Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (1 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dezbateri curente

    Vad ca sa discutat de turnee,profit, figuri,imbogatiri,daca nu mai face nimeni turnee B in București ca nu sint profitabile se pot organiza si de alte persoane in afara de cei care
    sint agreeati de conducerea Amaturului?

  • #2
    Postat în original de dantim Vezi post
    Vad ca sa discutat de turnee,profit, figuri,imbogatiri,daca nu mai face nimeni turnee B in București ca nu sint profitabile se pot organiza si de alte persoane in afara de cei care
    sint agreeati de conducerea Amaturului?
    Eu te-as agrea pe tine, dar s-ar putea sa nu ne agreeze Catalin, organizatorii au spatiul rezervat langa frigiderul cu bere...

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Dan2 Vezi post
      Eu te-as agrea pe tine, dar s-ar putea sa nu ne agreeze Catalin, organizatorii au spatiul rezervat langa frigiderul cu bere...
      Ce romantic esti

      Comentariu


      • #4
        Ce va mai mai iubiti voi acolo! A inceput din nou sa imi placa forumul..

        Postat în original de dantim Vezi post
        Vad ca sa discutat de turnee,profit, figuri,imbogatiri,daca nu mai face nimeni turnee B in București ca nu sint profitabile se pot organiza si de alte persoane in afara de cei care
        sint agreeati de conducerea Amaturului?
        Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
        Faci pe interesantul? Pana una alta am calitatea de coordonator pe zona București si ti am spus sambata ca poate face si altcineva turnee in București.De ce mai intrebi? Ti am explicat si de ce nu mai sunt momentan turnee B, din lipsa de organizatori. Aia vechi s au scarbit printre altele de vorbe proaste ca astea aruncate de tine si nu mai vor sa faca.
        P. S. Merci pentru berea rece de sambata

        Postat în original de Dan2 Vezi post
        Eu te-as agrea pe tine, dar s-ar putea sa nu ne agreeze Catalin, organizatorii au spatiul rezervat langa frigiderul cu bere...
        Postat în original de dantim Vezi post
        Ce romantic esti

        Comentariu


        • #5
          Noi ne iubim aici, pe tine te iubeste tot mai multa lume peste tot

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Zosim1 Vezi post
            Ce va mai mai iubiti voi acolo! A inceput din nou sa imi placa forumul..
            Hai Emi ca tu sti sa faci turnee pe profi ,sa vazut la Mediaș

            Comentariu


            • #7
              Apropo vrem si noi la București turneele A care sau anulat deoarece eu cred ca se justifica

              Comentariu


              • #8
                Repartizarea turneelor sa se faca in functie de nr de participanti in zona respectiva ,pai exista o zona unde ii numeri pe degete dar ii inerveaza turneele

                Comentariu


                • #9
                  Cred ca ar fi interesant un turneu organizat de un pinguin sef precum Danut

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    Cred ca ar fi interesant un turneu organizat de un pinguin sef precum Danut
                    Eu il ajut Cornele cu caratul ,spalatul,asezatul si de rest sa se ocupe el.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de dantim Vezi post
                      Repartizarea turneelor sa se faca in functie de nr de participanti in zona respectiva ,pai exista o zona unde ii numeri pe degete dar ii inerveaza turneele
                      Asa ca la Brașov. unul pe an.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        Asa ca la Brașov. unul pe an.
                        Nu ma Emi,ca la Gura Humorului

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de dantim Vezi post
                          Nu ma Emi,ca la Gura Humorului
                          Mai vrei sa scriu sau raminem amici

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Asa ca la Brașov. unul pe an.
                            Pai sa il organizeze acolo.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de dantim Vezi post
                              Mai vrei sa scriu sau raminem amici
                              adica,nu m-am prins.

                              Sau ce are sula cu prefectura ? poate sti tu explicatia

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                Repartizarea turneelor sa se faca in functie de nr de participanti in zona respectiva ,pai exista o zona unde ii numeri pe degete dar ii inerveaza turneele
                                Asa ai ocazia sa te plimbi, sa intalnesti prieteni...Bucura-te !!!
                                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                Blade: KAZAK
                                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Buna seara. Vreau sa ma adresez in primul rand coordonatorilor Amatur cat si organizatorilior de turnee:
                                  In ultima perioada ,mai exact incepand cu data de 01.07. 2017 au aparut indivizi(ca nu pot sa le spun jucatori) care nu au inteles spiritul Amatur si vor sa pacaleasca acest sport prin diverse metode neortodoxe.
                                  Au inceput sa apara jucatori care jucau cu "ierburi " care au fost interzise dupa data de 01.07 si la care le-ati oferit un timp decent de acomodare cu materiale omologate ittf si care s-au adaptat teoretic la ierburi permise dar modificate in general in comunitatea europeana contra unor sume cuprinse intre 20-30?.
                                  Ca sa fiu mai concis este vb de fete long pips omologate si aprobate la care s-a intervenit si le-au luat frictiunea!!!!
                                  Problema e ca frictiunea luata intr-un atelier improvizat face din aceste fete niste arme letale mult mai letale ca cele interzise gen dr Neubauer,Hallmark etc deoarece frictiunea nu a fost luata uniform!!!!
                                  Nu dau nume dar am ramas masca cand am vazut la un turneu zilele trecute o astfel de fata la turneu in mana unui jucator pe care a si folosit-o si culmea acest jucator este "Organizator de Turnee" !!!!!!!!
                                  Si eu am folosit o fata care a fost interzisa si cu milta rabdare si antrenament si nu in ultimul rand cu multe costuri materiale! m-am adaptat la cateva ierburi omologate! Acelasi lucru l-au facut si Roman Bogdan Norocel si multi altii din Amatur.
                                  Vreau sa luati masuri drastice asupra indivizilor care folosesc asemenea fete.
                                  Atentie: toate fetele frictionless au fost interzise adica si daca fata respectiva e pe lista aprobata asta nu inseamna ca prin modificarea ei mai este si legala!
                                  Metoda pt verificare este f simpla : controlul suprafetei de contact; daca e pe lista si are frictiune e buna dar daca e pe lista si nu are frictiune at e modificata . Nu mai exista pe lista nici o fata frictionless!!!!! chiar daca denumirea ei se regaseste in lista aprobata!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Vasile, daca nu dai nume tot degeaba, El o foloseste mai departe, noi iti dăm dreptate si tot asa!

                                    Important este ca atunci inainte de meci să faci verificarea fețelor și dacă nu-ti convine ceri sa se joace meciul cu fețe omologate și fără "imbunatatiri"

                                    Dacă el refuză mergi la organizator si daca nici atunci nu se rezolva stai la masa sa vina mai mulți cunoscători ca poate nu ai avut dreptate. Abia atunci este depășită situatia si vedem ce se poate face .

                                    Tu ai schimbat fețele pentru ca esti de fel unul dintre cei care practica acest sport cu fair play, dar sunt si multi ce nici nu merită să joci cu ei. Eu chiar ieri am avut sc?rba să joc cu două exemplare, unul țipa la fiecare minge ca maimuța în junglă (Nu aia de la zoo) si unul care striga cat putea ciooo la tușuri sau nețuri.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Vasile, daca nu dai nume tot degeaba, El o foloseste mai departe, noi iti dăm dreptate si tot asa!

                                      Important este ca atunci inainte de meci să faci verificarea fețelor și dacă nu-ti convine ceri sa se joace meciul cu fețe omologate și fără "imbunatatiri"

                                      Dacă el refuză mergi la organizator si daca nici atunci nu se rezolva stai la masa sa vina mai mulți cunoscători ca poate nu ai avut dreptate. Abia atunci este depășită situatia si vedem ce se poate face .

                                      Tu ai schimbat fețele pentru ca esti de fel unul dintre cei care practica acest sport cu fair play, dar sunt si multi ce nici nu merită să joci cu ei. Eu chiar ieri am avut sc?rba să joc cu două exemplare, unul țipa la fiecare minge ca maimuța în junglă (Nu aia de la zoo) si unul care striga cat putea ciooo la tușuri sau nețuri.
                                      Ce nume sa mai dau. Si asa prob mi i-am pus in cap pe acei indivizi. Jucatorii de open si elite o sa-si dea seama si nguri dupa primele mingii!!! Mai greu cu cei de la avansati si incepatori! In mod sigur la Ploiești vine cel putin unul si te trimit la el Gelule! Propun ca cei ce joaca cu fete preparate la suprafata de contact (atentie:suprafata de contact!- nu schimbarea buretelui) sa primeasca la primul avertisment cartonas rosu iar la a doua abatere excluderea din Amatur pe minim 6 luni chiar si dupa terminarea meciurilor din grupa! Daca joaca cu o fata interzisa de pe lista e alceva e problema partenerului ca accepta sau nu verifica paleta dar cei cu fete modificate sunt un fel de infractori pt ca partenerul de joc degeaba verifica ca fata sa fie pe lista daca nu stie sa se uite la frictiune! Aceasta lege nu am impus-o eu sau tu au hotarat-o forurile mondiale . Saracul Aftenie aproape a disparut din Amatur din aceasta cauza si tin sa-l felicit pe aceasta cale ca nu a devenit un Trisor!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de GeluBv Vezi post
                                        Vasile, daca nu dai nume tot degeaba, El o foloseste mai departe, noi iti dăm dreptate si tot asa!

                                        Important este ca atunci inainte de meci să faci verificarea fețelor și dacă nu-ti convine ceri sa se joace meciul cu fețe omologate și fără "imbunatatiri"

                                        Dacă el refuză mergi la organizator si daca nici atunci nu se rezolva stai la masa sa vina mai mulți cunoscători ca poate nu ai avut dreptate. Abia atunci este depășită situatia si vedem ce se poate face .

                                        Tu ai schimbat fețele pentru ca esti de fel unul dintre cei care practica acest sport cu fair play, dar sunt si multi ce nici nu merită să joci cu ei. Eu chiar ieri am avut sc?rba să joc cu două exemplare, unul țipa la fiecare minge ca maimuța în junglă (Nu aia de la zoo) si unul care striga cat putea ciooo la tușuri sau nețuri.
                                        Ce nume sa mai dau. Si asa prob mi i-am pus in cap pe acei indivizi. Jucatorii de open si elite o sa-si dea seama si nguri dupa primele mingii!!! Mai greu cu cei de la avansati si incepatori! In mod sigur la Ploiești vine cel putin unul si te trimit la el Gelule! Propun ca cei ce joaca cu fete preparate la suprafata de contact (atentie:suprafata de contact!- nu schimbarea buretelui) sa primeasca la primul avertisment cartonas rosu iar la a doua abatere excluderea din Amatur pe minim 6 luni chiar si dupa terminarea meciurilor din grupa! Daca joaca cu o fata interzisa de pe lista e alceva e problema partenerului ca accepta sau nu verifica paleta dar cei cu fete modificate sunt un fel de infractori pt ca partenerul de joc degeaba verifica ca fata sa fie pe lista daca nu stie sa se uite la frictiune! Aceasta lege nu am impus-o eu sau tu au hotarat-o forurile mondiale . Saracul Aftenie aproape a disparut din Amatur din aceasta cauza si tin sa-l felicit pe aceasta cale ca nu a devenit un Trisor!

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                          Buna seara.
                                          Atentie: toate fetele frictionless au fost interzise adica si daca fata respectiva e pe lista aprobata asta nu inseamna ca prin modificarea ei mai este si legala!
                                          Metoda pt verificare este f simpla : controlul suprafetei de contact; daca e pe lista si are frictiune e buna dar daca e pe lista si nu are frictiune at e modificata . Nu mai exista pe lista nici o fata frictionless!!!!! chiar daca denumirea ei se regaseste in lista aprobata!
                                          Buna seara tuturor
                                          M-am hotarat cam de mult, sa nu mai raspund la tot felul de atacuri nejustificate la adresa celor care joaca cu iarba. Unii ar trebui sa stie ca ierburile omologate(pentru ca se incadreaza in frictiunea minima aprobata de ITTF) sunt arme cu mult mai "periculoase" pentru ei decat cele fara frictiune(nu mai depinzi de efectul adversarului). Am sustinut si sustin in continuare ca daca nu te antrenezi cu cineva care joaca cu iarba, indiferent ce iarba va avea adversarul tau tot nu vei sti juca impotriva ei.
                                          Da, domnul Buzatu Vasile are dreptate, dar doar partial. In primul rand nu exista "padure fara uscaturi" este drept, dar nu poti sa acuzi pe cineva ca iarba respectiva nu are frictiune, pentru ca asa ti sa parut tie, sau ti-a spus cineva, sau ai auzit de nu stiu unde, pana cand nu ai un instrument de masura adecvat! Cu ce o sa masori, cu ochii, cu degetele? Daca spinul dat de atacant e mai mare si efectul reversabil e mai mare si invers.
                                          Nici ITTF nu are un aparat de masurat frictiunea! Se masoara paleta ca dimensiuni(cu sublerul cand este cazul) si exista un aparat pentru mirosit lipiciul.
                                          Intotdeauna vor fi nemultumiti care au pierdut meciuri cu jucatori care au jucat cu iarba, mai ales jucatorii de nivel Incepatori si Avansati! Pana acuma era motivul ca "joaca cu o fata interzisa"(neomologata). Ei din 01.07.2017 sa introdus Regulamentul ITTF si in Amatur privind fetele omologate. Ma tot intreb ce s-ar fi nascocit impotriva ierbarilor daca cele fara frictiune ar fi fost omologate in continuare!? Oare ce se va nascoci in continuare impotriva lor!?
                                          Eu cred ca ar trebui sa fim putin mai respectuosi fata de colegii nostrii care joaca cu ierburi!
                                          Hai sa nu fim mai catolici decat Papa!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Radu Serban Vezi post
                                            Buna seara tuturor
                                            M-am hotarat cam de mult, sa nu mai raspund la tot felul de atacuri nejustificate la adresa celor care joaca cu iarba. Unii ar trebui sa stie ca ierburile omologate(pentru ca se incadreaza in frictiunea minima aprobata de ITTF) sunt arme cu mult mai "periculoase" pentru ei decat cele fara frictiune(nu mai depinzi de efectul adversarului). Am sustinut si sustin in continuare ca daca nu te antrenezi cu cineva care joaca cu iarba, indiferent ce iarba va avea adversarul tau tot nu vei sti juca impotriva ei.
                                            Da, domnul Buzatu Vasile are dreptate, dar doar partial. In primul rand nu exista "padure fara uscaturi" este drept, dar nu poti sa acuzi pe cineva ca iarba respectiva nu are frictiune, pentru ca asa ti sa parut tie, sau ti-a spus cineva, sau ai auzit de nu stiu unde, pana cand nu ai un instrument de masura adecvat! Cu ce o sa masori, cu ochii, cu degetele? Daca spinul dat de atacant e mai mare si efectul reversabil e mai mare si invers.
                                            Nici ITTF nu are un aparat de masurat frictiunea! Se masoara paleta ca dimensiuni(cu sublerul cand este cazul) si exista un aparat pentru mirosit lipiciul.
                                            Intotdeauna vor fi nemultumiti care au pierdut meciuri cu jucatori care au jucat cu iarba, mai ales jucatorii de nivel Incepatori si Avansati! Pana acuma era motivul ca "joaca cu o fata interzisa"(neomologata). Ei din 01.07.2017 sa introdus Regulamentul ITTF si in Amatur privind fetele omologate. Ma tot intreb ce s-ar fi nascocit impotriva ierbarilor daca cele fara frictiune ar fi fost omologate in continuare!? Oare ce se va nascoci in continuare impotriva lor!?
                                            Eu cred ca ar trebui sa fim putin mai respectuosi fata de colegii nostrii care joaca cu ierburi!
                                            Hai sa nu fim mai catolici decat Papa!
                                            Domnul Radu nu sunt mai catolic decat Papa in schimb sunt mai ortodox decat Teoctist! Din raspunsul dumneavoastra de mai sus am dedus in primul rand ca ati raspuns ca jucator si nicidecum ca organizator de turnee si in sl doilea rand din raspunsul dat in mod sigur jucati cu iarba frictionless.
                                            Da aveti dreptate dar numai intr-o singura privinta: ierburile cu frictiune sunt mai periculoase ca frictionless dar numai cand sunt in mana unui jucator exceptional si cere multtttt antrenament si multa miscare la masa pe cand la celelalte nici nu-ti treb prea mare experienta.
                                            La turneu aparatul de masurat sunteti chiar dumneavoastra. Sa nu-mi spuneti ca nu puteri sa va dati seama ca iarba respectiva are sau nu frictiune. Cum puteti sa va dati seama ca podeaua de joc aluneca sau talpa pantofului de tenis aluneca sau noxele emise de la un autovehicul din cauza carora nu se mai vede nr de inmatriculare exista asa puteti sa va dati seama(daca vreti )ca nu exista sau exista frictiune. Daca vreti puteti sa va dati seama vizual daca mingea de joc e sparta sau ovala tot asa cum puteti sa va dati seama ca temperatura di sala a crescut la fel si umiditatea la fel si strigatele din sala care deranjeaza jucatorii fara a avea un sparat de masurat circumferinta sau un termometru sau un aparat de masurat decibelii!
                                            Eu daca voi intalni la masa un astfel de jucator refuz sa joc cu acea fata cu toate ca pe mine ca si joc ma avantajaza acea fata.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Suntem pe drumul cel bun, ierbarii au ajuns sa se certe intre ei,...
                                              Meseria de hairstylist sau cosmetician long pimples o sa fie la mare cautare in Amatur !!!
                                              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de gpopescu Vezi post
                                                Suntem pe drumul cel bun, ierbarii au ajuns sa se certe intre ei,...
                                                Meseria de hairstylist sau cosmetician long pimples o sa fie la mare cautare in Amatur !!!
                                                Nu ne certam George dar Amaturul nu mai este un joc in curtea scolii ci a devenit o competitie serioasa care a dat multi jucatori in diviziile A si B.Cu ajutorul celor care conduc aceasta competitie a organizatorilor de turnee si nu in ultimul rand a noastra sper ca aceasta competitie sa devina cat mai serioasa si corecta. Cine nu intelege sa se duca sa joace ping-pong in curtea scolii

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Toti avem o anumita forma de darnicie, unii dam bani, altii timp, iar altii... critica. De teama ca frustrarea sa nu conduca catre o anumita forma de agresivitate, am renuntat la j(f)ocul cu iarba. Decat ortodox ipocrit mai bine ateu.
                                                  Personal cred ca de acum inainte orice invingator cu iarba este suspect pentru cel putin 1000 de pacate.
                                                  Cand padurea va fi defrisata vor urma semne de intreBare asupra fetelor Anti.
                                                  Cu cat sufletul nostru va fi mai catolic, cu atat stomacul va fi mai protestant. Rasfatul cu care ne obisnuim nu ne face fericiti. Stima!
                                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X