Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

vand lemn btw innerf alc

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS vand lemn btw innerf alc

    anunt inchis-lemnul a fost vandut userului martensa.


    Lemnul are in jur de 90 g si este intr-o stare excelenta, doar cateva mici atingeri pe cant.
    L-am cumparat de la butterfly acum aprox. un an, am cutia si factura (pe care le expediez evident cu lemnul).

    PRET vanzare: 480 ron usor negociabil

    Nu mai vreau schimburi. multumesc


    poze fara fete lipite:

    https://postimg.cc/gallery/1w95g6rqk/
    Ultima editare de Boromiza Marian; 14.feb.2018, 17:56.

  • #2
    Eu am um Butterfly Innerforce Zlf mdelul 2017 special pentru mult spin ,maner FL
    ..daca te interesează.

    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      Salut
      Spune-mi care ar fi ultimul pret pt Innerforce ALC? AM avut unul si l-am vandut acum 2 saptamani, acum imi pare rau de el...
      Daca te intereseaza un schimb, uita-te la mine in post , am cateva lemne.... Ce nu am pus la vanzare , am un TB Spirit de 94 gr, are un lemn excelent, foarte echilibrat ca viteza si control. Este modelul vechi, cred ca are cativa ani, seria I. L-am dat la sala sa joace cativa amici care se duc in Amatur si toti au spus ca e un lemn excelent, pe mine ma depaseste putin , este un Off spre Off +.
      Merci

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de floruth Vezi post
        Eu am um Butterfly Innerforce Zlf mdelul 2017 special pentru mult spin ,maner FL
        ..daca te interesează.

        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
        nu stiam ca zlf-ul din seria innerforce inca se mai fabrica...probabil l-au scos acum in 2017 nu?
        oricum mersi pt oferta insa as vrea ceva cu carbon, de aceea vreau zlc...

        - - - Actualizat - - -

        Postat în original de George Ap Vezi post
        Salut
        Spune-mi care ar fi ultimul pret pt Innerforce ALC? AM avut unul si l-am vandut acum 2 saptamani, acum imi pare rau de el...
        Daca te intereseaza un schimb, uita-te la mine in post , am cateva lemne.... Ce nu am pus la vanzare , am un TB Spirit de 94 gr, are un lemn excelent, foarte echilibrat ca viteza si control. Este modelul vechi, cred ca are cativa ani, seria I. L-am dat la sala sa joace cativa amici care se duc in Amatur si toti au spus ca e un lemn excelent, pe mine ma depaseste putin , este un Off spre Off +.
        Merci
        nu vreau sa vand alc ul...sunt interesat de un schimb ca sa nu trebuiasca sa mai investesc alti bani intr un nou lemn...din pacate imi doresc cu inacpatanare doar innef zlc...mersi pt oferta

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Boromiza Marian Vezi post
          nu stiam ca zlf-ul din seria innerforce inca se mai fabrica...probabil l-au scos acum in 2017 nu?
          oricum mersi pt oferta insa as vrea ceva cu carbon, de aceea vreau zlc...

          - - - Actualizat - - -



          nu vreau sa vand alc ul...sunt interesat de un schimb ca sa nu trebuiasca sa mai investesc alti bani intr un nou lemn...din pacate imi doresc cu inacpatanare doar innef zlc...mersi pt oferta
          Poate ar trebui sa incerci mai degraba un innerforce T5000 ! Bafta.
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #6
            in opinia mea T5000 este mult prea rapid si rigid...

            Comentariu


            • #7
              valabil...

              Comentariu


              • #8
                Daca pe site-ul oficial din Romania diferenta de pret dintre cele doua lemne este de 230 lei, cat ai fi dispus sa platesti diferenta la un eventual schimb?
                (...mentionez ca am un IF ZLC maner FL, stare impecabila, nelovit, 90 gr...)
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de gabikr Vezi post
                  Daca pe site-ul oficial din Romania diferenta de pret dintre cele doua lemne este de 230 lei, cat ai fi dispus sa platesti diferenta la un eventual schimb?
                  (...mentionez ca am un IF ZLC maner FL, stare impecabila, nelovit, 90 gr...)
                  poti dovedi (via factura) ca a fost luat cu pretul de acum al acestui lemn? pt ca anul trecut era mai putin acelasi lemn innerf zlc pe site ul butterfly...
                  acum intr-adevar zlc ul este pe siteul buttefly cu 230 ron mai mult decat alc-ul...
                  eu am factura si cutia originala ale lemnului...

                  argumentul meu este ca pana nu demult,cred anul trecut, zlc ul era sub 800 ron (daca imi amintesc corect)...iar daca zlc ul tau a fost luat atunci nu ar fi onest sa iti ofer diferenta de pret de acum...ci aceea din momentul in care l-ai cumparat...
                  Ultima editare de Boromiza Marian; 17.nov.2017, 21:14.

                  Comentariu


                  • #10
                    Cred ca pretul de achizitie este irelevant...este importanta valoarea de piata a lemnului....viscariile din urma cu 8-9 ani costau 300-330 lei, si acum se vand cu 500-550, daca nu mai mult, ca sa nu mai vorbesc de cele mai vechi,cu fluturele negru....
                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de gabikr Vezi post
                      Cred ca pretul de achizitie este irelevant...este importanta valoarea de piata a lemnului....viscariile din urma cu 8-9 ani costau 300-330 lei, si acum se vand cu 500-550, daca nu mai mult, ca sa nu mai vorbesc de cele mai vechi,cu fluturele negru....
                      deoarece nu cred in negocieri, cu strategii mai mult sau mai putin banale asociate, oferta mea este lemnul meu + 130 ron; insa nu este negociabila

                      Comentariu


                      • #12
                        Multumesc pentru oferta. Din pacate sunt nevoit sa refuz. Sper sa gasesti lemnul dorit.
                        Spor la schimb...
                        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de gabikr Vezi post
                          Multumesc pentru oferta. Din pacate sunt nevoit sa refuz. Sper sa gasesti lemnul dorit.
                          Spor la schimb...
                          si eu sper...o seara faina.

                          Comentariu


                          • #14
                            Salut Marian, poti sa-mi spui si mie cate ceva despre lnerforce alc comparativ cu viscaria si tb alc, ma intereseaza unul din aceste lemne si nu am jucat cu nici unul, acum am un xiom zeta ofensiv si am mai avut un ma lin extra ofensiv
                            Multumesc anticipat

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de erros Vezi post
                              Salut Marian, poti sa-mi spui si mie cate ceva despre lnerforce alc comparativ cu viscaria si tb alc, ma intereseaza unul din aceste lemne si nu am jucat cu nici unul, acum am un xiom zeta ofensiv si am mai avut un ma lin extra ofensiv
                              Multumesc anticipat
                              salut...sigur ca iti pot niste informatii...insa cu rezerva ca sunt evident subiective...
                              nu am jucat niciodata cu xiom zeta sau cu ma lin extra ofensiv...asa ca nu comentez legat de astea doua;

                              am jucat insa mult cu toate cele trei lemne bty: innerf alc, tb alc si viscaria; specific ca toate carateristicile pe care urmeaza sa le enumar sunt jucand cu fete t05 atat pe fh cat si pe bh...

                              - feeling: cel mai moale mi se pare innef alc urmat aproape de viscaria si tb alc ceva mai rigid
                              - spin: fiind mai moale innef mi se pare ca are dwell time ul cel mai mare si, implicit, genereaza spinul cel mai mare; urmat de tb alc si viscaria care mi se pare ca au acelasi spin
                              - viteza: poate innerf ul e un pic mai lent insa e foarte mica diferenta; insa toate 3 sunt lemne off cu un control foarte bun daca ai un stil corect de joc
                              -control: din nou fiind toate 3 atat de apropiate ca si caracteristici si controlul e similar; poate innerf e un pic mai controlabil; insv repet: cu niste fete bine gandite le poti face foarte controlabile pe toate 3 lemnele.
                              - masa: in jur de 90 g
                              -maner: manerul lui innef este cu un mm mai lat iar viscaria are o forma un pic diferita in modul cum e sectionat la intersectia manerului cu lama lemnului.

                              Cam atat momentan...daca te mai pot ajuta cu ceva te rog anunta ma..

                              Comentariu


                              • #16
                                Cu scuzele de rigoare fata de Marian pentru interventie ofer si eu un feedback la intrebarea. Am un Innerforce Layer Alc de o luna si ceva. In ultimii 3 ani am jucat in ordine cu 729 bomb (greseala ca era prea ofensiv), Galaxy W6, Stiga Offensive Wood NCT, Xiom Jazz, Yasaka Extra, Nittaku Acoustic si Stiga Clipper Wood. In vara am decis sa trec la compozite. Am luat un Timo Boll ZLC, apoi un Timo Boll Spirit (93g) si o Viscarie (88g). Tranzitia a avut si parti bune dar si negative motiv pentru care am luat si un Innerforce ALC (87g). Ei bine Innerforce Layer ALC este acel lemn minune pentru mine care a pastrat caracteristicile lemnelor all wood la jocul scurt cu forta data de carbon la jocul din spate. Innerforce Layer ALC este un lemn ofensiv excelent pe care il recomand tuturor celor care doresc sa faca tranzitia catre lemne compozite. A fost lemnul pe care am platit cea mai mare suma de bani dar pot sa spun ca isi merita fiecare leut. Ca veni vorba de Viscarie. Chiar azi am jucat din nou cu ea pentru ca un prieten a vrut sa incerce Innerforce. Am vazut ca deja o stapanesc mult mai bine decat inainte, deci Innerforce isi face treaba in a ma obisnui cu lemne mai rapide. Comparatie intre Innerforce Layer ALC, Spirit si Viscaria. Innerforce este cel mai lent dintre toate in sensul ca la jocul scurt permite viteze foarte reduse iar la jocul din spate nu atinge aceeasi viteza cu Viscaria si Spirit daca lovitura se executa la fel. Spiritul este cel mai rapid la jocul scurt, Viscaria fiind intermediara. La distanta de masa Viscaria mi s-a parut ca fiind cel ami rapid lemn dintre cele 3. Capacitatea si usurinta de a crea spin pare mai buna la Innerforce (conteaza mult straturile exterioare de limba) decat la celelalte doua, cel putin pentru mine, poate in timp cu perfectionarea jocului voi scoate mai mult din celelalte lemne. Controlul este superior la Innerforce fata de Viscaria si Spirit (care sunt de altfel foarte asemanatoare in comportament) iar la feeling, asa cum a spus si Marian, Innerforce este pe primul loc.
                                In concluzie Innerforce Layer ALC este un lemn excelent pentru cei care inca isi perfectioneaza jocul si pentru cei care fac trecerea catre lemnele care au compozit. Este insa foarte probabil ca pentru jucatorii cu tehnica superioara Viscaria si Spiritul sa li se para mai "letale" decat Innerforce-ul Layer ALC.
                                Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                FH: Butterfly Dignics 05
                                BH: Tibhar Grass D.TecS

                                Comentariu


                                • #17
                                  Multumesc pentru informatii, cred ca optez pentru un viscaria ca e mai accesibil ca pret

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Multumesc pentru informatii Mihai

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                    Cu scuzele de rigoare fata de Marian pentru interventie ofer si eu un feedback la intrebarea. Am un Innerforce Layer Alc de o luna si ceva. In ultimii 3 ani am jucat in ordine cu 729 bomb (greseala ca era prea ofensiv), Galaxy W6, Stiga Offensive Wood NCT, Xiom Jazz, Yasaka Extra, Nittaku Acoustic si Stiga Clipper Wood. In vara am decis sa trec la compozite. Am luat un Timo Boll ZLC, apoi un Timo Boll Spirit (93g) si o Viscarie (88g). Tranzitia a avut si parti bune dar si negative motiv pentru care am luat si un Innerforce ALC (87g). Ei bine Innerforce Layer ALC este acel lemn minune pentru mine care a pastrat caracteristicile lemnelor all wood la jocul scurt cu forta data de carbon la jocul din spate. Innerforce Layer ALC este un lemn ofensiv excelent pe care il recomand tuturor celor care doresc sa faca tranzitia catre lemne compozite. A fost lemnul pe care am platit cea mai mare suma de bani dar pot sa spun ca isi merita fiecare leut. Ca veni vorba de Viscarie. Chiar azi am jucat din nou cu ea pentru ca un prieten a vrut sa incerce Innerforce. Am vazut ca deja o stapanesc mult mai bine decat inainte, deci Innerforce isi face treaba in a ma obisnui cu lemne mai rapide. Comparatie intre Innerforce Layer ALC, Spirit si Viscaria. Innerforce este cel mai lent dintre toate in sensul ca la jocul scurt permite viteze foarte reduse iar la jocul din spate nu atinge aceeasi viteza cu Viscaria si Spirit daca lovitura se executa la fel. Spiritul este cel mai rapid la jocul scurt, Viscaria fiind intermediara. La distanta de masa Viscaria mi s-a parut ca fiind cel ami rapid lemn dintre cele 3. Capacitatea si usurinta de a crea spin pare mai buna la Innerforce (conteaza mult straturile exterioare de limba) decat la celelalte doua, cel putin pentru mine, poate in timp cu perfectionarea jocului voi scoate mai mult din celelalte lemne. Controlul este superior la Innerforce fata de Viscaria si Spirit (care sunt de altfel foarte asemanatoare in comportament) iar la feeling, asa cum a spus si Marian, Innerforce este pe primul loc.
                                    In concluzie Innerforce Layer ALC este un lemn excelent pentru cei care inca isi perfectioneaza jocul si pentru cei care fac trecerea catre lemnele care au compozit. Este insa foarte probabil ca pentru jucatorii cu tehnica superioara Viscaria si Spiritul sa li se para mai "letale" decat Innerforce-ul Layer ALC.
                                    da, se pare ca opiniile noastre sunt consistente una cu cealalta...subscriu la ce ai scris.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      am devenit mai interesat de schimbul cu viscaria decat cu innerf zlc...imi poate recomanda cineva pe altii de pe forum care au viscaria de vanzare?

                                      oferta mea este: innerf alc ul meu + 100 ron (poate 150 ron daca arata foarte bine) pe un viscaria in conditii ok.

                                      multumesc anticipat

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        valabil

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          La ceas tarziu, mai fac si eu un comentariu...
                                          Daca pt un IF ZLC, ce are pret de achizitie de nou mai mare decat IF layer ALC cu 230 lei, ofereai o diferenta de 130 de lei, nu prea inteleg cum de oferi cam aceeasi bani pentru schimb cu un lemn al carui pret de achizitie de nou este mai mic cu 90 de lei decat al tau...ma rog, este alegerea fiecaruia cat plateste pe orice lemn...
                                          Nu stiu de ce vrei sa schimbi tu IF ALC-ul tau, care este un lemn exceptional...spun asta in contextul in care am avut toate lemnele din discutie, respectiv Viscaria ("promotia" 2010 si unul cu fluture negru), precum si IF ZLC din 3 serii ( J, M si N - cel de la user johnny erasure), dar si IF ALC seria M, in prezent folosit de fi-miu, cand mai are chef de tenis. Cel mai greu de sustinut a fost jocul cu Viscaria, cel cu fluture argintiu....cel cu fluture negru era mai flexibil si mai lent,mai controlabil, dar cel cu fluture argintiu era mult prea rapid pentru nivelul meu, desi m-am chinuit cu el cam un an de zile, pana sa descopar gama IF, in speta ZLC-ul....mai bun simt are gama IF, ZLC-ul fiind mai rapid decat ALC-ul...
                                          Desi am avut Viscaria 6 ani, am considerat ca e mai potrivita pentru mine gama de la IF, oricare dintre variante....am ajuns la concluzia ca degeaba Viscaria este un lemn exceptional daca eu nu ma pot acomoda cu el...din punctul meu de vedere, IF ZLC sau ALC sunt peste Viscaria, dar sunt subiectiv, si stiu ca multi vor sari pe mine la afirmatia asta...degustibus non discutandum....
                                          Ce te-a facut sa te reorientezi catre Viscaria ? ...comentariile de pe forum sau comparatia ta in jocul cu fiecare dintre aceste lemne (pt ca imi dau seama din ce ai zis mai sus ca ai cam avut parte de placerea jocului cu fiecare dintre ele...)
                                          Daca vrei viteza in plus, nu ar strica sa incerci ceva din gama Garaydia (are colegul Claudiu84 unul varianta ALC, e la vanzare, dar cred ca il da si la test), sau Photino (am avut si asa ceva cativa ani...si am ajuns la concluzia ca nivelul meu de joc nu se ridica la pretentiile lemnului).

                                          Cel mai bun lemn este cel care imi place mie!

                                          Ultima editare de gabikr; 05.dec.2017, 02:38.
                                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de gabikr Vezi post
                                            La ceas tarziu, mai fac si eu un comentariu...
                                            Daca pt un IF ZLC, ce are pret de achizitie de nou mai mare decat IF layer ALC cu 230 lei, ofereai o diferenta de 130 de lei, nu prea inteleg cum de oferi cam aceeasi bani pentru schimb cu un lemn al carui pret de achizitie de nou este mai mic cu 90 de lei decat al tau...ma rog, este alegerea fiecaruia cat plateste pe orice lemn...
                                            Nu stiu de ce vrei sa schimbi tu IF ALC-ul tau, care este un lemn exceptional...spun asta in contextul in care am avut toate lemnele din discutie, respectiv Viscaria ("promotia" 2010 si unul cu fluture negru), precum si IF ZLC din 3 serii ( J, M si N - cel de la user johnny erasure), dar si IF ALC seria M, in prezent folosit de fi-miu, cand mai are chef de tenis. Cel mai greu de sustinut a fost jocul cu Viscaria, cel cu fluture argintiu....cel cu fluture negru era mai flexibil si mai lent,mai controlabil, dar cel cu fluture argintiu era mult prea rapid pentru nivelul meu, desi m-am chinuit cu el cam un an de zile, pana sa descopar gama IF, in speta ZLC-ul....mai bun simt are gama IF, ZLC-ul fiind mai rapid decat ALC-ul...
                                            Desi am avut Viscaria 6 ani, am considerat ca e mai potrivita pentru mine gama de la IF, oricare dintre variante....am ajuns la concluzia ca degeaba Viscaria este un lemn exceptional daca eu nu ma pot acomoda cu el...din punctul meu de vedere, IF ZLC sau ALC sunt peste Viscaria, dar sunt subiectiv, si stiu ca multi vor sari pe mine la afirmatia asta...degustibus non discutandum....
                                            Ce te-a facut sa te reorientezi catre Viscaria ? ...comentariile de pe forum sau comparatia ta in jocul cu fiecare dintre aceste lemne (pt ca imi dau seama din ce ai zis mai sus ca ai cam avut parte de placerea jocului cu fiecare dintre ele...)
                                            Daca vrei viteza in plus, nu ar strica sa incerci ceva din gama Garaydia (are colegul Claudiu84 unul varianta ALC, e la vanzare, dar cred ca il da si la test), sau Photino (am avut si asa ceva cativa ani...si am ajuns la concluzia ca nivelul meu de joc nu se ridica la pretentiile lemnului).

                                            Cel mai bun lemn este cel care imi place mie!

                                            am oferit banii aia pe viscaria ca sa incurajez schimbul cu el, in detrimentul ifzlc-ului.
                                            de ce? pt ca imi doresc mai mult viscaria pt ca are sweet spotul un pic mai mare decat seria innf...si ca este un pic mai rigid decat seria innef.
                                            imi dau seama ca esti o persoana cu buna credinta dar as vrea viscaria...desi am mai avut, atunci cand l am avut a fost dupa un lemn foarte diferit de viscaria sau innef si nu l am apreciat cum trebuie cred...si vreau sa i mai dau o sansa...
                                            stiu cat este la bty viscaria acum fata de innf alc dar nu conteaza...nu ma intereseaza sa castig bani din schimburile astea...

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Depinde de viscaria daca o sa jucați cu modelul cu holograma o sa il simtiti mult mai rapid si mai rigid decât modelul vechi! Desi m-am acomodat destul de bine cu el mi s-a părut asemănător la viteza cu zhang jike super zlc si chiar nu exagerez!

                                              Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                                              tb alc t05/t05 fx

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de nduviscaria Vezi post
                                                Depinde de viscaria daca o sa jucați cu modelul cu holograma o sa il simtiti mult mai rapid si mai rigid decât modelul vechi! Desi m-am acomodat destul de bine cu el mi s-a părut asemănător la viteza cu zhang jike super zlc si chiar nu exagerez!

                                                Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
                                                multumesc pt informatii...sper din suflet sa nu fie asa rapid...super zlc este off+...e mult prea mult...vreau un lemn off...

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  valabil la vanzare innef alc...
                                                  nu mai sunt interesat de schimb cu viscaria pt ca, intre timp, mi am cumparat un viscaria nou de la btw

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X