Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemn Butterfly Gionis Carbon Off fals?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemn Butterfly Gionis Carbon Off fals?

    Salutare tuturor. Am ocazia sa cumpăr un lemn Butterfly Gionis Carbon Off. însă din pozele de la vânzător am observat ca nu are fluture în capul mânerului asa cum apare pe poze la producător. Care Sint șansele sa fie un fals? Multumesc

    Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

  • #2
    daca pui ceva poze in primul post, poate te putem ajuta...
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de mutusorin Vezi post
      Salutare tuturor. Am ocazia sa cumpăr un lemn Butterfly Gionis Carbon Off. însă din pozele de la vânzător am observat ca nu are fluture în capul mânerului asa cum apare pe poze la producător. Care Sint șansele sa fie un fals? Multumesc

      Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk



      Pot sa ti spun ca nu este anuntul meu acolo, dar sa sti ca am primit si eu ceva lemne cu sigla si unele fara sigla ,,,, lemne sunt bune, uite ce am facut eu am Slefui putin capatul manerului si asa sa vezi in poze ce a iesit........

      Astia de obocei fac clone la lemne scumpe si cunoscute....





      Cine doreste sa cumpere cele cu sigla sunt la un pret mai mare,,, cele si cele fara sigla sunt la un alt pret mai mic.....
      Ultima editare de leo33; 18.feb.2017, 16:52.

      Comentariu


      • #4
        Lemnul este original!sigla e data jos probabil pentru marketing!
        tb alc t05/t05 fx

        Comentariu


        • #5
          acesta este lemnul
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	122780634_2_1000x700_paleta-tenis-de-masa-ping-pong-fotografii_rev009.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	41,6 KB 
ID:	775882

          Comentariu


          • #6
            E original. Gionis nu se falsifică, e un lemn ieftin și nu e căutat. ?ți poți da seama și după finisare, clonele nu sunt date nici cu lac, nu e finisat cum trebuie, scrisul e cu greșeli (intenționat se pune în loc de World Leading champions, ceva de genul WORLD LWADING).

            Comentariu


            • #7
              Poze cu lemnul


              Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Eu unul consider că este original!
                tb alc t05/t05 fx

                Comentariu


                • #9
                  Și câteva detalii. îmi pare suspecta sigla mica care este pusa prost





                  Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de mutusorin Vezi post
                    Și câteva detalii. îmi pare suspecta sigla mica care este pusa prost





                    Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk



                    dle, nu stiu de ce te stresezi atat, Lemnul acesta arata asa ca un Lemn care nu coincide pt Butterfly si nu costa 300 ron asa cum este pretul lui real , adica pt ei este un Lemn la mana a doua tocmai pt acest lucru ca este intr o parte ca nu este perfect,are mici defecte, din cauza acesta Pretul acestui lemn este mai mic pt ca are mici defecte.... si pretul lemnului este mai mic.... si pe multi dintre noi nu ne derajeaza acest lucru, noi vrem sa jucam cu acel lemn nu sa ne uitam la el, si pretul lui sa fie cat mai mic....

                    Cati banii ai dat pe acest lemn sincer...?.... ai dat banii putini asa este si lemnul cu mici defecte,,, se pare ca este primul tau lemn Profi, asta sa fie cel mai mare problema,,, prietenul meu mai de mult a cumparat un lemn nou Amultart ZL Carbon a dat intre 600 lei 800 lei si dupa prima lipire lemnul s-a exfoliat, asta da problema,


                    imi pare rau , nu am nimic cu tine, vreau doar sa te ajut....,,, lemnul tau nu are nimic, se poate juca cu el acest lucru este cel mai important....


                    ok,,, In pozele de mai jos ati ofer un 2 lemne asa cum ati place tie la Pretul 299 ron buc. alege ce vrei tu...




                    Uite ce ati propun imi oferi lemnul acela + o diferenta, si ati ofer ce lemn vrei tu din cele 2..... ,,, pe mine nu ma deranjeaza cum arata
                    Ultima editare de leo33; 23.feb.2017, 12:12.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de mutusorin Vezi post
                      Salutare tuturor. Am ocazia sa cumpăr un lemn Butterfly Gionis Carbon Off. însă din pozele de la vânzător am observat ca nu are fluture în capul mânerului asa cum apare pe poze la producător. Care Sint șansele sa fie un fals? Multumesc
                      Salut,
                      Din punctul meu de vedere lemnul din poze este fals. Probabil ca vreo fabrica l-a produs pentru Butterfly dar, atat timp cat lemnul nu a fost conform cu standardele Butterfly, acest lemn nu poate fi considerat ca fiind Butterfly.
                      Acum, ceea ce conteaza pentru tine este daca ai dat un pret corect pentru o clona sau ai platit prea mult (asta tu decizi) si daca lemnul se comporta ok.

                      Spor la joc!
                      BUTTERFLY Romania
                      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                      E-mail: office@prosoftbn.ro
                      BUTTERFLY Store Bucuresti
                      Tel. Mihai: 0736-887467
                      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                      Instagram: @butterflyromania
                      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                      http://www.tt-shop.ro
                      http://www.butterfly.tt
                      http://www.tenisdemasa.ro

                      Comentariu


                      • #12
                        Mulțumesc tuturor pentru raspunsuri

                        Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • #13
                          Am si eu un lemn din asta fara logo pe capatul manerului, imi place chiar si daca nu e original sau e original si nu a trecut toate controalele de calitate A fost totusi ieftin fata de magazin.
                          Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                          Comentariu


                          • #14
                            Poți sa pui o poza cu el? Merci

                            Trimis de pe al meu SM-G903F folosind Tapatalk

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X