vivasportshop.ro 2 468x60ttmall.ro 468x60tt-shop.ro 468x60
Nu-mi place Nu-mi place:  0
N N:  0
Pagina 1 din 19 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 285

Subiect: Turneu A "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

  1. #1
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data nscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vrstă
    38
    Postări
    1.050
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    31 z 5 h 46 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1386

    Turneu A "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

    TURNEU A, CUPA ORASULUI FIENI, 30 SEPTEMBRIE 2017!!!


    Locatie : Sala de sport orășenească situata pe Strada Stadionului, Oraș Fieni!!! (vis-a-vis de stadionul Cimentul Fieni)!!!
    https://www.google.ro/search?client=....0.lZ_klPBN4zQ
    Strada Stadionului, Fieni 135100

    Data concursului: 30.09.2017.
    Ora de desfășurare a concursului:


    INCEPATORI, AMATORI ora 9.00-9.20 validarea jucatorilor, 9.30 nceperea concursului.

    OPEN, ELITE ora 13.00-13.20 validarea jucatorilor, 13.30 nceperea concursului.


    Distante: Din Brasov pe DN 1, apoi din Sinaia pe DN 72 - 81 km, 1h. 42 min.
    Din Bucuresti spre Trgoviște pe DN 71 - 105 km, 1h. 51 min.
    Din Ploiești spre Trgoviște, apoi dreapta spre Fieni DN71 73 km, 1h.19min.
    Din Pitești spre Trgoviște A 1 , apoi spre Fieni DN 71 - 106 km, 1h. 37 min.

    Turneul se realizează pe URMATOARELE SECTIUNI sectiuni, INCEPATORI, AVANSATI, OPEN SI ELITE!!! Grupele se vor face in funcție de MP!!!

    Taxa de nscriere este de 30 lei adulti si 20 lei copii pana in 18 ani!!!(1 leu catre Amatur).
    Materiale de premiere: cupe si diplome - locurile 1-4.
    Se joacă după sistemul cel mai bun din 3 seturi, grupe inferioare, superioare si eliminatorii!
    Se ofera apa plata,minerala, covrigei, sucuri si ceva lichid cu grade de 3 stele!!!!
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic 3 stele.
    Facilități: vestiare, dușuri.

    NUMAR DE PARTICIPANTI PE CELE 4 CATEGORII!!!

    INCEPATORI : 24
    AVANSATI 48
    OPEN 18
    ELITE 18


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la nscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 28.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile nainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N.

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 24
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă n sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de cte 4 jucători, se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se mpart n două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel nct locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se ntlnească dect n finală) şi vor fi trase la sorţi;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă n sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de cte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de cte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se mpart n două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel nct locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se ntlnească dect n finală) şi vor fi trase la sorţi;

    OPEN
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Validare inscrieri: 13:00 - 13:20
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Validare inscrieri: 13:13.20 - 13:30
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    Numarul de participanti pentru fiecare categorie, poate suferi modificari in functie de solicitarile dumneavoastra!!!!

    Coordonator turneu:
    Bozga Lucian 0787062403


    Organizatori:

    Manoiu Claudiu 0722534596
    Lazaroiu Adrian 0733920481


    Suport tehnic:
    Manoiu Claudiu


    Vor veni cu un stand bogat de materiale destinate tenisului de masă firma Vivasport!!
    Le multumesc frumos!!!

    http://www.vivasportshop.ro/?gclid=C...MaAggVEALw_wcB

    https://www.ttmall.ro
    Mulțumim Primăriei Orașului Fieni pentru sprijinul acordat!!!
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 28.09.2017 la 16:48.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Xiom Vega Pro
    BH- Xiom Vega Pro

  2. Mulțumesc tokosp, marcelgiosan, GeluBv au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data nscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vrstă
    38
    Postări
    1.050
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    31 z 5 h 46 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1386
    Clasament Incepatori

    1. Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    2. Neferu Robert - Ramnicu Valcea
    3 -- 4
    Enciu Marcel - Bucuresti
    Filip Ionut - Targoviste
    5 -- 8
    Soare Adrian - Targoviste
    Matei Mircea - Targoviste
    Gheorghe Daniel - Braila
    Ion Nelu - Mioveni
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Dragu Fanel - Slobozia
    Lazar Alin - Breaza
    Burducea Alexandru - Targoviste
    Gagiu Elena Alexandra - Targoviste
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Nicolescu Victor - Razvad
    Ion Eduard - Targoviste
    Ionescu Andreea - Targoviste
    Irimia Marian - Ploiesti
    17 -- 20 0v gr.inf.
    Mitrache Bogdan - Targoviste
    Corneliu Stefan - Targoviste
    Dragu Eduard Andrei - Slobozia
    Soare Ioana - Targoviste



    Clasament Avansati

    1. Stancescu Sebastian - Ploiesti
    2. Dospinescu George - Bucuresti
    3 -- 4
    Pascu Razvan - Magureni
    Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
    5 -- 8
    Sterian Laurentiu - Pitesti
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Ionita Fabian - Ploiesti
    Catana Claudiu - Bucuresti
    9 -- 16
    Grama Mihai - Azuga
    Cazacu Valentin - Pitesti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Ionescu Mihai - Targoviste
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Anescu Andu - Dragasani
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Cucu Cristin - Targoviste
    17 -- 25 1v gr.sup.
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Petre Cristian - Pitesti
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Carjan Dumitru - Bucuresti
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    Bivolaru Stelian - Targoviste
    Nitu Serban - Paulesti
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Stoica Mihai - Mioveni
    Rusea Gheorghe - Breaza
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Franculescu Marius - Sinaia
    Petre Adelin - Targoviste
    Panait Adrian - Braila
    Glavan Alexandru - Targoviste
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Docan Cristian - Bucuresti
    Parvu Nicolae - Cornu
    35 -- 41 1v gr.inf.
    Serban Marius - Bucuresti
    Mihu Florin - Pitesti
    Vajeu Ionut - Busteni
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Petrescu Mihai - Bucuresti
    Godinac Aurelian - Targoviste
    42 -- 48 0v gr.inf.
    Corbu Darius - Valenii de Munte
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Rizescu Gheorghe - Mioveni
    Marin Cristian - Fieni
    Dan Liviu - Targoviste
    Raceanu Valentin - Targoviste
    Fratila Tiberiu - Bucuresti




    Clasament Open

    1. Dracea Gabriel - Sinaia
    2. Sarbu Dan - Ploiesti
    3 -- 4
    Salariu Adrian - Buftea
    Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
    5 -- 8
    Ivan Valentin - Campina
    Dima Victor - Azuga
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Laur Boro - Sinaia
    9 -- 2v gr.sup.
    Sorescu Mircea - Paulesti
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    Voicu Ionut - Ploiesti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Valcea Daniel - Pitesti
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
    Florea Marian - Targoviste
    17 -- 20 1v gr.inf.
    Cobeanu Marius - Breaza
    Manoiu Claudiu - Fieni
    Barca George - Pitesti
    Tanase Tiberiu - Bucuresti
    21 -- 22 0v gr.inf.
    Niculescu Gabriel - Bucuresti
    Movileanu Flavius - Targoviste




    Clasament Elite

    1. Enciu Alexandru - Slobozia
    2. Toma Florin - Pitesti
    3 -- 4
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Cristache George - Bucuresti
    5 -- 8
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    Grigore Alexandru - Campina
    Gorum Adrian - Topoloveni
    Totpal Marius - Busteni
    9 -- 2v gr.sup.
    Buzatu Vasile - Buftea
    10 -- 14 1v gr.sup.
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Panaitescu Stefan - Izvoarele
    Darmaz Ion - Targoviste
    Motoroi Costin - Bucuresti
    15 -- 16 0v gr.sup.
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Neagoe Costin - Bucuresti
    17 -- 2v gr.inf.
    Pascal Raul - Targoviste
    18 -- 1v gr.inf.
    Sencu Victor - Targoviste
    19 -- 21 0v gr.inf.
    Ciuca Dan - Pitesti
    Dobrin Adrian - Targoviste
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 01.10.2017 la 09:10.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Xiom Vega Pro
    BH- Xiom Vega Pro

  4. Mulțumesc Antal Denes, mihais mioveni, FlorinBN au mulțumit pentru mesaj
    mi place - Marcel -, Mihai Craciun le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    senior
    Avatarul lui Constantin Sursilov
    Data nscrierii
    28.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vrstă
    39
    Postări
    185
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    8 z 22 h 9 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    508
    Constantin Sursilov - Bucuresti - Avansati

    Trimis de pe al meu Samsung Galaxy S7 Edge folosind Tapatalk
    Blade: Butterfly Primo Power Feeling
    Fh: Butterfly Tenergy 05FX
    Bh: Nittaku Fastarc G-1

  6. #4
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data nscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vrstă
    38
    Postări
    1.050
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    31 z 5 h 46 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1386
    ncepători:
    Ionescu Andreea
    Nicolescu Victor

    Avansati:

    Safta Alexandru
    Glavan Alexandru
    Ionescu Mihai
    Zamfir Gabriel
    Manoiu Claudiu
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 08.09.2017 la 20:41.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Xiom Vega Pro
    BH- Xiom Vega Pro

  7. #5
    senior

    Data nscrierii
    05.07.2012
    Locație
    Ploiesti
    Vrstă
    55
    Postări
    613
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    62 z 20 h 37 m
    Timp online pe zi
    46 m
    Reputație
    2454
    Panaitescu Stefan, Izvoarele PH, Elite
    Sarbu Dan, Ploiesti, Elite

  8. #6
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data nscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vrstă
    38
    Postări
    1.050
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    31 z 5 h 46 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    1386
    Plaiasu Ion/ Avansati
    Burducea Andrei/ ncepători
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 08.09.2017 la 21:16.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Xiom Vega Pro
    BH- Xiom Vega Pro

  9. mi place superglue, Cristian Istrate, GeluBv, dantim, sebyy, shogun, Doru 72, Gabone le-a plăcut acest mesaj
  10. #7
    junior

    Data nscrierii
    08.08.2015
    Locație
    ploiesti
    Vrstă
    38
    Postări
    127
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    2 z 18 h 58 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    688
    Stancescu Sebastian - Ploiesti - avansati

  11. #8
    senior

    Data nscrierii
    12.01.2015
    Locație
    Rm, Valcea
    Vrstă
    42
    Postări
    248
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    7 z 2 h 49 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    365
    Lupsa Bogdan si Cojocaru Didi - open - Rm Vlcea.

  12. mi place Johnny Plaiasu, sebyy, mihais mioveni le-a plăcut acest mesaj
  13. #9
    senior

    Data nscrierii
    29.03.2016
    Locație
    Cernica
    Vrstă
    50
    Postări
    262
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    8 z 15 h 2 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1275
    Salutare tuturor, Cristian Istrate elite Bucuresti.

  14. #10
    organizator turnee

    Data nscrierii
    05.09.2012
    Locație
    Tecuci, Romania
    Vrstă
    58
    Postări
    349
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    44 z 16 h 26 m
    Timp online pe zi
    33 m
    Reputație
    1328
    Munteanu Octavian Tecuci Elite
    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

  15. #11
    senior
    Avatarul lui tobyas69
    Data nscrierii
    18.05.2011
    Locație
    Brasov
    Vrstă
    48
    Postări
    183
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    2 z 1 h 27 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    390
    Toboșaru Gheorghe din Brașov - Avansați
    Blade: Joola Rossi Emotion;
    FH: Butterfly Tenergy 05;
    BH: Victas Stiff.

  16. #12
    junior

    Data nscrierii
    18.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vrstă
    48
    Postări
    77
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    17 z 18 h 14 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    174
    Crăciun David Mihai din București la Avansați.

  17. #13
    senior

    Data nscrierii
    26.03.2012
    Locație
    Paulesti
    Vrstă
    52
    Postări
    597
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    10 z 11 h 8 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    2758
    Rusea Gheorghe - Breaza - avansati

  18. #14
    senior

    Data nscrierii
    21.02.2011
    Locație
    Targoviste
    Vrstă
    39
    Postări
    354
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    11 z 7 h 13 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    999
    Ivan Sorin Ioan la Open

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
    FH: Donic Bluefire JP 01 max
    BH:Yasaka Rakza X max

  19. #15
    senior
    Avatarul lui Victor Sencu
    Data nscrierii
    20.07.2015
    Locație
    Targoviste
    Vrstă
    41
    Postări
    291
    Mulțumesc / mi place post
    Timp total online
    3 z 22 h 39 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    775
    Şencu Victor
    Trgovişte
    Elite


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Subiecte similare

  1. Răspunsuri: 219
    Ultimul post: 20.07.2017, 14:04
  2. Turneu A "Cupa Cimentul Fieni", Fieni - 18.03.2017.
    De ClaudiuManoiu n forumul AmaTur
    Răspunsuri: 212
    Ultimul post: 20.03.2017, 09:36
  3. Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 03.03.2017, 13:53
  4. Turneu B "Cupa Buzăului", Buzău - 04.02.2017
    De marcelgiosan n forumul AmaTur
    Răspunsuri: 41
    Ultimul post: 06.02.2017, 23:33
  5. Răspunsuri: 148
    Ultimul post: 12.09.2016, 18:15

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •