vivasportshop.ro 1 468x60ttmall.ro 468x60vivasportshop.ro 2 468x60
Rezultate 1 la 15 din 15

Subiect: Off topic - turneu A Bistrita 25.11.2017

boboc
    Data înscrierii
    27.11.2017
    Locație
    Baia Mare
    Vârstă
    19
    Postări
    2
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    38 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    3

Off topic - turneu A Bistrita 25.11.2017

Buna seara! A fost un turneu frumos la Bistrita, atmosfera primitoare, jucatorii pe care i-am intalnit, aproape toti, mai putin unul, foarte fair-play si respectuosi. Am avut o singura problema, pe care am intalnit-o in timpul disputarii unui meci. Comportamentul domnului Scurtu la masa de joc a fost de-a dreptul revoltator, insa nu m-am enervat atunci, concentrandu-ma pe propriul joc, pentru ca venisem sa joc din placere si nu sa ma axez pe ceea ce face adversarul. Insa chiar si asa, aceste pertipuri injositoare, dupa cum urmeaza, m-au scos putin din mana, suficient incat sa pierd toate cele 3 seturi la avantaje. De multe ori, in momentul in care aveam minge de set si serveam, dl. Scurtu desi se afla la masa, se oprea din joc plangandu-se ca nu s-a aflat la masa cand am servit. Si, ciudata coincidenta, aceste momente erau preponderente cand aveam eu minge de set! De cateva ori, a venit la mine in timp ce ma concentram sa servesc, aratandu-mi cum sa servesc! Imi pare rau, dar nu cred ca sunteti in masura sa-mi aratati cum sa servesc! Presupun ca ati facut asta pentru ca de cateva ori ati fost pacalit de serviciile pe care le-am executat. Am inteles ca au mai fost jucatori care s-au plans de comportamentul dvs. la masa de joc. Este intr-adevar teribil de rusinos sa castigati folosind astfel de tehnici de distragere a atentiei. Din propria experienta stiu ca aproape toti adversarii pe care i-am intalnit pe parcursul a 30 si ceva de turnee Amatur in 5 ani, s-au comportat cu respect si onoare si daca m-au invins, m-au invins fiindca au pus o bila in plus pe masa, pe care eu n-am mai putut-o returna, si nu scotandu-ma din ritm ca sa n-o mai pot returna. Si daca in cazul meu, diferenta de varsta a fost motivul pt. care nu m-ati respectat si trebuie sa adaug ca ati comentat pe tot parcursul meciului cand v-ati simtit in pericol de a pierde (inca o data foarte urat din partea dumneavoastra), atunci ar trebui sa invatati sa respectati omul indiferent de varsta pe care o are!

2. Îmi place Space le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    59
    Postări
    1.251
    Timp total online
    109 z 2 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    1653
    Citat Postat în original de Chira Lucian Vezi post
    Buna seara! A fost un turneu frumos la Bistrita, atmosfera primitoare, jucatorii pe care i-am intalnit, aproape toti, mai putin unul, foarte fair-play si respectuosi. Am avut o singura problema, pe care am intalnit-o in timpul disputarii unui meci. Comportamentul domnului Scurtu la masa de joc a fost de-a dreptul revoltator, insa nu m-am enervat atunci, concentrandu-ma pe propriul joc, pentru ca venisem sa joc din placere si nu sa ma axez pe ceea ce face adversarul. Insa chiar si asa, aceste pertipuri injositoare, dupa cum urmeaza, m-au scos putin din mana, suficient incat sa pierd toate cele 3 seturi la avantaje. De multe ori, in momentul in care aveam minge de set si serveam, dl. Scurtu desi se afla la masa, se oprea din joc plangandu-se ca nu s-a aflat la masa cand am servit. Si, ciudata coincidenta, aceste momente erau preponderente cand aveam eu minge de set! De cateva ori, a venit la mine in timp ce ma concentram sa servesc, aratandu-mi cum sa servesc! Imi pare rau, dar nu cred ca sunteti in masura sa-mi aratati cum sa servesc! Presupun ca ati facut asta pentru ca de cateva ori ati fost pacalit de serviciile pe care le-am executat. Am inteles ca au mai fost jucatori care s-au plans de comportamentul dvs. la masa de joc. Este intr-adevar teribil de rusinos sa castigati folosind astfel de tehnici de distragere a atentiei. Din propria experienta stiu ca aproape toti adversarii pe care i-am intalnit pe parcursul a 30 si ceva de turnee Amatur in 5 ani, s-au comportat cu respect si onoare si daca m-au invins, m-au invins fiindca au pus o bila in plus pe masa, pe care eu n-am mai putut-o returna, si nu scotandu-ma din ritm ca sa n-o mai pot returna. Si daca in cazul meu, diferenta de varsta a fost motivul pt. care nu m-ati respectat si trebuie sa adaug ca ati comentat pe tot parcursul meciului cand v-ati simtit in pericol de a pierde (inca o data foarte urat din partea dumneavoastra), atunci ar trebui sa invatati sa respectati omul indiferent de varsta pe care o are!
    Pardon.Adversarul trebuie sa puna pe masa 2(doua)bile ca sa castige acel set(meci),deoarece la o bila pusa pe masa in plus are doar avantaj la setul respectiv si aveti posibilitatea sa va redresati la urmatoarea bila in caz ca o veti castiga.Si daca ati fi fost atent si concentrat la maximum,puteati castiga acel set(meci)si nu mai aveati infrangeri la tenisul de masa.Esti tanar si din esecuri tenisistice poti invata.Succes pe viitor.Antreneaza-te temeinic cu domnul CATRICICAU.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

4. Îmi place clau le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    30.11.2008
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    59
    Postări
    1.251
    Timp total online
    109 z 2 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 2 m
    Reputație
    1653
    Citat Postat în original de mcg Vezi post
    Aici nu a fost nici o confuzie, cei doi, Andreica Daniel si DEZSO LORAND au premeditat cu nerusinare falsul.
    Cum spuneam mai sus au facut "blat" impreuna.
    Tinand cont ca l-am batut pe Andreica cu 3-1, iar in plus i-am spus ca ceea ce au facut e nesimtire insa tot nu se califica, nu mi-am facut griji ca o sa ajunga sa modifice rezultatele pe foaie.

Dar daca se vrea musamalizarea furtului, asta e, cel putin cei care citesc aici vor stii ca pe fruntea lui Andreica Daniel si Dezso Lorand scrie mare HOȚ si NESIMȚIT.

PS: Seful grupei, care trebuia sa aduca rezultatele corecte a fost Dezso Lorand, el nu avea nici un interes sa fie cinstit , doar el e unul dintre hoti. Sa fie oare prostie faptul ca seful grupei aduce hartia si greseste calculele chiar in defavoarea lui?
    Astia 2 trebuie"operati"fara mila si fara anestezie,asa ca sa te tina minte.Pentru cine nu-l cunoaste pe domnul defavorizat,mentionez ca meseria sa este de medic chirurg.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

6. Îmi place Adi I., clau le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place Dan Universal nu le-a plăcut mesajul
    senior

Data înscrierii
    10.06.2011
    Locație
    cluj
    Vârstă
    56
    Postări
    160
    Timp total online
    12 z 5 h 58 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    78
    Aici nu a fost nici o confuzie, cei doi, Andreica Daniel si DEZSO LORAND au premeditat cu nerusinare falsul.
    Cum spuneam mai sus au facut "blat" impreuna.
    Tinand cont ca l-am batut pe Andreica cu 3-1, iar in plus i-am spus ca ceea ce au facut e nesimtire insa tot nu se califica, nu mi-am facut griji ca o sa ajunga sa modifice rezultatele pe foaie.

Dar daca se vrea musamalizarea furtului, asta e, cel putin cei care citesc aici vor stii ca pe fruntea lui Andreica Daniel si Dezso Lorand scrie mare HOȚ si NESIMȚIT.

PS: Seful grupei, care trebuia sa aduca rezultatele corecte a fost Dezso Lorand, el nu avea nici un interes sa fie cinstit , doar el e unul dintre hoti. Sa fie oare prostie faptul ca seful grupei aduce hartia si greseste calculele chiar in defavoarea lui?
    PS2: As dori ca aranjamentele celor doi sa nu imi influenteze punctajul Amatur.

Exact o situatie aproape identica am patit si eu,iar in cazul meu am luat eu locul pe care il ocupase in eliminatorii cel care imi luase locul in grupe,deci normal ar fi ca tu sa-i ocupi pozitia din clasament,iar el sa ramana cu o victorie in superioare.

boboc
    Data înscrierii
    23.01.2017
    Locație
    viseu de sus maramures
    Vârstă
    34
    Postări
    7
    Timp total online
    7 h 39 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    1
    Domnilor noi baieti din viseu ne cerem suze pt cele intamplate la bistrita dar,va rog sa nu il condamnati pe ANDREICA DANIEL ca nu a fost vina lui nici pe departe el sa schimbat si a plecat cu noi in oras dar a primit un telefon ca sa calificat in eliminatori el ia spus la MIRON DIN CLUJ CARE ERA LA CALCULATOR ACOLO ca are doar un meci castigat in superioare si nu stim ce gresala a fost...vina sau eroarea apartine lui MIRON si a cerut scuze si el.Asa ca lasatil pe andreica daniel in pace ca nu e vinovat cu nimic...nu el face hartiile... multumim pt.intelegere ...

cadet
    Data înscrierii
    05.10.2006
    Locație
    Bistrita
    Postări
    18
    Timp total online
    15 h 41 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    3
    Citat Postat în original de Chira Lucian Vezi post
    Ar trebui sa ignor tot ce ati scris aici ... Nu stiti " inca" nici tenis , nici regulile tenisului..Daca ati facut 2-3 puncte , servind inainte ca eu sa ajung la masa, mi se pare normal sa va opresc , ca sa fiu si eu pregatit..Lispsa de respect , a fost invers.. In privinta " pericolului" , a fost cel mai usor meci pe care l-am avut in grupa ( castigat ).. Daca ii bateati , pe toti ceilalti, parca s-ar fi justificat " poezia".S-auzim de bine..

10. Nu-mi place Space nu le-a plăcut mesajul
    boboc
    Data înscrierii
    27.11.2017
    Locație
    Baia Mare
    Vârstă
    19
    Postări
    2
    Timp total online
    38 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    3
    Citat Postat în original de nicu scurtu Vezi post
    Ar trebui sa ignor tot ce ati scris aici ... Nu stiti " inca" nici tenis , nici regulile tenisului..Daca ati facut 2-3 puncte , servind inainte ca eu sa ajung la masa, mi se pare normal sa va opresc , ca sa fiu si eu pregatit..Lispsa de respect , a fost invers.. In privinta " pericolului" , a fost cel mai usor meci pe care l-am avut in grupa ( castigat ).. Daca ii bateati , pe toti ceilalti, parca s-ar fi justificat " poezia".S-auzim de bine..
    Daca ar fi fost cel mai usor meci din grupa, nu ati fi castigat toate cele 3 seturi dupa o lunga serie de avantaje. Cat despre manevrele pe care le-ati utilizat,m-am asteptat sa justificati aici intrebuintarea acestora (cum ati si facut-o) pt. a va autoapara reputatia, insa consider ca ar fi frumos din partea dvs. sa va cereti scuze. Oricum data viitoare cand soarta ne va unifica traseele pe tabloul competitional, voi solicita arbitraj inca de la inceputul meciului. Cred ca diferenta valorica dintre noi este una f. mica, iar scorul a fost unul nedrept din aceasta privinta (am invins de a lungul istoriei jucatori cu un joc de tenis mai calitativ ca al dvs., ceea ce demonstreaza ca cunosc acest sport dar nu am constanta). Iar lasand acum la o parte regulile tenisului, a fost nepoliticos sa va purtati cu mine ca si cum as fi fost subalternul dvs.pe plan social. Atat am avut de spus, o seara buna si succes mai departe va doresc!

12. Îmi place chira anghel, Space le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    43
    Postări
    3.406
    Timp total online
    77 z 4 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    1650
    Citat Postat în original de mcg Vezi post
    Maxim Cristian - Andreica Daniel - rezultatul real a fost 3-1 pentru Maxim. Personal am trecut rezultatul pe foaie.
    Acum vad ca Andreica a ajuns si in eliminatorii desi s-ar fi clasat pe locul 4 in grupa daca rezultatele nu ar fi fost falsificate.
    Mai mult, a incheiat concursul pe locul 17-22. Daniel Andreica, te astept cu o replica, poate reusesti si aici sa rastalmacesti adevarul?

Alt fapt: DEZSO LORAND a "cedat" meciul lui Andreica, acelasi lucru s-a intamplat acum 1-2 ani la Reghin cand nimerisem tot cu cei 2 "prieteni" in grupa.

Tinand cont de gravitatea si repetarea faptelor plus de meschinaria celor doua personaje propun sa se ia masuri impotriva lui Andreica Daniel si DEZSO LORAND.
    Pana la urma acesta este un furt. Precizez ca avand banuielile mele, bazate pe faptele de data trecuta chiar il atentionasem pe Andreica sa nu faca la fel si sa nu fure.
    Nesimtirea lui nu are limite, tinand cont ca vazand ca nu se califica chiar daca Dezso i-a "cedat" meciul, asa ca a masluit si foile de concurs.

Florin, daca mai acele foi sunt sigur ca se vede "editarea" rezultatului.
    sa faci blat si sa nu te califici ??? cei 2 nici macar nu se cunosc !! cei drept ati gresit dlor organizatori ! dvs cu scuze mihai miron cand bei nu mai sta la organizare ca incurci borcanelee !
    poate traseul turneului era altul !! pt dezso lorand ! care vine f rar la concursuri nu cunoaste jucatori sa poata sa faca blaturi cum spun unii !!
    eu al cunosc f bine si nu e genul de om ! daca juca cu munâe in grupa si tot nu ceda meciul !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    43
    Postări
    3.406
    Timp total online
    77 z 4 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    1650
    1 degeaba a fost Lorand seful grupei si-l numiti hot dar de fapt el a fost cel furat
    2 el participari la concursuri are f putine se pot numara pe degete!! iar pe foiaie nu sunt convins ca stie sa treaca corect inca rezultatele!
    daca ar fi mers mai departe ar fi putut castiga poate si concursul !!
    cei care vb de hotii si de operatii dle Doctor dvs ati facut zeci de blaturi bine cunoscute si acum vreti sa pareti un sfanT? rusine sa va fie dvs si celor care au gresi intentionat in acest concurs!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    43
    Postări
    3.406
    Timp total online
    77 z 4 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    1650
    Citat Postat în original de priza tok Vezi post
    astia 2 trebuie"operati"fara mila si fara anestezie,asa ca sa te tina minte.pentru cine nu-l cunoaste pe domnul defavorizat,mentionez ca meseria sa este de medic chirurg.
    dvs vorbiti?? Sa va fie rusine dl doctor ar trebui sa va operati pe creier sa uitati cate blaturi ati facut sa ramaneti la amatori sa mai furati o cupa !! Hai sa fim seriosi si sa nu aruncam cu pietre in altii !! Hotul striga hotii totdeauna !!

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    43
    Postări
    3.406
    Timp total online
    77 z 4 h 9 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    1650
    Mihai M
    iron ar trebuii penalizat pt ca ca si organizator nu sia facut treaba si a prejudiciat un jucator care putea ajunge departe in acest concurs !!
    IAR DACA NU A FOST ACREDITAT DE FLORIN SA FIE COORGANIZATOR CU ATAT MAI MULT TREBUIE SA FIE PENALIZAT !!

senior

Data înscrierii
    09.05.2015
    Locație
    Dej
    Vârstă
    40
    Postări
    344
    Timp total online
    52 z 6 h 2 m
    Timp online pe zi
    1 h 19 m
    Reputație
    131
    Bună seara
    Ultima modificare făcută de nanebanane; 28.11.2017 la 00:06.
    SK7 / 80fx / 64 fx

senior

Data înscrierii
    09.05.2015
    Locație
    Dej
    Vârstă
    40
    Postări
    344
    Timp total online
    52 z 6 h 2 m
    Timp online pe zi
    1 h 19 m
    Reputație
    131
    Lory este un tip ok și cu mult bun simt, am jucat de multe ori cu el la sala și chiar în 1_2 concursuri. Nici vorba de lipsa de fair_play; eu zic celor implicați, cu respect, sa treaca peste acest episod, a fost poate un sir de imprejurari nefericite... Numai bine.
    Ultima modificare făcută de nanebanane; 28.11.2017 la 00:18.
    SK7 / 80fx / 64 fx

19. Îmi place Kantor Imre-Zoltan le-a plăcut acest mesaj
    senior

Data înscrierii
    23.04.2014
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    42
    Postări
    302
    Timp total online
    17 z 23 h 48 m
    Timp online pe zi
    19 m
    Reputație
    266
    Bună seara!Domnul Scurtu Nicolae a dat dovadă şi faţă de un jucător din Cluj Napoca acum câteva luni de zile.Cu greu m-am abţinut atunci să nu intervin,deşi am vorbit atunci cu domnul din Cluj,i-am zis că astfel de personaje nu trebuie băgate în seamă.Am ales să nu mai tac în legătură cu dânsul pentru că văd că are un comportomant constant.Am avut şi eu probleme cu dânsul la un turneu la Reghin.Pe mine a încercat să mă intimideze înaite de de a juca,iar în timpul meciului a apelat la tot felul de tertipuri printre care de multe ori când serveam nu juca mingea că zicea că am întârziat serviciul şi nu poate sta concentrat nu ştiu cât,apoi era tot nemulţumit pentru că nu-l jucam în forhend unde este destul de bun.Tot zicea că eu nu joc tenis şi multe altele.Precizez că de pe vremea aia eram accidendat la mână şi din acest motiv am jucat şi eu ce am putut,se poate vedea că nu am mai participat decât la Simeria din cauza accidentării.În fine am încercat să nu-l bag în seamă.O seară faină tuturor(inclusiv domnului Scurtu Nicolae)!

senior

Data înscrierii
    10.06.2011
    Locație
    cluj
    Vârstă
    56
    Postări
    160
    Timp total online
    12 z 5 h 58 m
    Timp online pe zi
    7 m
    Reputație
    78
    Cat despre Lorand Dezso sunt comvins ca nu are nici o vina,cu el ma intalnesc saptamanal la tenis,el vine si joaca de placere,nici macar nu se uita la foaia cu rezultate,nu il intereseaza pe ce loc a iesit,eu personal nu cred ca ar fi facut vreun aranjament in grupa,este un jucator cu care iti place sa joci chiar daca iei bataie.

Subiecte similare

1. Turneu B, Bistrita - 25.10.2017
    De FlorinBN în forumul AmaTur
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 25.10.2017, 23:58
  2. Paleta de argint 2017 bistrita
    De MariusBH în forumul Competiții interne oficiale
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 29.06.2017, 15:41
  3. Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 06.04.2017, 16:51
  4. Răspunsuri: 189