Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A"-Cupa PRO TM Giurgiu, 05 Noiembrie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
    buna dimineata am ajuns si eu acasa cu bine si ii multumesc lui eugen sinita ca nu m-a abandonat in giurgiu.un turneu (open) foarte tare,felicitari tuturor celor care si-au abandonat familiile pentru aceasta sarbatoare.felicitari cornel dena pentru organizare si nu in ultimul rand mihai vranceanu pentru suport.am fost mentionat intr-un dialog din punctul meu de vedere neprincipial intre doi participanti la turneu .nu vreu sa ma pronunt cine a avut dreptate sau nu.am sa spun un singur lucru:viata este scurta bucurati-va de ea pentru ca altii nu o mai pot face.o duminica placuta tuturor si ma bucur ca m-am revazut cu multi prieteni !

    - - - Actualizat - - -

    supot si pronunt
    Bine ziceti,
    Macar daca ar intelege toti domnul Cornel

    Comentariu


    • Clasament Open

      1. Neagu Mircea - Constanța
      2. Toma Florin - Pitești
      3 -- 4
      Enciu Alexandru - Slobozia
      Sinita Eugen - București
      5 -- 8
      Bocaniala Norocel - București
      Banescu Dragos - Pitești
      Dascalasu Viorel - București
      Doncea Catalin - Giurgiu
      9 -- 12
      Dumitrescu Cornel - București
      Ciuca Dan - Pitești
      Aftenii Daniel - București
      Anghel Catalin - Giurgiu
      13 -- 2v gr.sup.
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      14 -- 21 1v gr.sup.
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Dinca Daniel - București
      Zamfir Ionel - București
      Panea Ovidiu - București
      Lazaroiu Adrian - Targoviște
      Nitu Victor - Slobozia
      Macarenco Andrei - București
      Dobrin Adrian - Targoviște
      22 -- 24 0v gr.sup.
      Chireceanu Denisa - Giurgiu
      Popescu Valentin - București
      Buta Radu - București
      25 -- 28 2v gr.inf.
      Fratea Aurel - Constanța
      Dumitru Traian - București
      Ropotan Iulian - București
      Buzatu Vasile - Buftea
      29 -- 33 1v gr.inf.
      Staicu Dan - Constanța
      Micuda Mihai - București
      Grigore Alexandru - Campina
      Chiru Sorin - Campina
      Ion Sebastian - Buftea
      34 -- 38 0v gr.inf.
      Leolea Andrei - Constanța
      Cocala Claudia - București
      Voin Doru - București
      Viciu Dragos - Pitești
      Nitu Vladia - Constanța

      Comentariu


      • Am completat desfasurarea turneului cu rezultatele meciurilor, fisierul d-lui Apian face minuni.
        Ultima editare de Cornel 67; 06.nov.2016, 18:52.

        Comentariu


        • Salutare tuturor, un turneu frumos pe care l-a organizat Cornel si orasiul Giurgiu, o baza minunata cum ar trebuii sa fie peste tot, dar si oameni c-a Ioan Niculae. Din pacate nu m-am adaptat cu schimbarile de sala coroborat cu oboseala, n-am mai fost eu, am jucat moale in eliminatoriu (dormisem 2 ore) si s-a vazut, dar nu scuza cu nimic ca am fost eliminat de bunul meu prieten Razvan care a facut un meci si un turneu excelent si-l mai felicit inca odata pentru locul 1, si de aceea mi-a provocat o bucurie foarte mare. Il felicit si pe George Dospinescu pt. acest loc 2, merita o medalie pentru cat a muncit, si ca sa fie bucuria completa am vazut ca si Eugen Sinita un om si un caracter frumos a castigat locul 3, ce-mi mai puteam dorii !... A fost bucuria de a ma revedea cu prietenii din Amatur, in mod special cu cei din Ploiești, Pitești București si nu numai, toti niste baieti extraordinari, va salut si ma inclin...

          Comentariu


          • Cineva si-a uitat un briceag la d-l Aurel Fratea, obiectul este la mine acum, rog proprietarul să mă sune.

            Comentariu


            • Felicitari Dospinescu George!
              FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
              BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
              BH:Stiga Energy Absorber

              Comentariu


              • Felicitari Cornel D. inconjurat de o echipa sufletista,un turneeu reusit,iata ca se poate si fara taxa.
                Felicitari tuturor participantilor dar mai ales merituosilor premianti.

                Comentariu


                • Multumesc tuturor pentru urari si sustinere . In special domnului Cornel pentru o foarte buna organizare si felicitari domnului George Dospinescu pentru o stapanire de sine, un joc exceptional si o finala bine meritata.
                  Butterfly Viscaria, FH si BH Andro Rasanter R42 ambele

                  Comentariu


                  • Eu tin sa l felicit pe Dena Cornel. Cu plusuri si minusuri, acesta este primul turneu pe care il duce cap coada singur. S-a lovit de multe chestii si situatii pe parcursul desfasurarii turneului, a incercat sa le rezolve cat mai bine. Sunt convins ca pe viitor lucrurile vor arata tot mai bine in organizare si in desfasurare, de aceea zic ca Giurgiu devine o locatie tot mai atractiva si jucatorii din amatur trebuie sa incurajeze prin prezenta si sa aiba rabdare cu aceasta locatie si formula de organizare.

                    Comentariu


                    • Multumim pentru organizare si spor la treaba buna in continuare!

                      Comentariu


                      • Festivitate de premiere Amatori:
                        https://www.facebook.com/Marian.Bogd...1338340228656/
                        "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                        George Bernard Shaw

                        https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                        https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                        Comentariu


                        • Oamenii pot compensa pierderea tineretii si a frumusetii prin noblete sufleteasca.
                          Ieri, am vazut un organizator care pe langa procesul afectiv maxim depus ca noi sa ne simtim bine, a transat in mintea noastra ca omenia este prima dintre virtuti. A fost un concurs mai mult decat reusit!
                          Am mancat o pastrama ce-mi venea sa o clonez, am impartit aceeasi bautura cu Sinita intre seturi oferindu-ne chiar si sfaturi, ne-am bucurat de faptul ca d-nul Marian Bogdan face din niste oameni simpli, adevarate vedete, am ras si m-am bucurat ceea ce altii cum ar spune prietenul meu d-nul Cornel nu o mai pot face. M-am simtit atat de bine incat pot spune ca am iesit mai vicotios ca Neagu, un baiat deosebit care stie ca nu treptele succesului sunt importante, ci treptele implinirii sufletesti. De aceea ma mandresc ca sunt prietenul lui. Asa cum ma mandresc si cu echipa mea din masina(apropous ,data viitoare conduc eu) si asa cum ma mandresc si cu voi.
                          Legat de micile incidente care mai ies uneori la asemenea intruniri, eu cred ca un suflet mare este deasupra jignirii, nedreptatii, durerii si batjocurii iar iertarea este o virtute crestina.
                          A! Locul 1 la Open a fost luat de un ierbar. Asta pentru cei care inca mai cred ca zimtii nu au epoleti. Stima!
                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                          Comentariu


                          • Norocel.. "te pupam pe suflet!"

                            Comentariu


                            • Postat în original de allexut Vezi post
                              8-1 ? Mai sa fie . La 8-1 jucam cu dreapta si castigam desi sunt stangaci. Omule a fost 9-5 si de atunci a inceput circul tau. Dupa ce ca ai tinut neaparat sa scrii tu primul crezand ca persoanele care vor citi forumul iti vor da da dreptate ceea ce te asigur ca nu se va intampla asa, ca pe mine ma cunosc foarte multi din amaturul asta si stiu ca tu ai facut asta gandindu-te ca sa nu scriu eu primul, mai bagi si scoruri imaginare . Esti mai rau decat ma asteptam .

                              Dormi frate ca e tarziu si imi mai faci si scarba mie acum dupa ce ca mi-ai stricat ziua.

                              Puteti sa treceti la sectiunea fight toata discutia asta . Apropo altceva iti spun eu ca nu se poate face , poate vreo intreventie in cazul tau pe la mansarda ca ai mare nevoie .

                              Cauta sa inchei discutia ca nu ai deloc dreptate si nici eu cheful sa iti raspund la provocarile astea parsive care crezi tu ca o sa iti iasa .


                              Hai noapte buna si gandeste-te mai bine ca nu ti-a iesit schema azi.
                              Citat Postat în original de allexut Vezi post
                              .....


                              Apropo cu cv-ul eu la ora actuala am o facultate terminata in America si Franta ; tu ce ai ? Ai reusit macar sa termini liceul ? Dupa stilul pe care il ai nu cred.

                              Intre vocabularul tau si cele 2 facultăți e discrepanta mare.
                              Pentru a te opri din jigniri,nu cred ca mi ramane decat a ti spune ca imi pare rau ca te am enervat si ai pierdut cu 3-0 la Vali.
                              Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                              Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                              Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                              Comentariu


                              • Imagini de la incalzirea dinaintea grupelor superioare
                                upload a picture
                                "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                George Bernard Shaw

                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                Comentariu


                                • Draga Corneliu.. la turneul organizat de tine noi, pinguinii din Ploiești ne-am simtit minunat. Reintalnirea cu prietenii din București, Targoviște, Constanța, Alexandria, Campina.. ne-a bucurat sufletele si ne-a alungat grijile..

                                  Am plecat dupa premierea Amatorilor si am oprit in București sa mancam cativa mici la "Cocosatu' " Marian Bogdan ne-a filmat: :
                                  https://www.facebook.com/Marian.Bogd...1297613566062/

                                  Comentariu


                                  • Tot la incalzire
                                    https://www.facebook.com/Marian.Bogd...1391410223349/
                                    "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                    George Bernard Shaw

                                    https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                    https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                    Comentariu


                                    • Buna ziua,
                                      As dori sa multumesc organizatorilor pentru buna desfasurare a turneului.Se pare ca Giurgiul mi-a purtat noroc din nou.Ii multumesc lui NoRo pentru cuvintele frumoase.Daca ar exista cat mai multe persoane ca el cu certitudine am trai intr-o lume mai buna.Multumesc partenerilor mei de antrenament:Aurel Fratea,Andrei Leolea,Dan Staicu,Florin Nicula...sunt foarte multi ...se stiu ei , fara de care rezultatele mele nu ar fi fost posibile.Cred ca ei stiu ca fiecare victorie a mea li se datoreaza.
                                      Voi reveni oricand cu placere la Giurgiu.
                                      Multumesc Domnule Cornel!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
                                        Citat Postat în original de allexut Vezi post
                                        .....


                                        Apropo cu cv-ul eu la ora actuala am o facultate terminata in America si Franta ; tu ce ai ? Ai reusit macar sa termini liceul ? Dupa stilul pe care il ai nu cred.

                                        Intre vocabularul tau si cele 2 facultăți e discrepanta mare.
                                        Pentru a te opri din jigniri,nu cred ca mi ramane decat a ti spune ca imi pare rau ca te am enervat si ai pierdut cu 3-0 la Vali.
                                        Nu incerca sa iei replici de la alte cazuri trecute si probabil de la alte persoane care au facut ca tine si sa le adaptezi la situatia ta . Eu unul stiu cat am muncit sa ajung pe unde am ajuns si niciodata nu m-am lasat calcat in picioare de nimeni tocmai de aia vocabularul meu s-a adaptat perfect la situatia provocata de tine . Dar de vocabularul tau nu mentionezi nimic de ieri ? Sau tu doar cauti sa provoci niste lucruri si apoi cauti sa te dai victima si scrii primul pe forum sperand ca ceilalti iti vor da tie dreptate ?

                                        Oricum apreciez ca macar acum ti-ai cerut scuze ca dee.. niciodata nu e prea tarziu. Dar crede-ma ca daca ai fi facut asta la finalul meciului de ieri si nici nu ai mai fi scris pe forum , lucru care normal eu ar fi trebuit sa-l fac , dar la insistenta prietenilor am lasat de la mine, nu s-ar mai fi ajuns la " vocabularul asta "

                                        Comentariu


                                        • Felicitari castigatorilor si organizatorilor ( Cornel Dena in special ) si tin sa spun ca am ramas f. placut impresionat de frumoasele cuvinte ale lui Norocel si Mircea Neagu, colegul nostru din Constanța, cu asa oameni este o placere sa te vezi si sa joci ...chiar daca am ajuns la Constanța tarziu, cred ca in jur de 3 dimineata, nu ne pare rau !!!
                                          Siteul jucatorilor de tenis de masa - amatori - Constanta: http://www.amatour-constanta.ro
                                          Blade: Photino Light FH: Tenergy 05-FX BH: Tenergy 05-FX

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de allexut Vezi post
                                            Nu incerca sa iei replici de la alte cazuri trecute si probabil de la alte persoane care au facut ca tine si sa le adaptezi la situatia ta . Eu unul stiu cat am muncit sa ajung pe unde am ajuns si niciodata nu m-am lasat calcat in picioare de nimeni tocmai de aia vocabularul meu s-a adaptat perfect la situatia provocata de tine . Dar de vocabularul tau nu mentionezi nimic de ieri ? Sau tu doar cauti sa provoci niste lucruri si apoi cauti sa te dai victima si scrii primul pe forum sperand ca ceilalti iti vor da tie dreptate ?

                                            Oricum apreciez ca macar acum ti-ai cerut scuze ca dee.. niciodata nu e prea tarziu. Dar crede-ma ca daca ai fi facut asta la finalul meciului de ieri si nici nu ai mai fi scris pe forum , lucru care normal eu ar fi trebuit sa-l fac , dar la insistenta prietenilor am lasat de la mine, nu s-ar mai fi ajuns la " vocabularul asta "
                                            Bateti-va .....la masa de tenis ca amindoi sinteti strimbaci cu ierburi interzise

                                            Comentariu


                                            • Pana la urmatoarea intalnire UITAI de acest incident!
                                              Mergeti mai departe si cand va intalniti, o strangere de mana,face mai mult decat vorbele!
                                              Cu stima.
                                              P.S. Nu cred ca este greu sa va abtineti,timpul le rezolva !

                                              Comentariu


                                              • buna ziua tuturor am ajuns la concluzia ca cel mai fericit om din amatur este noro.nu nervi nu vorbe cu sine insusi nu dialog la masa nu exteriorizare.trebuie sa ai un caracter deosebit pentru asta .eu astept si "capturile lui foto de la giurgiu,sunt minunate.o saptamana plina de impliniri tuturor iar celor in conflict pace si impacare.

                                                Comentariu


                                                • Daniele caracterul si prestanta unui om si mai ales unui sportiv nu tine de nr de ore petrecute in liceu sau facultate ci tine de educatia primita si receptionata corect la timpul potrivit.Nu ma transform in arbitru pt ca te cunosc si pe tine si pe Alex prea putin insa am fost prezent la masa alaturata unde juca un prieten de-al meu si deranjai cu atitudinea ta pe cei din jur chiar daca la voi la masa faceai admosfera intre punctele din set intrucat la cealalta masa se juca! Ai speculat caracterul si starea emotionala a adversarului si ai continuat nu ca sa-ti incurajezi prietenul ci sa enervezi oponentul lui! Chiar dupa meci am discutat d-nul Popescu Vali despre atitudinea ta si era a 2 a oara cand i-am atras atentia ca nu-i corect cum procedezi! Prima data am discutat cu dansul acum o luna cand am participat pt prima oara la cat open si cand m-ai luat la misto ca m-ai lasat sa castig 2 seturi si ca in cel final nu mai fac mai mult de 6 puncte! Am inteles de la prietenii tai ca esti un om deosebit dar rugamintea mea e sa fi si cu ceilalti din jurul tau ca la un moment dat o sa ai mai multi dusmani decat prieteni! Asculta de la un om care e pensionar si are cat de cat niste ore petrecute prin liceu prin scoala militara si facultate( e adevarat facute prin Romania nu la Yale,Sorbona sau West Point). Ai niste prieteni deosebiti nea Vali nea Cornel si Ionel pe care ii salut dar nu ii pune in dificultate sa-ti i-a apararea cand nu ai dreptate! Eu zic sa da-i mana cu Alex ca asa procedeaza 2 sportivi! Multumesc lui Cornel pt organizare si cat mai multe turnee!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X