tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 19 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 285

Subiect: "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

  1. #1
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.889
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    41 z 7 h 26 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2557

    "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 30.09.2017

    TURNEU A, CUPA ORASULUI FIENI, 30 SEPTEMBRIE 2017!!!


    Locatie : Sala de sport orășenească situata pe Strada Stadionului, Oraș Fieni!!! (vis-a-vis de stadionul Cimentul Fieni)!!!
    https://www.google.ro/search?client=....0.lZ_klPBN4zQ
    Strada Stadionului, Fieni 135100

    Data concursului: 30.09.2017.
    Ora de desfășurare a concursului:


    INCEPATORI, AMATORI ora 9.00-9.20 validarea jucatorilor, 9.30 începerea concursului.

    OPEN, ELITE ora 13.00-13.20 validarea jucatorilor, 13.30 începerea concursului.


    Distante: Din Brasov pe DN 1, apoi din Sinaia pe DN 72 - 81 km, 1h. 42 min.
    Din Bucuresti spre Târgoviște pe DN 71 - 105 km, 1h. 51 min.
    Din Ploiești spre Târgoviște, apoi dreapta spre Fieni DN71 73 km, 1h.19min.
    Din Pitești spre Târgoviște A 1 , apoi spre Fieni DN 71 - 106 km, 1h. 37 min.

    Turneul se realizează pe URMATOARELE SECTIUNI sectiuni, INCEPATORI, AVANSATI, OPEN SI ELITE!!! Grupele se vor face in funcție de MP!!!

    Taxa de înscriere este de 30 lei adulti si 20 lei copii pana in 18 ani!!!(1 leu catre Amatur).
    Materiale de premiere: cupe si diplome - locurile 1-4.
    Se joacă după sistemul cel mai bun din 3 seturi, grupe inferioare, superioare si eliminatorii!
    Se ofera apa plata,minerala, covrigei, sucuri si ceva lichid cu grade de 3 stele!!!!
    Logistica: 12 mese ITTF, mingi plastic 3 stele.
    Facilități: vestiare, dușuri.

    NUMAR DE PARTICIPANTI PE CELE 4 CATEGORII!!!

    INCEPATORI : 24
    AVANSATI 48
    OPEN 18
    ELITE 18


    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Joi, 28.09.2017, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N.

    INCEPATORI
    - poate participa orice jucator cu media intre 0 si 9,99;
    Numar maxim de jucatori: 24
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători, se califică primii 3;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    AVANSATI
    - poate participa orice jucator cu media intre 10 si 19,99;
    Numar maxim de jucatori: 48
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6 jucători după regula şarpelui cu eventuale modificări funcţie de localităţi (locul 1 nu se schimbă) se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare conform MP dată de clasamentul AmaTur la zi;
    - Grupe superioare de câte 3 sau 4 jucători se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare conform rezultate grupe inferioare;
    - Schemă de joc - grupe superioare: 1432;
    - Tablou eliminatoriu de 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii conform număr de ordine grupe superioare;
    - Locurile II se împart în două urne (partea inferioară, respectiv superioară a tabloului, astfel încât locurile 1 şi 2 dintr-o grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală) şi vor fi trase la sorţi;

    OPEN
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media intre 20,00 si 26,99;
    Validare inscrieri: 13:00 - 13:20
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    ELITE
    Numar maxim de jucatori: 18!
    - poate participa orice jucator cu media peste 27,00;
    Validare inscrieri: 13:13.20 - 13:30
    Ora de incepere: 13:30 (in functie de intarziati)
    SISTEM DE DESFASURARE:
    - grupe inferioare de cate 5-7 jucatori in functie de MP aplicand regula sarpelui cu eventuale permutari pentru a evita mai multi jucatori din aceiasi localitate (locul 1 nu se schimba); se califica primii 4;
    - grupe superioare de 3-4 jucatori dupa o schema aleatoare; se califica primii 2;
    - tablou eliminatoriu; ordinea favoritilor (inclusiv pentru eventuale bye-uri) conform numarului de ordine al grupelor superioare; plasarea pe tablou a locurilor 2 din superioare se face prin tragere la sorti, de catre cei in cauza, din doua urne (partea superioara si partea inferioara) astfel incat locurile 1 si 2 din superioare sa nu se mai intalneasca decat, eventual, in finala;

    Numarul de participanti pentru fiecare categorie, poate suferi modificari in functie de solicitarile dumneavoastra!!!!

    Coordonator turneu:
    Bozga Lucian 0787062403


    Organizatori:

    Manoiu Claudiu 0722534596
    Lazaroiu Adrian 0733920481


    Suport tehnic:
    Manoiu Claudiu


    Vor veni cu un stand bogat de materiale destinate tenisului de masă firma Vivasport!!
    Le multumesc frumos!!!

    http://www.vivasportshop.ro/?gclid=C...MaAggVEALw_wcB

    https://www.ttmall.ro
    Mulțumim Primăriei Orașului Fieni pentru sprijinul acordat!!!
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 28.09.2017 la 15:48.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  2. Mulțumesc PaliHR, marcelgiosan, GeluBv au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.889
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    41 z 7 h 26 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2557
    Clasament Incepatori

    1. Grigore Marian - Ramnicu Valcea
    2. Neferu Robert - Ramnicu Valcea
    3 -- 4
    Enciu Marcel - Bucuresti
    Filip Ionut - Targoviste
    5 -- 8
    Soare Adrian - Targoviste
    Matei Mircea - Targoviste
    Gheorghe Daniel - Braila
    Ion Nelu - Mioveni
    9 -- 12 1v gr.sup.
    Dragu Fanel - Slobozia
    Lazar Alin - Breaza
    Burducea Alexandru - Targoviste
    Gagiu Elena Alexandra - Targoviste
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Nicolescu Victor - Razvad
    Ion Eduard - Targoviste
    Ionescu Andreea - Targoviste
    Irimia Marian - Ploiesti
    17 -- 20 0v gr.inf.
    Mitrache Bogdan - Targoviste
    Corneliu Stefan - Targoviste
    Dragu Eduard Andrei - Slobozia
    Soare Ioana - Targoviste



    Clasament Avansati

    1. Stancescu Sebastian - Ploiesti
    2. Dospinescu George - Bucuresti
    3 -- 4
    Pascu Razvan - Magureni
    Iorgoiu Constantin - Drajna de Jos
    5 -- 8
    Sterian Laurentiu - Pitesti
    Craciun David Mihai - Bucuresti
    Ionita Fabian - Ploiesti
    Catana Claudiu - Bucuresti
    9 -- 16
    Grama Mihai - Azuga
    Cazacu Valentin - Pitesti
    Cristescu Cristian - Bucuresti
    Ionescu Mihai - Targoviste
    Trocan Nicolae - Mioveni
    Anescu Andu - Dragasani
    Alexandru Marius - Bucuresti
    Cucu Cristin - Targoviste
    17 -- 25 1v gr.sup.
    Plaiasu Ion - Plopeni
    Tobosaru Gheorghe - Brasov
    Velicescu Dragos - Pitesti
    Petre Cristian - Pitesti
    Vlasceanu Valentin - Darmanesti
    Carjan Dumitru - Bucuresti
    Fronie Cristian - Ramnicu Valcea
    Bivolaru Stelian - Targoviste
    Nitu Serban - Paulesti
    26 -- 32 0v gr.sup.
    Stoica Mihai - Mioveni
    Rusea Gheorghe - Breaza
    Dinu Adrian - Darmanesti
    Franculescu Marius - Sinaia
    Petre Adelin - Targoviste
    Panait Adrian - Braila
    Glavan Alexandru - Targoviste
    33 -- 34 2v gr.inf.
    Docan Cristian - Bucuresti
    Parvu Nicolae - Cornu
    35 -- 41 1v gr.inf.
    Serban Marius - Bucuresti
    Mihu Florin - Pitesti
    Vajeu Ionut - Busteni
    Stanescu Tiberiu - Slatina
    Delimart Alexiana - Targoviste
    Petrescu Mihai - Bucuresti
    Godinac Aurelian - Targoviste
    42 -- 48 0v gr.inf.
    Corbu Darius - Valenii de Munte
    Constantin Cristina - Bucuresti
    Rizescu Gheorghe - Mioveni
    Marin Cristian - Fieni
    Dan Liviu - Targoviste
    Raceanu Valentin - Targoviste
    Fratila Tiberiu - Bucuresti




    Clasament Open

    1. Dracea Gabriel - Sinaia
    2. Sarbu Dan - Ploiesti
    3 -- 4
    Salariu Adrian - Buftea
    Cojocaru Didi - Ramnicu Valcea
    5 -- 8
    Ivan Valentin - Campina
    Dima Victor - Azuga
    Orac Teodor - Ramnicu Valcea
    Laur Boro - Sinaia
    9 -- 2v gr.sup.
    Sorescu Mircea - Paulesti
    10 -- 12 1v gr.sup.
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iasi
    Voicu Ionut - Ploiesti
    Dinu Gheorghe - Bucuresti
    13 -- 16 0v gr.sup.
    Ivan Sorin Ioan - Targoviste
    Valcea Daniel - Pitesti
    Lupsa Bogdan - Ramnicu Valcea
    Florea Marian - Targoviste
    17 -- 20 1v gr.inf.
    Cobeanu Marius - Breaza
    Manoiu Claudiu - Fieni
    Barca George - Pitesti
    Tanase Tiberiu - Bucuresti
    21 -- 22 0v gr.inf.
    Niculescu Gabriel - Bucuresti
    Movileanu Flavius - Targoviste




    Clasament Elite

    1. Enciu Alexandru - Slobozia
    2. Toma Florin - Pitesti
    3 -- 4
    Dumitrescu Cornel - Bucuresti
    Cristache George - Bucuresti
    5 -- 8
    Ropotan Iulian - Bucuresti
    Grigore Alexandru - Campina
    Gorum Adrian - Topoloveni
    Totpal Marius - Busteni
    9 -- 2v gr.sup.
    Buzatu Vasile - Buftea
    10 -- 14 1v gr.sup.
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Panaitescu Stefan - Izvoarele
    Darmaz Ion - Targoviste
    Motoroi Costin - Bucuresti
    15 -- 16 0v gr.sup.
    Lazaroiu Adrian - Targoviste
    Neagoe Costin - Bucuresti
    17 -- 2v gr.inf.
    Pascal Raul - Targoviste
    18 -- 1v gr.inf.
    Sencu Victor - Targoviste
    19 -- 21 0v gr.inf.
    Ciuca Dan - Pitesti
    Dobrin Adrian - Targoviste
    Istrate Cristian - Bucuresti
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 01.10.2017 la 08:10.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  4. Mulțumesc Antal Denes, mihais mioveni, FlorinBN au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place - Marcel -, Mihai Craciun le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    senior
    Avatarul lui Constantin Sursilov
    Data înscrierii
    28.03.2016
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Postări
    548
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    24 z 4 h 22 m
    Timp online pe zi
    26 m
    Reputație
    1802
    Constantin Sursilov - Bucuresti - Avansati

    Trimis de pe al meu Samsung Galaxy S7 Edge folosind Tapatalk
    Blade: Butterfly Primo Power Feeling
    Fh: Nittaku Fastarc G-1
    Bh: Nittaku Fastarc P-1

  6. #4
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.889
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    41 z 7 h 26 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2557
    Începători:
    Ionescu Andreea
    Nicolescu Victor

    Avansati:

    Safta Alexandru
    Glavan Alexandru
    Ionescu Mihai
    Zamfir Gabriel
    Manoiu Claudiu
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 08.09.2017 la 19:41.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  7. #5
    senior

    Data înscrierii
    05.07.2012
    Locație
    Ploiesti
    Vârstă
    57
    Postări
    847
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    79 z 10 h 10 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    3299
    Panaitescu Stefan, Izvoarele PH, Elite
    Sarbu Dan, Ploiesti, Elite

  8. #6
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    1.889
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    41 z 7 h 26 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    2557
    Plaiasu Ion/ Avansati
    Burducea Andrei/ Începători
    Ultima modificare făcută de ClaudiuManoiu; 08.09.2017 la 20:16.
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  9. #7
    senior

    Data înscrierii
    08.08.2015
    Locație
    ploiesti
    Vârstă
    40
    Postări
    278
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    4 z 20 h 4 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    1409
    Stancescu Sebastian - Ploiesti - avansati

  10. #8
    organizator turnee

    Data înscrierii
    12.01.2015
    Locație
    Rm, Valcea
    Vârstă
    44
    Postări
    665
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    9 z 16 h 13 m
    Timp online pe zi
    8 m
    Reputație
    726
    Lupsa Bogdan si Cojocaru Didi - open - Rm Vâlcea.

  11. Îmi place Johnny Plaiasu, sebyy, mihais mioveni le-a plăcut acest mesaj
  12. #9
    senior

    Data înscrierii
    29.03.2016
    Locație
    Cernica
    Vârstă
    52
    Postări
    932
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    21 z 20 h 46 m
    Timp online pe zi
    24 m
    Reputație
    3791
    Salutare tuturor, Cristian Istrate elite Bucuresti.

  13. #10
    organizator turnee

    Data înscrierii
    05.09.2012
    Locație
    Tecuci, Romania
    Vârstă
    60
    Postări
    400
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    54 z 33 m
    Timp online pe zi
    29 m
    Reputație
    1566
    Munteanu Octavian Tecuci Elite
    Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

  14. #11
    senior
    Avatarul lui tobyas69
    Data înscrierii
    18.05.2011
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    50
    Postări
    364
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    6 z 19 h 24 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    1086
    Toboșaru Gheorghe din Brașov - Avansați
    Blade: Joola Rossi Emotion;
    FH: Butterfly Tenergy 05;
    BH: Victas Stiff.

  15. #12
    senior

    Data înscrierii
    18.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    50
    Postări
    165
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    31 z 7 h 1 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    400
    Crăciun David Mihai din București la Avansați.

  16. #13
    maestru

    Data înscrierii
    26.03.2012
    Locație
    Paulesti
    Vârstă
    54
    Postări
    1.020
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    14 z 17 h 57 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    4240
    Rusea Gheorghe - Breaza - avansati

  17. #14
    senior

    Data înscrierii
    21.02.2011
    Locație
    Targoviste
    Vârstă
    41
    Postări
    631
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    19 z 18 h 43 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    1893
    Ivan Sorin Ioan la Open

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
    FH: Donic Bluefire JP 01 max
    BH:Yasaka Rakza X max

  18. #15
    senior
    Avatarul lui Victor Sencu
    Data înscrierii
    20.07.2015
    Locație
    Targoviste
    Vârstă
    43
    Postări
    522
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    8 z 1 h 49 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    1369
    Şencu Victor
    Târgovişte
    Elite


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Subiecte similare

  1. Turneu A "Cupa Orașului Fieni", Fieni - 13/14.04.2019
    De ClaudiuManoiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 295
    Ultimul post: 15.04.2019, 09:17
  2. Turneu A "Cupa orașului Fieni", Fieni - 24.11.2018
    De ClaudiuManoiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 253
    Ultimul post: 02.12.2018, 09:16
  3. Turneu A "Cupa Cimentul Fieni", Fieni - 24.03.2018
    De ClaudiuManoiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 283
    Ultimul post: 01.04.2018, 12:13
  4. Turneu A "Cupa Cimentul Fieni", Fieni - 18.03.2017.
    De ClaudiuManoiu în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 209
    Ultimul post: 20.03.2017, 08:36
  5. Răspunsuri: 148
    Ultimul post: 12.09.2016, 17:15

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •