Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa PINGPONG-editia a III- a Oradea 03.12.2016-turneu B

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Vreau sa felicit toti participantii de la acest turneu......in afara de familia Farkas Gabor din Tg Mureș....toti au dat dovada de fair-play 100%.....Au fost multi copii ...au fost 2 antrenori renumiti de tenis de masă....care din pacate au plecat inainte sa se petreaca ....manifestarea de frustrare a acestei familii......a mai fost si chiar a participat un arbitru de tenis de masă...d-l Oprea Alexandru...care va va povesti la Bistrița cum s-a simtit la acest turneu .......

    P.S ....Vreau sa se stie ca nu ne intimideaza anumite persoane frustrate......in viitor cei care nu stiu sa piarda si nu se comporta fair-play...jignind colegii de competitie.....d-l Farkas Gabor mi-a jignit fetita de 9 ani.-pt simplul motiv ca i-a batut baiatul la pingpong!!!!!!!!.............si nu o sa-l uit pt acest lucru...............vor fi eliminati automat din competitie......!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......La final am vrut sa dau mana cu Bence...si baiatul ar fi dat mana......dar tatal sau nu l-a lasat........Urat....urat....urat...urat......este prima data de când particip in Amatur când vad un astfel de gest LIVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ultima editare de MariusBH; 03.dec.2016, 17:44.
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • #27
      ...premiantii de astazi....


      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • #28
        Inca o ultima interventie si cu asta consider subiectul incheiat din partea mea. Am venit la concurs, am salutat organizatorul, am platit taxa de participare si am plecat , (cum zicea si domnul Sferlea n-am prea stat pe acolo).Cand am observat, am sesizat ca tabloul de eliminatoriu nu s-a facut corect. Fetitei nu i-am spus mai mult decat ca i-am facut observatie ca trage de timp si nu serveste. Nu stiu cu ce am jignit-o. Nu a fost important ca baiatul meu a pierdut in primii opt ci faptul ca n-a jucat cu cine trebuia in mod normal. Cu acestea spuse nu mai doresc sa continui acest subiect.
        blade:timo boll tamca 5000
        fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
        bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de FARKAS GABOR Vezi post
          Inca o ultima interventie si cu asta consider subiectul incheiat din partea mea. Am venit la concurs, am salutat organizatorul, am platit taxa de participare si am plecat , (cum zicea si domnul Sferlea n-am prea stat pe acolo).Cand am observat, am sesizat ca tabloul de eliminatoriu nu s-a facut corect. Fetitei nu i-am spus mai mult decat ca i-am facut observatie ca trage de timp si nu serveste. Nu stiu cu ce am jignit-o. Nu a fost important ca baiatul meu a pierdut in primii opt ci faptul ca n-a jucat cu cine trebuia in mod normal. Cu acestea spuse nu mai doresc sa continui acest subiect.
          ...Primul lucru pe care l-ai spus când ai intrat in sala .....dupa ce te-am invitat sa participi si tu la acest turneu..........a fost ca acesta nu este sport si ca tu nu practici acest lucru si ca ai venit doar pt baiat.............jignindu-ne pe toti cei care am fost de fata....sunt colegi care m-au intrebat ce are Gabor de vorbeste asa

          ...Cine te opreste sa mergi la Bistrița sa le spui organizatorilor de acolo in 20 decembrie ca asta nu-i sport........???????te-ai luat de noi astia ....pt ca suntem anonimi.....si tu marele jucator de tenis de masă iti poti permite sa ne jignesti cum vrei!!!!!!!!!!

          P.S Din cauza celor intamplate...fetita a plans ...neputandu-se concentra in finala mica pe care a pierdut-o in fata lui Iouji pe care il batuse la zero in grupele inferioare......!!!!fetita ma intreaba si acum .....tata cu ce am gresit...............................!!!!!!!!!!!!! !!!!si i-am spus ...singura greseala ca l-ai batut pe Bence!!!!

          P.S....Cei 4 favoriti au fost alesi de comun acord cu Victor Avram si Lacatis Ghita la fel si alcatuirea tabloului principal.....S-a convenit ca primele 4 loc 1 din superioare in ordinea MP-ului sa fie cei 4 capi .-deci Bence s-a calificat direct pe tabloul de 8......iar loc 1 din gr 5 si 6 sa fie cate unul pe fiecare jumatate de tablou.....IN rest avand acelasi statut cu celelalte locuri 2.......dar daca Gabor umbla dupa stele verzi pe pereti.......nu avea de unde sa stie...el le stie pe ale lui........Io nici macar nu m-am dus langa masa când a jucat Alesia cu Bence.......dar Gabor a fost acolo si fetita -impreuna cu mai multi spectatori-.....mi-au spus ca in timpul punctelor Gabor dadea indicatii in maghiara non-stop...........si totusi el a fost cel nemultumit.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          Ultima editare de MariusBH; 03.dec.2016, 19:25.
          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • #30
            Farkas Gabor
            User Forum:FARKAS GABOR
            Anul nasterii:1967
            Categoria:O
            Localitatea:Targu Mureș MS
            Total turnee: 151 - 25 Ap - 92 A - 34 B -
            Setup:
            Blade:
            FH:
            BH:

            - - - Actualizat - - -

            Gabi Farkas chiar nu este un pinguin in amatur nu prea a fost frumos ce ai scris de el

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de dantim Vezi post
              Farkas Gabor
              User Forum:FARKAS GABOR
              Anul nasterii:1967
              Categoria:O
              Localitatea:Targu Mureș MS
              Total turnee: 151 - 25 Ap - 92 A - 34 B -
              Setup:
              Blade:
              FH:
              BH:

              - - - Actualizat - - -

              Gabi Farkas chiar nu este un pinguin in amatur nu prea a fost frumos ce ai scris de el
              ...ce am scris de el?

              ...omule nu te cunosc....daca esti obosit du-te si te culca.......ai gresit masa....!!!!!!!!!!!!!!!!!
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • #32
                ...Acest sportiv frecventeaza mai mult turneele din Ungaria....si maine zicea ca merge la etapa in Ungaria.......ii recomand sa mearga acolo sa se faca de ras si nu in Amatur.......Este pacat ca astfel de persoane strica atmosfera placuta de la niste turnee.....unde au fost multi copii si au vazut manifestarea de frustrare a acestor pseudo-sportivi.......Nu interveneam daca el tacea.....vorba aia ....daca taceai filozof ramaneai..!!!!

                - - - Actualizat - - -

                Gaby Farcas chiar este fair play

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de dantim Vezi post
                  ...Acest sportiv frecventeaza mai mult turneele din Ungaria....si maine zicea ca merge la etapa in Ungaria.......ii recomand sa mearga acolo sa se faca de ras si nu in Amatur.......Este pacat ca astfel de persoane strica atmosfera placuta de la niste turnee.....unde au fost multi copii si au vazut manifestarea de frustrare a acestor pseudo-sportivi.......Nu interveneam daca el tacea.....vorba aia ....daca taceai filozof ramaneai..!!!!
                  .......omule nu te cunosc....daca esti obosit du-te si te culca.......ai gresit masa....!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                  Comentariu


                  • #34
                    Imi cer scuze domnule mic dictator

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de dantim Vezi post
                      Imi cer scuze domnule mic dictator

                      .......omule nu te cunosc....daca esti obosit du-te si te culca.......ai gresit masa....!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                      Comentariu


                      • #36
                        ...........................................de ANDO

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de dantim Vezi post
                          ...........................................de ANDO
                          ....ca sa te bag in seama ...trebuie ...sa ...EXISTI....!!!!!!
                          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                          Comentariu


                          • #38
                            Marius stai linistit ,lasă i sa vorbească tu , alesia ati arătat ce puteti in turneu, cât despre celelalte inepții nu pot decat sa spun,, ostilitatea e apanajul unui intelect redus,, te saluta cu respect prietenul tau de la Arad Horia Ne vedem la Oradea Salutări calde la Oradea, locul unde ma simt mereu ca acasa Un weekend excelent domnilor!!!!

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de MariusBH Vezi post
                              ....ca sa te bag in seama ...trebuie ...sa ...EXISTI....!!!!!!
                              Chiar exist simpaticule

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de dantim Vezi post
                              Chiar exist simpaticule
                              Apropo ,ce faini organizatori avem in amatur

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de PRUNDARU HORIA Vezi post
                                Marius stai linistit ,lasă i sa vorbească tu , alesia ati arătat ce puteti in turneu, cât despre celelalte inepții nu pot decat sa spun,, ostilitatea e apanajul unui intelect redus,, te saluta cu respect prietenul tau de la Arad Horia Ne vedem la Oradea Salutări calde la Oradea, locul unde ma simt mereu ca acasa Un weekend excelent domnilor!!!!
                                ...Horica tata.....Alesia iti multumeste pt sustinere....la fel si prietenii mei oradeni care sunt cu mine si ne distram in fata calc............tu deja esti de-al casei........si-o sa zica simpaticul asta de coleg amaturist care se baga in seama cu noi....ca te-am pus io sa scrii............Mersi inca o data si te astept pe la noi.......


                                P.S Evolutia mileniului............de la organizator dictator.....la organizator ..simpatic&fain.......
                                Ultima editare de MariusBH; 03.dec.2016, 20:40.
                                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                Comentariu


                                • #41
                                  Oricand Marius , n ai de ce eu stiu ce spun si o sa spun verde în fața ceea ce gîndesc , asa cum am facut o si in cazul turneului de la tibclau ( cazul margin ) nu mai dezvolt subiectul.. Prietenul la nevoie se cunoaste si in incheiere parafrazez o idee filosofică gîndesc deci exist Nu cred ca cineva poate pune in discuție promptitudinea desfasuratorului de turnee si ospitalitatea oradeana , nu vorbesc numai de tine ci si despre colegii de la king pong si tibclau,pe care i salut călduros pe aceasta cale, turnee la superlativ!!! O seara făină si capul sus alesia ai arătat oricum ca esti o învingătoare de care tatăl tau e sigur foarte mîndru!!!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Marius, felicitari pentru turneu.

                                    Din departare se vad doua greseli, si va rog sa nu puneti accent asa de mare pe ele:
                                    -Locurile 1 din grupele superioare nu au fost asezati pe tablou conform celor doua posibilitati oferite de sistemul AmaTur (Locurile 1 după clasament / Locurile 1 după numărul grupei superioare), pe primele 6 pozitii din tablou ajungand in locul unui castigator de grupa un loc doi - deci organizarea eliminatoriilor n-a fost conforma sistemului AmaTur.
                                    -Probabil Gabi s-a manifestat mai nervos.

                                    Nefiind acolo, nu doresc sa trag concluzii nici macar din cele doua semnalmente de mai sus.
                                    Insa (dupa cum mi se pare dreptatea avand doua fete si in acest caz) ar fi mai indicat ca sa economisiti adjectivele in postarile care vor urma, daca in cele de mai sus nu s-a reusit asta.

                                    Va salut, dorindu-va toate cele bune:
                                    Pali
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      si o sugestie. cand aveti 24 de calificati in superioare. mai bine faceti 8 grupe de 3 si in eliminatorii ramaneti pe tablou complet de 16

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de tokosp Vezi post
                                        Marius, felicitari pentru turneu.

                                        Din departare se vad doua greseli, si va rog sa nu puneti accent asa de mare pe ele:
                                        -Locurile 1 din grupele superioare nu au fost asezati pe tablou conform celor doua posibilitati oferite de sistemul AmaTur (Locurile 1 după clasament / Locurile 1 după numărul grupei superioare), pe primele 6 pozitii din tablou ajungand in locul unui castigator de grupa un loc doi - deci organizarea eliminatoriilor n-a fost conforma sistemului AmaTur.
                                        -Probabil Gabi s-a manifestat mai nervos.

                                        Nefiind acolo, nu doresc sa trag concluzii nici macar din cele doua semnalmente de mai sus.
                                        Insa (dupa cum mi se pare dreptatea avand doua fete si in acest caz) ar fi mai indicat ca sa economisiti adjectivele in postarile care vor urma, daca in cele de mai sus nu s-a reusit asta.

                                        Va salut, dorindu-va toate cele bune:
                                        Pali
                                        Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                        si o sugestie. cand aveti 24 de calificati in superioare. mai bine faceti 8 grupe de 3 si in eliminatorii ramaneti pe tablou complet de 16

                                        ..Multumesc colegilor care chiar vin cu ceva constructiv.........

                                        ..In primul rand sa-i raspund lui Mihai..caruia ii multumesc pt sugestie...stiam acest lucru ,./....cu 8 gr de 3...dar am vrut sa jucam mai mult......

                                        ...Lui Pali care este un tip cum rar gasesti....care sa te ajute...când ai nevoie.........multumiri.......Raspunsul meu este ca acest turneu este diferit de turneele din Amatur din foarte multe puncte de vedere....in primul rand jucam cu palete fara sigla ITTF,sistemul din pingpong este diferit de tenisul de masa-se joaca seturi pana la 15......loviturile se dau int-un alt mod....etc...etc....Astfel cei care au vrut sa vina la acest turneu se puteau astepta ca anumite lucruri sa nu fie ca si in Amatur.....Am explicat cum s-a facut tabloul principal......la pag 2......si am preferat sa egalizam loc 1 din gr 5,6 cu cele de pe loc 2...si asa s-a tras la sorti.....Eu unul joc cu Alesia zilnic si m-am bucurat când la sorti a cazut cu Bence....am zis ca sunt 2 tineri de perspectiva........care au jucat foarte bine la acest turneu.....Alesia este fetita de suflet a acestei sali........aceasta sala respira o data cu ea.......cum poti sa fii atat de incrancenat pe un copil de 9 ani care bate pe merit...un alt copil de 15....?????????????Aceasta fetita a mai batut si alti copii de 12-15 ani,......dar nici un parinte nu s-a manifestat cu atata rautate.....ca a intarziat la serviciu../........si chiar daca ar fi facut-o....trebuia sa o intelegi....este doar un copilas....Dintre toti adversarii din optimi Alesia a fost cel mai accesibil pt Bence.....dar de aici sa vii sa aduci injurii la adresa mea si a acestei locatii.......care a avut mii de clienti de-a lungul anilor......este cale lunga si nu pot sa inteleg......mai bine ma opresc......

                                        P.S ....problema probabil este la mine ....am vrut sa fac un turneu....mai deosebit.....acum 2-3 ani ...lumea imi spunea ca nu sunt normal...ce turneu ii asta cu lemne......si uite ca au fost 29......de participanti.....la un turneu cu lemne..........
                                        ......problema poate este la cei frustrati si invidiosi........si din pacate lumea ii plina de ei..........acestia vor sa distruga orice lucru frumos care prinde la public.......

                                        ....important ca ...MERGEM ...mai departe...orice ar fi ...indiferent de timp sau oameni.......suntem prea tabaciti sa ne oprim din drum......
                                        DORESC SUCCES OAMENILOR SINCERI CARE FAC CEVA FRUMOS PENTRU ALTI OAMENI!!!!!!
                                        Ultima editare de MariusBH; 03.dec.2016, 21:38.
                                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          A ,ce fain deci acest turneu nu are legatura cu regulamentul AMATURULUI deci nu se poate puncta ca si turneu B

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Gabi avea dreptate ca el chiar joaca tenis

                                          - - - Actualizat - - -

                                          apropo.....luati-o ca pe un pamflet

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            ...Acest Pingpong este un lucru ...extraordinar......faptul ca Florin Apian si Lucian Filimon.....l-au adaptat la Amatur ..a facut sa fie singurul loc unde se pot intalni profesionisti cu amatori
                                            ...când il vezi pe Cazacu cum joaca pingpong........iti vine sa te lasi de tenis de masă...........Pentru Cazacu...pentru Berni Socz...pentru Marinescu.....pt Podar....etc......Pingpongul este totusi un sport....
                                            ......pentru tot felul de pseudo-tenismeni de masa...........umflati de ingamfare.....si invidie......Pingpongul este o prostie........!!!!!!!
                                            ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                            Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                            Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Omule ai dreptate cu Alex Cazacu pentru ca am avut sansa sa joc de doua ori cu el dar tenis de masă dar nu o vezi in amatur ca o sa de joace cu pocnitorile alea.
                                              Alex joaca pentru bani nu ca noi de placere

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Te las acum merg sa fac nani ceao

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                ...atentie ...la partea dreapta ...a pozei de grup.........si totusi la inceput era doar simpatie.....





                                                ...sa vezi cum un turneu mic......devine un turneu...vedeta....

                                                P.S Doresc sa-l felicit in mod special pe d-l Iouji din Arad...care este un fan pingpong adevarat.........pe langa ca este si un jucator foarte bun de tenis de masă.La varsta dansului ...de peste 60 de ani este la a 3-a participare la Cupa Pingpong...de fapt a participat la toate cele 3 editii..........REZULTATE......!!!!!la prima editie locul 2- a jucat finala cu Vlad Farcas ,la editia a 2-a locul 4.....iar acuma locul 3....-a jucat finala mica cu Alesia!!!!!Ce mai poti spune de astfel de oameni.........respect.....respect...
                                                Ultima editare de MariusBH; 04.dec.2016, 11:33.
                                                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Felicitari Marius pentru tine si pentru fetita in special,,ma bucur ca aduceti ceva nou in tenis...pacat ca nu am putut participa,,,succese si sanatate!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de doru popet Vezi post
                                                    Felicitari Marius pentru tine si pentru fetita in special,,ma bucur ca aduceti ceva nou in tenis...pacat ca nu am putut participa,,,succese si sanatate!
                                                    ...multumim frumos Dorule pentru aprecieri.....si pe aceasta cale doresc sa multumesc celor ...foarte...foarte multi care ne-au sustinut telefonic sau live....si carora le-am spus sa nu mai intervina pe forum sa mai tulburam apele......
                                                    Cei care au fost la turneu.....si au vazut meciul LIVE dintre cei mai buni tineri..la acest turneu...........au fost impresionati de jocul si puterea de lupta a Alesiei....si nu le venea sa creada ca o fetita de doar 9 ani..poate lupta in acest mod.....iar victoria Alesiei nu poate fi pusa la indoiala...fiind superioara la toate capitolele!!!!!

                                                    .P.S Inaintea acestui turneu i-am promis ca daca ajunge intre primii 4 o aduc la Bistrița in 20.12.2016 la Turneul de calificare sa mai faca si acolo ceva victime......dar dupa cele intamplate am renuntat la idee ..pt ca nu vreau sa o mai supun la inca un stres inutil.......La un moment dat eram si eu gata sa renunt la Turneul de la Bistrița....dar am zis sa nu le dau satisfactie frustratilor....
                                                    Ultima editare de MariusBH; 06.dec.2016, 13:50.
                                                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X