Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatur 2016-2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Studiind postul nr. 129 din topicul "Propuneri .... am constatat mai multe inadvertente.
    Va rog, daca nu deranjez prea mult, sa ma lamuriti fata de urmatoarele aspecte:

    1. Am observat ca au fost 17 persoane care au votat in sedinta de sfarsit de an.
    La fiecare intrebare se putea raspunde printr-un vot pro sau contra, adica afirmativ sau negativ.
    La unele intrebari sunt doar 16 voturi, la altele 15 voturi si exista cate una doar cu 14 si respectiv 12 voturi.
    La intrebarile la care au votat mai putin de 17 persoane, nu stiu ce sa inteleg:
    - nu au fost in sala cand a fost dezbauta intrebarea?
    - nu au fost atenti, nu au auzit intrebarea si in consecinta nu au votat-o?
    - nu au fost interesati{le-a fost indiferent rezultatul votului, la acea intrebare}?


    2. Intrebarea 14 are un scor la vot de 8-8 (ramane in discutie, dezbatere) .
    Intrebarile 22 si 23 care sunt legate de intrebarea 14 au un scor la vot de 5 - 11 (adica sunt respinse) ?????


    3. Intrebarea 28 cred ca are o formulare nefericita. Nu se desfinteaza numai Campionul Judetean de la categoria Amatori
    ci si cel de la categoria Open si cele doua (probabil din spirit de economie) vor fi comasate intr-unul singur.
    In acest caz Campionul Judetean se va alege doar dintre cei de la categoria Open.
    Pentru o persoana de la categoria Amatori va fi aproape imposibil sa devina Campion Judetean (doar in situatia in care in judetul respectiv
    nu sunt participanti la categoria Open sau daca sunt participa foarte rar la concursuri).
    In celelalte situatii persoana de la categoria Amatori poate ajunge doar "Campion Judetean la Turism Regional".
    Lasand gluma la o parte, consider ca este o decizie distructiva si nu constructiva, deoarece va indeparta pretendentii la acest titlu(de la categoria Amatori) de la multe cocursuri.
    Cred ca problema financiara ocazionata de premiul Campion Judetean la categoria Amatori poate fi usor rezolvata de organizatorii de la nivelul fiecarui judet.
    La un turneu "B" va include in taxa de concurs o suma (sa zicem 10 lei) si astfel problema este transata.

    Imi doresc ca nelamuririle mele sa fie considerate constructive si prin raspunsurile la ele sa fie transate niste dileme.

    Pentru ca se apropie sfarsitul de an urez Conducerii Amatur si tuturor pasionatilor de tenis de masă:

    Un An Nou fericit, cu multe satisfactii pe plan profesional, familial si personal, sanatate, liniste sufleteasca si iubire.

    Sa ajungem o mare familie unita, fericita si cu mai multa empatie.

    La multi ani!
    Ultima editare de dennis; 29.dec.2016, 22:35.

    Comentariu


    • #52
      Va raspund eu cu mare drag.
      Trocaru Remus ma numesc si folosesc aceasta iarba care este omolog?.Si este una dintre cele mai bune.
      Toate cele bune.
      La mulți ani cu sănătate!

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
        O sa stea lumea mai prost cu matematica ce-i drept
        Parca la open nu se fac calcule,oricum urit din partea voastra

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de dennis Vezi post
          Studiind postul nr. 129 din topicul "Propuneri .... am constatat mai multe inadvertente.
          Va rog, daca nu deranjez prea mult, sa ma lamuriti fata de urmatoarele aspecte:

          1. Am observat ca au fost 17 persoane care au votat in sedinta de sfarsit de an.
          La fiecare intrebare se putea raspunde printr-un vot pro sau contra, adica afirmativ sau negativ.
          La unele intrebari sunt doar 16 voturi, la altele 15 voturi si exista cate una doar cu 14 si respectiv 12 voturi.
          La intrebarile la care au votat mai putin de 17 persoane, nu stiu ce sa inteleg:
          - nu au fost in sala cand a fost dezbauta intrebarea?
          - nu au fost atenti, nu au auzit intrebarea si in consecinta nu au votat-o?
          - nu au fost interesati{le-a fost indiferent rezultatul votului, la acea intrebare}?

          2. Intrebarea 14 are un scor la vot de 8-8 (ramane in discutie, dezbatere) .
          Intrebarile 22 si 23 care sunt legate de intrebarea 14 au un scor la vot de 5 - 11 (adica sunt respinse) ?????

          3. Intrebarea 28 cred ca are o formulare nefericita. Nu se desfinteaza numai Campionul Judetean de la categoria Amatori
          ci si cel de la categoria Open si cele doua (probabil din spirit de economie) vor fi comasate intr-unul singur.
          In acest caz Campionul Judetean se va alege doar dintre cei de la categoria Open.
          Pentru o persoana de la categoria Amatori va fi aproape imposibil sa devina Campion Judetean (doar in situatia in care in judetul respectiv
          nu sunt participanti la categoria Open sau daca sunt participa foarte rar la concursuri).
          In celelalte situatii persoana de la categoria Amatori poate ajunge doar "Campion Judetean la Turism Regional".
          Lasand gluma la o parte, consider ca este o decizie distructiva si nu constructiva, deoarece va indeparta pretendentii la acest titlu(de la categoria Amatori) de la multe cocursuri.
          Cred ca problema financiara ocazionata de premiul Campion Judetean la categoria Amatori poate fi usor rezolvata de organizatorii de la nivelul fiecarui judet.
          La un turneu "B" va include in taxa de concurs o suma (sa zicem 10 lei) si astfel problema este transata.

          Imi doresc ca nelamuririle mele sa fie considerate constructive si prin raspunsurile la ele sa fie transate niste dileme.
          1. Propunerile dumneavoastră au fost sintetizate si completate sub forma unui chestionar scris cu variante de răspuns, pe care Coordonatorii au votat prin încercuirea uneia din variante, de regulă DA sau NU.
          Au participat la ședință 17 Coordonatori. S-a citit fiecare propunere, s-au discutat argumentele pro și contra (la unele întrebări s-a dezbătut mai mult, la altele mai puțin), după care s-a votat.
          Unii au votat DA, alții NU. La unele întrebări au fost și abțineri. De asta nu iese suma de 17 la fiecare întrebare. întrebarea la care au răspuns în scris doar 12 Coordonatori, am discutat-o intens și am hotărât să ținem timp de trei luni un Clasament paralel (neoficial), in care să folosim Rating-ul, pentru a ne edifica. Partea proastă a sistemului cu Rating am expus-o deja, permite mai multe "calcule" decât MP-ul.

          2. întrebările au fost formulate de către participanții la circuit în topicul dedicat. Prin urmare nu toate formulările excelează prin claritate. întrebarea 14 se referea la turneele A și A+, în timp ce întrebările 22 și 23 se refereau numai la Turneele A+. Esența discuțiilor a fost să nu impunem obligativități organizatorilor.

          3. Propunerea desființării titlului de Campion Județean la Amatori a venit în urma "discuțiilor", "calculelor" si turneelor "tr?ntite" pentru a rămâne la începutul lunii Noiembrie la categoria Amatori și a câștiga tricoul de campion (un simbol, până la urmă). N-a fost neapărat o problemă financiară, cât una de etică. O să încurajăm organizatorii să țină acel Campionat Județean la sf?rșit de an și să premieze Campionul Județean la Amatori și chiar la începători.

          Nu avem pretenția că modificările votate sunt cele mai bune. Asta numai timpul și opinia participanților la turneele de anul viitor o va spune.
          Ultima editare de marcelgiosan; 29.dec.2016, 23:32.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • #55
            Regulamentul Amatur ii privește pe toți participanții la turneele circuitului. El trebuie astfel conceput, incit sa mulțumească cel puțin jumătate din numărul membrilor. Acest lucru nu este posibil decit prin vot universal al tuturor membrilor Amaturului ,pentru fiecare punct din regulament, in parte.
            Stimata conducere, va rog încetați sa mai sfidați grosul membrilor din Amatur. Nu va mai permiteți sa luați decizii in numele tuturor, clam?nd tot timpul transparenta.
            Nu e transparentă atâta timp cât v-ați arogat libertatea de a dispune de anumite Secțiuni ale forumului , privandu-i pe toți ceilalți, de acces la aceste Secțiuni.
            De asemeni, va rog sa aveți bunul simt si sa nu mai inchideti subiecte cind va așteptați la reacții negative fata de măsurile postate.
            Referitor la modificările din regulament, cred ca e prea mult sa-l penalizam pe cel ce se retrage in termenul stabilit de organizator ( atunci , de ce se mai stabilește un termen ?).
            Consider ca hotăr?rea de a ne constitui in asociație, trebuie luată doar printr-un referendum transparent, pe forum. Si, in nici un caz nu trebuie sa ne afiliem la FRTM. ( avem destui șefi, nu ne mai trebuie alții )

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Regulamentul Amatur ii privește pe toți participanții la turneele circuitului. El trebuie astfel conceput, incit sa mulțumească cel puțin jumătate din numărul membrilor. Acest lucru nu este posibil decit prin vot universal al tuturor membrilor Amaturului ,pentru fiecare punct din regulament, in parte.
              Sa presupunem ca aveti dreptate, dar va intreb, chiar va ganditi la toti menbrii? Si cei de 7 ani? Si cei care au o participare? Daca nu la cate participari minime? Si cei care deschid forumul asta doar cand se inscriu la un concurs? Si cei care nici macar nu stiu de forumul asta ptr ca i inscriu prietenii cand vor sa participe?


              Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Consider ca hotăr?rea de a ne constitui in asociație, trebuie luată doar printr-un referendum transparent, pe forum. Si, in nici un caz nu trebuie sa ne afiliem la FRTM. ( avem destui șefi, nu ne mai trebuie alții )
              Ca tot spuneti mai sus ca trebuie sa voteze toti membri....membri in ce? ca nu suntem constituiti in nimic, nu e nimeni membru.

              De bine de rau in forma asta, aceasta miscare a evoluat din bine in mai bine de la an la an. Cativa, prea putini chiar, isi bat capul si se straduie sa fie totul cat mai bine.

              Majoritatea celor care sunt coordonatori zonali, au ajuns acolo ptr ca sunt oamenii care s-au/se implica cel mai mult in aceasta miscare in zona lor. Si va spun ca parere personala, fiecare are doar ganduri bune ptr AmaTur.

              Comentariu


              • #57
                Cumva Amaturul este formatat numai din openisti de vreti să ?i faceți doar pe ei campioni.Pinguinii să fie doar cotizanti, nu este deloc corect, desfintati și campionul Amatur pentru că anul trecut s-au făcut calcule pentru desemarea lui.

                ---------- Post added 30.12.2016 at 07:23 ----------

                Dacă nu participă pinguinii trei luni la turneele voastre cred că o să fiți Pa cu Amaturul pe care ați cam pus mina și l-ati adus spre Dictatură stimati coordonatori.

                Comentariu


                • #58
                  Mie mi se pare ca tricoul celebru, atat de ravnit incepe sa semene cu morcovul din imagine...


                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de marcelgiosan Vezi post

                    2. întrebările au fost formulate de către participanții la circuit în topicul dedicat. Prin urmare nu toate formulările excelează prin claritate. întrebarea 14 se referea la turneele A și A+, în timp ce întrebările 22 și 23 se refereau numai la Turneele A+. Esența discuțiilor a fost să nu impunem obligativități organizatorilor.

                    3. Propunerea desființării titlului de Campion Județean la Amatori a venit în urma "discuțiilor", "calculelor" si turneelor "tr?ntite" pentru a rămâne la începutul lunii Noiembrie la categoria Amatori și a câștiga tricoul de campion (un simbol, până la urmă). N-a fost neapărat o problemă financiară, cât una de etică. O să încurajăm organizatorii să țină acel Campionat Județean la sf?rșit de an și să premieze Campionul Județean la Amatori și chiar la începători.

                    Nu avem pretenția că modificările votate sunt cele mai bune. Asta numai timpul și opinia participanților la turneele de anul viitor o va spune.
                    Toate aceste hotarari luate in aceasta intalnire de sfarsit de an a coordonatorilor zonali trebuiesc luate in scopul incurajarii a cat mai multe participari din partea amaturistilor si nu in avantajul organizatorilor fiindca avantajul organizatorilor vine de la sine daca vor avea participanti suficienti. O astfel de masura care stimula participarea tocmai ati desfiintat-o, aceasta cu campionul Amatur la amatori. Spuneti ca se vor face campionate judetene care sa desemneze campionul la amatori. Eu zic ca aceasta masura nu ar stimula deloc participarea pentru ca pot exista situatii cand cineva suficient de bun nu participa decat la aceste concursuri locale, el poate ca valoare este de open dar ca MP este de amatori neavand participari, vine la aceste turnee locale si castiga titlul de campion iar altul care a mers prin tara la o gramada de turnee, a cheltuit o gramada de bani, a socializat cu foarte multa lume etc. aducandu-si astfel contributia la dezvoltarea circuitului (fiindca fara deplasarile amaturistilor in alte localitati circuitul nu are practic valoare) nu ia nimic. Este adevarat ca acest titlu nu a existat la inceput, exista un singur tricou pe fiecare judet, dar totusi cred ca era o masura buna care trebuia mentinuta. S-a tinut insa seama probabil tot de interesul organizatorilor ca sa ramana cu mai multi bani in buzunar, am vazut ca se cotizeaza doar un leu acum, indiferent de ce turneu este. De asta spuneam ca a fi si coordonator zonal si sa fii si organizator de turnee in acelasi timp este un conflict de interese, fara sa vrei votezi in favoarea ta ca si organizator si mai putin in favoarea participantilor.
                    Sincer, acest circuit era cu mult mai prietenos si primitor cu 5-6 ani in urma, cand nu existau atatea reguli si nici atatea pedepse. Cred ca si interzicerea ierbii neomologate este o greseala (desi recunosc ca si eu am sustinut aceasta masura), cred ca era bine daca aceasta interzicere se facea doar la open, la amatori permitandu-se in continuare sa se joace cu ce se simte participantul bine.
                    Ultima editare de Cornel 67; 30.dec.2016, 14:10.

                    Comentariu


                    • #60
                      iar acest circuit nu maieste unul de amatori; iar pentru cei mai multi dispare farmecul de odinioara.

                      Comentariu


                      • #61
                        Adevăratul c?stig al acestui circuit este acela de a atrage cât mai mulți participanți, acest scop ar trebui susținut și încurajat. I-aș ruga pe această cale pe domnii coordonatori să încerce să întindă o m?nă decât să pună o piedică! Mulțumesc!

                        Comentariu


                        • #62
                          Nu vorbesc în numele coordonatorilor:
                          -Campionul Județean nu este openist, ci este primul din Judet;
                          într-adevăr, era colorat sistemul care premia doua categorii, numai ca era o găselniță și pe de o parte era frustrant pentru unii și bucurie pentru ALTUL.

                          ?n timp ce 3-10 mai bine clasați nu sunt campioni, vine pe ici pe colo unul care "fura" titlul doar ca știe sa socotească și sa trîntească meciurile și sa mențină media sub valoare.

                          Acum nu mai este discriminare. Nici fetele din divizia A nu mai au statut privilegiat, nici campion nu mai este al cincilea din județ, nici calcule nu se prea mai pot face pentru ca media se compune mai simplu și mai inteligent ș.a.m.d.

                          Faptul ca Dena Corneliu sare constant de pe scaun nu ma impresionează, populismul lui pentru ceilalți și fobia pentru coordonatori e bine cunoscuta. Pe el îl deranjează și ca taxa a fost redusa la 1 leu, dar nu știe ca din cauza lui s-a oprit programul de mese. (Secțiunea fight)

                          Anul 2017 avem sponsori mai putini, și dacă vorbim de tricouri trebuie sa-i intelegem ca profitul este mic, publicitatea nu este mare și în condițiile incerte ramane sa ne putem permite măcar un titlu de Campion.

                          Totdeauna vad cat de frumos scriu unii ca fac sport, socializează și merg de placere la turnee. Foarte bine, felicitări!

                          Mie nu-mi pare rău că apar nemulțumiți precum cei ce au socotit media toată vara și nici de unul ca Dena Corneliu, ci îmi pare rău de cei colorați și care știu ca subsemnatul nu se bucura și nici nu sunt privilegiat în postura de coordonator (Mihai Mioveni, Matei Dumitru, Emi, Dantim, și altii).
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #63
                            Un punct de vedere vis-a-vis de titlul de Campion Judetean Amatur
                            In orice sport,rasplata pentru primul clasat intr-o divizie inferioara este calificarea in esalonul superior .
                            Pe categorii,numarul preponderent de jucatori la un concurs o reprezinta incepatorii.In conditiile Regulamentului 2015/2016 acestia ar fi putut emite pretentia justificata de a primi tricouri de campioni amaturi judeteni.Adica Campioni Judeteni Incepatori..Va suna OK?
                            V ati intrebat poate ce impresie creeaza decernarea tricoului de campion la categoria Amatori jucatorilor de la Open prea buni pentru a juca fara siretlicuri la Amatori dar prea slabi pentru a fi campioni judeteni la Open??
                            Eu cred ca mai mult valoreaza o panoplie formata din cupele castigate pe merit chiar la categoriile inferioare(si care sunt decernate din belsug)decat un tricou de campion pe care unora le e pur si simplu jena sa il poarte stiind ca in judetul respectiv sunt jucatori net superiori.
                            Indiferent ce stipuleaza un Regulament ,nemultumiti se vor gasi intotdeauna
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de GeluBv Vezi post
                              Nu vorbesc în numele coordonatorilor:

                              Acum nu mai este discriminare. Nici fetele din divizia A nu mai au statut privilegiat, nici campion nu mai este al cincilea din județ, nici calcule nu se prea mai pot face pentru ca media se compune mai simplu și mai inteligent ș.a.m.d.
                              Propunere 2017.

                              "8 Deschiderea Open-ului pentru toți jucătorii (Div. A, SLG); 2 15"

                              Regulament 2016

                              "4.1. Participanții
                              4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă) pot participă în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                              Excepție de la această regulă fac persoanele de sex feminin care pot participa necondiționat, iar categoria acestora este stabilită de medie, prima participare fiind la Open;"


                              Lamureste-ma si pe mine de unde reiese ca acuma nici fetele nu mai au statut de priviliegiate ca nu am vazut nici o propunere si nici o discutie pe aceasta tema ,sau e o hotarare interna a coordonatoriilor.

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                Propunere 2017.

                                "8 Deschiderea Open-ului pentru toți jucătorii (Div. A, SLG); 2 15"

                                Regulament 2016

                                "4.1. Participanții
                                4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă) pot participă în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                                Excepție de la această regulă fac persoanele de sex feminin care pot participa necondiționat, iar categoria acestora este stabilită de medie, prima participare fiind la Open;"


                                Lamureste-ma si pe mine de unde reiese ca acuma nici fetele nu mai au statut de priviliegiate ca nu am vazut nici o propunere si nici o discutie pe aceasta tema ,sau e o hotarare interna a coordonatoriilor.
                                Reiese din noul regulament si din discutiile purtate pe aceasta tema. Cei ce au pus problema referitoare la discriminare au avut succes in dezbaterile avute si cred ca nu-i o problema daca s-a rezolvat.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • #66
                                  Cu ani in urma,legitimatii nu aveau acces la acest circuit,o fi fost bine ?
                                  Nu mai erau atatea pretentii si discuti,cum de se putea?
                                  Era doar un circuit de amatori si de fosti jucatori,cu cat s-a permis la inceput cu derogari,mai tarziu cu acceptarea unumitor grupari,totul a inceput sa se subrezeasca,parca sa se transforme intr-o liga profesionista.
                                  Ar trebui decis suntem amatori ori profesionisti !!!

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    "Titlu" de Campion Judetean

                                    Incepand cu 2017 o sa administrez personal sala din Ploiești cunoscuta ca Indoor.
                                    Daca mi se permite o sa organizez anual un concurs care o sa aiba premii inscriptionate (tricou, cupa):
                                    - "Campion Amatur Prahova Incepatori"
                                    - "Campion Amatur Prahova Amatori"
                                    - "Campion Amatur Prahova Open"
                                    In functie de luna de desfasurare, vor participa numai cei din judet care se incadreaza la momentul
                                    respectiv in categorie. Luna va fi stabilita de mine (nu va fi la sfarsitul anului si va fi anuntata cu 2-3
                                    saptamani inainte - astfel nu se vor face antecalculatii de clasament).
                                    Desi nu stiu daca premiile vor "incalzi" prea mult pe cineva sper ca astfel sa fie depasita aceasta
                                    "problema" dupa parerea mea fara prea mult rost si cei care vor participa sau nu, sa nu mai aiba ce
                                    comenta pe marginea acestui subiect!

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Reiese din noul regulament si din discutiile purtate pe aceasta tema. Cei ce au pus problema referitoare la discriminare au avut succes in dezbaterile avute si cred ca nu-i o problema daca s-a rezolvat.
                                      Deci sa intelegem ca propunerile propuse si votate nu sunt singurele puncte ce se implementeaza in noul regulament.
                                      Exista si discutii purtate pe diferite teme de care nu stie nimeni in afara de coordonatorii si o sa avem un regulament modificat surpriza.

                                      Aceste lucruri se pare ca deranjeaza ,si nu numai pe mine ci si multe alte persoane active din acest circuit si mai exista si raspunsurile la misto pe care uni dintre voi le dati .Mihai vad ca inafara de raspunsuri arogante pe care le da in ultima vreme mai are si niste aere de superioritate pe care nu le vad benefice in aceasta comunitate. De aceea cum sunt si ceilalti penalizati cer si penalizarea lui Mihai pt atitudine necorespunzatoare din calitatea de Coordonator.

                                      Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Regulamentul Amatur ii privește pe toți participanții la turneele circuitului. El trebuie astfel conceput, incit sa mulțumească cel puțin jumătate din numărul membrilor. Acest lucru nu este posibil decit prin vot universal al tuturor membrilor Amaturului ,pentru fiecare punct din regulament, in parte.
                                      Stimata conducere, va rog încetați sa mai sfidați grosul membrilor din Amatur. Nu va mai permiteți sa luați decizii in numele tuturor, clam?nd tot timpul transparenta.
                                      Nu e transparentă atâta timp cât v-ați arogat libertatea de a dispune de anumite Secțiuni ale forumului , privandu-i pe toți ceilalți, de acces la aceste Secțiuni.
                                      De asemeni, va rog sa aveți bunul simt si sa nu mai inchideti subiecte cind va așteptați la reacții negative fata de măsurile postate.
                                      Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                      Sa presupunem ca aveti dreptate, dar va intreb, chiar va ganditi la toti menbrii? Si cei de 7 ani? Si cei care au o participare? Daca nu la cate participari minime? Si cei care deschid forumul asta doar cand se inscriu la un concurs? Si cei care nici macar nu stiu de forumul asta ptr ca i inscriu prietenii cand vor sa participe?



                                      Ca tot spuneti mai sus ca trebuie sa voteze toti membri....membri in ce? ca nu suntem constituiti in nimic, nu e nimeni membru.

                                      Cred ca postarea lui Nea Titi este una de bun simt si foarte clara ,iar raspunsul la misto a lui Mihai nu este nici pe departe demna de un coordonator Amatur.Am vazut ca a fost apreciat cu multe like-uri din partea Coordonatoriilor,sper ca nu pentru aceasta atitudine.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de cata_60 Vezi post
                                        Un punct de vedere vis-a-vis de titlul de Campion Judetean Amatur
                                        In orice sport,rasplata pentru primul clasat intr-o divizie inferioara este calificarea in esalonul superior .
                                        Pe categorii,numarul preponderent de jucatori la un concurs o reprezinta incepatorii.In conditiile Regulamentului 2015/2016 acestia ar fi putut emite pretentia justificata de a primi tricouri de campioni amaturi judeteni.Adica Campioni Judeteni Incepatori..Va suna OK?
                                        V ati intrebat poate ce impresie creeaza decernarea tricoului de campion la categoria Amatori jucatorilor de la Open prea buni pentru a juca fara siretlicuri la Amatori dar prea slabi pentru a fi campioni judeteni la Open??
                                        Eu cred ca mai mult valoreaza o panoplie formata din cupele castigate pe merit chiar la categoriile inferioare(si care sunt decernate din belsug)decat un tricou de campion pe care unora le e pur si simplu jena sa il poarte stiind ca in judetul respectiv sunt jucatori net superiori.
                                        Indiferent ce stipuleaza un Regulament ,nemultumiti se vor gasi intotdeauna
                                        Intotdeauna va fi cineva mai bun decat tine, nu poti fi etern cel mai bun. Acest tricou nu insemna ca esti cel mai bun la aceea categorie ci era si un semn ca esti meritoriu si la capitolul prezente la turnee fiindca se premia locul in clasament si nu MP-ul. Conta tricoul si nu ce scria pe el. E clar ca nu sunt eu cel mai bun din Giurgiu desi am luat tricoul la categoria Open, sunt altii cu mult mai buni decat mine.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Deci sa intelegem ca propunerile propuse si votate nu sunt singurele puncte ce se implementeaza in noul regulament.
                                          Exista si discutii purtate pe diferite teme de care nu stie nimeni in afara de coordonatorii si o sa avem un regulament modificat surpriza.

                                          Aceste lucruri se pare ca deranjeaza ,si nu numai pe mine ci si multe alte persoane active din acest circuit si mai exista si raspunsurile la misto pe care uni dintre voi le dati .Mihai vad ca inafara de raspunsuri arogante pe care le da in ultima vreme mai are si niste aere de superioritate pe care nu le vad benefice in aceasta comunitate. De aceea cum sunt si ceilalti penalizati cer si penalizarea lui Mihai pt atitudine necorespunzatoare din calitatea de Coordonator.






                                          Cred ca postarea lui Nea Titi este una de bun simt si foarte clara ,iar raspunsul la misto a lui Mihai nu este nici pe departe demna de un coordonator Amatur.Am vazut ca a fost apreciat cu multe like-uri din partea Coordonatoriilor,sper ca nu pentru aceasta atitudine.
                                          la misto ti am raspuns tie cand am zis ca o sa fie mai putini buni la matematica. ddomnului Dumitru i am raspuns cat se poate de serios

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            Deci sa intelegem ca propunerile propuse si votate nu sunt singurele puncte ce se implementeaza in noul regulament.
                                            Exista si discutii purtate pe diferite teme de care nu stie nimeni in afara de coordonatorii si o sa avem un regulament modificat surpriza.

                                            Aceste lucruri se pare ca deranjeaza ,si nu numai pe mine ci si multe alte persoane active din acest circuit si mai exista si raspunsurile la misto pe care uni dintre voi le dati .Mihai vad ca inafara de raspunsuri arogante pe care le da in ultima vreme mai are si niste aere de superioritate pe care nu le vad benefice in aceasta comunitate. De aceea cum sunt si ceilalti penalizati cer si penalizarea lui Mihai pt atitudine necorespunzatoare din calitatea de Coordonator.






                                            Cred ca postarea lui Nea Titi este una de bun simt si foarte clara ,iar raspunsul la misto a lui Mihai nu este nici pe departe demna de un coordonator Amatur.Am vazut ca a fost apreciat cu multe like-uri din partea Coordonatoriilor,sper ca nu pentru aceasta atitudine.
                                            Cam la fel imi raspunde si mie Gelu cu aerele astea de superioritate. Nu cred ca are motive sa se considere superior cam la nici un capitol legat de tenis de masă, poate doar daca ne numaram banii sa iasa net castigator. Asa ca te rog stimate domn Gelu sa fii un pic mai smerit, eu unu nu stiu cum ai ajuns acolo in varful Amatur, nu meriti deloc acest lucru. Fii un pic mai uman, nu sunt angajat pe vreo plantatie de-a ta. Ai unele apucaturi de vataf, de stapan asa. Nu eu fac rau amaturului tu insa iti aduci din plin contributia la asta.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                              la misto ti am raspuns tie cand am zis ca o sa fie mai putini buni la matematica. ddomnului Dumitru i am raspuns cat se poate de serios
                                              Revizuieste-ti ultimele postari Mihai,eu le-am intr-un fisier separat si se pare ca raspunsurile la misto sunt mai multe decat celelalte chiar daca telul a fost cele 2000 de postari. Nu sunt impotriva bunei dispoziti si a micilor ironii mai ales daca imi sunt destinate mie ,dar ultimul raspuns cu "Si cei de 7 ani?" etc la adressa unui veteran al acestui sport si Circuit mi-se pare ca ai trecut masura.E parerea mea.Nu uita ca eu te-am propus si sustinut ,dar trebuie sa privesti lucrurile pragmatic,asa cum fac inginerii.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Revizuieste-ti ultimele postari Mihai,eu le-am intr-un fisier separat si se pare ca raspunsurile la misto sunt mai multe decat celelalte chiar daca telul a fost cele 2000 de postari. Nu sunt impotriva bunei dispoziti si a micilor ironii mai ales daca imi sunt destinate mie ,dar ultimul raspuns cu "Si cei de 7 ani?" etc la adressa unui veteran al acestui sport si Circuit mi-se pare ca ai trecut masura.E parerea mea.Nu uita ca eu te-am propus si sustinut ,dar trebuie sa privesti lucrurile pragmatic,asa cum fac inginerii.
                                                Stai asa, cum adica le ai intr un fisier separat? Faci dosare?

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Ce spuneți domnilor? începătorii să fie lăsați să joace cu paletele pe care le au și dacă trec într-un stadiu superior să se supună regulilor legate de echipament...!La început de drum să ?i ceri unui jucător o anumită paletă este mai degrabă descurajant, dacă acesta dorește să continuie, de la un anumit nivel (avansați...) să i se impună respectarea regulilor ITTF!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de mihai vranceanu Vezi post
                                                    stai asa, cum adica le ai intr un fisier separat? Faci dosare?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X