Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme forum

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Probleme forum

    Din cauza unor probleme tehnice s-ar putea sa fie nefunctionalitati pe forum.
    va rog sa le sesizati aici si vom incerca sa le remediem rand pe rand.

    Ne cerem scuze pentru neplaceri.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

  • #2
    Lipsă taburi. Lipsă vizitatori azi. (la o primă vedere)
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Lipsa "posturi noi".

      Comentariu


      • #4
        Multumesc pentru intelegere.
        Lipsesc niste avataruri, niste poze /atasamente si sunt cateva mici bug-uri (spuse de voi mai sus) care se vor rezolva maine dimineata.

        Mesaje sau subiecte nu se vor pierde.
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #5
          Da, partea cu lipsa POSTURI NOI mi se pare cea mai suparatoare. Astept cu interes si chiar rabdare remedierea
          Iulian Toma

          Comentariu


          • #6
            Am restaurat forumul.
            Astept sugestii pentru eventualele probleme.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Unele avataruri/poze profil mai vechi de pe forum sint mai mari de 80x80, daca vreau sa le inlocuiesc imi baga limitarea asta ... daca se poate 80x120 (latime/inaltime).
              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Unele avataruri/poze profil mai vechi de pe forum sint mai mari de 80x80, daca vreau sa le inlocuiesc imi baga limitarea asta ... daca se poate 80x120 (latime/inaltime).
                Am setat maximele 120x120
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Si pentru noi, userii obisnuiti, ar fi bine daca s-ar putea sa avem posibilitatea sa postam fotografii la dimensiuni mai mari pe forum decat cele acceptate in prezent, care sunt limitate la 99 kb, parca. Ar fi util, in special, la rubrica "anunturi vanzare-cumparare" dar nu numai!
                  Multumim!
                  Nittaku Acoustic
                  FH - Xiom Omega V Tour
                  BH - Xiom Omega V Tour

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de marian oancea Vezi post
                    Si pentru noi, userii obisnuiti, ar fi bine daca s-ar putea sa avem posibilitatea sa postam fotografii la dimensiuni mai mari pe forum decat cele acceptate in prezent, care sunt limitate la 99 kb, parca. Ar fi util, in special, la rubrica "anunturi vanzare-cumparare" dar nu numai!
                    Multumim!
                    La o prima privire avem acum pe forum peste 8500 de anunturi de vanzare cumparare. Fiecare anunt are poze.
                    Faceti d-voastra calculul spatiului necesar sa hostam noi toate aceste poze?
                    Acest spatiu nu vine gratis, iar d-voastra ca si "user obisnuit" doriti doar sa va vindeti produsele.
                    Solutia mea cu hostare de poze pe un site de profil (postimage) este functionala si mi se pare utila.
                    Se pot pune acolo poze de ce dimensiuni doriti fara a incarca forumul.

                    Dar daca aveti alte sugestii realiste si constructive va ascult. Va recomand sa o faceti in alt topic, aici nu sunteti la subiect, nu e vorba de poze aici.

                    PS: Poza de mai jos are 1 mega si am pus-o aici prin intermediul postimage.

                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Ok. Multumim. Asa, am mai invatat ceva: sa folosim postimage despre a carui existenta nu prea stiam sau uitasem.Prea bine!
                      Nittaku Acoustic
                      FH - Xiom Omega V Tour
                      BH - Xiom Omega V Tour

                      Comentariu


                      • #12
                        In cursul zilei de ieri s-a facut migrarea forumului pe un alt server. Daca sesizati probleme si disfunctionalitati va rugam sa le semnalati aici si se va incerca solutionarea si remedierea lor in cel mai scurt timp.
                        Va multumim pentru intelegere.

                        Comentariu


                        • #13
                          Toate merg ca pe roate si asta datorită vouă , prietenii noiștrii amaturisti!
                          Felicitări pentru upgrade!!!
                          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                          FH - Xiom Sigma II Pro
                          BH- Xiom Sigma II Pro

                          Comentariu


                          • #14
                            Ce s a petrecut ieri cu acel mesaj ciudat pe forum? Am citit pe sp ca s a inchis forumul ...
                            un singur lemn DEF
                            zeci de fețe diverse

                            Comentariu


                            • #15
                              Am vazut și eu mesajul. Ce s-a întâmplat sau se întâmplă?
                              blade :TB ALC
                              fh : joola rhyzm-P, 2.0
                              bh : andro rasant grip, 2.0

                              Comentariu


                              • #16
                                Acesta era mesajul

                                "Forum inchis pe perioada nedeterminata
                                In acest moment exista o petitie pe numele detinatorului acestui domeniu cu privire la posibila incalcare a legilor cu privire la protectia datelor cu caracter personal.
                                Pentru ca solicitarile Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal solicita multe resurse si pastrarea forumul deschis aduce riscuri suplimentare am hotarat inchiderea acestuia.
                                Forumul a functionat in perioada 5 Iunie 2005 - 13 Aprilie 2018.
                                Detinatorul domeniului multumeste tuturor membrilor comunitatii care au dus tenisdemasa.ro inainte si regreta ca unul singur dintre membri a facut ca acest forum sa se inchida."
                                un singur lemn DEF
                                zeci de fețe diverse

                                Comentariu


                                • #17
                                  Acesta era mesajul.
                                  blade :TB ALC
                                  fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                  bh : andro rasant grip, 2.0

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Bună seara!
                                    Știe cineva adevăratul motiv pentru care o să se închidă forumul?
                                    Are cineva vre-o inițiativă pentru a ne reorganiza pe viitorâsau lăsăm această mișcare să dispară?văd că aproape la nimeni nu-i pasă de Amatur și de toată energia consumată pe forum?
                                    Putem ști și noi muritorii de rând de ce o să se închidă forumul pe periodă nedeterminată?care poate fi chiar infinit
                                    De ce nimeni din conducerea Amatur nu zice nimic?
                                    Eu chiar nu mai înțeleg nimic.Știu că trăim într-o țară(lume) nebună, în care orice idiot care ajunge întro anumită funcție susținut de un partid își poate exprima apoi ideile revoluționare și restul prostimii nu ia atitudine,aici nu vreau să se înțeleagă că mă refer că și conducerea Amatur e pe baze politice.Sunt șocat că într-o vineri 13,după 13 ani de existență citesc că se închide forumul fără un motiv precis și nimeni nu zice nimic.Ce să înțeleg? nimenui nu-i pasă că se închide forumul?S-a terminat Amaturâsau toate persoanele cu putere de decizie încearcă să găsească o soluție?
                                    ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOO!
                                    m[ aude cineva?
                                    ]mi plac parantezele
                                    v[ pup pe toti!
                                    Ultima editare de Space; 14.apr.2018, 22:25.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Va rugam nu agitati spiritele mai mult decat este cazul!
                                      Motivul inchiderii este explicat destul de clar in mesajul care a aparut vineri pe forum.
                                      Credeti ca astazi, gestionând intr-un fel sau altul peste 100 din cele 163 de turnee, am mai avut timp si de explicatii pentru "muritorii de rand"?
                                      Suntem in discutii cu administratorul domeniului si incercam sa rezolvam problema.
                                      Intr-un fel sau altul, o sa gasim o solutie.
                                      Multumim pentru intelegere!
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        Va rugam nu agitati spiritele mai mult decat este cazul!
                                        Motivul inchiderii este explicat destul de clar in mesajul care a aparut vineri pe forum.
                                        Credeti ca astazi, gestionând intr-un fel sau altul peste 100 din cele 163 de turnee, am mai avut timp si de explicatii pentru "muritorii de rand"?
                                        Suntem in discutii cu administratorul domeniului si incercam sa rezolvam problema.
                                        Intr-un fel sau altul, o sa gasim o solutie.
                                        Multumim pentru intelegere!
                                        Nu am vrut să agit nimic ,pur și simplu eram șocat că părea că la nimeni nu ?i pasă de ce se întâmplă,sau nu percepe gravitatea situației,iar despre claritatea motivului apărut vineri pe forum domnule Giosan Marcel eu ce pot să zic?putea fi vorba și de niște omuleți verzi.Dar poate nivelul meu de inteligență e destul de scăzut de nu am înțeles motivul.
                                        Tot respectul pentru munca enormă depusă în gestionarea turneelor!
                                        Succes în rezolvarea problemei!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          culmea eu cand am deschis topicul acesta primul post pe care l-am citit era al lui Clau care ne facea atenti la eventuale dereglari si ne asigura ca echipa tehnica deja se ocupa.
                                          vreo 5 posturi mai jos cineva e alarmat....pentru ca nimanui nu-i pasa ?...

                                          probabil exista decalaje intre forumisti la modul cum le apar aceste posturi

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            topic pe softpedia:

                                            https://forum.softpedia.com/topic/11...tenisdemasaro/
                                            un singur lemn DEF
                                            zeci de fețe diverse

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              ...da, am inteles. deci nu e vorba despre noi, va rog sa remarcati ca acolo se face referire la ''PIMPONG''

                                              eu nu cred ca se va inchide nici un forum de nicaieri. cei de la facebook au fost direct vizati, iar acum tot felul de ''boti'' spameaza toate siteurile de socializare probabil cu acelasi mesaj.

                                              mai intai trebuie sa existe o reclamatie indreptata direct impotriva celor care au deschis forumul, de catre unul din utilizatori. iar apoi acuzatia trebuie dovedita. forumul nu se va inchide doar asa, cand scrie undeva ''acest forum este inchis'' si gata...

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Informare

                                                Magazinele online, clinicile private, farmaciile și asigurătorii se numără printre companiile ce vor fi obligate să-și desemneze, începând cu data de 25 mai 2018, un responsabil cu protecția datelor personale (?data protection officer? sau DPO, pe scurt). Obligația este inclusă în Regulamentul general pentru protecția datelor (GDPR), care se va aplica, în mod direct, tuturor statelor membre ale Uniunii Europene, deci și României.

                                                Furnizorii de forumuri și rețele sociale care fac profilare se regasesc pe aceeasi lista a celor care vor avea obligativitatea unui DPO.

                                                Petitia nu cred ca poate sa aiba legatura cu acest lucru, si putem avea de a face cu persoane cu intentii marsave
                                                Ultima editare de TIBHARomania; 15.apr.2018, 16:59. Motiv: Edit

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  hai ca se apropie 25 Mai...

                                                  totul este rezolvat?
                                                  un singur lemn DEF
                                                  zeci de fețe diverse

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X