Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mase de tenis sfaturi !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mase de tenis sfaturi !

    Buna,sunt nou pe acest forum si as vrea sa va cer ajutorul in legatura cu o masa de tenis.As vrea sa cumpar o masa de tenis pentru a juca in familie,la un buget de 1100-1250 lei ! Am auzit de Sponeta si Conilleau .Masa sa fie de exterior ! Mulțumesc !!

  • #2
    Lasand gramatica la o parte "mese" de tenis si NU "mAse" ai auzit binisor de Sponeta si CoRnilleau ! Pentru exterior trebuie sa mai "plusezi" minim 50% pentru cea mai ieftina sau daca vrei ceva serios sa triplezi bugetul ! Din punctul meu de vedere pentru un joc de calitate relativa un minim ar fi :
    http://mesetenis.ro/78_Masa-tenis-Co...8_detalii.html

    Comentariu


    • #3
      Doream sa creez eu un subiect nou insa profit de cel al lui Gabi.
      Ma intereseaza sa cumpar intr-un viitor sper nu prea indepartat o masa de tenis pentru interior aprobata ITTF. Preturile pleaca in jur de 2500 Ron. Am intrebari referitoare la urmatoarele mese:

      Sponeta S 7-62/S 7-63
      Donic Waldner 25 Classic
      Cornilleau Competition 540

      Cei care au detinut sau au jucat pe aceste mese ce parere au despre ele. Ma intereseaza calitatea acestora si in special durabilitatea suprafetei de joc, adica cat ma pot astepta ca mingea sa sara ca la inceput pe aceste trei tipuri? Ce recomandari imi faceti?
      Multumesc anticipat pentru toate raspunsurile.
      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
      FH: Butterfly Dignics 05
      BH: Tibhar Grass D.TecS

      Comentariu


      • #4
        Revin cu o precizare . Pe mesele de exterior pe care am jucat eu , chiar unele destul de scumpe , datorita materialelor diferite folosite mingea nu sare la fel ca la mesele de interior . Mie personal mi se pare ca ...ma simt mult mai bine pe mesele de interior . Si eu la inceput am vrut masa de exterior Cornilleau 700 M Crossover sau Butterfly Outdoor Playback Rollaway dar am renuntat .
        Mihai 905 , strict dintre cele enumerate de tine eu as alege Donic . E si la oferta sub bugetul tau :
        http://www.vivasportshop.ro/product-...-25--1043.html
        Dar daca ar fi din nou sa-mi cumpar o masa as alege tot BTY Octet 25 !
        http://www.tt-shop.ro/242-butterfly-octet-25-ittf.html

        Comentariu


        • #5
          Masa va sta tot timpul pe o terasa acoperita !Credeti ca nu merita o masa de exterior ,nu va ploua pe ea si nici nu va sta in afara terasei !

          Comentariu


          • #6
            Eu nu cred nimic ! Fiecare isi cunoaste necesitatile . Cea mai ieftina masa de exterior Sponeta este la oferta 1425 lei si are o placa melaminata de 4 mm pe cand una ieftina de interior Sponeta S1-53 = 688 lei si are o placa de 16 mm .
            Acum depinde si de terasa , daca nu este perfect izolata e nevoie de masa de exterior pentru ca umiditatea si temperaturile iarna/vara vor lucra la una de interior ! Ar mai exista posibilitatea achizitionarii unei mese de interior + husa dar :
            - masa sa fie bagata in husa de fiecare data...cand nu se joaca pe ea
            - nu stiu daca exista huse care sa protejeze si impotriva umiditatii...toate promit protectie la murdarie si praf
            In prima faza cred ca ar fi recomandat sa joci efectiv pe o masa de exterior sa vezi daca esti multumit !

            Comentariu


            • #7
              La cit de nasol sare pe o masa de exterior o sa te lasi de tenis,crede-ma ca am avut si mingi speciale pentru ea si tot degeaba,sare forte incet si prost mingea

              Comentariu


              • #8
                Ce parere aveti despre urmatoarele modele,si care ar fi recomandat !

                Donic Indoor Roller 800


                Jolla Transport


                Cornilleau 250 Indoor


                Sponeta s4 72


                Daca mai aveti alte recomandari va rog sa imi spuneti !

                Comentariu


                • #9
                  Noi suntem multumiti cum sare mingea pe Cornilleau Indoor 100, are placa de 19 mm, de la Decathlon
                  Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                  Comentariu


                  • #10
                    Ieri am primit aceasta masa, in rest vezi postarea. Iti raspunde la toate intrebarile.
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X