Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn TBS aschiat

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn TBS aschiat

    Buna ziua,

    Rog un sfat.

    Am achizitionat un lemn Timo Boll Spirit si dupa ce am dezlipit fetele am observat ca se aschia pe margini. Mentionez ca nu am dat mult pe el fiind de la un prieten apropiat.

    Am auzit diverse pareri ca asa se comporta TBS etc. Se poate face ceva in privinta sa, rasini etc? Lemnul are o vechime de 5 ani.

    O sa postez mai spre seara niste poze.

    Multumesc.

    Lucian

  • #2
    Chitueste-l, lacuieste-l, cantuieste-l.

    Comentariu


    • #3
      Lacuiti-l doar pe margine nu pe toata suprafață cu 2 straturi f fine de lac asteptati vreo 2 ore sa se usuce si smirgluiti lacul cu smirglu cât mai fin de granulație 600 sau 800!
      tb alc t05/t05 fx

      Comentariu


      • #4
        Ai mp

        Comentariu


        • #5
          Pun si eu o intrebare in acest post sa nu mai deschid altul.

          Am un TB ALC si pe o suprafata de 2 mm patrati la varful paletei mi-a sarit primul strat de lemn. Cum pot sa-l repar sa nu se desprinda mai tare? Am auzit de niste rasini care se dau pe cant, de unde le pot procura?
          blade :TB ALC
          fh : joola rhyzm-P, 2.0
          bh : andro rasant grip, 2.0

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de lucian75 Vezi post
            Pun si eu o intrebare in acest post sa nu mai deschid altul.

            Am un TB ALC si pe o suprafata de 2 mm patrati la varful paletei mi-a sarit primul strat de lemn. Cum pot sa-l repar sa nu se desprinda mai tare? Am auzit de niste rasini care se dau pe cant, de unde le pot procura?
            sau puteti sal trimiteti la mine si al rezolv eu 0748352369! danut pop
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #7
              Va sfatuiesc sa nu va apucati de nicio operatiune la lemn daca nu ati mai stricat cateva lemne in prealabil.Este pacat de frumusetea de lemn,atata timp cat aveti posibilitatea de a-l trimite la maestrul Dan Universal,care o sa vi-l repare profesional la costuri de cateva beri.Recomand pe domnul Dan!

              Comentariu


              • #8
                Multumesc de sfaturi. Asa am sa procedez.
                blade :TB ALC
                fh : joola rhyzm-P, 2.0
                bh : andro rasant grip, 2.0

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X