Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Povestea unei nopti de vara

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Povestea unei nopti de vara

    Intr-o lipsa profunda de inspiratie, anul acesta, nu stiam ce sa ii fac cadou bunului meu prieten ROMAN BOGDAN, asa ca am pus mana pe telefon si am sunat la Miercurea Ciuc, la domnul SOVER LEVENTE alias Levi. Am zis ca e mai bine sa aleg un cadou care are legatura cu tenisul de masa(daca mai bine de 8 ore zilnic Bogdan are doar tenis in jurul lui). Dupa o discutie cu domnul Levi am hotarat sa achizitionez 3 lemn (initial) doua pentru mine si unul cadou pentru Bogdan. Reteta a venit de la o nebunie de a mea, in incercarea de a ma acomoda cu sp joola expres ultra. Am plecat de la Butterfly Sardius, renumitul lemn care a fost creat pentru sp asa ca a iesit urmatoarea combinatie magica zic eu:

    Larice-Carbon-kiri-Carbon-Larice(centru de kiri la 4 mm)

    Ziceam ca am comandat 3 lemne doua maner drept pentru mine,(din careunul l-am facut combi, larice pe o parte si ceva mai soft pe cealalta) si unul fl pentru Bogdan. La maner am ales manerul de la Butterfly Primorac Carbon care imi placea foarte mult.

    Pana aici toate bune fi frumoase, a venit si marea schisma intre amatur si dr neubauer super block. Bogdan cauta solutii de a inlocui super blocul cu care jucase o gramada de ani si pana la urma solutia a venit singura la el. La acest turneu final a ales sa joace soft/soft bineinteles cu lemnul levi si surpriza...


    Merge si fara si chiar merge bine dar cum la Bogdan nu conta pana acum cu ce fete juca pe forhand(a jucat cu fete de la joola up pana la tenergy) consider ca nici acum nu mai conteaza sa mentionam fetele cu care a jucat la turneul final. Conteaza minunatul lemn Levi care desi face parte din clasa Off+ are un control si o stabilitate deosebita. Anexez cateva poze cu paleta mea, lemn cu aceeasi reteta doar maner st si un furnir mai moale la forhand.





    Ziceam ca am comandat 3, a venit si al 4-lea pentru prietenul nostru Piti, uite-l si pe asta...



    DECI RECOMAND TUTUROR JUCATORILOR OFENSIVI SI NU NUMAI, ACEASTA RETETA SI BINEINTELES RECOMAND LEMNELE FABRICATE DE SOVER LEVENTE!!!
    Ultima editare de eres01; 12.nov.2017, 11:46.
    FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

  • #2
    Super finisaj, super design. La ce pret face nea Levi asemenea minunății ? Ai cumva si telefonul dansului? Merci.
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Pret parca 130 lei plus transport, undeva la 150 total am iesit cu ultimul. Iti las mp cu numarul de tel
      FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de eres01 Vezi post
        Pret parca 130 lei plus transport, undeva la 150 total am iesit cu ultimul. Iti las mp cu numarul de tel
        Mulțumesc.
        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

        Comentariu


        • #5
          Arata superb.Ce greutate are lemnul?
          Blade: TBS Old Tag
          Fh:XIOM Vega Pro
          Bh:XIOM Vega Pro

          Comentariu


          • #6
            Undeva intre 94-96gr
            FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

            Comentariu


            • #7
              Ce tip de carbon a folosit d-l Levi?
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Mi-a zis dar am uitat, am mai comandat o bucata pentru un prieten si o sa il i treb la urmatoarea convorbire
                FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                  Ce tip de carbon a folosit d-l Levi?
                  TeXtreme carbon, scuze de intarziere colegu

                  - - - Actualizat - - -

                  O noua lama hml dupa aceeasi reteta
                  cu dimensiuni mai generoase 152/159, rectific si ce am scris mai sus, pretul lemnului e 150 lei + transport.

                  Ultima editare de eres01; 19.ian.2018, 14:41.
                  FH DHS H3 NEO NEAGRA​ - CLONEL SDC XuXin Edition - BH DHS H3 NEO ROSIE​ Sistemu-i carnivor, se pregăteşte să te consume, doar că regimu-i vegan, tre să fiarbă legume!!!

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X