Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Bamboo Table Tennis", Cluj Napoca - 17.02.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bună ziua!
    In sala cu parchet melaminat s-au jucat superioarele la avansați 3 grupe pe o masă.Asta spune multe.
    In cealaltă parte erau mese libere, abia am convins doi colegi să vină să joace unde erau mese libere.După 30 de minute am văzut că a aflat și unul dintre domnii organizatori.
    Eu am vrut să plec acasă deși eram calificat în eliminatorii, dar numai faptul că am picat cu un prieten m-a mai ținut acolo.Am socializat cu el la beri până într-un târziu când am avut și noi o masă unde să ne desfășurăm,deja eram tulburat,colegul era tulburat de mult,era foarte nemulțumit,zicea că e cel mai prost turneu la care a participat în amatur.Eu am băut numai din solidaritate.
    Toată ziua m-am lovit de pereți.Așa e la tenis,sport extrem.
    Recunosc că am făcut blat în eliminatorii,adică nu am jucat pe bune.
    Puteți să mă dați afară din Amatur,după ultimele 3 turnee la care am participat,Sibiu cu mult lăudata sală Aria unde în inferioare era un condens ca într-o saună udă,Mediaș unde totul a fost ok cu excepția condensului creeat când a apărut openul,era sala supraaglomerata,dar a rezolvat-o organizatorul,tot respectul pt implicare,dar tot la Mediaș a mai fost ceva ur?t,eliminatorii avansați pe 2 mese.
    Turneul de la Cluj a fost cireașa de pe tort,a avut de toate,foarte diversificat.
    Felicitări domnilor organizatori!
    Așteptăm ediția viitoare.
    Evident ca să nu venim.
    Felicitări încă odată domnilor organizatori pentru tot interesul pe care vi l-ați dat!
    Să auzim de bine!

    Comentariu


    • Noi baieti din viseu vrem sa reprosam doar faptul ca la acel club nu vom mai merge niciodata faptul ca era foarte cald fara aer si stramt mai era si pardoseala care se misca si ne puteam lovi in orce moment. Parcarea numai zic.totul.pt.bani.cred. multumim organizatorilor.din viseu am participat 17 concurenti nu 2 sau 4.doar la alta sala vom mai merge la cluj.horia demian sau polivalenta.

      Comentariu


      • Sunteți culmea acum,au făcut căldură dacă au văzut că ne-am dezbrăcat la tricou și pantaloni scurți

        Comentariu


        • Una peste alta tovarasi....e greu sa multumesti pe toata lumea....insa la masa vip....as fi jucat si eu....dar se pare k doar "elitele" au avut acces....desi am platit si eu taxa la fel ca si iei....dar asta e....succesuri....in continuare...pe viitor poate tineti cont de parerile colaboratorilor
          Lemn: viscaria black tag
          Fh: tenergy 05
          Bh: tenergy 05

          Comentariu


          • Salut,

            doresc si eu sa imi exprim nemultumirea, fata de concursurile organizate exact ca si acesta de la Cluj, zic asta deoarece am participat si la King-Pong Oradea care de altfel sa tinut tot in conditii proaste, improprii.
            1. Conditii improprii pentru tenis de masă. Nu poti sa joci pe parchet, cu oglinzi in jur, prost iluminat, inaltime de aprox 3-4 metri, si locuri foarte stramte la masa de joc, inafara de vreo 2-3 mese care erau mai acceptabile.(Cluj)
            2. Nu aveai loc la masa, era super stramt, suprafata de beton, inaltime de aprox 3-4 metri, sala cu becuri tip neon care te orbeau...(inaltime necorespunzatoare a salii), intrai in sala te lovea miros "puternic si amarui" neaerisit.(King-Pong Oradea)

            Nu doresc sa dau vina in totalitate pe organizatorii acestor turnee de la Cluj si Oradea, dar doresc sa imi exprim nemultumirea si fata de Conducerea Amaturului deoarece permit organizarea unor astfel de concursuri in aceste conditii foarte proaste!
            As dori cel putin retrogradarea pe viitor al acestor turnee de la Cluj si Oradea, la concurs tip B, nicidecum concurs A.

            Am ajuns intr-o situatie care ne injoseste mult, adica pentru bani, hai sa facem concurs tip A si sa ingramadim mesele de tenis, nu conteaza unde si cum, ca este intr-un garaj, sala de fitnes, frizerie doar sa avem numarul de mese pe care il impune un concurs de tip A.

            Asa cum Amatur are reguli care se impun obligatoriu fiecarui turneu (de genul turneu A sa aiba 12 mese), as dori o completare cu privire la spatiul de joc, suprafata, iluminarea si inaltimea salii.

            Si organizatorii sa fie obligati sa afiseze imagini cu sala unde se va tine concursul. Nu de alta dar sunt multi care vin sute de km si ajung sa fie dezamagiti complet fata de conditiile de joc. Macar asa sti daca mergi sau nu la concurs. Ma trezesc maine-poimaine ca ajung la un concurs si trebuie sa joc sub apa.

            Dar ce doresc sa subliniez si nu sa incriminez este reglementarea acestor caracteristici de catre conducerea Amatur care se impun.(Suprafata, iluminat, inaltimea salii, spatiul minim la masa de joc, etc)

            Comentariu


            • O bila neagra pt.organizatori...
              Pe viitor,dorim organizarea unor competitii pe masura numelui de CLUJ NAPOCA
              Sa demonstram.

              Comentariu


              • Felicitari pentru organizare. Un turneu foarte tare. Conditii foarte bune . Atitudinea organizatorilor ireprosabila . Timp pentru socializare intre meciuri destul de putin (3 grupe superioare pe o masa), se putea incerca si 4 , cred. Spatiul de joc conform standardelor . Suprafata ideala precum zicea un coleg :"doar esti obisnuit cu schiul"(Cosmin Cont). Zgomotul de fond (bowling + muzica )ideal pentru concentrare. In rest ma bucur ca am reusit sa imi revad prietenii. FELICITARI!!!!!!!
                Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                http://www.tenismasa.ro/

                Comentariu


                • si pate cu fainosag sa mi dati, altu' nu mai vin la Cluj !! In rest, paleta sus !!!

                  Comentariu


                  • Prin aceasta postare,tin sa-i multumesc lui BOBY,pentru mai multe aspecte.
                    1.Ca m-a arbitrat corect si totodata a si filmat finala de la Open desfasurata in camera VIP,care sincer pana la dansul nici nu stiam ca exista.M-a contactat imediat dupa semifinala si mi-a spus ca sa ma pregatesc sa joc intr-o camera deosebita,cu climatizare la cerere,la o masa de 7000 ron pe care o intalnesti in marile concursuri internationale si la care poate juca oricine care achita 40ron/ora de joc.Poate o data-n viata iti este dat sa joci intr-o astfel de locatie extraordinara.
                    2.Tin sa-l felicit pentru munca depusa la antrenamente cu cei doi copii frumosi care au jucat finala de la Open,pentru nivelul ridicat atins de cei doi jucatori,sensibil egali ca valoare.Pentru pregatirea lor mentala,psihica la masa de joc,in desfasurarea oricarui meci disputat de cei clujeni.
                    De asemenea tin sa-l felicit pe domnul ANDREICA-VISEU pentru corectitudinea de la masa de joc si alaturi de el si pe toti cei 16 jucatori de la VISEU,care l-au sustinut si incurajat in semifinala disputata cu mine.
                    Consider ca am fost oarecum privilegiat,dar fara intentie din partea organizatorilor turneului ca am jucat la mese bune,la masa 5 unde fileul era cam "moale" si respectiv la masa 4 unde era ok(grupele superioare si semifinala).
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                      Prin aceasta postare,tin sa-i multumesc lui BOBY,pentru mai multe aspecte.
                      1.Ca m-a arbitrat corect si totodata a si filmat finala de la Open desfasurata in camera VIP,care sincer pana la dansul nici nu stiam ca exista.M-a contactat imediat dupa semifinala si mi-a spus ca sa ma pregatesc sa joc intr-o camera deosebita,cu climatizare la cerere,la o masa de 7000 ron pe care o intalnesti in marile concursuri internationale si la care poate juca oricine care achita 40ron/ora de joc.Poate o data-n viata iti este dat sa joci intr-o astfel de locatie extraordinara.
                      2.Tin sa-l felicit pentru munca depusa la antrenamente cu cei doi copii frumosi care au jucat finala de la Open,pentru nivelul ridicat atins de cei doi jucatori,sensibil egali ca valoare.Pentru pregatirea lor mentala,psihica la masa de joc,in desfasurarea oricarui meci disputat de cei clujeni.
                      De asemenea tin sa-l felicit pe domnul ANDREICA-VISEU pentru corectitudinea de la masa de joc si alaturi de el si pe toti cei 16 jucatori de la VISEU,care l-au sustinut si incurajat in semifinala disputata cu mine.
                      Consider ca am fost oarecum privilegiat,dar fara intentie din partea organizatorilor turneului ca am jucat la mese bune,la masa 5 unde fileul era cam "moale" si respectiv la masa 4 unde era ok(grupele superioare si semifinala).
                      Doctore tu ai avut pile pt.ca te-ai mutat cu domiciliul la Cluj si de aceea ai fost privilegiat ,daca era unul din Vatra Dornei nu cred ca avea vreo sansa sa joace la acea masa....

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X