vivasportshop.ro 2 468x60pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60
Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 141

Subiect: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.884
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    50 z 14 h 29 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3952

Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

LOCALITATEA: Topoloveni - jud. Arges
    DATA: 9 mai 2009
    ORA: 12.00 (la ora 12.30 as vrea sa incepem, deci as avea rugamintea de a fi acolo la 12 cel tarziu)
    SALA: Sala de sport a Scolii Generale nr. 1 Topoloveni - sala tip Nastase (sala este in spatele scolii; pentru parcare intrati pe straduta de langa scoala si parcati chiar in curtea din fata salii de sport)
    INDICATII ACCES:
    1. de la Pitesti se ia directia Bucuresti pe DN 7 (atentie nu pe autostrada!!!);
    2. dinspre Bucuresti se iese de pe autostrada la km 94 catre dreapta, localitatea Cateasca si se merge drept cam 5 km (se trece peste raul Arges si peste o cale ferata cu bariera) pana se ajunge in DN 7, dupa care se ia la stanga catre Pitesti; dupa aproximativ 3 km ajungeti in centrul orasului si acolo unde se termina blocurile, pe partea stanga dinspre Bucuresti este Scoala generala (cladire alba cu roz);
    TIP MESE: Joola Rollomat si 2000-S (ITTF toate);
    NR. MESE: 8
    TAXA PER JUCATOR: 15 RON
    NUMAR MAXIM DE JUCATORI: 104 !!!MATERIALUL DE PREMIERE: cupe, diplome si ceva premii;
    MASA: vom asigura 2 sandvisuri pentru fiecare jucator, o sticla de apa si un fruct;
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe inferioare alcatuite din maxim 7 jucatori + grupe superioare + eliminatorii; (daca vom fi multi se vor face 16 grupe inferioare de 6-7 jucatori, din care se califica primii 3)
    NR. DE CAPI DE SERIE: conform clasamentului AmaTur la zi
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: PE FORUM, TELEFONIC SAU PE E-MAIL !!! INSCRIERILE SE VOR TERMINA VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 23.59, pentru a putea face grupele sambata dimineata !!!
    PERSOANE DE CONTACT: Sorin Botirca - 0723.33.64.55 sau sorin_botirca(at)yahoo.com
    FOARTE IMPORTANT: Dintre jucatorii inscrisi, primii 16 conform clasamentului Amatur sunt calificati direct in grupele superioare cu o singura conditie: sa confirme participarea pana VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 19.00 !!! Acesti jucatori se pot prezenta pentru inscriere in ziua concursului cel tarziu la ora 15.30 ! Vineri, la ora 19.30 se va posta lista celor calificati direct in grupa superioara
    EXTREM DE IMPORTANT: In paralel cu Turneul B se va desfasura si o competitie destinata jucatorilor legitimati (Turneu Premium) dupa urmatorul mod de desfasurare:
    Acceptam prezenta a maxim 8 jucatori legitimati (primii 8 care se inscriu). Legitimatii vor juca in cele 8 grupe superioare alaturi de cei care se vor califica (2 calificati direct prin pozitia din clasamentul Amatur si 3 calificati din grupele inferioare).
    Jucatorii care castiga grupele superioare merg intr-un turneu separat de 8 jucatori si vom putea avea situatiile urmatoare:
    1. Jucatorul legitimat a castigat grupa:
    - legitimatul merge in turneul Premium
    - urmatorii 3 clasati merg pe tabloul de eliminatoriu
    2. Legitimatul nu a castigat grupa
    - Legitimatul iese din cursa definitiv
    - Amatorul care a castigat grupa merge in Turneul Premium si primeste 10 puncte Amatur (maxim pt un Turneu B)
    - Urmatorii 3 clasati in grupa merg pe tabloul eliminatoriu.
    Tabloul final de eliminatoriu va cuprinde 24 de jucatori, niciunul dintre acestia nefiind legitimat.
    Turneul Amatur va beneficia de premii constand in materiale sportive, cupe si diplome, iar turneul Premium va fi premiat in bani (120 lei locul I, 80 lei locul II si 50 lei locul III). Jucatorii legitimati vor plati o taxa de 20 RON !!!

2. Îmi place PaliHR le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.884
    Timp total online
    50 z 14 h 29 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3952

Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009

Pt Alex Ciobanu: Cred ca sistemul asta de joc iti convine si poate revii in randurile noastre! Colegii de la varful ierarhiei iti duc dorul la modul cel mai sincer !!!

organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    47
    Postări
    1.834
    Timp total online
    45 z 10 h 29 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1514

Curtea de Arges:
    Vali Suta

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    599
    Timp total online
    21 z 10 h N/A
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    559

Salut! hai bey Sorine .....ai ajuns sa te rogi de unu ca Alex Ciobanu?!?atunci se duce naibii tenisul de masa Amatour.......aveam si am impresie extrordinara de voi dar,daca va rugati de unu ca Alex.,atunci mi-o schimb........impresia

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.884
    Timp total online
    50 z 14 h 29 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3952

Citat Postat în original de lica
    Salut! hai bey Sorine .....ai ajuns sa te rogi de unu ca Alex Ciobanu?!?atunci se duce naibii tenisul de masa Amatour.......aveam si am impresie extrordinara de voi dar,daca va rugati de unu ca Alex.,atunci mi-o schimb........impresia
    Domnu' Vasile! Nu ma rog de Alex, pur si simplu am transmis mai departe unele framantari ale colegilor lui care si-au exprimat dorinta de a mai juca in concurs alaturi de el. Daca nu aveti nimic important pe la Lupeni poate dati o fuga pe la noi sa bem o tuica! Chiar vorbeam cu dom' profesor Ciopaca ieri de dv. si i-ar fi placut sa va intalniti la Reghin, cu atat mai mult cu cat a fost si domnul profesor Lupascu! Pacat ca n-ati putut ajunge!

maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780

Da Sorin. ms frumos pt invitatie. Daca sunt in Bucuresti in weekendu asta vin cu cea mai mare placere.
    Vasile ce-ai vrut sa spui prin " unul ca alex ... " ? Nu cred ca ma cunosti prea bine...doar asa ce m-ai vazut de cateva ori ..asa ca abtine-te de la comentarii aiurea. Mersi!
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de încredere.

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    599
    Timp total online
    21 z 10 h N/A
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    559

Mdaaaaaaaa,sa stii ca nu sunt aiurea comentariile mele dar,mai casca si tu urechile pe la apropiatii tai.......spun ca ai ajuns mare *jucator* si tu nici nu ti-ai sters bine transpiratia de pe la IDM,ca doar pe acolo sau la BNR cu Chistos tio-ai inceput activitatea de * jucator*......nu?!?hai sa ne vedem lungul nasului,nu crezi ca ar fi mai bine?!?

maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780

asta cu mare jucator ...e la caterinca...DOM' PROFESOR VASILE FODORAN....eu am spus ca nu mai vin la turnee ...pt ca mi se pare f obositor..sa stau sa joc de dimineata pana la 12 noaptea....cu pauze intre un meci de 30-40 de minute...insa observ ca nu toti au capacitatea de-a distinge anumite nuantze....oricum ideea e ca eu nu am zis NIMIK referitor la tine ...faptul ca ai o anumita varsta si experientza ca antrenor(atat)...nu cred ca-ti da dreptul sa-ti dai cu parerea despre CARACTERUL anumitor "jucatori". Oricum nu cred ca vrei sa vb despre caracter...
    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de încredere.

senior

Data înscrierii
    14.10.2006
    Locație
    Bucuresti
    Postări
    599
    Timp total online
    21 z 10 h N/A
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    559

noi 2(doi) putem vorbi despre caractere cit vrei TU,iar despre tenis de masa.nu prea avem ce vorbi noi 2(doi) suntem departe unul de celalalt......si cu *profesor*,ai gresit,eu chioar sunt antrenor de tenis de masa,nu sunt PROFESOR......... e mare diferenta.......dar,nu cred ca tu esti in stare sa faci diferentele astea

maestru

Data înscrierii
    04.10.2007
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Postări
    1.233
    Timp total online
    37 z 12 h 21 m
    Timp online pe zi
    16 m
    Reputație
    780

bine DOMN' ANTRENOR...hai ca vad ca nu ati inteles ideea mea ...in fine ..deviem de la subiectul postului...si nu are rost...o zi buna!

senior
    Data înscrierii
    20.02.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Postări
    557
    Timp total online
    48 z 2 h 17 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    138

Citat Postat în original de sorin167
    FOARTE IMPORTANT: Jucatorii aflati in Top 40 Amatur sunt calificati direct in grupele superioare cu o singura conditie: sa confirme participarea pana VINERI, 8 MAI 2009 LA ORA 23.59 !!! Acesti jucatori se pot prezenta pentru inscriere in ziua concursului cel tarziu la ora 15.30 !
    Sorin , te iubim....

junior
    Data înscrierii
    28.02.2008
    Locație
    galati
    Vârstă
    49
    Postări
    227
    Timp total online
    2 z 1 h 23 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    34

totul are un inceput .Bravo (tizule)vad ca te-ai tinut de cuvint cu ce spunei la masa

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.884
    Timp total online
    50 z 14 h 29 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3952

Multumesc lui Bogdan si Sorin pentru aprecieri. Atentie ca am modificat putin desfasurarea turneului. Urmariti anuntul turneului si va veti lamuri.

Coordonator AmaTur

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    40
    Postări
    2.884
    Timp total online
    50 z 14 h 29 m
    Timp online pe zi
    22 m
    Reputație
    3952

Re: Turneu B - Topoloveni - 9 mai 2009 plus Turneu legitimati

Vreau sa multumesc d-lui Dan Bodeanu pentru ideea de a face ceva si pentru jucatorii legitimati (eu doar o voi pune in practica). Am convingerea ca dupa ce vom testa la Topoloveni, se va dovedi ca fiind o idee excelenta si va deveni o practica in Amatur! Felicitari domnule Dan inca o data!

senior
    Data înscrierii
    20.02.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Postări
    557
    Timp total online
    48 z 2 h 17 m