Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B ''Tenis.... grătare și mici!", Ploiești Indoor Table Tennis – 01.05.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Eliminatorii Avansati
    1. Sarbu Romulus
    -------------------- Sarbu Romulus 3-0
    8. Bye
    ---------------------------------------- Popescu Sorin 3-0
    5. Popescu Sorin
    -------------------- Popescu Sorin 3-0
    4. Enache Paul
    ------------------------------------------------------------ Popescu Sorin 3-1
    3. Corbu Darius
    -------------------- Potarniche Bianca 3-1
    6. Potarniche Bianca
    ---------------------------------------- Potarniche Bianca 3-1
    7. Bye
    -------------------- Ionita Fabian 3-0
    2. Ionita Fabian
    Ultima editare de george60; 01.mai.2017, 14:33.

    Comentariu


    • #27
      Eliminatorii Open + Avansati
      1. Iancu George
      -------------------- Iancu George 3-0
      8. Bye
      ---------------------------------------- Iancu George 3-1
      5. Istrate Cristian
      -------------------- Istrate Cristian 3-2
      4. Marian Bogdan
      ------------------------------------------------------------ Iancu George 3-0
      3. Babus Liviu
      -------------------- Babus Liviu 3-1
      6. Sorescu Mircea
      ---------------------------------------- Neagoe Costin 3-2
      7. Bye
      -------------------- Neagoe Costin 3-0
      2. Neagoe Costin
      Ultima editare de george60; 01.mai.2017, 14:34.

      Comentariu


      • #28
        Clasament Amatori

        1. Popescu Sorin - Ploiești
        2. Potarniche Bianca - Buzău
        3 -- 4
        Sarbu Romulus - Ploiești
        Ionita Fabian - Ploiești
        5 -- 6
        Enache Paul - Ploiești
        Corbu Darius - Valenii de Munte
        7 -- 8 1v gr.sup.
        Tudor Valeriu - Ploiești
        Moraru Costin - Ploiești
        9 --10 0v gr.sup.
        Irimia Marian - Ploiești
        Vasile Cristi - Ploiești
        11 -- 0v gr.inf.
        Vasile Alexandru - Ploiești
        Ultima editare de marcelgiosan; 01.mai.2017, 14:47.

        Comentariu


        • #29
          Clasament Open

          1. Iancu George - Ploiești
          2. Neagoe Costin - București
          3 -- 4
          Istrate Cristian - București
          Babus Liviu - Ploiești
          5 -- 6
          Marian Bogdan - Ploiești
          Sorescu Mircea - Paulesti
          7 -- 1v gr.sup.
          Bivolaru Marius - Ploiești
          8 -- 10 0v gr.sup.
          Bratescu Adrian - Targoviște
          Dumitru Cosmin - Moinesti
          Ipate Virgil - Valenii de Munte
          Ultima editare de marcelgiosan; 01.mai.2017, 14:48.

          Comentariu


          • #30
            Felicirari castigatorilor (George, ai intrat "in paine" de 1 Mai? ), cinste invinsilor!
            Ma oftic putin ca nu am reusit sa ma alatur voua, dar, stati linistiti, situatia se va remedia curand.

            Comentariu


            • #31
              Felicitări George, atât pentru organizarea turneului, cât și pentru victorie ! Astăzi ne-am simțit minunat între prieteni... ��
              R45 / Andro Ligna CI Off / R47
              "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

              Comentariu


              • #32
                Multumesc Marian si Bogdan, o sa revin mai detaliat ... Acum suntem la repriza a III-a !!!
                Ultima editare de george60; 01.mai.2017, 16:20.

                Comentariu


                • #33
                  Bravo Liviu! Ma bucur pentru rezultatul tau.. 3-1 cu Sorescu.. ai pierdut greu cu Costin.. vei juca in curand la Open.. ai inceput sa-ti intri in forma. Bravo!
                  Felicitari George! Se pare ca te refaci usor usor..Sanatate iti doresc! Doamne ajuta!
                  Cristi si Costin sunteti de admirat.. dupa turneul de la Gura Humorului ati venit la Ploiești.. lasati-o si voi mai usurel..voi chiar aveti in sange tenisul de masa..

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de Dan12 Vezi post
                    Bravo Liviu! Ma bucur pentru rezultatul tau.. 3-1 cu Sorescu.. ai pierdut greu cu Costin.. vei juca in curand la Open.. ai inceput sa-ti intri in forma. Bravo!
                    Felicitari George! Se pare ca te refaci usor usor..Sanatate iti doresc! Doamne ajuta!
                    Cristi si Costin sunteti de admirat.. dupa turneul de la Gura Humorului ati venit la Ploiești.. lasati-o si voi mai usurel..voi chiar aveti in sange tenisul de masa..
                    Multumesc Dan! Trebuie sa mai dau jos ceva Kg pt Open Sper sa vina si vremea mea... multumesc!
                    "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                    Comentariu


                    • #35
                      Felicitări domnului George pt organizarea exemplară de la acest turneu, ne am simțit că acasă , de fapt la Ploiești alaturi de toată gașca de băieți minunați , mereu ne simtim între prieteni. Respect vouă!
                      Felicitări învingătorilor dar și tuturor concurenților de astazi.

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de Bogdan V Vezi post
                        Felicirari castigatorilor (George, ai intrat "in paine" de 1 Mai? ), cinste invinsilor!
                        Ma oftic putin ca nu am reusit sa ma alatur voua, dar, stati linistiti, situatia se va remedia curand.
                        Bogdan, sa inteleg ca ai luat pulsul de la distanta se te pregatesti in secret pentru Valeni ? Glumesc...
                        Felicitari inca odata pentru minunea de printesa care a venit pe lume in familia voastra. O fi tenisul pasiunea noastra, dar si familia are nevoie de noi. Mai ales in momente asa speciale...
                        Ultima editare de Marian Irimia; 01.mai.2017, 19:12.
                        R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                        "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Dan12 Vezi post
                          Bravo Liviu! Ma bucur pentru rezultatul tau.. 3-1 cu Sorescu.. ai pierdut greu cu Costin.. vei juca in curand la Open.. ai inceput sa-ti intri in forma. Bravo!
                          Felicitari George! Se pare ca te refaci usor usor..Sanatate iti doresc! Doamne ajuta!
                          Cristi si Costin sunteti de admirat.. dupa turneul de la Gura Humorului ati venit la Ploiești.. lasati-o si voi mai usurel..voi chiar aveti in sange tenisul de masa..
                          Dan, daca pui click pe stelutele din dreptul asa numitului pe aici "superglue" zice ca acesta va avea un viitor stralucit... Deci nu cred ca gresesti cand spui ca Liviu este in forma si ca va juca in curand la Open, mai ales ca astazi 75% din concurenti au fost de calibru. Trebuie sa-l felicit si eu pe Liviu pentru rezultat si sa-i urez cat mai multe semifinale, finale si de ce nu chiar competitii castigate.
                          Cat despre Cristi si Costin, astazi am avut sansa de a schimba cateva mingi inainte de concurs si de a juca cu ei si sunt niste oameni si jucatori extraordinari. Pe aceasta cale tin sa-i felicit pentru rezultat, sa le urez succes in competitii si astept cu nerabdare sa ne revedem. Desi eu voi concura deocamdata la categoria "incepatori" va fi o placere sa le strang mana si sa le urez succes in competitie.
                          R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                          "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                          Comentariu


                          • #38
                            Bine Liviu😀

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Marian Irimia Vezi post
                              Bogdan, sa inteleg ca ai luat pulsul de la distanta se te pregatesti in secret pentru Valeni ? Glumesc...
                              Da, Marian, ma pregatesc temeinic...adica actualizez listele cu inscrierile.

                              Postat în original de Marian Irimia Vezi post
                              Felicitari inca odata pentru minunea de printesa care a venit pe lume in familia voastra. O fi tenisul pasiunea noastra, dar si familia are nevoie de noi. Mai ales in momente asa speciale...
                              Multumesc, inca o data, este, intr-adevar, o minune.


                              Tenisul de masa ramane o pasiune, indiferent de bucuriile sau necazurile din viata noastra, ce-si are locul in sufletul nostru. Doar ca noi suntem un pic cam batrani pentru performante, asadar nu ne ramane decat speranta ca odraslele noatre vor mosteni aceasta pasiune si vor ajunge sus de tot, acolo unde toti ne-am dori sa fim.... Dar pana acolo este cale lunga, momentan va las sa admirati zambetul infantil al unei viitoare campioane (sper ):

                              Comentariu


                              • #40
                                Salutare, pot spune cu siguranta, acest turneu a fost ca in famiie, George a fost o gazda excelenta si atenta la toate detaliile, cat despre Marius, Liviu, si Marian (cu ei ma intalnesc mereu la concursuri) o placere sa-i revad, singurul muschetar lipsa a fost Dan Sarbu, probabil ziua de luni l-a "jenat" un pic si n-a putut participa la acest regal. Incheierea turneului a fost "stropita" cu bere din belsiug si vorbe de duh si cu alti baieti minunati, liberi in gandire. Cu siguranta voi revenii cu mare drag si la alta convocare in limita turneelor disponibile. Cu stima si prietenie.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Felicitări 🎊 Liviu, Cristian, Costin și nu în ultimul rând Bianca!!!
                                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                  Blade: KAZAK
                                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                    Felicitări �� Liviu, Cristian, Costin și nu în ultimul rând Bianca!!!
                                    Bianca trebuie felicitata in mod expres... Are niste parinti minunati cu care am avut ieri placerea de a sta de vorba si de la care are tot suportul de care are nevoie. Si Bianca nu-i dezamageste... Ieri a jucat aproape de la egal la egal cu George si alti jucatori experimentati si a rezistat cu succes. Cred ca Bianca are un foarte mare potential si ca va ajunge in curand o mare campioana. Sper sa-si aduca atunci aminte ca am schimbat cateva impresii la un turneu la Ploiești si sa-mi dea si mie un autograf.
                                    R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                    "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Multumim pentru felicitari ! Bianca a deschis ochii prima data pe un turneu amatur la Ploiești.Din prima clipa .ea a fost primita cu mult entuziasm chiar daca era mica si fara experienta si nu castiga aproape nici un set. Am intalnit aici niste oameni extraordinari , calzi, prietenosi care formeaza o adevarata familie! Atat organizatorul cat si participantii sunt demni de toata lauda si stima noastra !

                                      Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Va multumesc tuturor pt aprecieri si felicitari !
                                        Chiar daca am fost "organizator", jucator si pe post de ...."bucatareasa" ... ieri, nu am simtit decat
                                        prietenia voastra, bucuria de a juca tenis de masă si placerea de a petrece "Ziua Muncii" prin sport, voie
                                        buna, gratar, discutii prietenesti , amintiri, "Politica !!!", etc.... etc.
                                        Multumesc celor care prin sfaturi si ajutor direct (in special unui parinte devotat din Buzău - sper sa va dau si eu sfaturi bune pt Bianca!) au facut
                                        ca ....partea de gratar si mici sa decurga bine ...cred eu ...!
                                        Sper ca nu v-am ... afumat ... prea tare !
                                        Multumesc celor doi prieteni bucuresteni care au facut un efort extraordinar (asa cum sublinia un alt prieten, Dan) pt a participa la partida de tenis si ...mici !
                                        Multumesc Marian I. pt aprecieri, dar in primul rand multumesc ca nu te-ai descurajat si ... continui (aici cred ca un aport important il are si ...partenerul de ...dublu
                                        familial) ! Cu privire la jocul meu, in primul rand am vrut sa-mi demonstrez mie ca pot juca in competitii ...dupa accident!
                                        Multumesc si celuilat Marian pt instantanee si filmari, ... multumesc Visan pt ca ai fost aproape ... de departe (felicitari si de la mine pt superba si viitoarea sportiva
                                        ...sper eu ...pe care o aveti), MULTUMESC PRIETENI , MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT LA ACEST "PING-PONG DE 1 MAi"!!!

                                        PS Sper ca MICII AU FOST BUNI SI .......BUCATAREASA ....(stiti voi) !

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de george60 Vezi post
                                          Va multumesc tuturor pt aprecieri si felicitari !
                                          Chiar daca am fost "organizator", jucator si pe post de ...."bucatareasa" ... ieri, nu am simtit decat
                                          prietenia voastra, bucuria de a juca tenis de masă si placerea de a petrece "Ziua Muncii" prin sport, voie
                                          buna, gratar, discutii prietenesti , amintiri, "Politica !!!", etc.... etc.
                                          Multumesc celor care prin sfaturi si ajutor direct (in special unui parinte devotat din Buzău - sper sa va dau si eu sfaturi bune pt Bianca!) au facut
                                          ca ....partea de gratar si mici sa decurga bine ...cred eu ...!
                                          Sper ca nu v-am ... afumat ... prea tare !
                                          Multumesc celor doi prieteni bucuresteni care au facut un efort extraordinar (asa cum sublinia un alt prieten, Dan) pt a participa la partida de tenis si ...mici !
                                          Multumesc Marian I. pt aprecieri, dar in primul rand multumesc ca nu te-ai descurajat si ... continui (aici cred ca un aport important il are si ...partenerul de ...dublu
                                          familial) ! Cu privire la jocul meu, in primul rand am vrut sa-mi demonstrez mie ca pot juca in competitii ...dupa accident!
                                          Multumesc si celuilat Marian pt instantanee si filmari, ... multumesc Visan pt ca ai fost aproape ... de departe (felicitari si de la mine pt superba si viitoarea sportiva
                                          ...sper eu ...pe care o aveti), MULTUMESC PRIETENI , MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT LA ACEST "PING-PONG DE 1 MAi"!!!

                                          PS Sper ca MICII AU FOST BUNI SI .......BUCATAREASA ....(stiti voi) !
                                          Asa este, George ! Daca nu erai tu si sotia mea, dar si dl. Dan Sarbu, dupa turneul de acum 2 luni de la Targoviște ma suparasem tare pe sportul asta si voiam sa renunt (asta desi am tenisul de masa in sange), dar mi-am revenit la timp.... Acum Denisa este pe post de antrenor si sfatuitor, pana te mai refaci si putem relua treaba. Ieri, desi am pierdut pe linie cu niste jucatori de exceptie, am avut foarte multe de invatat. Si plusul de ieri a fost ca am jucat fara nici un fel de inhibitie. Denisa mi-a zis ca ma comportam de parca eu eram in avantaj cu scorul...

                                          In legatura cu revenirea ta... Ma bucur nespus ca s-a concretizat printr-o victorie. Important este sa te refaci cat mai repede si sa revii in clasament acolo unde iti este locul cu adevarat. In primii 20 de jucatori si chiar mai sus.

                                          In legatura cu fumul... Cred ca atunci cand vorbesti de fum, probabil te referi ca nu cumva berea "fara alcool" sa nu-i fi afumat prea tare pe participanti. Fumul de la gratar nici nu se simtea...

                                          Apropos, cred ca incet devenim o familie si asta este cel mai important lucru, inainte de victorii sau infrangeri.
                                          R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                          "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            screen shot
                                            "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                            George Bernard Shaw

                                            https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                            https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              free jpeg images
                                              "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                              George Bernard Shaw

                                              https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                              https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                image upload no size limit
                                                "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                                George Bernard Shaw

                                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                                https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Multumesc Bogdan ! In poza III-a din #47 se poate observa lovitura naprasnica (.. si castigatoare) la mititei !!!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Acum se explica de ce a ocupat Liviu doar locul III, a jucat cu telefonul la ureche...


                                                    Ultima editare de Bogdan V; 02.mai.2017, 17:06.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X