Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Animus blades

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Animus blades

    Am descoperit recent animusblade.it, lemne custom facute de Claudio Barbieri, in Italia. Am comandat un lemn, mi-a spus ca sunt primul client român pe care îl are. Omul a făcut paletele echipei nationale paralimpice din Italia, pentru Rio.

    Mai jos e lemnul, in toata splendoarea lui. Vine intr-o cutie frumoasa de carton, un sac textil personalizat, factura si certificat de originalitate, o carte de vizita de lemn. Am comunicat prin messenger-ul de la Facebook, a respectat intru totul cerintele, de la gramaj, esente, dimensiuni, personalizare, pina la marimea manerului (am vrut un maner cu dimensiuni L size). O sa revin cu un feedback dupa ce lipesc fete pe el si il testez.



  • #2
    Ce preț ați plătit?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Xiom Feel HX
    FH- Tenergy 05FX
    BH- Nittaku Fastarc G1

    Comentariu


    • #3
      frumos lemnul nu avem ce comenta, are cedru la exterior...Este un lemn Off cred. Si pretul?
      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

      Comentariu


      • #4
        ha, deabia astept sa vii la sala cu lemnul. Pana ne vedem, ai putea sa dai mai multe detalii despre lemn, ce tipuri de lemn ai combinat?
        JOOLA Zelebro
        FH Joola Rhyzer Pro 45
        BH Joola Rhyzer Pro 45

        Comentariu


        • #5
          Am platit 129 euro, transport inclus prin curier. Esențele sunt: zadă (larice, un soi de hinoki cred), carbonmix, kiri, carbonmix, zadă. Grosimea e 6.1 mm și straturile exterioare de zadă au 1.1 mm, să ?i dea puțină elasticitate. L-am g?ndit ca un Off- - Off. Pălăria e mai mare, 153x160, fiindcă mânerul e mai gros și am vrut să fie echilibrat lemnul. Are 91 grame.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de husarul Vezi post
            Am platit 129 euro, transport inclus prin curier. Esențele sunt: zadă (larice, un soi de hinoki cred), carbonmix, kiri, carbonmix, zadă. Grosimea e 6.1 mm și straturile exterioare de zadă au 1.1 mm, să ?i dea puțină elasticitate. L-am g?ndit ca un Off- - Off. Pălăria e mai mare, 153x160, fiindcă mânerul e mai gros și am vrut să fie echilibrat lemnul. Are 91 grame.
            nu e greu la 91 de grame. eu am crezut ca e cedru ( seamana cu Nittaku Violin la stratul exterior). Sa.l jucati cu placere!
            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de gpopescu Vezi post
              nu e greu la 91 de grame. eu am crezut ca e cedru ( seamana cu Nittaku Violin la stratul exterior). Sa.l jucati cu placere!
              Violinul are mesteacăn alb la exterior nu cedru este diferit și la duritate și vizual. windows print screen
              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

              Comentariu


              • #8
                Imi pare rau sa va contrazic, dar Violin nu are mesteacan alb, ci frasin alb! Scările de acasă îmi sunt de frasin, când n-am ce face, joc tenis cu ele. ))

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de husarul Vezi post
                  Imi pare rau sa va contrazic, dar Violin nu are mesteacan alb, ci frasin alb! Scările de acasă îmi sunt de frasin, când n-am ce face, joc tenis cu ele. ))
                  Așa e, mi s-a parut mie ca de când nu am mai folosit violinul am âmbătr?nit și am mai uitat detalii despre acest lemn interesant ) da este frasinul american versiunea din America de Nord, sigur mă refer la violin nu la scările dvs
                  Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X