Citat Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
Si as mai adauga alte 2 aspecte care ,din pacate a dus la anularea turneului:
1.Postarea turneului cu NUMAI 5 zile inainte de incepere(13-11-2017).In acest sens am propus ca postarea(eventual toate postarile) sa se faca cu 10-14 zile inainte.
2.In data de 18-11-2017 sunt acum postate 7 turnee in tara,deci dispersia jucatorilor acolo unde le convine sa participe este mai mare.
Din pacate acea nereusita din trecut atarna foarte mult pe Gura-Humorului.Totusi eu cred ca a fost o imprejurare nefericita atunci si ar trebui sa-i acordati o sansa de reabilitare a organizatorului si acest lucru sper sa se realizeze cu proxima ocazie prin participarea dvs. la turneele organizate de domnul CHIRAP DAN.Hai nu fiti asa de rautaciosi si ranchiunosi,timpul le sterge incet-incet pe toate.
...cu ceva completare...

Personal cred ca postarea intarziata a facut ca numarul de inscrisi sa fie mic la ora la care Dan a decis anularea concursului. Cu siguranta ca s-ar mai fi inscris cel putin 30-40 de jucatori pana sambata asa ca... se putea.
Sa nu uitam ca acest concurs s-a propus a fi imediat dupa Turneul Final ceea ce-i cumva incomod participantilor. (cheltuieli mari, oboseala, etc)

In ce priveste boicotarea... chiar mi se pare o prostie numai sa gandesc acest lucru si nu cred ca Dan Chirap are nevoie de vreo "sansa". Poate nu realizati dar, concursurile pe care le organizeaza le face mai mult pentru noi decat pentru el. Are prea multe activitati sportive (chiar contracost) incat sa-si faca vreo secunda grija ca nu va mai functiona. Hai sa fim seriosi !
Repet, cred ca-i o gluma chestia cu boicotarea. Eu m-as gandi mai degraba sa nu fie un inceput al sfarsitului organizarii de turnee la Gura Humorului. Sa stiti cu un "gol" lasat la Gura Humorului nu se poate recupera in nici o locatie din Moldova. Nici Botosaniului, nici Suceava sau Falticeni, nici chiar Iasiul nu poate atrage atatia concurenti cum a facut-o Gura Humorului. Este o locatie convenabila tuturor. Nu mai spun ca Dan este un profesionist iar daca au fost niste neplaceri la ultimul A+ nu cred ca trebuie sa ne comportam haiduceste ci sa invatam si sa trecem impreuna si peste astfel de momente. Poate maine va da chix Botosaniul, Falticeniul sau oricare oras din oricare colt al tarii. Ce facem, strangem boarfele si terminam jocul? Pentru cei mai carcotasi... incercati sa organizati un concurs s-apoi va veti da seama ce implica acest lucru. Si dupa ce-ati organizat unul, repetati. Sunt curios cat rezistati.

Eu as inchide si acest topic fight intrucat a trecut suficient timp de la subiectul principal si n-are rost sa mai starnim discutii non-sens.

Respect.