Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

    Salutare,
    Va rog frumos sa ma indrumati, daca puteti.
    Am o paleta:
    Primorac OFF-
    FH: BRYCE SPEED FX 2.1
    BH: Tackifire Special Soft 2.1

    Este lipita cu adeziv pe baza de apa si FH si BH
    este mai lenta decat m-as fi asteptat eu si FH si BH.
    Cu ce sa o lipesc ca sa scap de acesta problema?
    Am mai citit ca pentru BRYCE daca vrei sa il folosesti intradevar la capacitatea sa nu trebuie sa lipesti cu apa, e adevarat?
    In privinta celeilate fete: Tackifire, e ok adezivul cu apa?, sau trebuie altceva?
    Va rog sfatuti-ma!
    Multumesc anticipat!
    Timo Boll Forte
    Tenergy 05 2.1 black
    Tenergy 64 1.9 red

  • #2
    Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

    prea lenta ! wow
    in acest caz avea dreptate mandrubogdan!in celalalt topic care l-ai facut pt achizitionarea paletei!
    deci bogdane recunosc ca aveai dreptate in privinta ca eu nu credeam ca e o asa mare diferenta intre off+ si off- !
    incearca sa lipesti bryce-u cu alt lipici, nu pe baza de apa!ciao

    Comentariu


    • #3
      Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

      Postat în original de furk
      prea lenta ! wow
      in acest caz avea dreptate mandrubogdan!in celalalt topic care l-ai facut pt achizitionarea paletei!
      deci bogdane recunosc ca aveai dreptate in privinta ca eu nu credeam ca e o asa mare diferenta intre off+ si off- !
      incearca sa lipesti bryce-u cu alt lipici, nu pe baza de apa!ciao
      Ce lipici as putea pune ca sa nu lipesc nici prea des?
      Si Tackifire? e ok cu apa?
      Timo Boll Forte
      Tenergy 05 2.1 black
      Tenergy 64 1.9 red

      Comentariu


      • #4
        Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

        Ambele sunt fete "clasice". Daca nu le relipiti cu speed glue, nu scoateti de la ele nici jumatate din ceea ce pot. Cealalta varianta este tratarea cu un booster si lipirea cu adeziv pe baza de apa.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

          Postat în original de VISCO
          Ambele sunt fete "clasice". Daca nu le relipiti cu speed glue, nu scoateti de la ele nici jumatate din ceea ce pot. Cealalta varianta este tratarea cu un booster si lipirea cu adeziv pe baza de apa.
          Multumesc frumos!
          Dupa cat timp trebuie relipite fetele, daca le relipesc cu speed glue?
          Sau mai bine zis, cat timp se poate juka dupa lipire cu speed glue pana este necesara relipirea?
          Timo Boll Forte
          Tenergy 05 2.1 black
          Tenergy 64 1.9 red

          Comentariu


          • #6
            Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

            Daca vrei sa scoti maxim din ele....cateva ore
            Primorac Carbon
            FH Dignics 09C
            BH JOOLA MAXX

            Comentariu


            • #7
              Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

              A-ti cumparat un motor de FERRARI si l-ati pus pe o DACIA.Nu va suparati umblati la lemn.
              www.tenismasa.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                Acum cateva zile ziceai ca d-ul Valentin te a ajutat sa-ti procuri super" paleta " cu super "fete"
                adica lemn de incepator cu fete profesionale acum cerei ajutorul nu spuneai ca e OK colaborarea cu el.

                Comentariu


                • #9
                  Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                  Salut domnu Ticutz! stii care-i parerea mea despre tine?!?tu,cu acel patron al tau,sunteti super..FRAIERI!!!!!si stii de ce?!?!?habar n-aveti de tenis de masă,stiti doar ping-pong si va dati mari........mi-e lehamite de asa oameni,mai gindeste-te cind vorbesti sau,cind afirmi niste chestii de tenis de masă,e greu rau acest sport......

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                    Postat în original de narova
                    Postat în original de VISCO
                    Ambele sunt fete "clasice". Daca nu le relipiti cu speed glue, nu scoateti de la ele nici jumatate din ceea ce pot. Cealalta varianta este tratarea cu un booster si lipirea cu adeziv pe baza de apa.
                    Multumesc frumos!
                    Dupa cat timp trebuie relipite fetele, daca le relipesc cu speed glue?
                    Sau mai bine zis, cat timp se poate juka dupa lipire cu speed glue pana este necesara relipirea?
                    Relipirea cu speed glue se face inainte de fiecare sesiune de joc si efectul tine cateva ore pana la cateva zile, in functie de adezivul folosit. De obicei adezivii care au actiune prelungita, nu au un efect spectaculos, de aceia majoritatea jucatorilor ii prefera pe cei cu efect scurt dar puternic. Cand relipirea cu speed glue era la moda, jucatorii care aveau concursuri ce se intindeau pe parcursul unei intregi zile, repetau operatia de mai multe ori in acea zi.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                      Postat în original de lica
                      Salut domnu Ticutz! stii care-i parerea mea despre tine?!?tu,cu acel patron al tau,sunteti super..FRAIERI!!!!!si stii de ce?!?!?habar n-aveti de tenis de masă,stiti doar ping-pong si va dati mari........mi-e lehamite de asa oameni,mai gindeste-te cind vorbesti sau,cind afirmi niste chestii de tenis de masă,e greu rau acest sport......
                      Domnule Fodoran e mare ciuda nu-i asa?
                      In loc sa antrenati jucatori la Voluntari preferati sa le puneti fete interzise....
                      Sa nu credeti ca o sa va raspund la vorbele frumoase scrise. Prefer sa va raspund la masa de joc!!!!
                      Primorac Carbon
                      FH Dignics 09C
                      BH JOOLA MAXX

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                        Postat în original de lica
                        Salut domnu Ticutz! stii care-i parerea mea despre tine?!?tu,cu acel patron al tau,sunteti super..FRAIERI!!!!!si stii de ce?!?!?habar n-aveti de tenis de masă,stiti doar ping-pong si va dati mari........mi-e lehamite de asa oameni,mai gindeste-te cind vorbesti sau,cind afirmi niste chestii de tenis de masă,e greu rau acest sport......
                        wow ... fratilor nu va suparati dar nu cred ca e locul potrivit unde sa va dati parerea unul despre celalalt![parerea mea]
                        majoritatea oamenilor intra pe acest forum din iubire pt acest sport! nu ca sa vada,sa fie martori la fel si fel de conflicte sau atacari directe la persoana!
                        NU E LOCUL POTRIVIT PENTRU ASA CEVA!nu spun ca nu ai dreptate,poate ca ai foarte multa dreptate,dar nu e fair-play:
                        numai bine!si te rog sa nu o iei in nume de rau!

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                          Stai o secunda ca eu nu am zis nimic de personajul respectiv. Deci te rog sa nu folosesti pluralul.
                          Primorac Carbon
                          FH Dignics 09C
                          BH JOOLA MAXX

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                            Postat în original de JO GOLD
                            Acum cateva zile ziceai ca d-ul Valentin te a ajutat sa-ti procuri super" paleta " cu super "fete"
                            adica lemn de incepator cu fete profesionale acum cerei ajutorul nu spuneai ca e OK colaborarea cu el.
                            Colaborarea este ok cu dl Valentin, nu stiu de unde ati ajuns la concluzia ca nu e ok, probabil din invidie, dau si eu cu parerea cum ati dat si dvs cu colaborarea, eu doar am cerut cateva sfaturi, nimic mai mult, din toti cei care au raspuns dvs ati fost cel mai rautacios , nu inteleg ce e in neregula, de ce nu pot cere sfaturi pe forum ca doar si de asta exista acest forum...
                            Timo Boll Forte
                            Tenergy 05 2.1 black
                            Tenergy 64 1.9 red

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                              Postat în original de VISCO
                              Postat în original de narova
                              Postat în original de VISCO
                              Ambele sunt fete "clasice". Daca nu le relipiti cu speed glue, nu scoateti de la ele nici jumatate din ceea ce pot. Cealalta varianta este tratarea cu un booster si lipirea cu adeziv pe baza de apa.
                              Multumesc frumos!
                              Dupa cat timp trebuie relipite fetele, daca le relipesc cu speed glue?
                              Sau mai bine zis, cat timp se poate juka dupa lipire cu speed glue pana este necesara relipirea?
                              Relipirea cu speed glue se face inainte de fiecare sesiune de joc si efectul tine cateva ore pana la cateva zile, in functie de adezivul folosit. De obicei adezivii care au actiune prelungita, nu au un efect spectaculos, de aceia majoritatea jucatorilor ii prefera pe cei cu efect scurt dar puternic. Cand relipirea cu speed glue era la moda, jucatorii care aveau concursuri ce se intindeau pe parcursul unei intregi zile, repetau operatia de mai multe ori in acea zi.
                              Care ar fi diferenta intre relipirea cu Speed Glue si tratarea cu Speed Optimizer(Booster) + Adeziv pe baza de apa, in afara de faptul ca nu trebuie sa relipesti des, obtii acelasi efect ca la Speed Glue?
                              Timo Boll Forte
                              Tenergy 05 2.1 black
                              Tenergy 64 1.9 red

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: BRYCE+Tackifire - ce adeziv folosesc?

                                Postat în original de tycutz
                                Stai o secunda ca eu nu am zis nimic de personajul respectiv. Deci te rog sa nu folosesti pluralul.
                                VORBEAM LA GENERAL!

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X