Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Olimpia", Ploiești - 24.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de george60 Vezi post
    Printre cei pe care am uitat sa-i nominalizez la MULTUMIRI se afla si partenerul nostru Viva Sport !
    NU UITATI ! Premiantii celor trei categorii (primele patru locuri) au un voucher de cumparaturi gratuit in valoare de 40 lei de la Viva!
    Nu trebuie decat sa-i contactati!
    Multumim Viva ! Multumim inca odata tuturor pt aprecieri !

    PS
    Unul din participanti a uitat in tribune un obiect cu valoare sentimentala (un recipient albastru tip sticla de 750 ml).
    Daca cineva l-a gasit este rugat sa ma contacteze !
    Ne-am simtit foarte bine la Ploiești si promitem ca o sa venim si data viitoare.
    Intre timp asteptam ca jucatorii clasati pe primele 4 locuri sa ne contacteze pentru a-si revendica voucher-ele.
    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

    Comentariu


    • Postat în original de Marian Irimia Vezi post
      George, noi trebuie sa multumim organizatorilor, adica tie, lui Luci Bozga si domnului Dan Bodeanu, dar si lui Bogdan Visan care "a spus multe in cuvinte putine" pe partea tehnica. Cred ca un turneu A+ ar fi excelent in aceasta locatie... Cat despre fair-play si modul exemplar de comportare al participantilor, asta se datoreaza si caracterului deosebit al celor care participa la competitiile Amatur si care sunt mai mult decat prieteni ai tenisului de masa... Oameni de diferite nivele educationale, dar care vorbeau parca aceiasi limba si care pareau ca formeaza o mare familie. Va felicit inca odata pentru organizare si felicit pe toti participantii, dar mai ales pe cei care s-au clasat pe podium!
      Chiar merita Sala Olimpia Ploiești un turneu A+ cu aceeasi organizare......si de ce nu un Turneu Final!

      Comentariu


      • Pentru ca tot am fost penalizat cu R1 fara sa ma inscriu, asadar se inscrie Mocanu Adrian la avansati pentru a intra in legalitate.

        Comentariu


        • Postat în original de boib Vezi post
          Pentru ca tot am fost penalizat cu R1 fara sa ma inscriu, asadar se inscrie Mocanu Adrian la avansati pentru a intra in legalitate.
          Recititi postul#77 va rog!

          Postat în original de boib Vezi post
          Se retrage Mocanu Adrian.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Dl Mocanu era inscris la turneul de la Targoviște din 10.06 dar a gresit topicurile si s-a retras de la Ploiești, unde nu era inscris. Ulterior m-a rugat sa-l retrag de unde era inscris....asadar trebuia sa primeasca un singur R1.

            Comentariu


            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
              Felicitari organizatorilor pentru turneul de nota 10+++! Si ca sa ma laud si eu cu ceva: am fost singurul jucator care nu a pierdut nici un set in inferioare! Sa ne vedem cu bine la turneele care vor urma!
              Si totusi mi-am amintit un lucru care m-a deranjat, dar de care mi-am dat seama cu mare intarziere pentru ca nu m-am mai confruntat in turneele la care am participat (peste 180 de turnee). Este vorba despre schimbarea tipului de minge. In inferioare si superioare am jucat cu Yasaka 1* (8 meciuri pe care le-am castigat), iar in eliminatorii ne-au fost date pentru competitie mingii Stiga 3*. Nu mi-am dat seama de ce nu mai puteam pune 3 mingii consecutiv pe masa. Nici cu Yasaka 1* nu mai jucasem niciodata, dar am avut timp sa ma acomodez in inferioare. Asta e! Am invatat o lectie. Nu voi mai accepta sa joc cu diferite tipuri de mingii in acelasi turneu. La "antrenamente" nu ne putem permite sa jucam tot timpul cu mingii de plastic de calitate, dar sa mai testam si mingii de la diferiti producatori. Asa ca incercam sa ne adaptam la mingia oficiala de la turneul respectiv.
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                Si totusi mi-am amintit un lucru care m-a deranjat, dar de care mi-am dat seama cu mare intarziere pentru ca nu m-am mai confruntat in turneele la care am participat (peste 180 de turnee). Este vorba despre schimbarea tipului de minge. In inferioare si superioare am jucat cu Yasaka 1* (8 meciuri pe care le-am castigat), iar in eliminatorii ne-au fost date pentru competitie mingii Stiga 3*. Nu mi-am dat seama de ce nu mai puteam pune 3 mingii consecutiv pe masa. Nici cu Yasaka 1* nu mai jucasem niciodata, dar am avut timp sa ma acomodez in inferioare. Asta e! Am invatat o lectie. Nu voi mai accepta sa joc cu diferite tipuri de mingii in acelasi turneu. La "antrenamente" nu ne putem permite sa jucam tot timpul cu mingii de plastic de calitate, dar sa mai testam si mingii de la diferiti producatori. Asa ca incercam sa ne adaptam la mingia oficiala de la turneul respectiv.
                "Nu mi-am dat seama de ce nu mai puteam pune 3 mingii consecutiv pe masa"
                Cand mai ai problemele astea nea Mihai incearaca sa faci punctul din primele 2 mingii! In mod sigur asa a facut partenerul tau! Si la mine in meciul cu Lukas s-a cam desumflat mingea dar numai cand cadea la mine pe masa!

                Comentariu


                • Multumesc si eu tuturor celor implicati in organizarea si derularea turneului.
                  A fost un eveniment plin de satisfactie personala, care in mare masura s-a datorat conditiilor de desfasurare.
                  Am reusit un neasteptat loc 3 la Avansati, prima mea clasare pe podium de cand am inceput sa particip la AmaTur.
                  De aceea tin sa le multumesc si tuturor celor care m-au incurajat pe parcursul turneului, "staff-ului tehnic" responsabil cu fotografiile si filmarea decernarii premiilor, partenerilor de joc de la TTA București si tuturor acelora care m-au felicitat.
                  Va multumesc.
                  De asemenea, ii felicit si eu pe ceilalti performeri ai zilei. Fie ca amintirea acestui turneu sa ne bucure mereu (na, ca mi-a iesit o rima ).

                  Voi reveni cu drag la Ploiești, unde sper sa reusesc sa imi imbunatatesc performanta.
                  Victoria amat curam!

                  Toate cele bune.
                  I'm a lean, mean, spin machine!

                  Comentariu


                  • In incheiere va rugam sa nu uitati ca acest turneu a fost organizat in memoria fostului Presedinte al AJTM Prahova, multumita caruia a fost creata prima sectie de tenis de masă la CS Petrolul si care a revigorat acest sport in perioada in care a ocupat functia.

                    Comentariu


                    • Sunt convins ca s-ar fi declarat pe deplin satisfacut vazand desfasurarea turneului si "mostenirea" pe care a lasat-o.

                      Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
                      I'm a lean, mean, spin machine!

                      Comentariu


                      • salut baeti , nustiu cine a facut calculele la acest clasament dar cred ca e destul de incorect ...! nu e normal ca la acelasi numar de victorii , concurenti sa se trezeasca cu punctaj diferit ...!!!??? pacat , si cat de frumos a fost !!!

                        Comentariu


                        • Calculele la Clasament au fost facute de dl. Excel, care, de regula, este un domn corect si impartial. Dar mai si greseste cateodata...

                          Partea cu punctajul este asigurata de dl. Florin Apian, care, la fel ca dl. de mai sus, este o personaj corect, dar supus erorilor umane...

                          Va multumim pentru atentionare si va rugam sa ne precizati mai exact unde se afla neconcordanta sesizata de dvs.

                          Comentariu


                          • Sunt intr adevar niste neconcordante la punctaje

                            Comentariu


                            • Eu nu le văd. Daca sint, trebuie sa-mi spuneti unde sa ma uit.

                              Cel puțin la dl. Panait este destul de clar, toți jucătorii din 17-32 au 14p ... ce treabă are dânsul cu numărul de victorii?
                              Ultima editare de FlorinBN; 01.iul.2017, 15:22.
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Se poate sa verificati punctajul la mine? Am avut o victorie in superioare si am luat doar 8 puncte, iar alti jucatori de pe acelasi loc au luat 12 puncte.
                                Ma uitasem la actualizarea clasamentului pe 1 iunie si eram pe la locul 650, iar acum sunt cumva la 700.

                                Comentariu


                                • OK acum, scuze inca o data.
                                  Au fost 4 jucatori cu doua turnee din care unul cu 1v sau 0v si l-am corectat pe celalalt, din neatentie.
                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • Multumesc frumos!

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X