Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alegere masa de tenis!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Alegere masa de tenis!

    Salutare!
    Vreau sa va cer sfatul cu privire la achizionarea unei mese de tenis. Nu stiu sigur daca este imperativ ca masa sa fie de exterior in conditiile in care ea va fi tinuta si se va juca pea intr-un garaj... Problema este ca acest garaj are doua laturi semideschise si astfel ar pot fi alternante mari de temperatura. Asta ar fi singura mea ingrijorare, referitor la alternanta de temperatura, pentru ca in rest masa ar fi ferita de soare, iar cu o husa buna as rezolva si problema umiditatii. Bani de masa as putea aloca maxim 15-2000 roni. Ce credeti o masa de interior aprobata ITTF sa spunem, rezista bine la alternante de temperatura, sau la conditiile expuse?

  • #2
    Re: Alegere masa de tenis!

    Salut
    Daca o vei tine in locul respectiv intre lunile mai si sfarsit de septembrie,nu vor fi probleme foarte serioase,dar nici nu e chiar in regula,dupa multe zile cu umiditate f. mare coroborate cu diferente de chiar 20 grade temp. , putand creste riscul la degradare ( lenta si in timp,nu din prima luna...dar ireversibila)
    Cu o husa nu vei rezolva niciodata problema umiditatii...husele sunt pentru a proteja masa impotriva depunerii prafului & alte chestii asemanatoare.
    Sfat,daca-mi permiti : nu merita sa investesti intr-o masa ittf noua/clasa A,cu blat de 25 sa zicem,pentru ca ar fi pacat de masa ( sau de bani )- nu e o investitie care sa o faci pentru un termen scurt.
    Din gama ittf ramane varianta SH ,unde la jumatate din pretul uneia noi,probabil ca merita...aici insa depinde si de masa :P
    spor la gasit solutia optima
    www.stiga-tenis.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: Alegere masa de tenis!

      Nu este imperativ sa fie aprobata ITTF. Dar vreau ceva de calitate totusi care sa reziste la conditiile amintite...Poate fi si SH, sigur...

      Comentariu


      • #4
        Re: Alegere masa de tenis!

        Cat ati dat pe ea? Ce culoare avea (verde / albastra)? Cam ce grosime avea blatul? Aveti poze?
        FH: Butterfly Sriver FX
        Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
        BH: Butterfly Sriver FX
        Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

        Comentariu


        • #5
          Re: Alegere masa de tenis!

          Eu am jucat cateva seturi pe o Active de aia de Metro, de exterior, si ne-am facut numai nervi cu ea, sarea mingea extrem de putin din blatul mesei. Masa era relativ noua, f putin jucata
          Blade: Butterfly Korbel
          FH / BH : Donic Desto F3 / Tibhar Rapid Soft

          Blade: Stiga Clipper Wood
          FH / BH : Butterfly Sriver

          Comentariu


          • #6
            Re: Alegere masa de tenis!

            Am fost astazi la Metro Militari si am vazut o masa de tenis care costa 380-390 RON, as vrea sa o cumpar pentru mine. O s-o desfac in living cand joc deci o s-o tin numai in casa. Masa era verde, cu suporti din metal, avea si fileu inclus. Ma sfatuiti sa o cumpar sau imi recomandati altceva? Oricum nu vreau sa cheltuiesc mai mult de 500 RON...

            Comentariu


            • #7
              Re: Alegere masa de tenis!

              Puteti sa o cumparati , daca e de hobby , si vreti sa va incadrati in 500 lei .
              Nu veti gasi ceva mai bun la aceeasi suma, nici macar second-hand .
              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
              Fete de palete tenis de masa
              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

              Comentariu


              • #8
                Re: Alegere masa de tenis!

                Postat în original de valigti
                Puteti sa o cumparati , daca e de hobby , si vreti sa va incadrati in 500 lei .
                Nu veti gasi ceva mai bun la aceeasi suma, nici macar second-hand .
                Da, este de hobby... multumesc de raspuns, cred ca zilele urmatoare o s-o achizitionez. Poate revin cu un review pe viitor.

                Comentariu


                • #9
                  Re: Alegere masa de tenis!

                  Am vazut intr-o oferta o masa Cornilleau, pe la 400ron. Este mai buna decat cea Active sau "tot un drac" ?
                  FH: Butterfly Sriver FX
                  Blade: Butterfly Balsa Carbo X5
                  BH: Butterfly Sriver FX
                  Produse procurate de la valigti: http://s221.photobucket.com/albums/dd222/valigti/

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Alegere masa de tenis!

                    Numele nu inseamna nimic. De obicei pretul reflecta calitatea. Cu putin noroc, se poate obtine ceva care ar merita mai mult.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X