tt-shop.ro 468x60 3pingpongshop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate 196 la 210 din 210

Subiect: Turneu A Bucuresti - ANULAT

junior

Data înscrierii
    27.08.2015
    Locație
    BUCURESTI
    Vârstă
    56
    Postări
    57
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    19 h 54 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    185
    Citat Postat în original de Dan Tigau Vezi post
    Domnule Catalin Cozma
    Nu sunt in necunostinta de cauza , sunt multe aberatii pe care le-am mai punctat in alte ocazii( inclusiv in postul anterior) si care raman ca aberatii fara ca sa incerce cineva sa schimbe ceva.
    Democratia relativa este o prostie atata timp cat neaga realitatea: legi si reguli universal valabile.
    Daca am fi de acord cu astfel de reguli si anume 4 concursuri pe sala specializata ar fi interesant de stabilit cine mai pica din schema.
    In ceea ce priveste competitia Amatur ea a fost inspirata de concursurile organizate de mine din 2000 pana in 2005-2006 cu premii de 2000 de Euro , 4 pe an( sper ca nu asta v-a inspirat!!!) , competitii Pro Auto Sports in care in prima parte jucau orice amatori alaturi de sportivii de performanta pentru 8 locuri intr-un turneu final in care aveau ocazia sa joace alaturi de cei mai buni clasati international si national .
    Se juca si dublu , aveam arbitrii si organizatori + multe premii si poze cu toti cei care ulterior au generat si competitia Amatur.
    Asa ca stiu cate ceva.Mai stiu si ca am infiintat primul club privat din Romania in 1990 ( se numea Technics), ca am infiintat ulterior Pro Auto Sports si ACTT - club care are in palmares 8 titlruri de campioana nationala la echipe seniori , 9 de vicecampioana la rand la echipe seniori si 9 titluri la rand de campioni, vicecampioni si locul 3 la Cupa Romaniei echipe masculin.
    Mai stiu ca prin firmele pe care le-am patronat am sponsorizat de-a lungul anilor cluburile, nu numai ale mele,ba chiar inca 35 de cluburi , sportivi de performanta si nu numai cu o suma care a totalizat 1.500.000 Euro.
    Suplimentar am scris programe pentru a invata cluburile cum sa atraga sponsori si sunt primul care a platit transferuri ale jucatorilor catre cluburile care au initiat sportivii.
    Am facut efortul permanent de a incerca sa dezmortesc mentalitati si obiceiuri gresite in numele sportivitatii si a ceea ce trebuie sa aduca sportul tuturor : implinire, demnitate ,mandrie ,performanta si mai ales un viitor real si o educatie pe masura acelor copii care,impreuna cu parintii ,cad in capcana unui miraj desenat usor de un antrenor care ulterior ii foloseste ca parteneri pentru altii.
    De 50 de ani Romania are rezultate formidabile la copii si cadeti , mai putine la juniori-totusi remarcabile dar cu mult mai putine la seniori.
    iar asta se intampla intr-o tara care are 500 de jucatori legitimati fata de Ungaria 14 000 , Franta 270 000 , Germania 650 000 etc si Romania obtine totusi rezultate.
    Sigur ca eu stiu de ce si mereu ma voi implica in a incerca sa provoc o schimbare in acest sens .
    De aceea am salutat miscarea Amatur si am revenit si am participat si eu.
    In speranta ca exista o baza de selectie si pregatire pentru copii, ca exista mai multe competitii, ocazii pentru fiecare de a progresa in acest sport minunat.
    Dar din pacate am fost infrant in 2007-2008 cand am propus Federatiei iincluderea miscarii Amatur in structura legal organizata a Federatiei si am fost refuzat.
    Astazi Amatur este o miscare fara sa aiba un statut juridic.Am atras atentia de nenumarate ori dar cine sunt eu sa fiu bagat in seama.
    Asadar despre ce fel de reguli stabilite, in ce mod , in ce baza legala imi vorbiti?
    Este o miscare de salvare a sportului si a sufletelor noastre ratacite , nu este o organizatie , nu are ca scop elaborarea de reguli absurde care sunt impuse fara logica de coordonatori uitand de scopul miscarii.
    Nu puteti sa organizati o gasca si sa spuneti ca exista reguli.
    Faceti o Fundatie , un club, platiti taxe, asumati-va responsabilitati si faceti reguli la care unii adera si altii nu, dar nu uitati ca regulile din statut trebuie aprobate de un Judecator care hotaraste daca aceste reguli sunt sau nu legale.
    V-am dat un exemplu cu regula : in grupe superioare cei din aceeasi localitate joaca primul meci.
    Alta regula: 4 concursuri A pe sala specializata.
    OK daca Top Tenis Arena cade mai cade cineva ?
    Veti respecta aceasta regula si la anul si la multi ani sau o veti schimba?Daca vor fi din ce in ce mai putine sali ce facem ? Varset ? Barcelona,Stockholm?
    Alta regula : la inceputul sezonului era o grila de punctaj si un numar de concursuri care punctau.
    Grila s-a schimbat de 2 ori si numarul de concursuri care puncteaza acum de curand.
    Aceasta regula de a schimba regulile este cea mai importanta?
    Daca da e simplu : nu s-a intamplat nimic decat am pierdut toti timp si nervi pe acest subiect si Sambata avem concurs Amatur la Top Tenis Arena . Catalin il anunta , noi participam ,transmitem rezultatele si Florin nu le inregistreaza sau le inregistreaza.
    Daca da sa fim consecventi si sa acceptam si ca la TopTenis Arena se desfasoara concursurile Amatur pana cand va exista o alternativa.
    Fara discutii si nervi ci doar cu scuze acum ,imediat din partea celor care stiu regulile la o organizatie care nu exista legal , deci nu are nici o regula.
    Cu toate ca este penibil si urat nu astea sunt cele mai rele lucruri care se intampla in Amatur.
    Domnule Catalin , ati simtit si vazut si trait chiar Dvs aventuri nepotrivite cu participanti care vor cu orice pret sa castige , triseaza , se poarta urat , poarta ranchiuna, barfesc, se enerveaza si ii enerveaza pe altii , nu cunosc regulile si nu vor sa le respecte , ii dispretuiesc pe cei care cer aplicarea regulilor sau pe cei care ii bat, pe cei care sunt mai buni .
    Mi s-a intamplat sa aflu de la un participant ca nimeni care a jucat in tinerete in vreun tip de divizie nu ar trebui sa aiba drept de joc in Amatur pentru ca este miscarea amatorilor.
    La Targoviste am expus ideea unei viitoare ligi de tenis de masa in care participarea este libera pentru sportivii de performanta si poate primii 100-200 de clasati din Amatur.
    Ideea a fost preluata si s-a infiintat Elite, laudabil si foarte bine pentru ca trebuie protejati jucatorii buni , ei vin pentru 2-3 meciuri bune si risca si pierd sanatate,timp , bani ,altele si castiga o cupa, oboseala , risc de accident si de obicei multi nervi.
    Suntem ingaduitori la Gura Humorului si ii laudam pe cei care nu se pricep dar vor si fac numai trasnai ,dar intr-o sala buna nu suntem de acord sa joace altii -adica noi bicurestenii,nu voi , nu cumva sa se imbogateasca patronul.
    Eu vreau sa se imbogateasca patronul atata timp cat noi bucurestenii economisim timp , bani si nervi si jucam in conditii cat de cat civilizate .
    De ce le pasa altora de treaba asta?
    CU CE DREPT ?
    Am povestit lucrurile astea doar pentru ca stiu ca gandim si simtim la fel .
    E vorba de cei care vor sa petreaca timp de calitate intr-o atmosfera placuta dar dedicata acestui sport in cele mai bune conditii si care apreciaza un schimb frumos mai mult decat rezulattul in sine .
    De aceea suntem amatori , daca am fi profesionisti ar trebui sa ne gandim numai cum sa castigam.
    Dar , straniu , acum cam toti se gandesc numai la castig.
    Sa speram sa castigam si noi ceva liniste , ne iertam erorile unii altora si facem lucrurile cum trebuie.
    Asa sa ne ajutam impreuna!

Un investitor in orice sport este demn de toata stima ..fara ei performanta ar fi imposibila..1.500.00 euro in t.d.m reprezinta o suma uriasa ceea ce denota ca sunteti un om de afaceri de succes..Felicitari!
    Nu cred ca Amaturul s-a inspirat din competitiile organizate de dvs pentru ca nu am auzit la vreun concurs sa se acorde asemenea sume fabuloase drept premii...suntem mai sarantoci si ne lipseste un Mecena
    In ceea ce ma priveste eu,asemenea altor douzeci-treizeci de amaturisti am infiintat Club sau Asociatie sau sectie a unui club,am achizitionat (fara fonduri Amatur) mese,mantinele samd,am organizat competitii,am crescut si cativa copii..Dupa posibilitati..mai ca la tara..nu ma compar cu altii.
    Stiu de ceva vreme ca nu prea apreciati regulile si limitarile impuse de Amatur ( am jucat-cu placere-impotriva dvs in gr inf ale turneului de la Curtea de Arges 2011 pe vremea cand erati jucator activ div A si acest lucru nu era tocmai ok) dar 3500 de oameni nu pot juca impreuna fara un set minim de reguli.
    Amatur a studiat de ceva vreme posibilitatea infiintarii unei asociatii sportive la nivel national afiliata Federatiei Soprtul Pentru Toti dar am lasat-o balta datorita limitarilor impuse de ar1 al Statutului FRTM...Sunt multe probleme ce apar cand aprofundezi problema...unele legate de norme metodologice de aplicare ale OUG28/99 actualizata 08.05.2015-va pot furniza detalii tehnice avizate in urma consultarii unui avocat specializat-.si altele.
    Dvs care aveti experienta in domeniu(infiintare de cluburi samd) incercati sa faceti o asociatie sau orice cu personalitate juridica si propuneti aderarea Amaturului la ea.
    Pana una alta,daca considerati Amatur drept o miscare inexistenta cu un regulament haotic si irational,de ce tineti cu tot dinadinsul sa participati la concursurile organizate in acest mod?
    In toamna se va desfasura sedinta tehnica anuala prilejuita de TF 2017.Daca aveti idei,initiative si sunteti in tema de ce nu participati la ea in calitate de coordonator al zonei Bucuresti? Aveti mai multa experienta in domeniu decat cei mai multi dintre noi si nu e nevoie sa va pricepeti la alcatuirea de clasamente si supraveghere de concursuri-exista organizatori tehnici pt asta.
    Sau ,de ce nu,puteti anunta organele competente cu privire la existenta unei miscari ilegale si evazioniste.
    La final vreau sa va aduc la cunostinta ca nu fac parte din nici o gasca(,asa cum reiese din postarea dvs) ,ca particip,organizez si ajut la organizarea de concursuri dezinteresat..Nu ma intereseaza nici ce loc am in clasament,ce MP,imi face placere sa ma intalnesc cu amicii sa stam la un pahar de vorba si doar atat
    O zi buna va doresc.si chiar imi pare rau ca am postat iarasi dar consider chestia asta cu "gasca"nedreapta ,deplasata

Domnule Cozma
    Am sa raspumd punct cu punct la ce afirmi desi Domnia ta nu raspunzi la problemele de principiu ridicate de mine si incerci sa arunci in ridicol persoana mea , intentiile mele si activitatea mea.
    Si intr-o consecventa stradanie a unui curent de opinie gresit negi realitatea si o aranjezi mai bine, crezi ca e multumitoare pentru ca pacientul a zambit pe patul de moarte.
    Dupa acest post nu voi mai posta niciodata , nimic, asa ca nu te chinui sa raspunzi.

In primul rand nu raspunde nimeni pertinent si raspunsul nu se transforma in decizie pentru ca nu are cine sa isi asume raspunderea.
    Nu exista statut , nu exista structura si nici conducere reala. Ma refer la lege nu la iluzia pe care o numesti realitate.
    Exista o comisie care rezolva problemele ridicate de participanti ? Functioneaza?
    Nu!Nu pentru ca nu exista o organizatie legal constituita, nu exista o conducere aleas prin vot de membri , nu exista reguli si principii.
    Sunteti coordonatori , etc fara sa aveti sustinerea membrilor.
    Exista multi avocati in Amatur care va pot lamuri ca trebuie constituita legal ca fundatie , trebuie sa aiba o conducere si nu poate functiona in viitor altfel in Romania , membra EU , conform lrgislatiei .
    Asa ca daca vreti ca aceasta miscare generoasa sa existe in viitor formati un nucleu de mebri fondatori si infiintati legal Asociatia Amatyur.
    Astfel va exista si o conducere legitima care va reglementa activitatea Amatur,va avea un raport juridic corect cu participantii, membrii si organizatorii .

Fara ca Amatur sa existe legal toate discutiile de pe Forum sunt inutile.

A raspuns vreodata cineva la problemele ridicate?
    S-au indreptat anomaliile si s-a raspuns la sesizari?
    Nu, pentru ca nu aveti o comisie care sa se ocupe de asta si daca ar fi una adhoc decisa de coordonatori nu ar avea dreptul legal sa se exprime.

Raspunsurile la comentariile Dvs:
    1 ) Situatia mea e cunoscuta, asa ca afirmatia Dvs este ironica.Nu sunt un om de afaceri de succes, daca eram nu as fi avut nici timp nici dorinta de a posta vreodata ceva pe acest forum.Societatea m-a pedepsit pentru naivitatea mea maladiva. Am facut 4 fabrici si nu am vrut sa dau ce trebuie unora care nu merita.Asa ca am fost pedepsit. Aud ca se vorbeste de sala de la Chiajna . Amenajarea acestei sali ( lumini , etc) pentru tenis de masa a fost sponsorizata si facuta de firma mea si a costat mai mult de 100 000 Ron. Dupa cum se vede sunt un slab om de afaceri: eu pun banii si munca si altii pot beneficia fara macar sa adreseze un cuvant de multumire.
    Dar azi sunt cu mult mai fericit decat ca om de afaceri. Sigur nu te intereseaza dr nu o spun pentru Domnia ta.
    2)"Nu cred ca Amaturul s-a inspirat din competitiile organizate de dvs pentru ca nu am auzit la vreun concurs sa se acorde asemenea sume fabuloase drept premii...suntem mai sarantoci si ne lipseste un Mecena"
    Domnule Cozma , sigur nu ai participat la ceste concusrsuri deci nu ai cum sa crezi sau sa nu crezi ca Amatur s-a inspirat din organziarea acestor concursuri , dar exista diovezi ,oameni si e o realitate pe care nu o pozti nega.
    Nu am urmarit sa te conving , cine stie pur si simplu stie , nu urmaresc sa ma apreciezi pe mine sau pe cei care au participat, Dumneata in mod in mod deosebit.
    Diferenta este poate de premii dar crede-ma nu este esentiala.
    Daca vrei un Mecena crezi ca il atragi asa? Sau el trebuie sa se nasca si sa vina umil sa dea bani la competitii Amatur ca ulterior sa fie umilit si batjocorit?
    Iti doresc sa traiesti suficient ca sa il vezi pe viitorul Mecena cum iti mananca din palme si transpira doar la gandul ca te-ar putea,pe Domnia ta sau pe altii, nemultumi cu ceva cat de mic.
    Crede-ma,vei trai vesnic!
    3)Te felicit si pe tine si pe toti ceilalti care au infiintat cluburi si au promovat tenisul de masa cu stradanie proprie si cu ajutor de la sponsori inimosi .
    Dar dupa cum vezi exista o regula pentru ca acele cluburi sa existe : trebuie sa functioneze legal si sa fie incadrate intr-o structura legala si de organizare si competitionala!
    Asta e realitatea viitoare pe care Amatur o poate transforma simplu si usor in realitate curenta : infiintarea unei structuri juridice cus tatut, conducere, sistem competitional,etc.
    Nu costa mult si e simplu.Dar stii ce lipseste? Lipsa de raspundere si de interes.
    4) "Stiu de ceva vreme ca nu prea apreciati regulile si limitarile impuse de Amatur ( am jucat-cu placere-impotriva dvs in gr inf ale turneului de la Curtea de Arges 2011 pe vremea cand erati jucator activ div A si acest lucru nu era tocmai ok) dar 3500 de oameni nu pot juca impreuna fara un set minim de reguli."
    E interesant! In 2011 eram in A (iar inainte eram pe foaie in Superliga -mult ani ) dar fara sa joc nici un meci.Dupa ce am jucat un singur meci in A am parasit competitia in perioada de 6 luni asa cum o cere regulamentul Amatur. Lucrul asta s-a aplicat de multe ori iar exemplele care imi vin in minte sunt: Alex Ciobanu in 2011 si 2015, Adrian Uta in 2016.
    Interesant este faptul ca Dvs , coordonator nu cunoasteti aceasta regula sau va faceti ca nu o cunoasteti .
    Dar mai interesant este faptul ca demonstrati astfel ca Amatur nu are puterea sa impuna o regula decat aleator si intamplator in functie de interesele unor grupuri.
    Daca eu am jucat ilegal de ce nu mi-s-a interzis ? Cine trebuia sa se ocupe?
    De ce nu se ocupa? Pentru ca nu exista o structura organzatorica confirmata, cu atributii, drepturi si obligatii.
    Eu nu apreciez regulile Amatur?Eu respect orice regula este legala, clara , logica si nu se schimba aleator pe parcursul jocului
    Sa vedem : v-am intrebat de ce la inceputul sezonului de anul asta era o grila de punctaj( schimbata de 2 ori) si un numar de concursuri care punctau de asemeni schimbate.
    Eu ca si ceilalti vrem sa fie respectate regulile.
    Raspundeti, va rog, Dvs si coordonatorii de ce ati schimbat regula initiala si daca puteti si aveti dreptul sa o faceti.
    Raspundeti si la urmatoarea regula schimbata: In Bucuresti vor avea loc 8 concursuri A dar cate 4 pe sala specializata.
    Cate concursuri trebuie sa aiba loc in Bucuresti daca nu mai exista decat o sala dar un numar crescut de jucatori?
    cand trebuie schimbata aceasta regula?
    In timpul jocului dupa ce Bucurestenii au decis sa partcicipam in cadrul Amatur pe baza anunturilor initiale( nr concursuri, grile punctaj, etc) si-au facut un program si un buget cu un anume scop?
    DE ec voi coordonatorii, adica Amatur inteleg nu respectati regulile?
    Eu refuz sa cred ca voi puteti sa obligati pe cineva sa danseze cum vreti voi, ori de care ori va vine o idee.
    Nu e normal.
    Asadar cine nu respecta regulile?
    5)"Amatur a studiat de ceva vreme posibilitatea infiintarii unei asociatii sportive la nivel national afiliata Federatiei Soprtul Pentru Toti dar am lasat-o balta datorita limitarilor impuse de ar1 al Statutului FRTM...Sunt multe probleme ce apar cand aprofundezi problema...unele legate de norme metodologice de aplicare ale OUG28/99 actualizata 08.05.2015-va pot furniza detalii tehnice avizate in urma consultarii unui avocat specializat-.si altele.
    Dvs care aveti experienta in domeniu(infiintare de cluburi samd) incercati sa faceti o asociatie sau orice cu personalitate juridica si propuneti aderarea Amaturului la ea."
    Nu este scopul meu , lucrurile sunt simple si se pot face usor.
    Eu cred ca este treaba coordonatorilor sa isi consolideze pozitia decizionala in Amatur.
    In plus daca sunt limitari impuse de lege si le invocati ca greutati, stiti ca fara o astfel de legalizare Amatur nu va putea exista in viitor.
    Deci trebuie facuta.
    nu eu vreau sa sesize organele , eu insist sa se faca o organziatie legal ca sa poata exista in viitor.
    Ma intereseaza orice este legat de tenis de masa si vreau sa ajut cu ce pot.
    Dar nu o pot face cu handicapul abdicarii de la principii.
    Ca mine sunt foarte multi care vor acelasi lucru dar acre nu accepta compromisuri.
    Eu nu vreau sa anexez Amaturul la o structura infiintata de mine.
    Incercarea de a determina Federatia de accepta Amaturul in 2008 ca structura pe care sa o inglobeze a fost refuzata de Federatie de aceea nu am propus acest lucru in cadrul Amatur atunci.
    Problema exista de atunci, eu am sesizat-o si continua sa existe pana cand va fi rezolvata intr-un fel.
    6)"Pana una alta,daca considerati Amatur drept o miscare inexistenta cu un regulament haotic si irational,de ce tineti cu tot dinadinsul sa participati la concursurile organizate in acest mod?
    In toamna se va desfasura sedinta tehnica anuala prilejuita de TF 2017.Daca aveti idei,initiative si sunteti in tema de ce nu participati la ea in calitate de coordonator al zonei Bucuresti? Aveti mai multa experienta in domeniu decat cei mai multi dintre noi si nu e nevoie sa va pricepeti la alcatuirea de clasamente si supraveghere de concursuri-exista organizatori tehnici pt asta.
    Sau ,de ce nu,puteti anunta organele competente cu privire la existenta unei miscari ilegale si evazioniste.
    La final vreau sa va aduc la cunostinta ca nu fac parte din nici o gasca(,asa cum reiese din postarea dvs) ,ca particip,organizez si ajut la organizarea de concursuri dezinteresat..Nu ma intereseaza nici ce loc am in clasament,ce MP,imi face placere sa ma intalnesc cu amicii sa stam la un pahar de vorba si doar atat
    O zi buna va doresc.si chiar imi pare rau ca am postat iarasi dar consider chestia asta cu "gasca"nedreapta ,deplasata"
    Eu particip pentru ca imi plac majoritatea oamenilor, ii cunosc , suntem prieteni , imi place spiritul si pentru ca vreau si am tot dreptul.
    Pentru ca impartasim aceeasi dragoste toti fata de un sport extraordinar.
    Asa cum am dreptul sa fiu respectat prin respectarea regulilor anuntate de catre toata lumea: Amatur, coordonatori, organizatori si participanti in contextul general legal.
    Spunea cineva ca este de necrezut cum o minge atat de mica inebuneste atat de multa lume!
    Dvs propuneti ca eu sa particip in calitate de coordonator pe Bucuresti la conferinta si spuneti in acelasi timp ca nu exista un spirit de gasca si ca afirmatia mea care trebue interpretata : nu vreau si nu vrem ca Amatur sa dea impresia unei false organizatii conduse ca o gasca dupa cum bate vantul , va deranjeaza.
    Iar eu va spun ca: fara o organizatie care sa functioneze legal, pe statut, principii si lege propunerea este exact de maiera unei conduceri de gasca .
    Pentru ca nu are nimeni un mandat ca sa decida cine face sau nu parte din coordonatori ( iar pentru Bucuresti mi se pare normal sa aleaga Bucurestenii)pentru ca nu exista o structura organizationala, pentru ca Amatur este inca un copil mare si trebuie sa isi ia examenul de maturitate functionand legal.
    Daca vorbiti de cu totul altceva si anume un comitet de intiativa pentru legalizarea miscarii, aprobarea unor principii si reguli pentru a fi supuse aprobarii membrilor si prezentarii acestora a unei alternative viabile de viitor a unei sistem competitional si organizatoric corect la care acestia sa adere sau nu, ad ma intereseaza si pot sa ajut.
    Sunt multi altii care o pot face si trebuie implicati.
    Printre altele coordonatorii vor trebui sa existe separat de organizatori.
    Nu pot fi in conflict de interese.
    Alfel propunerea Dvs de cooptare pare a fi venita exact din zona de care nu va place sa auziti si o considerati ca o afirmatie nedreapta.

Acetea fiind spuse, sper si lamuritoare, ramane sa ne vedem cu placere la masa de joc, speram si in viitor.

Va doresc tuturor prietenie intre combatanti, dragoste pentru sport si normalitate, de orice parte a fileului vom fi!

PS Pentru Domnul Gelu Vladoiu - ca sa terminam si cu rautatile
    Citez:"
    La Pitesti, unul dintre participanti a venit la mine sa-mi spuna ca dl.Tigau nu vrea sa joace primul meci cu un coleg din Bucuresti (conf.reg/gr.superioara). Am mers la dl.Tigau si i-am explicat ca in urma unor propuneri venite chiar dinspre Bucuresti, s-a luat aceasta masura de protectie impotriva blatistilor. Ati vazut, ca si aici se plange de aceasta problema, de parca il loveste direct in "interes". Eu din respect fata de dumnealui nu m-am bagat in seama cand am jucat cu OSN-urile dumnealui, venite din China nemarcate si stantate sub emblema unor trei***. Sincer, Buzatu Vasile, a avut perfecta dreptate, intr-un cuvat rebuturi!"

Domnule Gelu sunt rusinat de faptul ca m-ai prins si ti-ai dat seama ca am daruit masa la Pitesti cu niste OSN-uri gratis( banuiesc ca ai scris asa din greseala) si ca astefl cu inteligenta si maiestrie perversa ai anulat toate problemel;e ridicate de mine in postari ( drepturile omului, reguli , legi, democratie,etc).Cred ca practica te-a invatat ca nu exista prostiile astea si crede-ma e pacat ca nu poti sa traiesti normal).
    Sunt 2 posibilitati :
    A) ITTF omologheaza OSN-urile si atunci Domnia ta esti Gelu Contra ori
    B) ITTF nu le omologheaza si atunci esti Gelu Mama lui Omida .
    In ambele situatii insa parca vorbeam de cu totul altceva.
    Mai stii despre ce ear vorba?
    A fost ultima mea postare asa ca orice raspuns dai eu nu mai raspund.
    Numai bine!

înțelept
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    49
    Postări
    2.279
    Timp total online
    182 z 12 h 9 m
    Timp online pe zi
    1 h 56 m
    Reputație
    4124
    Citat Postat în original de NoRo Vezi post
    D-nu Gelu are dreptate. Ar trebui sa stim cu cine vorbim. Mai narez inca odata ce nu mi se pare corect: Un jucaThor din Bucuresti, ar avea privilegiul sa faca toata grila completa de A-uri la domiciliul d-nealui, in timp ce orice "provincial" trebuie sa fie un plimbaret pentru asta. Bineinteles ca imi doresc sa vin cu metroul la cat mai multe astfel de intalniri, dar unde mai este echilibrul cu ceilalti prieteni din ţară? Prin asta preVăd o oarecare separare pe viitor. Greșesc undeva d-nule Utopic?
    Norocosule,adica 4 turnee la o sala si 4 la alta sala au voie sa se desfasoare in Bucuresti dar 8 la una singura nu au voie spune tu care este logica in afara de niste conflicte

maestru
    Data înscrierii
    28.07.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    1.050
    Timp total online
    73 z 21 h 12 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    2502
    Simplu: Sunt oameni care preferă mai mult sa meargă la două de câte patru ori decât la una de opt ori.
    Peștele care luptă împotriva curentului moare electrocutat.

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Curtea de Arges
    Vârstă
    45
    Postări
    1.800
    Timp total online
    45 z 3 h 57 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    1586
    aha...in final tot acolo..
    feedback :

Cine-a pus căcat pe clanţă?
    Eu am pus căcat pe clanţă,
    Tu ai pus căcat pe clanţă,
    El a pus căcat pe clanţă,
    Ea a pus căcat pe clanţă,
    Noi am pus căcat pe clanţă,
    Voi aţi pus căcat pe clanţă,
    Ei au pus căcat pe clanţă,
    TOŢI AM PUS CĂCAT PE CLANŢĂ!

junior
    Data înscrierii
    29.05.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    28
    Postări
    66
    Timp total online
    1 z 1 h 1 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    44
    Citat Postat în original de NoRo Vezi post
    Simplu: Sunt oameni care preferă mai mult sa meargă la două de câte patru ori decât la una de opt ori.
    dar care este a doua? cred ca trebuia sa se stie pana acum care sunt variantele pentru turnee. suntem aproape de sfarsitul lunii august si problema a aparut in martie.

maestru
    Data înscrierii
    28.07.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    1.050
    Timp total online
    73 z 21 h 12 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    2502
    Mai devreme am scris: "D-nu Gelu are dreptate. Ar trebui sa stim cu cine vorbim". M-am referit la ceea ce a spus d-nul George Popescu legat de anonimatul unor prieteni pe forum. Scuze pentru confuzie. Catalin, nu m-am referit la sală

junior

Data înscrierii
    23.10.2015
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Postări
    101
    Timp total online
    1 z 15 h 24 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    197
    Noro! Catalin! Cred ca iar o luati pe margine! Eu sunt satul de toate astea! Voi nu? Noro gresesti, citeste cap coada tot postul sa vezi lucruri interesante si unde gresesti! Catalin, ori tenis, ori vorbe!

Nu mai postez nimic, imi e scarba sa ma mai implic daca pe altii nu-i doare! Asa e Amatur-ul?!
    Dl Tigau, Va sustin! Catalin, Te sustin!

maestru
    Data înscrierii
    28.07.2008
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    1.050
    Timp total online
    73 z 21 h 12 m
    Timp online pe zi
    42 m
    Reputație
    2502
    Eugen, mie una nu-mi ajunge. Daca gresesc, să mă bată cei de sus )

maestru

Data înscrierii
    18.04.2008
    Postări
    1.157
    Timp total online
    25 z 14 h 42 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    1422
    Citat Postat în original de Vali Suta Vezi post
    feedback :

De faci cumva precum graiesti
    Sa nu cumva sa te manjesti
    Dar NOROcos fiind de fel
    Cu SUTA sa te stergi nitel!

senior

Data înscrierii
    08.02.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    213
    Timp total online
    31 z 4 h 14 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    207
    Citat Postat în original de TopTenisArena Vezi post
    Turneul a fost anuntat. Va asteptam!
    Citat Postat în original de Vali Suta Vezi post
    feedback :

Si tu ai dus mana la gura, ghinionistule.

junior
    Data înscrierii
    29.05.2013
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    28
    Postări
    66
    Timp total online
    1 z 1 h 1 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    44
    Citat Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Bună dimineața!
    Problema turneelor din București am discutat-o cu toți coordonatorii în luna Martie 2017.
    Respectând strict Regulamentul, Bucureștiul poate organiza 8 turnee A, câte 4 de sală specializată.
    La acea dată situația jucătorilor participanți în AmaTur era următoarea, comparativ cu situația actuală.
    Martie 2017
    August 2017
    Nr. Zona Jucatori Turnee A
    1 Zona 1 580 16
    2 Zona 2 371 9
    3 Zona 3 340 10
    4 Zona 4 316 13
    5 Zona 5 242 8
    6 Zona 6 535 18
    7 Zona 7 434 11
    8 Zona 8 404 14
    3222 99
    Nr. Zona Jucatori Turnee A
    1 Zona 1 672 15
    2 Zona 2 385 9
    3 Zona 3 371 10
    4 Zona 4 350 12
    5 Zona 5 262 6
    6 Zona 6 705 18
    7 Zona 7 514 15
    8 Zona 8 509 10
    3768 95
    La acea vreme au existat trei puncte de vedere:
    1. București-ul să organizeze 4 turnee A și turneul A+ Regional;
    2. București-ul să organizeze 6 turnee A și turneul A+ Regional;
    3. București-ul să organizeze 8 turnee A și turneul A+ Regional;

Punctul meu de vedere atunci, dar și acum este următorul:
    Grila de punctare a fiecărui jucător conține 6 Turnee A+, 7 turnee A și 4 turnee B.
    Prin urmare, pentru ca un jucător din București care nu face parte din nucleul "dur" AmaTur (cei care merg sâmbătă de sâmbătă la turnee și în multe zone din țară - aproximativ 40-50 de oameni) să-și poată completa grila în vederea "calificării" la turneele A+ și TF ar avea nevoie de un minim de 6 turnee A și 4 turnee B în București, pentru cel de-al șaptelea A fiind nevoie de un minim efort pentru o deplasare la Ploiesti, Pitesti, etc - undeva în jurul a 100 km.
    Varianta cu 6 A-uri și 4 B-uri la Top Tenis Arena, combinată cu A+-ul Regional și cu A+ ce-i revine Zonei 3 o dată la 2 ani înseamnă un turneu mare AmaTur în fiecare lună la București, variantă care mie personal mi se pare cea mai echilibrată.

Votul din luna Martie a avut câțiva Coordonatori adepți pentru prima variantă, câțiva pentru a treia variantă, majoritatea înclinând însă spre varianta cu 6 Turnee A la TTA ("aurea mediocritas").
    În acel moment Domnul Bodeanu a propus să nu modificăm paragraful cu pricina din regulament, respectarea acestuia urmând să se facă în felul următor: București-ul va face 4 turnee A la Top Tenis Arena, iar celelalte 4 le va face în alte săli (la momentul respectiv fiind în discuții pentru rezervarea sălii din Chiajna).

Voi propune în acest week-end Coordonatorilor AmaTur rediscutarea alocării turneelor A la București, rediscutare care să se încheie cu un vot și cu o decizie luată în favoarea tuturor jucătorilor din AmaTur, fie ei din București sau din zonele limitrofe Zonei 3 și sperăm ca săptămâna viitoare să putem anunța un rezultat.

Rog din suflet cei doi Coordonatori aflați pe poziții divergente să se abțină de la "atacuri la persoană" și să-și prezinte strict propriul punct de vedere.
    Vă mărturisesc că am obosit psihic și că probabil acesta e ultimul an în care voi ocupa funcția onorifică de Coordonator Principal.
    Vă mulțumesc!
    au trecut 2 saptamani. inca se mai voteaza?

înțelept
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    59
    Postări
    5.280
    Timp total online
    116 z 1 h 41 m
    Timp online pe zi
    1 h 6 m
    Reputație
    4435
    In cazul in care sunt respectate regulile impuse de amatur si nu sunt alte turnee care sa fie periclitate de distanta din zona.
    Organizati turneul fie A/B cotizatia daca este depusa in cont, nu are nici un motiv sa nu fie omologata.
    O zi buna.

senior
    Data înscrierii
    31.05.2013
    Locație
    alexandria
    Vârstă
    45
    Postări
    817
    Timp total online
    23 z 1 h 56 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1697
    Citat Postat în original de DAN LAZAR Vezi post
    Felicit jucatorii apartinand zonei 3 pentru ca au ales , intr-un numar atat de mare, sa serbeze la masa de joc ‘Ziua Nationala Amatur’! Sper ca pasiunea si daruirea dvs pentru acest sport sa va fie rasplatite printr-o organizare ireprosabila a turneului!
    Sa aveti parte de o sarbatoare frumoasa!
    Este aceasta miscare frumoasa cu care Sala top Tenis Arena din Bucuresti ne a bucurat pe toti de multi ani.
    Acolo am jucat eu primul turneu Amatur.Intr o sala plina de jucatori ,am mancat o bataie grozava atunci.

Regulamentele Amatur,pe care stabii Amaturului le tot invart cum vor , si le modifica de cateva ori pe an,n au cum sa stopeze aceasta miscare frumoasa.Vorba romanului-Apa trece, pietrele raman.
    FT:Sandwich omologat ITTF
    BH: Long pimps OX omologat ITTF
    Bladeonic Otcharov Carbospeed

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    53
    Postări
    4.555
    Timp total online
    107 z 21 h 1 m
    Timp online pe zi
    1 h 1 m
    Reputație
    13471
    Citat Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    ...
    Regulamentele Amatur,pe care stabii Amaturului le tot invart cum vor , si le modifica de cateva ori pe an,n au cum sa stopeze aceasta miscare frumoasa.Vorba romanului-Apa trece, pietrele raman.
    Ai dispărut, ai aparut, si acum iarăși te doare capul!!! Cand se modifică este rău, cand nu se modifică este si mai rău.

"Pietrele"ca tine rămân!

Hai la Fight...

senior
    Data înscrierii
    31.05.2013
    Locație
    alexandria
    Vârstă
    45
    Postări
    817
    Timp total online
    23 z 1 h 56 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1697
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post
    Ai dispărut, ai aparut, si acum iarăși te doare capul!!! Cand se modifică este rău, cand nu se modifică este si mai rău.

"Pietrele"ca tine rămân!

Hai la Fight...
    Nu e vorba de fight Gelule aici,pledez si eu pentru sala ca sa am unde juca.Nu ma cert cu nimeni.
    FT:Sandwich omologat ITTF
    BH: Long pimps OX omologat ITTF
    Bladeonic Otcharov Carbospeed

Subiecte similare

1. Turneu B, Dej - 28,29.10.2017 Anulat!
    De Dan Universal în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 23.10.2017, 18:40
  2. Turneu A, Calarași - 15.07.2017 ANULAT!
    De stanciusilviu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 68
    Ultimul post: 14.07.2017, 13:44
  3. Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 27.09.2013, 22:39
  4. TURNEU A - MOINESTI , ANULAT!!!
    De leordarares în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 13
    Ultimul post: 19.11.2009, 13:42
  5. TURNEU FOCSANI 26 IULIE ANULAT
    De triumph în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 4