Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere organizare AmaTuR 2018-2019 - Dan Tigau

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    6.Structura simpla, operationala 3 -maxim 5 membri( orice comisie) pentru comunicare buna si eficienta , dar aleasa prin vot pe site


    Daca citesti cu rabdare, vei vedea unde merge decizia.Daca nu citesti nu te mai arunca aiurea in comentarii.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Daca tu esti gardian aici pe site si ti ai facut organizatia ta si i manipulezi pe toti , e problema ta si nu a nostra .Din punct de vedere tehnic, nu mai fac parte din Amaturul tau deci ma poti penaliza cum vrei.
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      ............. se reprezinta doar pe ei si fac doar interese de grup.
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Informeaza te bine tugulane,eu nu am nimic
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Stim ca nu ai treaba cu nimeni doar cu bautura te ocupi ,probabil ca esti torpila la ora asta esti hawasong 12 racheta nucleara balistica de parca nu ne am sti.
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      Amaturul Romanesc a inceput sa semene cu Guvernul Romaniei.....
      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
      .....aici este elita tenisului din tara si chiar in neconcordanta cu ce voteaza bastanii amaturului care aloca turnee a si a + dupa interese de grup sau ce regulamente isi voteaza ei pe ascuns....
      Rugamintea mea e sa nu mai fiti atat de vehementi si sarcastici.
      Deja aici sunt atacuri la persoana.
      Sustineti-va opiniile fara jigniri.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de mateidumitru Vezi post
        Adică, toată puterea sa fie concentrata in m?na D-tale. Mulțumim frumos ! L-am ?mpușcat pe unu, nu ne mai trebuie alta experiența de acest gen.
        Domnule Matei
        Cred ca glumesti !Sper ca glumesti !
        Daca nu e chiar grav.
        Dar pentru ca vad ca esti cel mai onest, inteligent , de incredere , vigilent si destoinic eu te sustin pe Domnia ta pentru functia de Presedinte si pe oricine propui in conducerea Amatur.
        Ai votul meu , iti promit !
        Acum te rog merit si eu un pic de liniste?
        Multumesc frumos!

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de clau Vezi post
          Rugamintea mea e sa nu mai fiti atat de vehementi si sarcastici.
          Deja aici sunt atacuri la persoana.
          Sustineti-va opiniile fara jigniri.
          Cred ca e o discutie care ar trebui mutata Clau in zona Organizatorilor atata timp cat subiectiul trateaza o problema organizatorica si nici decum una de participare,participantii.
          nici pe departe gandul de a ascunde ceva dar sunt probleme dupa cum am mai spus care sau discutat foarte mult in anumite cercuri ale organizatorilor si chiar am facut pasi mari in aceasta directie.Exista deja multe turnee ce se desfasoara intr-o baza legala.
          Domnului Tigau i se poate acorda foarte simplu dreptul la aceasta sectiune.Multumesc

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de Zosim1 Vezi post
            Cred ca e o discutie care ar trebui mutata Clau in zona Organizatorilor atata timp cat subiectiul trateaza o problema organizatorica si nici decum una de participare,participantii.
            nici pe departe gandul de a ascunde ceva dar sunt probleme dupa cum am mai spus care sau discutat foarte mult in anumite cercuri ale organizatorilor si chiar am facut pasi mari in aceasta directie.Exista deja multe turnee ce se desfasoara intr-o baza legala.
            Domnului Tigau i se poate acorda foarte simplu dreptul la aceasta sectiune.Multumesc
            Emi,mai sanatos este sa vada toti participantii din Amatur

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Cred ca e o discutie care ar trebui mutata Clau in zona Organizatorilor atata timp cat subiectiul trateaza o problema organizatorica si nici decum una de participare,participantii.
              nici pe departe gandul de a ascunde ceva dar sunt probleme dupa cum am mai spus care sau discutat foarte mult in anumite cercuri ale organizatorilor si chiar am facut pasi mari in aceasta directie.Exista deja multe turnee ce se desfasoara intr-o baza legala.
              Domnului Tigau i se poate acorda foarte simplu dreptul la aceasta sectiune.Multumesc
              Chiar cred ca e despre participanti discutia...si pentru ei. Se poate constitui orice baza super mega ultra legala...fara oameni, fara jucatori, fara virusati de acest microb numit " tenis de masă ", mi-e teama ca legalitatea e doar o vorba in vant...si mai stiu ca intr-o democratie, votul e decisiv...se poate face un sistem pe acest forum in asa fel incat ORICE propunere sa poata fi discutata, votata, aprobata...e simplu. Altfel banuielile ca cineva are interes, altcineva are scopuri ascunse...vor creste si vor sufoca aceasta formidabila miscare populara ce se pune in miscare sambata de sambata, in toata tara.
              Baza legala ?? Pai, cu votul tuturor ar trebui inceput...asta e esenta, cred.
              Ultima editare de danmihai; 11.dec.2017, 14:38.
              TRUST NO ONE !

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                Domnule Matei
                Cred ca glumesti !Sper ca glumesti !
                Daca nu e chiar grav.
                Dar pentru ca vad ca esti cel mai onest, inteligent , de incredere , vigilent si destoinic eu te sustin pe Domnia ta pentru functia de Presedinte si pe oricine propui in conducerea Amatur.
                Ai votul meu , iti promit !
                Acum te rog merit si eu un pic de liniste?
                Multumesc frumos!

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                Dar te-a rugat cineva sa vii cu astfel de propuneri ? Atunci, suporta consesecintele .

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Dar te-a rugat cineva sa vii cu astfel de propuneri ? Atunci, suporta consesecintele .
                  Propunere : Matei Dumitru Presedinte ca sa nu ma omoare .
                  E ok ?
                  Pe dumneata te-a rugat cineva ceva?
                  Crezi ca eu sau altii nu avem drepturi?
                  De exemplu sa nu ne jignesti , sa nu ne citesti , sa ne lasi in pace.
                  Te rog frumos sa te abtii de la amenintari si jigniri pentru ca exista consecinte.
                  Te rog sa nu mi te mai adresezi direct sau indirect pentru ca eu consider ca aduci atingere imaginii mele.
                  Multumesc !
                  Dan Tigau

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de dantim Vezi post
                    Emi,mai sanatos este sa vada toti participantii din Amatur
                    Dane in ce consta aceasta sanatate atata timp cat postarile unora sunt total bolnave si pe langa subiect.
                    Dane cu ce au ajutat participantii in infintarea unor Cluburi,Asociatii,Societati ca de exemplu Top tenis Arena.Arena Topoloveni.Amatur Constanța.Ping pongmania.King Pong.Tibclau.Dakiro.Viva Sport.As Energy Brașov.Topspin Sh.Gheorghe.Fit Fill .Romgaz Mediaș Asc Dumbravita.Ardex Botoșani.A.s Stefan cel Mare.Emi-tt.Club Dej.A.s Agnita.As Tara Fagarasului.C.s Chimia Victoria.Soimuz Fălticeni.Aria Sport As Vintu de jos.Adial Tg.Mureș.A.c.Twnis de masa Gorj.si multe altele pe care nu imu vin acuma in minte dar participa toate activ in promovarea tenisului de masa amatorial si la organizarea de turnee in cadrul Amatur si totusi intr-o baza legala.
                    Eu cred ca majoritatea prin eforturi si resurse propri au facut ca aceste sa existe si sa functioneze.Deci eu cred incaodata ca aceste discutii le apartin impreuna cu Coordonatorii Amatur de a gasii solutii existentiale favorabile tuturor fara a defavoriza pe nimeni.

                    Celelalte discutii sunt populusme si fantasmagori de Caragiale ,care nu au nici o baza reala.Avem nevoie de exemple si discutii concrete a celor ce au intreprins ceva si si realizat.

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Celelalte discutii sunt populusme si fantasmagori de Caragiale ,care nu au nici o baza reala.Avem nevoie de exemple si discutii concrete a celor ce au intreprins ceva si si realizat.
                      Pai EMI, daca nici Dan Tigau nu a facut acel ceva pentru tenisul de masa din Romania si chiar pentru Amatur atunci cine? Eu cred ca nu-l cunosti deloc. Am inteles ca tinea turnee pentru amatori inainte ca Filo (tot respectul pentru el) sa schiteze ceva. Eu zic ca merita mai mult respect. Si bazele Amatur-ului s-au pus pe la noi pe aici prin București, D-l Bodeanu, Vali GTI si altii organizau turnee de succes cu multi participanti.

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        Dane in ce consta aceasta sanatate atata timp cat postarile unora sunt total bolnave si pe langa subiect.
                        Dane cu ce au ajutat participantii in infintarea unor Cluburi,Asociatii,Societati ca de exemplu Top tenis Arena.Arena Topoloveni.Amatur Constanța.Ping pongmania.King Pong.Tibclau.Dakiro.Viva Sport.As Energy Brașov.Topspin Sh.Gheorghe.Fit Fill .Romgaz Mediaș Asc Dumbravita.Ardex Botoșani.A.s Stefan cel Mare.Emi-tt.Club Dej.A.s Agnita.As Tara Fagarasului.C.s Chimia Victoria.Soimuz Fălticeni.Aria Sport As Vintu de jos.Adial Tg.Mureș.A.c.Twnis de masa Gorj.si multe altele pe care nu imu vin acuma in minte dar participa toate activ in promovarea tenisului de masa amatorial si la organizarea de turnee in cadrul Amatur si totusi intr-o baza legala.
                        Eu cred ca majoritatea prin eforturi si resurse propri au facut ca aceste sa existe si sa functioneze.Deci eu cred incaodata ca aceste discutii le apartin impreuna cu Coordonatorii Amatur de a gasii solutii existentiale favorabile tuturor fara a defavoriza pe nimeni.

                        Celelalte discutii sunt populusme si fantasmagori de Caragiale ,care nu au nici o baza reala.Avem nevoie de exemple si discutii concrete a celor ce au intreprins ceva si si realizat.
                        Ai dreptate Emi dar fara participanti ce faceti voi cu ele

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                          Pai EMI, daca nici Dan Tigau nu a facut acel ceva pentru tenisul de masa din Romania si chiar pentru Amatur atunci cine? Am inteles ca tinea turnee pentru amatori inainte ca Filo (tot respectul pentru el) sa schiteze ceva. Eu zic ca merita mai mult respect. Si bazele Amatur-ului s-au pus pe la noi pe aici prin București, D-l Bodeanu, Vali GTI si altii organizau turnee de succes cu multi participanti.
                          Cornele ,sti ce nu inteleg eu la tine ,pe cine vrei tu sa susti acum ca pe Dan Bodeanu l-ai rezolvat pe Gelu il susti doar cind ai nevoie deci chiar de Ando
                          PS daca tot nu ai loc de mine vezi ca mesele ce le-ai primit sint pentru toti baietii din zona ta si nu sa faci tu bani cu ele

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Pai EMI, daca nici Dan Tigau nu a facut acel ceva pentru tenisul de masa din Romania si chiar pentru Amatur atunci cine? Eu cred ca nu-l cunosti deloc. Am inteles ca tinea turnee pentru amatori inainte ca Filo (tot respectul pentru el) sa schiteze ceva. Eu zic ca merita mai mult respect. Si bazele Amatur-ului s-au pus pe la noi pe aici prin București, D-l Bodeanu, Vali GTI si altii organizau turnee de succes cu multi participanti.
                            In 2008 se tineau turnee in București la sala Galion,imi scapa numele organizatorului de acolo, un domn in varsta.Habar nu aveam ca exista circuitul amatur.

                            Am jucat un turneu B bizar eram 10 insi si am jucat pe 6 mese fiecare cu fiecare.Atunci n am intrat in clasament, nici nu stiam ca exista asa ceva.Istoria amaturului e deja mareata.

                            Cum sa restrictionezi discutiile astea despre circuit , noi nu avem dreptul sa stim ce se intampla?
                            Ultima editare de Vizitator; 11.dec.2017, 15:38.

                            Comentariu


                            • #89
                              Emi crede-ma ca nici unul din cei mentionati mai sus de tine nu a facut-o din placere ci doar pentru profit,cei care au vazut ca nu iasa bine au cam renuntat

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                Cornele ,sti ce nu inteleg eu la tine ,pe cine vrei tu sa susti acum ca pe Dan Bodeanu l-ai rezolvat pe Gelu il susti doar cind ai nevoie deci chiar de Ando
                                PS daca tot nu ai loc de mine vezi ca mesele ce le-ai primit sint pentru toti baietii din zona ta si nu sa faci tu bani cu ele
                                Fii mai concret te rog. Ce bani am facut eu cu mesele astea?

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                  Fii mai concret te rog. Ce bani am facut eu cu mesele astea?
                                  Chiar vrei,pai cine antrena pe ele copii contra cost

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de dantim Vezi post
                                    Chiar vrei,pai cine antrena pe ele copii contra cost
                                    Pai prietene, a fost munca aia, nu am inchiriat mesele. Eu zic ca a fost un act de binefacere pentru copil, sa faci doua ore cutie pe banii aia (30 lei) el a fost in castig nu eu. Si asta era dupa ce veneam de la București de la munca. Si a fost doar cateva luni nu ani. Daca nu il cunosteam nici nu as fi facut-o.
                                    Vezi ca esti informat prost. La inca doi copii, inclusiv lui Rares, le luam 50 lei pe luna, 8 sedinte pe luna, adica cat sa isi scoata mingile de antrenament si eu benzina.
                                    Deci m-am umplut de bani Danut. D-aia fierbeai tu si ma mancai de posterior. Daca te oferi sa faci ce am facut eu la preturile alea iti aduc eu o masa gratis.
                                    Din pacate nu faci decat sa dai din gura.
                                    Te-ai ofticat foarte tare de asemenea ca de ce tin eu turnee in București. Nu mai fi asa ofticos ca te imbolnavesti.
                                    Ultima editare de Cornel 67; 11.dec.2017, 15:56.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Danut, tu chiar ma distrezi, vezi ca imi ridici mingi la fileu. Vrei sa fi rau si sa imi dai lovitura de gratie dar nu esti decat pleava.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        Pai EMI, daca nici Dan Tigau nu a facut acel ceva pentru tenisul de masa din Romania si chiar pentru Amatur atunci cine? Eu cred ca nu-l cunosti deloc. Am inteles ca tinea turnee pentru amatori inainte ca Filo (tot respectul pentru el) sa schiteze ceva. Eu zic ca merita mai mult respect. Si bazele Amatur-ului s-au pus pe la noi pe aici prin București, D-l Bodeanu, Vali GTI si altii organizau turnee de succes cu multi participanti.
                                        Asa si ce are sula cu prefectura.
                                        Subiectul lui Dan Tigau isi are locul in zona organizatorilor acolo unde l-am rugat pe Administrator sa ii permita accesul ca sa dezvoltam subiectu.Punct.
                                        Cine nu e direct implicat si nu e interesat sa stea in banca lui.E il consider un subiect necesar pt organizatori si cei implicati cum e si Dan Tigau.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de dantim Vezi post
                                          Ai dreptate Emi dar fara participanti ce faceti voi cu ele
                                          Daneeeeeeeeee.traim intr-o societate capitalista nu o sa intri niciodat intr-o brutarie si daca intrebi cum e painea nu o sa primesti raspunsul "La noi painea e f.scumpa si proasta si mai e si veche mai bine te duci la vecinul unde e ieftina buna si proaspata".Vershtanden Herr Petrov.

                                          Eu cred ca toti,dar toti organizatori actuali vor sa ofere conditi cat mai bune participantilor si daca se poate di intr-un cadru legal fara sa incarce buzunarele participantiilor.

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Ce inseamna Vershtanden?Se poate o traducere?

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                              Pai prietene, a fost munca aia, nu am inchiriat mesele. Eu zic ca a fost un act de binefacere pentru copil, sa faci doua ore cutie pe banii aia (30 lei) el a fost in castig nu eu. Si asta era dupa ce veneam de la București de la munca. Si a fost doar cateva luni nu ani. Daca nu il cunosteam nici nu as fi facut-o.
                                              Vezi ca esti informat prost. La inca doi copii, inclusiv lui Rares, le luam 50 lei pe luna, 8 sedinte pe luna, adica cat sa isi scoata mingile de antrenament si eu benzina.
                                              Deci m-am umplut de bani Danut. D-aia fierbeai tu si ma mancai de posterior. Daca te oferi sa faci ce am facut eu la preturile alea iti aduc eu o masa gratis.
                                              Din pacate nu faci decat sa dai din gura.
                                              Te-ai ofticat foarte tare de asemenea ca de ce tin eu turnee in București. Nu mai fi asa ofticos ca te imbolnavesti.
                                              Tu faci ce vrei dar nu pe mesele Amaturului ca nu esti singurul participant din Giurgiu

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                                Danut, tu chiar ma distrezi, vezi ca imi ridici mingi la fileu. Vrei sa fi rau si sa imi dai lovitura de gratie dar nu esti decat pleava.
                                                Uite Cornele ce discutii constructive intre tine.dantim si Mihai la subiectul lui Dan Tigau si tu vorbesti de respect.Rusine ca poluati un astfel de subiect cu ineptiile voastre.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                                  Ce inseamna Vershtanden?Se poate o traducere?
                                                  Pentru cultura ta din generala inseamna ai inteles

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                    Uite Cornele ce discutii constructive intre tine.dantim si Mihai la subiectul lui Dan Tigau si tu vorbesti de respect.Rusine ca poluati un astfel de subiect cu ineptiile voastre.
                                                    Eu doar raspund la ineptiile lui Danut. Eu am cerut mutarea la Fight. Probabil ca intentionat nu se face aceasta mutare. Si vezi ca altii spun ineptii pe aici, inclusiv tu.
                                                    Ultima editare de Cornel 67; 11.dec.2017, 16:21.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X