Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Situatie: Pata de apa pe paleta de la minge

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Situatie: Pata de apa pe paleta de la minge

    O situatie des intalnita in turneele noastre este "condensul" sa.i spunem sau minge uda.
    In videoclipul urmator, in setul 4 la scorul 6-5 Timo primeste serviciul, iar mingea se dovedeste a fi fost uda, dovada fiind pata de pe paleta lui.



    Punctul castigat de aparator a fost anulat, iar mingea a fost jucata din nou.
    Aviz acelor jucatori care nu se sterg pe prosop (unii nici macar nu au) conform regulamentului si nici pe masa langa net, ca slava Domnului sunt o multime dintre noi care nu fac asta si probabilitatea ca mingea sa se ude este mult mai mare...
    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

  • #2
    Cand ai fraiele jocului in mana, cand conduci cu 3-0, mai faci caz pentru o minge? Probabil pentru el nu a contat punctul in sine, cat justificarea pierderii lui, in ochii publicului. Ati observat ca toata lumea (aproape toata) la ratarea unei mingi, isi priveste acuzator paleta? desi saraca, in 99% din cazuri, nu are nicio vina.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Utopic Vezi post
      Cand ai fraiele jocului in mana, cand conduci cu 3-0, mai faci caz pentru o minge? Probabil pentru el nu a contat punctul in sine, cat justificarea pierderii lui, in ochii publicului. Ati observat ca toata lumea (aproape toata) la ratarea unei mingi, isi priveste acuzator paleta? desi saraca, in 99% din cazuri, nu are nicio vina.
      Videoclipul cu meciul celor doi a fost doar un exemplu...Eu am vrut sa spun altceva prin mesajul meu.
      Fiecare intelege cum poate si ce vrea, in orice caz o sa curga multa apa pe Dunare pana ce noi Amaturistii (o foarte mare parte) o sa intelegem de ce este bine sa cunosti si mai mult sa respecti Regulamentul sportului iubit - Tenis de masa.
      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

      Comentariu


      • #4
        Urasc treaba asta cu apa si cu stersul pe masa. Parca e greu sa-ti iei 1-2 prosoape cu tine. Am vazut atatea mese pline de urme de la maini si trebuie sa te chinui sa le stergi pentru ca mingea patineaza realmente in acele locuri. Nici nu mai zic cand lovesti mingea si te trezesti cu ditamai pata de apa in mijlocul paletei. Putin respect in plus fata de adversar si fata de tine (pentru ca te afecteaza si pe tine apa) nu ar strica.
        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
        FH: Butterfly Dignics 05
        BH: Tibhar Grass D.TecS

        Comentariu


        • #5
          Daca intre multiplii de 6, mainile ti se umezesc, poti sa te stergi pe masa langa net unde nu ajunge mingea doar cand esti tu la serva...ca sunt jucatori care se sterg pe masa in camp e o poveste veche si urata!!
          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

          Comentariu


          • #6
            Georgica, cred ca am mai avut discutia asta cu tine, punctul nu se rejoaca decat daca vrea adversarul. Se vede clar cum Joo Se Hyuk accepta, in urma protestelor insistente ale lui Boll, sa se rejoace punctul, se vede din mimica lui. La inceput nu prea vrea dar accepta mai ales ca stie ca mingea a udat-o el, a si bagat-o in buzunar ca sa o stearga si probabil nu a facut-o cum trebuie.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Georgica, cred ca am mai avut discutia asta cu tine, punctul nu se rejoaca decat daca vrea adversarul. Se vede clar cum Joo Se Hyuk accepta, in urma protestelor insistente ale lui Boll, sa se rejoace punctul, se vede din mimica lui. La inceput nu prea vrea dar accepta mai ales ca stie ca mingea a udat-o el, a si bagat-o in buzunar ca sa o stearga si probabil nu a facut-o cum trebuie.
              Cornelino, eu nu am treaba daca se repeta sau nu punctul. Tu ai dreptate ca daca vrea sau nu adversarul se poate repeta punctul.
              Dar daca adversarul tau are prosop si nu se sterge cand trebuie sau mai rau, nu are prosop si se sterge pe tricou, pe sort, pe paleta, pe toata masa sau chiar pe minge, atunci ce mai poti spune??
              blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de gpopescu Vezi post
                Cornelino, eu nu am treaba daca se repeta sau nu punctul. Tu ai dreptate ca daca vrea sau nu adversarul se poate repeta punctul.
                Dar daca adversarul tau are prosop si nu se sterge cand trebuie sau mai rau, nu are prosop si se sterge pe tricou, pe sort, pe paleta, pe toata masa sau chiar pe minge, atunci ce mai poti spune??
                Ii dai prosopul tau sa se stearga, ce naiba poti face altceva.

                Comentariu


                • #9
                  daaaaaaaaaaaaaaaaa, iti dai seama ce adversar ai daca serveste cu alba 40+, uda...
                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                  Blade: KAZAK
                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de gpopescu Vezi post
                    Videoclipul cu meciul celor doi a fost doar un exemplu...Eu am vrut sa spun altceva prin mesajul meu.
                    Fiecare intelege cum poate si ce vrea, in orice caz o sa curga multa apa pe Dunare pana ce noi Amaturistii (o foarte mare parte) o sa intelegem de ce este bine sa cunosti si mai mult sa respecti Regulamentul sportului iubit - Tenis de masa.
                    Dl Gelu, faptul ca eu am spus altceva decat dvs, nu se datoreaza faptului ca nu am inteles, sau ca nu sunt de acord cu ce spuneti. Sanatate!

                    - - - Actualizat - - -

                    Postat în original de Utopic Vezi post
                    Dl Gelu, faptul ca eu am spus altceva decat dvs, nu se datoreaza faptului ca nu am inteles, sau ca nu sunt de acord cu ce spuneti. Sanatate!
                    Erata: "Dl George"

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X