Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa TT Bacău", Bacău - 28.10.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se retrage Ditu Daniel

    Comentariu


    • SALAVASTRU PETRU-avansati

      Comentariu


      • Plamada Iulian Avansati din Putna

        Comentariu


        • Daniel Gheorghe începători Panait Adrian Avansati din Brăila

          Comentariu


          • SC Alergo Impex SRL prin Dl. Mușat Viorel v-a sponsoriza Turneul A de la Bacău cu produse alimentare.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Iosif Radu OPEN B?rlad

              Comentariu


              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                Faptul că unii organizatori optează pentru sistemul de joc fără grupe superioare, atunci când categoriile Elite/Open încep după masă, ține de mai multe considerente logistice (aglomerație, fluență, condens, oră de terminare decentă, oboseală redusă, etc.) și nu este în nici un caz o "eroare".
                E o opțiune, prevăzută în Regulament, care poate să ne placă sau să ne displacă.
                Optăm, până la urmă, pentru un turneu din mai multe motive: timp liber, distanță, transport, condiții, sistem de joc, organizator, etc.
                Dintr-o sută de oameni prezenți la un turneu o parte o să vrea grupe superioare, o altă parte direct eliminatorii, iar unora o să le fie indiferent (de văzut și recentul sondaj de la Mediaș).
                Organizatorul are ingrata sarcină de a încerca să-i mulțumească pe toți. Tough Job!

                Ținând cont de faptul că listele de înscrieri Elite și Open s-au completat, Sebi a decis că toate categoriile vor începe dimineața (cu grupele superioare aferente), pentru următorul număr de participanți:
                -Elite 18;
                -Open 36;
                -Avansați 24;
                - începători 18.
                ?n funcție de înscrierile de săptăm?na aceasta locurile se pot suplimenta, iar Joi se va stabili dacă începătorii vor evolua la școala 10.
                Mulțumim de înțelegere!
                D-le Giosan , nu vreau sa intram in nici o polemica, mai ales cu d-voastra pe care va stimez pentru ceea ce faceti pentru tenisul de masa, dar am scris eroare ca sa fiu politicos si sa nu scriu greseala , cum ar fi trebuit. Fiecare dintre noi are dreptul la o opinie si eu mi-am exprimat-o si sustinut-o cu argumente, zic eu. Stiu ca acest sistem este in limitele regulilor Amatur dar , asa cum sugera si dl Pralea, daca am standardizat conditiile de joc pt turnee A si A+, nr mese, spatiu ,mingi,etc, nu vad de ce nu am standardiza si un sistem de desfasurare a unui turneu A ( nu vorbesc de A+ pentru ca acolo lucrurile sunt clare) . Daca asa cum ati mentionat : conditiile dicteaza de multe ori sistemul: deplasare, timp, condens,etc atunci sa facem un standard si cine nu poate sa il respecte...... asta e, sa nu mai organizeze. Stiu ca poate sunt rautacios dar sa stiti ca nu spun cu rea credinta ci numai din dorinta de a avea aceleasi conditii de joc si de desfasurare la toate turneele.
                Multumim mult organizatorilor din Bacău care au inteles dorinta noastra de a juca si nu de a face turism, lui Sebi si Lui Mihai care sunt pregatiti sa puna la dispozitie si o a doua sala numai sa fie bine pentru toate categoriile.
                Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                BH : Spinlord Sternenfall OX

                Comentariu


                • Tabacaru Constantin-avansati.

                  Comentariu


                  • La incepatori - Isaic Radu - Bacău. Multumesc.

                    Comentariu


                    • Se înscrie Savina Dan - începători - Piatra Neamț - mulțumim!!!
                      Primorac carbon tamca 5000
                      fh tenergy 05
                      bh rakza 7 soft

                      Comentariu


                      • Boboc Cosmin - Avansați, Targu Neamț.

                        Comentariu


                        • Vasiloiu Mihai din Focșani, la avansati.

                          Comentariu


                          • Bodin Ion la open.

                            Comentariu


                            • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                              Daca asa cum ati mentionat : conditiile dicteaza de multe ori sistemul: deplasare, timp, condens,etc atunci sa facem un standard si cine nu poate sa il respecte...... asta e, sa nu mai organizeze. Stiu ca poate sunt rautacios dar sa stiti ca nu spun cu rea credinta ci numai din dorinta de a avea aceleasi conditii de joc si de desfasurare la toate turneele.
                              Imi exprim si eu umila parere, fara sa am in plan sa polemizez... imi place la nebunie ideea de a standardiza turneele dar practic admit ca acest fapt este o utopie. Nu e gresit sa ne dorim asa ceva,din contra ... e ca si cum s-ar standardiza conditiile de la toate scolile si liceele. Adica sa aibe caldura la calorifer, apa calda si rece la chiuveta , toalete in incinta scolara. Pai ce facem, inchidem jumatate din unitatile din invatamant??
                              Asa si la noi, sunt locatii unde se poate face mai mult, avand infrastructura necesara dar si unele locatii unde nu se poate ridica standardul din cauza infrastructurii
                              JOOLA Zelebro
                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                              Comentariu


                              • Cibotariu Bogdan Piatra Neamț Avansați,multumesc.

                                Trimis de pe al meu VIE-L09 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • Paduraru Riana, din Bacău, se inscrie la incepatori.
                                  Nittaku Acoustic
                                  FH - Xiom Omega V Tour
                                  BH - Xiom Omega V Tour

                                  Comentariu


                                  • Se retrage Catalin Balaban Open
                                    Multumesc

                                    Comentariu


                                    • Din dorinta de a usura munca organizatorilor, care nu ar mai trebui sa puna la dispozitie inca o sala, poate ar trebui, cu acordul colegilor de la elite, ca aceasta categorie sa inceapa dupa-amiaza, sunt doar 18 participanti si cred ca ar fi timp si pt grupe superioare, si in acelasi timp concursul sa se termine la o ora decenta, este doar o parere. Multumesc

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                        Imi exprim si eu umila parere, fara sa am in plan sa polemizez... imi place la nebunie ideea de a standardiza turneele dar practic admit ca acest fapt este o utopie. Nu e gresit sa ne dorim asa ceva,din contra ... e ca si cum s-ar standardiza conditiile de la toate scolile si liceele. Adica sa aibe caldura la calorifer, apa calda si rece la chiuveta , toalete in incinta scolara. Pai ce facem, inchidem jumatate din unitatile din invatamant??
                                        Asa si la noi, sunt locatii unde se poate face mai mult, avand infrastructura necesara dar si unele locatii unde nu se poate ridica standardul din cauza infrastructurii
                                        Alin , tu ești un om politicos si inteligent. Citește printre rînduri la ceea ce am spus eu. Sunt locații unde mai mult de 8 mese sau mai mult de X mp ,nu exista. Acolo se pot face turnee B. Eu vorbeam de cei care au condiții si din " n " motive nu doresc un turneu mai lung !!!!!!


                                        Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                                        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                        BH : Spinlord Sternenfall OX

                                        Comentariu


                                        • Din Bacău la avansați Musat Viorel (multumim pentru sponsorizare)

                                          Comentariu


                                          • iordachi adrian, adjud - avansati

                                            Comentariu


                                            • Aparaschivei Marcel- Botoșani-Avansati

                                              Comentariu


                                              • Se retrage Nicu Constantin, din Iași.
                                                Cu parere de rau, nu am cum sa ajung dimineata.
                                                Succes tuturor!

                                                Comentariu


                                                • Găitan Tiberiu,Brăila,Open

                                                  Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Chiribău Ciprian, Bacău, avansați.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X