tt-shop.ro 468x60 2tt-shop.ro 468x60 3vivasportshop.ro 1 468x60
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 31

Subiect: A+ Gura Humorului RELOADED

senior
    Data înscrierii
    20.11.2012
    Locație
    iasi
    Vârstă
    55
    Postări
    321
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    8 z 13 h 41 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    976
    Citat Postat în original de Dan12 Vezi post
    !?!

..si cand ma gandesc la faptul ca era cat p'aci sa ma inscriu joia trecuta la turneu - cu inca un prieten din Ploiesti.. aveam de gand sa plecam dimineata.. sa jucam si sa plecam inapoi dupa terminarea turneului.. ne gandeam ca o sa conducem amandoi.. Ce bine am facut ca am ramas acasa ... s-ar fi citit nemultumirea pe fetele noastre.. eu fiind si mai uratel.. va dati seama..!?
    Dane sa stii ca nu veneai degeaba. Mai stateam lam o vorba, mai la o minge, mai vb un pic. Am ratat posibilitatea sa ne vedem, poate vin la un turneu pe la Baicoi .
    Blade : Dr. Neubauer Firewall Plus
    FH : soft Giant Dragon Superspin G 3 2,15 mm
    BH : iarba Sword Scylla OX

2. Îmi place Dan12 le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    05.07.2012
    Locație
    Ploiesti
    Vârstă
    55
    Postări
    616
    Timp total online
    63 z 9 h 55 m
    Timp online pe zi
    46 m
    Reputație
    2461
    Citat Postat în original de gabriel1962 Vezi post
    Dane sa stii ca nu veneai degeaba. Mai stateam lam o vorba, mai la o minge, mai vb un pic. Am ratat posibilitatea sa ne vedem, poate vin la un turneu pe la Baicoi .
    .. multumesc frumos Gabriel!

organizator turnee
    Data înscrierii
    01.04.2011
    Locație
    Suceava, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    606
    Timp total online
    9 z 23 h 8 m
    Timp online pe zi
    5 m
    Reputație
    863
    Foarte multe vorbe care nu isi au rostul! Personal consider ca echipa organizatoare a facut tot posibilul in vederea bunei desfasurari a turneului. A fost un turneu pentru amatori, si ce daca nu s-au tinut grupele superioare la unele categorii, apa nu a fost pe gustul dvs sau mancarea prea putina? Pana la urma ati venit pentru tenis de masa sau pentru a observa ce si cum vi se ofera? Daca erati la profesionisti oare aveati toate astea asigurate?
    Inseamna ca noi, organizatorii, nu ar mai trebui sa oferim nici apa, nici cafea, nici mancare ceea ce ne va absolvi de astfel de dicutii. Ne vom rezuma doar la organizarea si costurile turneului: chirie sala, chirie mese, asistenta medicala si alte cheltuieli neprevazute (orice stricaciune provocata cu voie sau fara voie de participanti, etc) + comisionul organizatorului care munceste cu echipa sa pentru a instala 9-12-24 mese, mantinele iar dupa concurs le strange si in + strange si mizeria lasata in urma (sa recunoastem nu toti suntem chiar asa de civilizati si aruncam la cos).
    Da, AmaTurul a evaluat, dupa cum s-a remarcat, iar organizatorii de turnee sau unii dintre ei au investit bani pe care eu consider ca au tot dreptul sa ii recupereze. Vremurile cand totul era gratuit s-au dus.

5. Îmi place dansib111 le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place marin bada, cule nu le-a plăcut mesajul
    senior
    Data înscrierii
    10.07.2014
    Locație
    Romania
    Vârstă
    48
    Postări
    807
    Timp total online
    38 z 1 h 26 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    934
    Citat Postat în original de Adrian's Vezi post
    Foarte multe vorbe care nu isi au rostul! Personal consider ca echipa organizatoare a facut tot posibilul in vederea bunei desfasurari a turneului. A fost un turneu pentru amatori, si ce daca nu s-au tinut grupele superioare la unele categorii, apa nu a fost pe gustul dvs sau mancarea prea putina? Pana la urma ati venit pentru tenis de masa sau pentru a observa ce si cum vi se ofera? Daca erati la profesionisti oare aveati toate astea asigurate?
    Inseamna ca noi, organizatorii, nu ar mai trebui sa oferim nici apa, nici cafea, nici mancare ceea ce ne va absolvi de astfel de dicutii. Ne vom rezuma doar la organizarea si costurile turneului: chirie sala, chirie mese, asistenta medicala si alte cheltuieli neprevazute (orice stricaciune provocata cu voie sau fara voie de participanti, etc) + comisionul organizatorului care munceste cu echipa sa pentru a instala 9-12-24 mese, mantinele iar dupa concurs le strange si in + strange si mizeria lasata in urma (sa recunoastem nu toti suntem chiar asa de civilizati si aruncam la cos).
    Da, AmaTurul a evaluat, dupa cum s-a remarcat, iar organizatorii de turnee sau unii dintre ei au investit bani pe care eu consider ca au tot dreptul sa ii recupereze. Vremurile cand totul era gratuit s-au dus.
    Stimate domn, eronat ! Nu vrea nimeni gratis nimic...singurul lucru dorit de oricare amator de ping pong din tara asta e sa joace tenis la un nivel rezonabil, bun sau foarte bun acolo unde alege sa participe...ceea ce scrie in anuntul de promovare trebuie respectat chiar de cel care a dat acest anunt ( organizatorul ). Fara grupe sarite, fara intarzieri catastrofale, fara schimbari de mingi de la celuloid la plastic si invers ( e suficient ca la multe turnee, inferioarele se joaca pe un tip de masa, superioarele pe alt tip, etc ). Ne dorim doar corectarea unor greseli, o evolutie a lucrurilor din ce in ce mai buna si cam atat...cealalta fata a monedei e astfel : cu cat un organizator va mari taxa de participare din varii motive ( profit, cheltuieli neprevazute, dorinta de mai bine ) , cu atat el va fi mai expus criticilor si discutiilor din care daca vrea invata, daca nu, nu.
    TRUST NO ONE !

înțelept
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    49
    Postări
    2.319
    Timp total online
    183 z 16 h 40 m
    Timp online pe zi
    1 h 56 m
    Reputație
    4159
    Citat Postat în original de Adrian's Vezi post
    Prietene,voi oferiti dar noi platim poate ar fi cazul dragi organizatori sa aveti din nou niste grile de taxare pentru turnee si sa nu mai oferiti nici macar apa aia de 70 de bani care nu prea se consuma sa nu mai zica unii si altii ca participantul amator a ajuns un milog .Dupa ce sau cumparat mese pentru o gramada de organizatori pe banul prostului care din pasiunea acestui minunat sport poate face o gramada de sacrificii sa participe va-ti smecherit (cereti bani ca la nunta si nu oferiti conditii nici de un botez).
    Imi cer scuze fata de unii organizatori la turneele carora chiar participi cu mare drag

organizator turnee
    Data înscrierii
    09.06.2006
    Locație
    Gura Humorului, Romania
    Vârstă
    48
    Postări
    1.401
    Timp total online
    29 z 20 h 47 m
    Timp online pe zi
    17 m
    Reputație
    3406
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    Prietene,voi oferiti dar noi platim poate ar fi cazul dragi organizatori sa aveti din nou niste grile de taxare pentru turnee si sa nu mai oferiti nici macar apa aia de 70 de bani care nu prea se consuma sa nu mai zica unii si altii ca participantul amator a ajuns un milog .Dupa ce sau cumparat mese pentru o gramada de organizatori pe banul prostului care din pasiunea acestui minunat sport poate face o gramada de sacrificii sa participe va-ti smecherit (cereti bani ca la nunta si nu oferiti conditii nici de un botez).
    Imi cer scuze fata de unii organizatori la turneele carora chiar participi cu mare drag
    Cu toate ca nu mi- am permis sa fac nici o remarca asupra faptului financiar al turneelor trebuie sa va dau niste explicatii. Ulima oara cand ne- am intalnit incercati sa - mi vindeti ceva substante antiinflamatorii la un un turneu A+ . Pesemne ati uitat daca ati facut profit . Nu face nimic. Organizez turnee Amatur de 11 ani si in acest timp am reusit sa achizitionez vreo 17 mese , 60 mantinele, perdele, si toate materialele necesare desfasurarii unui concurs. Suntem 4 jucatori de tenis de masa in Gura Humorului si avem nevoie stringenta de ele... Ar fi urat din partea mea sa va invat ce inseamna raportul profit/ pierderi deoarece eu doar sunt doar Profesor de sport , un Antrenor al FRTM si conduc un club sportiv ce are succes .
    Prietene....
    Ultima modificare făcută de Dakiro; 04.05.2017 la 01:01.

9. Îmi place Cornel 67, gpopescu le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    49
    Postări
    2.319
    Timp total online
    183 z 16 h 40 m
    Timp online pe zi
    1 h 56 m
    Reputație
    4159
    Citat Postat în original de Dakiro Vezi post
    Cu toate ca nu mi- am permis sa fac nici o remarca asupra faptului financiar al turneelor trebuie sa va dau niste explicatii. Ulima oara cand ne- am intalnit incercati sa - mi vindeti ceva substante antiinflamatorii la un un turneu A+ . Pesemne ati uitat daca ati facut profit . Nu face nimic. Organizez turnee Amatur de 11 ani si in acest timp am reusit sa achizitionez vreo 17 mese , 60 mantinele, perdele, si toate materialele necesare desfasurarii unui concurs. Suntem 4 jucatori de tenis de masa in Gura Humorului si avem nevoie stringenta de ele... Ar fi urat din partea mea sa va invat ce inseamna raportul profit/ pierderi deoarece eu doar sunt doar Profesor de sport , un Antrenor al FRTM si conduc un club sportiv ce are succes .
    Prietene....
    Mda, cu produsele ajutam un amic nu aveam profit doar mai ieftin pentru mine și dacă a venit vorba de mese cite ati primit din partea Amaturului .
    PS. Vreo coincidență cu (cred eu cam multe A+uri)orientate spre dv. Sau doar coincidență

11. Îmi place Catalin Sumanaru, Dan Universal, silvinio le-a plăcut acest mesaj
    înțelept
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    49
    Postări
    2.319
    Timp total online
    183 z 16 h 40 m
    Timp online pe zi
    1 h 56 m
    Reputație
    4159
    Apropo, am văzut că și taxa pentru copii ati modificat-o pe profit rusinica

13. Îmi place Catalin Sumanaru, silvinio le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    09.06.2006
    Locație
    Gura Humorului, Romania
    Vârstă
    48
    Postări
    1.401
    Timp total online
    29 z 20 h 47 m
    Timp online pe zi
    17 m
    Reputație
    3406
    Cred ca e suficient . Voi raspunde tuturor cum se cuvine de acum inainte pe fight .

15. Îmi place dantim, dansib111 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    31.03.2006
    Locație
    Miercurea Ciuc
    Vârstă
    57
    Postări
    2.093
    Timp total online
    42 z 6 h 44 m
    Timp online pe zi
    24 m
    Reputație
    1727

A+ Gura Humorului RELOADED

Cât privește nemulțumirile gastronomice, aveți vă rog frumos în vedere că Organizatorii AmaTur trebuie să asigure participanților la turneu mingi de joc și 2 litri de apă plată.
    Ce fac unii dintre noi atunci când organizeză turnee și pregătesc un ceaun, o gustare, o cafea, etc. este o chestiune absolut benevolă și care ține de posibilitatea și generozitatea de bună gazdă a fiecăruia și nu cred că e fair-play să ne plângem de mărimea sau calitatea porției. E suficient să-i spunem gazdei "Mulțumesc pentru masă" și dacă totuși nu ne-a plăcut rugăm soția data viitoare să ne pună un sandwich în plus.
    Nu e demn de spiritul unui gentleman al tenisului să pună în discuție mărimea cârnatului din farfurie.
    Încă o dată scuze tuturor participanților la Turneul A+ din Bucovina, și consider că aici vorbesc și în numele Organizatorilor locali, care au vrut totuși să vă ofere o sâmbătă frumoasă în Țara Fagilor, dar au avut parte de ghinion (ploaie) și poate n-au momentan resursele sufletești să le pună pe hârtie.
    Sunt sigur că vor mai fi pe viitor turnee frumoase la Gura Humorului! ”

Topicul turneului a devenit SUBIECT ÎNCHIS!!!
    A inchide un subiect atât de fierbinte pentru simplul motiv ca nu mai ai chef sa auzi critici la ceea ce ai facut sau la ceea ce nu ai facut bine e un gest ABSOLUT CONDAMNABIL nemaiîntâlnit pe forum si denotă o atitudine de crasă sfidare a tuturor regulilor de comportament ! Prin acest gest organizatorii au demonstrat ca ceea ce s-a intamplat la Gura Humorului nu a fost jocul unor întâmplări nefericite ci a fost rodul nepasării și disprețului total față de amaturiști!!! Acest gest a pus capac la toate, fiind la fel de bădăran cu cel de a trânti cuiva telefonul atunci când nu-ti mai place ce auzi!
    Am inceput acest topic cu un citat din ultimul post al domnului Marcel Giosan, pentru care am avut și voi avea în continuare respectul pe care îl merită pentru ceea ce a făcut, face si va mai face in tenisul de masa amator. Dar se pare că a derapat de pe traseul echidistanței ce ar fi trebuit să-i caracterizeze atitudinea. Și-a turnat ceva cenușă în cap, dar se pare că nu destulă!
    Domnule Giosan, un turneu de tenis este un pachet de servicii ALL INCLUSIV, care este compus in principal din taxa pentru folosirea salii, prețul apei, a mancării anunțate și a cotei părți către AMATUR și pentru care fiecare plătește! Deci aceste servicii pentru care participanții au plătit o taxă(deloc mică) sunt obligatoriu a fi furnizate la nivelul celor declarate . Deci „ceaunul” sau gustarea dinainte anunțată nu este deloc „o chestiune absolut benevolă și care ține de posibilitatea și generozitatea de bună gazdă a fiecăruia”, ci este o obligație asumată prin anunțul turneului, care trebuie asigurată cel puțin la nivelul celor 12 lei la cât a fost evaluat meniul.
    Constatarea despre mărimea cărnatului îmi aparține în totalitate, și vreau să știți că deși nu țin să mă incadrez in categoria gentlemenilor tenisului de masa, mă consider doar un om cu bunul simț în limitele normalului și căruia îi plac ca regulile jocului să fie respectate. De altfel, pentru a orice eventualitate sanvișurile în plus atât de recomandate de dvs au fost pregătite de acasă, fiind elementele care m-au ajutat să rezist în condițiile „idilice” create.(drăcușorul din mine mi-a adus aminte că soluția propusă de dumneavoastră de a lupta împotriva foamei, seamănă izbitor cu cea a unui fost prim-ministru care prin anii 90 ne dădea soluția salvatoare împotriva frigului din casă prin implementarea acelei haine în plus!)
    În concecință nu m-am dus la doamna Chirap să-i mai cer o porție, așa cum cu o fină ironie mi s-a sugerat, dar nici să-i spun sărut mâna pentru masă!
    În continuare, orice asemănare a bancului de mai jos cu realitatea este pur întâmplătoare...
    Nea Ion, flămând nevoie mare, intră la un restaurant cu staif (pentru gentlemeni!), și comandă fasole cu cârnați. Chelnerul îi aduce o portie domnească, așa ca pentru burți subțiri, și observă că nea Ion, tăt intorcea cârnatul pe toate fețele, uitânduse de zor când la un capăt al cârnatului când la celălalt.
    - Este vreo problemă?
    - No, șefule, bag samă că-i mare bai mare cu capetele cârnatului!
    - Și care ar fi problema?
    -No dragă domnule, baiul e că de ce îs capetele așa de aproape unul de altul?
    Din partea mea, (fără însă a închide topicul) consider discuțiile încheiate.
    Ultima modificare făcută de laky; 08.05.2017 la 11:44.
    Lemn Levi SIC Defender Carbo Def ; Fete - FH: Tibhar Evolution Mxp max black + BH Tibhar Grass Dtecs OX red
    Lemn Levi Carbo DEF+; Fețe - FH: Tibhar Evolution Mxp max black + Nittaku DO Knuckle OX red

senior
    Data înscrierii
    10.07.2014
    Locație
    Romania
    Vârstă
    48
    Postări
    807
    Timp total online
    38 z 1 h 26 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    934
    Am citit cu oaresce mahnire ca turneul A de la Gura Humorului programat sambata, 18 noimebrie, s-a anulat...exista un singur motiv si anume, boicotul majoritatii jucatorilor din zona...gradul de ocupare al locurilor a fost atat de mic incat organizatorii au fost obligati sa ia aceasta decizie. Pacat de zona superba, de sala, de complexul in intreg ansamblul lui...pentru mine, Gura Humorului a reprezentat un pol de putere in aceasta parte a tarii din punctul de vedere al jucatorilor implicati in aceste turnee si doar istoria recenta a facut ca toata aceasta constructie meticulos ridicata in timp, sa se prabuseasca ca un mare fiasco...nu revin asupra problemelor aparute la ultimul turneu acolo sau la cum s-a desfasurat Ziua Amatur la Gura Humorului...nu e treaba mea ...insa pacat !! Trist !!
    TRUST NO ONE !

organizator turnee
    Data înscrierii
    06.02.2011
    Locație
    botosani
    Vârstă
    48
    Postări
    1.285
    Timp total online
    47 z 12 h 44 m
    Timp online pe zi
    27 m
    Reputație
    2613
    Citat Postat în original de danmihai Vezi post
    Am citit cu oaresce mahnire ca turneul A de la Gura Humorului programat sambata, 18 noimebrie, s-a anulat...exista un singur motiv si anume, boicotul majoritatii jucatorilor din zona...gradul de ocupare al locurilor a fost atat de mic incat organizatorii au fost obligati sa ia aceasta decizie. Pacat de zona superba, de sala, de complexul in intreg ansamblul lui...pentru mine, Gura Humorului a reprezentat un pol de putere in aceasta parte a tarii din punctul de vedere al jucatorilor implicati in aceste turnee si doar istoria recenta a facut ca toata aceasta constructie meticulos ridicata in timp, sa se prabuseasca ca un mare fiasco...nu revin asupra problemelor aparute la ultimul turneu acolo sau la cum s-a desfasurat Ziua Amatur la Gura Humorului...nu e treaba mea ...insa pacat !! Trist !!

Ce va mai place !!!
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

junior
    Data înscrierii
    09.07.2015
    Locație
    Botosani
    Vârstă
    44
    Postări
    282
    Timp total online
    1 h 58 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    14
    Am 86 turnee , in 40 localități . 11 din ele au fost la Gura Humorului .
    Nu scriu asta decât ca să demonstrez că pot face niște comparații .

Dan Chirap a greșit la ultimul A+ . In opinia mea a făcut greșit niște calcule . Și , întreb eu , care-i baiul așa mare ?
    La Gura Humorului sunt condiții din cele mai bune din circuit . Nu am sesizat să mi se ceară mai mult ca in alte locuri și , fără discuție , mi s-a oferit mult mai puțin prin multe alte părți .

Am o întrebare pentru colegii din zona ? VREȚI SĂ RADEM Gura Humorului de pe harta Amatur ? Eu , nu vreau asta . Nu de alta da’ aici am văzut meciuri memorabile și am trăit clipe minunate .

Seara faină tuturor !

senior
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Locație
    Suceava
    Vârstă
    40
    Postări
    284
    Timp total online
    18 z 5 h 24 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    371
    ...exista un singur motiv si anume, boicotul majoritatii jucatorilor din zona...
    stii ceva ce nu stim noi? Sunt din zona dar nu am auzit de niciun boicot.
    Cat priveste turneul A+ , sa vorbeasca doar cine a participat, asa e normal. Tu din cate imi amintesc nu ai fost acolo deci nu poti avea o opinie personala. Toate cele bune si spor l antrenamente
    Joola Rossi Emotion
    FH Joola Rhyzm-P
    BH Joola Rhyzm-P

maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    59
    Postări
    1.251
    Timp total online
    109 z 2 h N/A
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    1653
    Si as mai adauga alte 2 aspecte care ,din pacate au dus la anularea turneului:
    1.Postarea turneului cu NUMAI 5 zile inainte de incepere(13-11-2017).In acest sens am propus ca postarea(eventual toate postarile) sa se faca cu 10-14 zile inainte.
    2.In data de 18-11-2017 sunt acum postate6(7) turnee in tara,deci dispersia jucatorilor acolo unde le convine sa participe este mai mare.
    Din pacate acea nereusita din trecut atarna foarte mult pe Gura-Humorului.Totusi eu cred ca a fost o imprejurare nefericita atunci si ar trebui sa-i acordati o sansa de reabilitare a organizatorului si acest lucru sper sa se realizeze cu proxima ocazie prin participarea dvs. la turneele organizate de domnul CHIRAP DAN.Hai nu fiti asa de rautaciosi si ranchiunosi,timpul le sterge incet-incet pe toate.
    Ultima modificare făcută de PRIZA TOK; 16.11.2017 la 22:42.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Subiecte similare

1. Turneu A+ Gura Humorului 29.04.2017
    De Dakiro în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 422
    Ultimul post: 11.05.2017, 16:23
  2. Răspunsuri: 94
    Ultimul post: 23.07.2012, 14:35
  3. Răspunsuri: 98
    Ultimul post: 24.07.2011, 14:01
  4. TURNEU B LA GURA HUMORULUI SAMBATA 1 MAI