Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Națională", București 02.12.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dantim Vezi post
    O propunere ar fi punctarea in clasamentul Amatur pentru deplasari si poate asa s-ar rezolva problema pentru ca nici Bucurestenii nu se inghesuie la alte turnee din provincie dar nici provincialii la București asa ca.......
    Pe de-o parte vad si partea dumneavoastra de adevar, si va inteleg, ca mai sunt speculanti de astia care vin doar sa vaneze trofee si puncte, dar asta nu ar trebui sa arunce o lumina proasta asupra noastra, a celorlalti. Si da, intr-adevar, inteleg si partea de costuri, deplasarile costa, dar trebuie gasit un echilibru. Totusi, in București si zonele limitrofe, concentratia de jucatori este mult mai mare decat oriunde altundeva, iar numarul de turnee alocat trebuie sa corespunda acestui aspect.

    Cu respect!
    Blade: DHS Power G7
    FH: Joola Rhyzm-P
    BH: Joola Rhyzm-P

    Comentariu


    • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      E corect,majoritatea vine pentru puncte amatur,turneele nepunctate au fost foarte putin populate,problema este numarul mic de turnee alocat bucurestiului pe ce considerente s a votat asta sunt peste 300 jucatori clasificati iar bucurestiul depaseste 2000000 locuitori
      Aveti dreptate cam cu tot ce ati spus, insa tin sa fac o precizare, un punct de vedere personal, la remarca referitoare la faptul ca la turneele slab punctate nu se inghesuie lumea. Destul de rar vezi peste 140 de jucatori la un „B”.
      Blade: DHS Power G7
      FH: Joola Rhyzm-P
      BH: Joola Rhyzm-P

      Comentariu


      • Postat în original de dann CP Vezi post
        Pe de-o parte vad si partea dumneavoastra de adevar, si va inteleg, ca mai sunt speculanti de astia care vin doar sa vaneze trofee si puncte, dar asta nu ar trebui sa arunce o lumina proasta asupra noastra, a celorlalti. Si da, intr-adevar, inteleg si partea de costuri, deplasarile costa, dar trebuie gasit un echilibru. Totusi, in București si zonele limitrofe, concentratia de jucatori este mult mai mare decat oriunde altundeva, iar numarul de turnee alocat trebuie sa corespunda acestui aspect.

        Cu respect!
        Sintem prea mici pentru razboiul asta

        Comentariu


        • Postat în original de dantim Vezi post
          Sintem prea mici pentru razboiul asta
          Cu siguranta!

          Toata stima!
          O seara cat mai frumoasa!
          Blade: DHS Power G7
          FH: Joola Rhyzm-P
          BH: Joola Rhyzm-P

          Comentariu


          • Nu vreau sa creez mari polemici, sunt convins ca coordonatorii amatur fac tot posibilul sa impace pe toata lumea si trebuie sa le multumim pentru munca lor. Totusi sunt convins ca daca se face o statistica a jucatorilor cu numarul de kilometri parcursi, sa zicem o medie pe jucator, campion va iesi detasat zona 3, iar din aceasta zona evident Bucureștiul va fi cel mai tare. Sunt convins ca nu s-a facut o astfel de statistica inainte de a se lua aceasta decizie de micsorare a numarului de turnee in București. Si ca o confirmare a acestui lucru globtroter-ul Amatur a fost un bucurestean si anume Cristi Istrate, cu cele mai multe turnee pe 2017, vreo 54 parca. Si atat de mult a fost apreciat pentru daruirea lui incat conducerea Amatur nu l-a premiat cu mai nimic, o diploma ,o medalie si un tricou vai mama lui, tricouri pe care reprezentantul respectivei firme le da gratuit. Nu stiu de ce cred eu ca daca era din alta zona a tarii, de undeva mai din Nordul tarii ar fi fost cu mult mai apreciat. Eu eram sigur ca va primii o cupa din aia mare de pe masa, merita. Noroc cu Danut Petrov care suflet mare ce este i-a cumparat el un tricou lui Cristi, unul adevarat de data asta.

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Nu vreau sa creez mari polemici, sunt convins ca coordonatorii amatur fac tot posibilul sa impace pe toata lumea si trebuie sa le multumim pentru munca lor. Totusi sunt convins ca daca se face o statistica a jucatorilor cu numarul de kilometri parcursi, sa zicem o medie pe jucator, campion va iesi detasat zona 3, iar din aceasta zona evident Bucureștiul va fi cel mai tare. Sunt convins ca nu s-a facut o astfel de statistica inainte de a se lua aceasta decizie de micsorare a numarului de turnee in București. Si ca o confirmare a acestui lucru globtroter-ul Amatur a fost un bucurestean si anume Cristi Istrate, cu cele mai multe turnee pe 2017, vreo 54 parca. Si atat de mult a fost apreciat pentru daruirea lui incat conducerea Amatur nu l-a premiat cu mai nimic, o diploma ,o medalie si un tricou vai mama lui, tricouri pe care reprezentantul respectivei firme le da gratuit. Nu stiu de ce cred eu ca daca era din alta zona a tarii, de undeva mai din Nordul tarii ar fi fost cu mult mai apreciat. Eu eram sigur ca va primii o cupa din aia mare de pe masa, merita. Noroc cu Danut Petrov care suflet mare ce este i-a cumparat el un tricou lui Cristi, unul adevarat de data asta.
              Gresit Cornele ,tricoul a fost daruit pentru campion Amatur categoria Open pentru București categorie la care particip si eu dar nu a fost premiata la turneul final,sper ca la celelalte turnee finale sa fie premiiate toate categoriile I,A O E .......

              Comentariu


              • Postat în original de dantim Vezi post
                Gresit Cornele ,tricoul a fost daruit pentru campion Amatur categoria Open pentru București categorie la care particip si eu dar nu a fost premiata la turneul final,sper ca la celelalte turnee finale sa fie premiiate toate categoriile I,A O E .......
                Pai atunci tu ai gresit Danut ca trebuia sa il premiezi si pentru Globetrotter. Sa iti indrepti greseala la urmatorul turneu.

                Comentariu


                • Poate ca ar trebui introduse bonificatii,punctaje pentru deplasari.e greu sa mai joci bine dupa un drum lung si obositor

                  Comentariu


                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                    Poate ca ar trebui introduse bonificatii,punctaje pentru deplasari.e greu sa mai joci bine dupa un drum lung si obositor
                    Asa e...e greu sa conduci 2_3_4 ore ..sa joci, sa te intorci seara acasa..Dar..asta.i farmecul...Fiecare alege dk poate sau nu suporta conditiile..desi mi.as dori sa fie mai multe concursuri la Cta...nu sunt...Asa ca...ma adaptez.

                    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                      Pai atunci tu ai gresit Danut ca trebuia sa il premiezi si pentru Globetrotter. Sa iti indrepti greseala la urmatorul turneu.
                      De Ando

                      Comentariu


                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                        Nu vreau sa creez mari polemici, sunt convins ca coordonatorii amatur fac tot posibilul sa impace pe toata lumea si trebuie sa le multumim pentru munca lor. Totusi sunt convins ca daca se face o statistica a jucatorilor cu numarul de kilometri parcursi, sa zicem o medie pe jucator, campion va iesi detasat zona 3, iar din aceasta zona evident Bucureștiul va fi cel mai tare. Sunt convins ca nu s-a facut o astfel de statistica inainte de a se lua aceasta decizie de micsorare a numarului de turnee in București. Si ca o confirmare a acestui lucru globtroter-ul Amatur a fost un bucurestean si anume Cristi Istrate, cu cele mai multe turnee pe 2017, vreo 54 parca. Si atat de mult a fost apreciat pentru daruirea lui incat conducerea Amatur nu l-a premiat cu mai nimic, o diploma ,o medalie si un tricou vai mama lui, tricouri pe care reprezentantul respectivei firme le da gratuit. Nu stiu de ce cred eu ca daca era din alta zona a tarii, de undeva mai din Nordul tarii ar fi fost cu mult mai apreciat. Eu eram sigur ca va primii o cupa din aia mare de pe masa, merita. Noroc cu Danut Petrov care suflet mare ce este i-a cumparat el un tricou lui Cristi, unul adevarat de data asta.
                        Domnule Cornel, permiteti-mi sa adaug ceva la cele spuse de dumneavoastra. Nu cred ca are a face cu o anumita zona a tarii unde s-ar acorda mai multe turnee daca ar fi. E ideea asta de București, si boala generala a provinciei pe bucuresteni. Credeti-ma, si eu sunt provincial din nordul tarii stabilit in București, si stiu cat de cat despre ce vorbesc. De ce Bucureștiul sa tot aiba? Ia sa le mai dam un pic peste nas, ca prea se cred importanti ... E un soi de competitie cu tendinte usor ranchiunoase, si asa cum am mai mentionat, la mijloc se afla criterii subiective, nu obiective, asa cum de fapt si de drept ar fi normal.

                        Cu respect!
                        Blade: DHS Power G7
                        FH: Joola Rhyzm-P
                        BH: Joola Rhyzm-P

                        Comentariu


                        • Din câte știu eu la București vor fi 6 turnee A, o remarca as dori sa fac pentru disputarea meciurilor duminica la elit, eu unul nu pot veni și as dori sa mai întrebați și pe alții care sunt in aceeași situație . Cu tot respectul pentru toată lumea !

                          Comentariu


                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Nu vreau sa creez mari polemici, sunt convins ca coordonatorii amatur fac tot posibilul sa impace pe toata lumea si trebuie sa le multumim pentru munca lor. Totusi sunt convins ca daca se face o statistica a jucatorilor cu numarul de kilometri parcursi, sa zicem o medie pe jucator, campion va iesi detasat zona 3, iar din aceasta zona evident Bucureștiul va fi cel mai tare. Sunt convins ca nu s-a facut o astfel de statistica inainte de a se lua aceasta decizie de micsorare a numarului de turnee in București. Si ca o confirmare a acestui lucru globtroter-ul Amatur a fost un bucurestean si anume Cristi Istrate, cu cele mai multe turnee pe 2017, vreo 54 parca. Si atat de mult a fost apreciat pentru daruirea lui incat conducerea Amatur nu l-a premiat cu mai nimic, o diploma ,o medalie si un tricou vai mama lui, tricouri pe care reprezentantul respectivei firme le da gratuit. Nu stiu de ce cred eu ca daca era din alta zona a tarii, de undeva mai din Nordul tarii ar fi fost cu mult mai apreciat. Eu eram sigur ca va primii o cupa din aia mare de pe masa, merita. Noroc cu Danut Petrov care suflet mare ce este i-a cumparat el un tricou lui Cristi, unul adevarat de data asta.

                            Anul trecut D-l Pralea Constantin care este mai la Nord de București, a fost recompensat tot cu un tricou si o diploma. NO COMMENT...

                            Comentariu


                            • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                              Cu respect!
                              Nu vreau sa creez mari polemici, sunt convins ca coordonatorii amatur fac tot posibilul sa impace pe toata lumea si trebuie sa le multumim pentru munca lor. Totusi sunt convins ca daca se face o statistica a jucatorilor cu numarul de kilometri parcursi, sa zicem o medie pe jucator, campion va iesi detasat zona 3, iar din aceasta zona evident Bucureștiul va fi cel mai tare. Sunt convins ca nu s-a facut o astfel de statistica inainte de a se lua aceasta decizie de micsorare a numarului de turnee in București. Si ca o confirmare a acestui lucru globtroter-ul Amatur a fost un bucurestean si anume Cristi Istrate, cu cele mai multe turnee pe 2017, vreo 54 parca. Si atat de mult a fost apreciat pentru daruirea lui incat conducerea Amatur nu l-a premiat cu mai nimic, o diploma ,o medalie si un tricou vai mama lui, tricouri pe care reprezentantul respectivei firme le da gratuit. Nu stiu de ce cred eu ca daca era din alta zona a tarii, de undeva mai din Nordul tarii ar fi fost cu mult mai apreciat. Eu eram sigur ca va primii o cupa din aia mare de pe masa, merita. Noroc cu Danut Petrov care suflet mare ce este i-a cumparat el un tricou lui Cristi, unul adevarat de data asta.


                              Anul trecut D-l Pralea Constantin care este mai la Nord de București, a fost recompensat tot cu un tricou si o diploma. NO COMMENT...[/QUOTE]

                              Imy citeste mai sus

                              Comentariu


                              • Apropo cu tricoul ,la ultimul turneu A de la București,.......am propus ceva si unii aveau glume in program deci a fost pina la urma o decizie personala

                                Comentariu


                                • Dar pentru campionul de la open si nu pentru alte nebunii

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de dann CP Vezi post
                                    Buna seara! Oi fi eu mai incepator intr-ale organizarii de turnee si tot tacamul, dar totusi, citind acest topic, observ ceva care din punctul meu de vedere sfideaza logica. Daca exista disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica necesara si un numar mare de participanti dornici de turnee frumoase (cum de obicei se organizeaza la Top Tenis Arena) de ce sa nu se acorde turnee mai multe? Raspunsurile domnilor coordonatori denota o repulsie fata de capitala (care este subiectiva si nefondata), si, asa cum a spus cineva anterior, ?sa moara si capra vecinului?. Daca in teritoriu nu exista una sau mai multe din cele enuntate anterior (respectiv disponibilitate, capabilitati de organizare, logistica si numar de participanti), si nu se pot organiza mai multe turnee, nu vad de ce ar trebui sa avem de suferit noi, comunitatea numeroasa a iubitorilor tenisului de masa din București. Consider ca aceasta ranchiuna si subiectivitate fata de București este complet inutila. Ramane la latitudinea fiecaruia dintre dumneavoastra sa apreciati.

                                    Cu stima!
                                    O seara frumoasa!
                                    Stimati Domni! Cineva tare v-a bagat in cap ideea ca:toata conducerea Amaturului este impotriva Bucureștiului. Total gresit, nefondat.Nimeni nu are o repulsie fata de capitala.
                                    Cred ca cineva va dezinformeaza total, aceasta este o persoana care nu are argumente si esecurile le pune pe seama conducerii Amaturului. Nimeni nu contesta ca sunt conditii bune de joc, jucatori de valoare, etc, dar un numar mare de concursuri limiteaza posibilitatea localitatilor din jur sa mai organizeze si ei turnee. Pentru cei care nu stiu, in regulament este prevazut faptul, ca nu se pot organiza 2 turnee A numai daca intre localitati exista minim 300 km. Daca Bucureștiul organizeaza lunar 1 turneu A atunci toata tara trebuie sa se adapteze acestui calendar si multi nu ar mai putea organiza turnee. In tara sunt mai multe localitati care au conditii sa organizeze lunar turnee A, dar nu putem sa-i lasam sa monopolizeze o anumita zona. Dupa mine ar putea juca cu casa inchisa lunar la un turneu A organizat in: Focșani, Reghin, Tg-Mureș, Dej. Odorheiu-Secuiesc, Oradea, Arad etc., dar atunci ce facem cu ceilalti care vor sa organizeze turnee??? In Oradea s-a limitat la 2 turnee/locatie, adica 6 pe an. Bucureștiul a primit 4/locatie, adica 8 pe an, dar nimeni nu este de vina ca una dintre sali a spus PAS. Oricand exista posibilitatea ca o alta sala sa se infiinteze la București si atunci acesteia nu ii vom aloca concursuri???
                                    Dupa mine cred ca a intervenit o problema cu organizatorii locali. Pe acestia nu noi ii vom schimba, ci voi cei din București. Daca considerati ca persoanele delegate de voi nu va reprezinta puteti sa ii schimbati. Din cate am observat atat D-l Bodeanu cat si D-l Vranceanu sunt usor marginalizati si la ultimele turnee nu mai apar ca organizatori. Poate ma insel, dar din afara asa se vede. Mai ales daca analizez pozitia D-lui Dan Tigau.
                                    A) reprezentantii zonali ar fi fost alesi de noi, jucatorii din zona , prin vot ,asa cum era normal
                                    B) reprezentantii Amatur ar fi fost alesi nu intre ei ci tot prin vot de membrii Amatur, fiind astfel perfect legitimati in deciziile si responsabilitatilor lor.

                                    Ca si concluzie finala:1 Nimeni nu are ceva cu Bucureștiul.
                                    2 Rezolvati-va problemele interne.
                                    3 Renuntati la ideile preconcepute. O seara frumoasa.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de dantim Vezi post
                                      Dar pentru campionul de la open si nu pentru alte nebunii
                                      Pai de ando n-ai zis tu ca trebuiesc premiati si incepatorii? Sau ar fi o nebunie de ando?

                                      Comentariu


                                      • Cateva date statistice si cu asta inchei fara sa mai fac vreun comentariu pe marginea acestui subiect.
                                        Zona 3 bucuresti ilfov giurgiu teleorman populatie totala 2918000 jucatori in circuit 380 in 2017 a avut 9 turnee a.zona 6 covasna harghita mures sibiu brasov populatie totala 2020000 jucatori 724 in 2017 a avut 18 turnee a .la o populatie mai mica cu 30 la suta numar dublu de turnee a criteriile de alocare in acest sport de atragere a maselor sunt numarul de jucatori de acum sau potentialul total exprimat de populatie.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan2
                                          Turnee A rezervate pentru zona 3, in urmatoarele date din calendar:


                                          1. 27 ianuarie - București - Dutu Catalin;
                                          2. 10 martie - Giurgiu - Dena Corneliu;
                                          3. 28 aprilie - București - Tanase Tiberiu;
                                          4. 2 iunie - București - Dutu Catalin;
                                          5. 28 iulie - București Tanase Tiberiu;
                                          6. 15 septembrie - București - Dutu Catalin;
                                          7. 20 octombrie - București - Tanase Tiberiu;
                                          8. 3 noiembrie - Giurgiu - Dena Corneliu.

                                          Postat în original de GeluBv
                                          Pe 28 aprilie nu se poate, este Focșani (185 km)
                                          Pe 20 oct nu se poate, este Slobozia ( 128 km)
                                          Pe 3 Nov nu se poate, este TF (0 km)

                                          - Daca 28 aprilie nu poate fi programat pentru București, rezervam data de 16 mai.
                                          - Daca 28 iulie nu poate fi programat pentru București, rezervam data de 21 iulie.
                                          - Cea de a treia data considerata cu probleme, 20 octombrie, face parte din calendarul 2017 București si dorim sa o pastram. Inteleg ca in cazul datelor de mai sus se respecta regula primului inscris. Il rog pe D-l Vlase sa aleaga data de 13 octombrie (pe care a anuntat-o convenabila), iar pe Alex Bondoc sa aleaga o data in noiembrie, daca data de 27 octombrie, aleasa initial pt Brașov nu este disponibila.

                                          Comentariu


                                          • Pentru ca d-l Kantor a dorit sa-si spuna punctul de vedere, voi reaminti faptul ca am insistat de fiecare data ca repartizarea turneelor sa se faca pe criterii echilibrate, logice, matematice, statistice:
                                            - proportional intre cele 8 zone;
                                            - proportional cu numarul de participanti din fiecare zona;
                                            Grija mare a coordonatorilor din Transilvania pentru București este evidenta, desi prezenta lor in București a fost aproape 0. De fiecare data, au adus un argument: Bucurestenii au prea multe turnee si de aceea nu participa la turneele apropiate. Cu un minim de efort ar putea numara la orice turneu apropiat numarul de bucuresteni participanti. Ar putea vedea participarile lui Cristian Istrate in 2017 si ale lui Gigi Spin din 2006 pana acum. Din pacate, micsorarea numarului de turnee si disparitia (temporara, cred) a unei sali a redus numarul de participanti bucuresteni de la 450 la 300 si ceva. O abordare fair-play a situatiei ar fi pastrat turneele din Calendrul 2017 asa cum au fost programate initial, fara sa afecteze vreun alt turneu.
                                            In Calendarul 2018 am rezervat numarul de turnee permis de Regulament si sper sa nu fie probleme in definitivarea datelor.
                                            Iar, in privinta reprezentarii Bucureștiului intre coordonatori, D-l Tigau a fost rugat deja si are oricand un fotoliu disponibil. Pentru asta nu e nevoie de "bete prin gard".
                                            Si, inca ceva: o traversare prin București poate dura de doua ori mai mult decat traversarea judetului Mureș. Drumul meu de acasa la serviciu si inapoi imi ia cam 3 ore pe zi. Cand sa mai ajung la antrenamente?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                              Cateva date statistice si cu asta inchei fara sa mai fac vreun comentariu pe marginea acestui subiect.
                                              Zona 3 bucuresti ilfov giurgiu teleorman populatie totala 2918000 jucatori in circuit 380 in 2017 a avut 9 turnee a.zona 6 covasna harghita mures sibiu brasov populatie totala 2020000 jucatori 724 in 2017 a avut 18 turnee a .la o populatie mai mica cu 30 la suta numar dublu de turnee a criteriile de alocare in acest sport de atragere a maselor sunt numarul de jucatori de acum sau potentialul total exprimat de populatie.
                                              Ce tot zici!? în zona 3 au fost 12 turnee, din care s-a anulat unul (320 înscriși în cls). Dacă merg pe statistica ta, deși nu suntem la geografie, pentru zona 6 trebuiau un nr de 25 turnee, adică dublu si ceva, conform nr de jucători (724).

                                              Oricum, s-a respectat nr de turnee pe locație, astfel s-a dat sansa noilor interesați să aibe loc în calendar, gen Tg Secuiesc. Daca apar locatii noi trebuie sa le facem loc, nu putem să facem numai "noi".

                                              Felicitări pentru Cristi Istrate si inca vreo doi, dar nu ne raportăm la 3-4 persoane. O statistică de genul acesta ar demonstra clar ca numai colegii mei de antrenament au km efectuați cel puțin egal cu zona 3, asa că sa nu ne raportăm la 2 persoane.

                                              Imi cer scuze că am scris in aceasta zonă!
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                - Daca 28 aprilie nu poate fi programat pentru București, rezervam data de 16 mai.
                                                - Daca 28 iulie nu poate fi programat pentru București, rezervam data de 21 iulie.
                                                - Cea de a treia data considerata cu probleme, 20 octombrie, face parte din calendarul 2017 București si dorim sa o pastram. Inteleg ca in cazul datelor de mai sus se respecta regula primului inscris. Il rog pe D-l Vlase sa aleaga data de 13 octombrie (pe care a anuntat-o convenabila), iar pe Alex Bondoc sa aleaga o data in noiembrie, daca data de 27 octombrie, aleasa initial pt Brașov nu este disponibila.
                                                O sa facem sa fie bine, d-aia am preferat sa fac tabelul calendar, sa nu ne amestecăm, tabelul actualmente este pur si simplu orientativ, pentru mine este o ciornă, deși datele sunt extrase la preferințele dvs. Mai este loc în calendar (putin) asa că puteti sa alegeți date libere si incercam sa dam prioritate în alegere celor care au Memorial, Zilele De Sărbătoare, Săli Polivalente s.a.m.d.

                                                Unde am zis ,,Nu se poate,, este clar, nu sunt nr de km, dar se poate face rocada cu cel care s-a înscris înainte.
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                  Pentru ca d-l Kantor a dorit sa-si spuna punctul de vedere, voi reaminti faptul ca am insistat de fiecare data ca repartizarea turneelor sa se faca pe criterii echilibrate, logice, matematice, statistice:
                                                  - proportional intre cele 8 zone;
                                                  - proportional cu numarul de participanti din fiecare zona;
                                                  Grija mare a coordonatorilor din Transilvania pentru București este evidenta, desi prezenta lor in București a fost aproape 0. De fiecare data, au adus un argument: Bucurestenii au prea multe turnee si de aceea nu participa la turneele apropiate. Cu un minim de efort ar putea numara la orice turneu apropiat numarul de bucuresteni participanti. Ar putea vedea participarile lui Cristian Istrate in 2017 si ale lui Gigi Spin din 2006 pana acum. Din pacate, micsorarea numarului de turnee si disparitia (temporara, cred) a unei sali a redus numarul de participanti bucuresteni de la 450 la 300 si ceva. O abordare fair-play a situatiei ar fi pastrat turneele din Calendrul 2017 asa cum au fost programate initial, fara sa afecteze vreun alt turneu.
                                                  In Calendarul 2018 am rezervat numarul de turnee permis de Regulament si sper sa nu fie probleme in definitivarea datelor.
                                                  Iar, in privinta reprezentarii Bucureștiului intre coordonatori, D-l Tigau a fost rugat deja si are oricand un fotoliu disponibil. Pentru asta nu e nevoie de "bete prin gard".
                                                  Si, inca ceva: o traversare prin București poate dura de doua ori mai mult decat traversarea judetului Mureș. Drumul meu de acasa la serviciu si inapoi imi ia cam 3 ore pe zi. Cand sa mai ajung la antrenamente?
                                                  Salut Dan
                                                  Eu am explicat tuturor ca sustin Amatur cu toata inima dar ar fi bine sa fie o entitate legal infiintata( asociatie sau federatie-ambele perfect posibile) cu o organizare legitima si statutara, votata si agreată de membri.
                                                  Nu am cum sa vin intr-un fotoliu intr-o structura existenta pentru ca nu corespunde cu ceea ce cred eu despre viitorul Amatur si nici cu principiile pe care le sustin.
                                                  Va pot ajuta cu o formula de organizare pe care am gandit-o integrat si care este absolut convenabila tuturor ( cred eu ) si pe care vreau sa o pot supune analizei , discutiilor si imbunatatirilor propuse de orice membru intr-un topic adecvat- daca vrea cineva sa il deschida.
                                                  Chiar daca scheletul propunerii mele ar fi agreat si ar putea fi folosit nu sunt interesat de ocuparea nici unui post in viitoarea structura din motive personale.
                                                  Problema principala actuala a Amatur este una de stabilitate si legitimitate( principii ,regulamente , structura organizationala-coordonatori, organizatori, raportul cu membrii si cu tertii, buget, etc ) si multe altele, marunte care vin dupa ce astea se rezolva.
                                                  Daca organizatia vrea sa existe legal si sa aiba un cuvant de spus care sa poata fi si auzit si respectat trebuie sa existe legal.
                                                  De ce nu se vrea o structura organizata legal?
                                                  Eu cred ca se vrea daca vorbim de membri si de majoritate.
                                                  Dar pana la acest stadiu avem azi dispute vesnice , coordonatori care tac , masuri care nu pot fi luate avand ca rezultat o invrajbire continua a membrilor dupa criterii diverse.
                                                  Si iar ajungem la intrebarea care nu are decat solutia infiintarii legale a Asociației ( Federatiei-cred ca modelul -site si organizare de competitii -poate fi un castig si suport real si pentru alte sporturi) Sportive "Amatur" : cine are dreptul sa vrea sau sa nu vrea orice si/ sau sa dispuna masuri pentru Amatur ?
                                                  Membrii sau coordonatorii ?
                                                  Normal, cred eu, este ca membrii sa isi aleaga prin vot coordonatorii , sa le dea un mandat si acestia sa il duca la indeplinire si sa isi asume responsabilitatea acelui mandat.
                                                  Voi ce credeti?
                                                  PS Va rog sa nu ma combateti cu " nu se poate " , "nu ne da voie Federatia" , etc ca pierdem timp si continuam cu disputele inutile.
                                                  Eu va prezint o solutie integrata , legala in care se poate.
                                                  Initiativa poate porni de la coordonatori care pot fi membri fondatori sau de la oricare grup de 3-5 membri care vor si au sprijinul majoritatii pentru infiintare conform unui statut agreat de majoritate.
                                                  Cu stima ,
                                                  Dan Tigau




                                                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • 1. 27 ianuarie - București - Dutu Catalin;
                                                    2. 10 martie - Giurgiu - Dena Corneliu;
                                                    3. 28 aprilie - București - Tanase Tiberiu;
                                                    4. 2 iunie - București - Dutu Catalin;
                                                    5. 28 iulie - București Tanase Tiberiu;
                                                    6. 15 septembrie - București - Dutu Catalin;
                                                    7. 20 octombrie - București - Tanase Tiberiu;
                                                    8. 3 noiembrie - Giurgiu - Dena Corneliu.
                                                    Postat în original de Kralizec Vezi post
                                                    Astea-s sunt programarile turneelor A din 2018.
                                                    Am o rugaminte pentru organizatori, doresc afisarea cat mai urgenta a tuturor turneelor din tara pt. ca la anul voi avea multa treaba

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X