Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 25.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de dmidvichi Vezi post
    Bravo Misu!!!! Cupa-i la Deva. Un pas mare catre open!!!

    Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
    Stai flexat ca-i trecut deja la Open

    Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

    Comentariu


    • #77
      Special nu am iesit din inferioare ..... ca sa am timp sa fac poze .....
      Iata prima serie (restul sunt la developat .... apoi trebuie sa le usuc ....):
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • #78
        E ora 12:15, urmeaza transa a II-a de imagini ....
        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
        FH: Butterfly - Dignics 80
        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

        Comentariu


        • #79
          ...Si-am mai bifat un turneu,
          Si-am mai facut un traseu!
          Sanatosi, cu toti, sa fim
          Si sa ne mai intalnim!

          Imi cer scuze pentru stangacia versificatiei (folosirea licentei "cu toti" in loc de "cu totii", pentru pastrarea masurii si ritmului)
          si sper ca maestrul Adimucu sa nu ma judece, prea aspru, pentru aceasta indrazneala, nevinovata.
          ...A fost bine, a fost frumos, ne-am simtit minunat, impreuna, am socializat, am depanat amintiri...;
          organizatorii - Sergiu&Co.- ajutati, tehnic, de Florin din Trivale, au pus suflet in aceasta intreprindere, dandu-si
          silinta ca toata lumea sa fie multumita(pacat ca aceasta lume nu a fost mai numeroasa)...
          Sunt, cele de mai sus, ganduri, impresii, simtaminte, impartasite de unul din laureatii uneia din categorii si care, poate,
          prin prisma unui combatant care nu a gustat din cupa victoriei, pot parea subiective.
          Da, asa este, insa mie imi place sa descopar si sa popularizez, pe unde merg, partile pozitive ale expeditiilor "tenisistice"
          (salut, Gabi!) si, indiferent daca parcursul turneelor mi-a fost mai lung sau mai scurt, am lasat deoparte neajunsuri, precum
          temperatura, cam, scazuta sau, prea, ridicata din sala (in functie de anotimp)sau iluminarea, insuficienta, in unele zone
          sau ca suprafata podelei era destul de alunecoasa, sau...sau..
          Ii salut si le multumesc pentru spiritul de fair play, de care au dat dovada, in timpul meciului cu concetateanul lor, Remus,
          amicilor valceni Bogdan , Didi si Teo si fotografului de serviciu, Mihai din Mioveni si anunt, pe aceasta cale, o noua
          "achizitie" in randul prietenilor, in persoana lui Titi Matei. Le multumesc si severinenilor mei, pentru suport si...transport!
          Sa ne revedem, cu bine!
          Lemne: Butterfly Joo SaeHyuk/ Butterfly Petr Korbel
          FH :Butterfly Tenergy 64/Butterfly Tenergy 05 FX
          BH :Tibhar Grass D.TecS 1.2/Butterfly Feint Long II 1.3

          Comentariu


          • #80
            Iata si ultima serie de imagini de la turneul de ieri.
            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
            FH: Butterfly - Dignics 80
            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

            Comentariu


            • #81
              Si pentru a ne aduce aminte de prima editie a turneului de la Targu Jiu (2 iulie 2016) ....
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • #82
                Nu pot sa cred ! De fiecare data, la Targu Jiu se aduna doar oameni cu bun simt. Ma bucur tare mult ca mi-am petrecut timpul între ei ! Vreau sa știi,Paul, ca nu ești singurul care a reușit sa-si mai ,, achiziționeze “ un prieten ! De aceea, te atenționez ca Adimucu, chiar este invidios pe tine, pentru felul cum scrii.
                Felicitări Mihai ! Nu știu unde vrei sa te opresti. Sper ca-ți dai seama ce te-așteaptă de-acum încolo. De !... ce-si face omul cu m?na lui, se numește ... lucru manual.
                Mulțumim organizatorilor, care au fost si gazde bune. Florin, ca de obicei, a făcut ca turneul sa se desfășoare in condiții excelente. A !...era sa uit si nu mi-o puteam ierta niciodată... Atât de mult bun simt are omul asta ( Sergiu Cruceru ), încât a adus câte o c?rpa uda la fiecare masa, pentru a ne ajuta sa nu alunecăm. Mulțumim Sergiu !

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Nu pot sa cred ! De fiecare data, la Targu Jiu se aduna doar oameni cu bun simt. Ma bucur tare mult ca mi-am petrecut timpul între ei ! Vreau sa știi,Paul, ca nu ești singurul care a reușit sa-si mai ,, achiziționeze ? un prieten ! De aceea, te atenționez ca Adimucu, chiar este invidios pe tine, pentru felul cum scrii.
                  Felicitări Mihai ! Nu știu unde vrei sa te opresti. Sper ca-ți dai seama ce te-așteaptă de-acum încolo. De !... ce-si face omul cu m?na lui, se numește ... lucru manual.
                  Mulțumim organizatorilor, care au fost si gazde bune. Florin, ca de obicei, a făcut ca turneul sa se desfășoare in condiții excelente. A !...era sa uit si nu mi-o puteam ierta niciodată... Atât de mult bun simt are omul asta ( Sergiu Cruceru ), încât a adus câte o c?rpa uda la fiecare masa, pentru a ne ajuta sa nu alunecăm. Mulțumim Sergiu !
                  Mulțumesc pt urări , 'nea Titi. Indiferent dacă voi mai urca sau nu, un lucru e sigur: parcursul meu s-ar fi oprit în primul eliminatoriu unde am apelat din greu la experiența căpătată în meciurile pe care le-am disputat împreună. Motiv pentru care ?ți mulțumesc din nou.
                  Ca și dumneata, apreciez efortul făcut de organizatorii turneului pentru evitarea alunecării jucătorilor la masa de joc, dar și pentru "energizarea" acestora.
                  Și nu în ultimul rand, mulțumesc colegilor de la Deva, și nu doar lor, pentru susținere, cu un plus pentru Sorin Cărăuș, care, parcă a avut o presimțire când a insistat sa ne înscriem la acest turneu.
                  Felicitări tuturor participanților!
                  Sa ne revedem cu bine!

                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #84
                    Buna dimineata dragi prieteni,

                    Ajunsi aseara acasa, cu bine, vreau sa va multumesc inca odata pentru ospitalitatea si pentru felul in care ne-ati primit si tratat.
                    A fost un turneu foarte frumos, chiar daca nu au fost multi jucatori, relaxarea si voia buna erau prezente in privirile participantilor, ce te faceau sa intelegi ce inseamna AmaTuR.
                    Cruceru Sergiu, Toma Florin si ceilalti implicati in organizare au facut tot ce au putut ca acest turneu sa fie cat mai frumos si chiar au reusit.
                    Cred ca e bine si chiar vreau sa recomand cu caldura restaurantul Amasador unde sotia a mancat cele mai bune paste quattro formaggi si cel mai bun cheescake , dar si Pensiunea Giovani, unde am avut parte de relaxare si liniste in conditii foarte bune.

                    Multumiri organizatorilor, felicitari invingatorilor si cinste invinsilor !

                    Promitem sa revenim cu drag in orasul lui Brancusi, unde ne-am simtit fabulos !

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • #85
                      S-a mai incheiat o editie din ciclul turneelor de la Targu Jiu, si sunt multe de spus (din fericire numai lucruri pozitive)?.dar sa le luam pe rind :
                      1. Ospitalitatea gazdelor tinde, asa cum spune si titlul turneului, spre infinit, in sensul ca :
                      o Au fost de acord cu decalarea turneului din 18 nov pe 25 nov (toti organizatorii stiu cit de dificil este sa inchiriezi o sala de sport, si daca mai si decalezi data, te poti suprapune cu alte competitii?)
                      o Au fost de acord sa decaleze orele de incepere a turneului, ca toti participantii, indiferent de distanta, sa se scoale la ore rezonabile
                      o Au avut grija sa evite accidentarile in caz de alunecare pe podeaua salii de sport, si asa cum remarca si D-l Matei, la fiecare masa s-au si luat masurile de rigoare( cirpele ude)?
                      o Toti participantii au primit , inafara de apa (plata sau minerala), un sandwich consistent, plus o ciocolata si o sticla de cola pentru a rezista maratonului de tenis.

                      2. Turneul a inceput prin decernarea premiilor celor ce nu au fost prezenti la Turneul Final de la Sfintu Gheorghe, si anume :
                      o Trofeul de campion judetean al judetului Gorj pentru Sergiu Cruceru
                      o Diploma de felicitare din partea ITTF pentru organizarea turneelor B+ pentru :
                       Gheorghe Nicu ? Dobreta Turnu Severin
                       Cruceru Sergiu ? Targu Jiu
                       Gatman Laurentiu ? Targu Jiu

                      3. A continuat cu disputarea acerba a meciurilor, si trebuie remarcat ca 2 dintre categorii (Open si Elite) au fost cistigate de jucatorii gazda, care chiar daca au avut mult de furca cu caratul meselor, aranjatul mantinelelor, si cu dorinta altor jucatori de a cistiga turneul, in final au reusit sa se claseze pe primul loc. Bravo lor !!!
                      - De remarcat si ambitia de la turneul de incepatori, unde D-l Pircalabu Ninel (sustinut frenetic de gazde) a ratat pe putin locul I, dupa un meci spectaculos cu Stoian Sorin.Sunt sigur ca pe viitor nu va mai rata podiumul?

                      Multumim inca odata gazdelor atit pentru turneul de tenis de masă, cit si pentru informatiile pe care ni le-au dat in legatura cu zona turistica.
                      Sunt multe de vizitat...Minastirea Tismana, Polovraci, Pestera Muierii, Rinca (localitatea de inceput pentru Transalpina),etc. ca sa nu vorbim de celebrele sculpturi ale lui Brancusi :Masa tacerii, Poarta Sarutului, Coloana Infinitului
                      Merita vazute..dar la anul, cu o noua editie a Turneului "Coloana Infinitului"

                      Comentariu


                      • #86
                        Felicitari domnului Sorin Stoian care desi este abia la a treia participare reuseste sa se claseze pe cea mai inalta treapta a podiumului. Asteptam si alte ispravi...la mai mare!
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X