Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

6 ani de tenis, 5 ani jumatate de Amatur si 2000 de posturi pe forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 6 ani de tenis, 5 ani jumatate de Amatur si 2000 de posturi pe forum

    Cum mă apropii de postul cu numărul 2000, mic prilej de sărbătoare aș putea spune, m-am g?ndit să fac o serie de posturi în care vreau să mulțumesc unor oameni, în care vreau să exprim trăirile acestor aproape șase ani, serie de postări care sper că o dată citite de un om care abia pune măna pe o paletă de tenis să îl impulsioneze să continue, pentru că pe lângă plăcerea jocului trebuie să știe că există acolo o familie, un grup deosebit de oameni, de prieteni care abia așteaptă sa îl âmbrățișeze și sa ii spună bine ai venit, trebuie să știe că există AmaTur.


    ÎNCEPUTURI
    Cred ca acum șase ani, din dorința de a face mișcare, m-am apucat de acest sport frumos. Mai cochetasem cu tenisul de masă înainte sau mai bine spus cu ping-pongul, jucam ocazional o dată la câteva luni cu tatăl meu sau cu vreun prieten. Acum șase ani am aflat de o sală dedicată tenisului de masă, Top Tenis Arena, și am mers să vad care e treaba. îmi aduc aminte și acum că am intrat in sală și m-a ?ntâmpinat nea Vali GTI. Mi-a prezentat cu amabilitatea lui caracteristică sala, tarife, am aflat ca se fac antrenamente de grup, am aflat ce e aia o paletă profesională de tenis de masă. Nea Vali mi-a făcut și prima paletă adevărată și trebuie sa spun că îl apreciez și recomand oricărui începător, care încă nu știe nimic despre materialele destinate tenisului de masă, să ii treacă pragul magazinului pentru ca nu o sa ii vândă ceva scump profit?nd de necunoașterea lui, ba din potrivă o să încerce sa domolească elanul începătorului in a cumpăra o paleta scumpa si prea rapida si ii va recomanda ce ii trebuie și la un preț decent. Așadar, primul meu MULȚUMESC! se duce către VALI GTI.

    Impresionat de ce am găsit la Top Tenis Arena, o sală imensă( 25 de mese) doar pentru tenis de masă, m-am hotărât sa mă înscriu la antrenamentele de grup. Cred că un rol foarte important in entuziasmul cu care am âmbrățișat ideea de a mă apuca de antrenamente se datorează foarte mult salii și mediului găsit acolo. De aceea, următorul meu MULȚUMESC! Merge către TOP TENIS ARENA.

    Si iată-mă merg?nd timid la primul ?antrenament? cu noua paletă. Aici m-a ?ntâmpinat domnul Gheorghe Mitruț și un grup frumos de amatori care ca și mine erau acolo din dorința de a face mișcare și pentru plăcerea pe care acest sport o oferă practicanților. Domnul Mitruț a avut răbdarea și acea capacitate de a hrăni ?campionul? din noi, noi acești amatori cu kilograme in plus, cu ani buni stați pe scaun in fața calculatorului. Ne-a ?nvățat să ținem paleta în m?nă, am început cu diagonale infinite în care număram și ne străduiam sa ținem cat mai mult mingea pe masă, forehand diagonală jumătate de ședință, rever diagonală cealaltă jumătate de ședință. Când am început să avem o constanță am trecut la teme și la cutie, unde am început sa transpir cu adevărat, unde erau momente in care nu mai era plăcere, era suferință pură care se termina când ceasul suna sf?rșitul celor doua minute de cutie. Și am ținut-o așa câteva luni bune în care ușor ușor am început să visez ca orice începător că deja mă pricep. înainte de a continua, mă opresc sa aduc următorul meu MULȚUMESC! Domnului GHEORGHE MITRUȚ.

    Va urma!
    Ultima editare de sevraj; 10.dec.2016, 11:38.

  • #2
    Continua tot asa si mult spor in activitate.
    Cu stima.

    Comentariu


    • #3
      E frumos sa nu uitam, si sa multumim celui care ne-a facut prima paleta si celui care ne-a invatat sa o folosim
      BLADE: Stiga Allround Classic
      FH: Stiga Almana Sound
      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

      Comentariu


      • #4
        BRAVO[QUOTE=Mihai Vranceanu;332708]Cum mă apropii de postul cu numărul 2000, mic prilej de sărbătoare aș putea spune, m
        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
        BH:Stiga Energy Absorber

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X