Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Curatare fete si lemn

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Curatare fete si lemn

    Salut,
    Ma intereseaza niste solutii de curatare a fetelor si a lemnului atat "home made" cat si profesionale.
    Numai bine

  • #2
    Va salut,
    Admit ca nu am procedat niciodata pana acum la curatirea unui lemn sau lipirea fetelor.Am doua lemne care sunt cu resturi de burete lipite foarte tare pe ele.Mi-e teama sa nu le stric folosind smirghel,am incercat cu apa si nu merge.Cum sa procedez?Cum sa curat fetele?Am reusit sa curat una singura prin frecare cu buricele degetelor,solutia s-a desprins,restul nu mai merg,pot sa folosesc ceva produse speciale?Astept si accept propuneri utile.Multumesc.
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #3
      Incercati cu o carpa inmuiata in acetona.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Merge si cu o cirpa cu putina benzina sau kerosen care are eu curat lipiciul de pe fete si sunt ca noi.

        Comentariu


        • #5
          aseara am curatat doua lemnesi sunt ca si noi cu diluant dar nu auto.Se da cu diluant cu o pensula pe burete si apoi se lasa 5 min dupa care se curata asa de bine cu o carpa mai dura.

          Comentariu


          • #6
            stiu ca topicul este deschis de mai mult timp!am o dilema!cum pot curata urmele de transpiratie de pe lemn?ms!
            tb alc t05/t05 fx

            Comentariu


            • #7
              eu am incercat cu cele de aici si a fost ok,,,, merge cu toluen daca ai , sau cu ulei de parafina de la farmacie se inmoaie fin peste tot dupa care vine foarte usor jos de pe fata ( sau lipici pe baza de toluen facut acasa) sau mergi la sa cumperi diluant nitro d209 asta curata foarte bine dar ati spun ca scrisul de pe lemn merge jos cu toluen si cu diluant ...

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de nduviscaria Vezi post
                stiu ca topicul este deschis de mai mult timp!am o dilema!cum pot curata urmele de transpiratie de pe lemn?ms!
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/showthread.php?t=11977


                FH xiom vega asia
                BLADE Viscaria
                BH xiom vega europa
                Fh Tenergy 05
                VISCARIA
                Bh Vega Europa

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X