folosesc de un an de zile... Controlul este deficitar dpmdv. Am senzatia predominanta ca pun mingea pe masa si cam atat. Nu si unde... controlez greu unghiurile mesei si poate doar mi se pare dar bounce-ul e cam ridicat la paleta, in sensul ca in momentele defensive trebuie doar sa tin paleta in mana ca sa returnez fara sa imprim miscare si nu pot schimba tempo-ul sau sa fortez un unghi. Asa ca v-as ruga sa imi faceti o recomandare de lemn + fete cu un control mai ridicat. Daca asta inseamna sa merg pe ceva mai defensiv nu sunt in potriva. Incerc...
        salut candyman!

        foarte bun sfatul lui dan mihai! nu face experimente pe banii tai si nu cumpara dupa ureche! PS: ca o coincidenta, am acelasi lemn de 3-4 luni, de care sunt foarte multumit, dar cu alte fete: donic bluefire m1 si m2, set-up pe care mi l-a recomandat cineva stiind ce joc.
        Ultima editare de Red1978; 17.oct.2016, 09:28.
        Viscaria
        FH - tenergy 05
        BH - tenergy 05 fx

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X