Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce fețe imi recomandati pentru Viscaria?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce fețe imi recomandati pentru Viscaria?

    Buna ziua, am achizitionat un lemn Butterfly Viscaria, e super ok, am pus pe rever pride 30 max... (prea moale, la mingi rapide se aude mingea in lemn... control slab, pe forehand evolution mx-s cu care m-am inteles de la primul antrenament. Vreau sa-mi iau o pereche de fete noi si m-ar interesa parerea dumneavoastra. Multumesc!

  • #2
    Exista pe net numeroase informatii despre acest subiect. In mare Viscaria se impaca excelent cu Tenergy. Standardul este Tenergy 05 pe forehand cu 05 pe rever sau Tenergy 05 pe forehand cu 05 fx pe rever. Acestea sunt cele mai populare configuratii dar...........fiecare om are alt mod de a juca, prin urmare ce se potriveste unuia nu inseamna ca se potriveste altuia. Poate daca ne oferiti informatii suplimentare despre jocul dumneavoastra va putem da sfaturi pertinente fara aceste informatii particulare nu va putem oferi decat foarte multa teorie care s-ar putea sa nu valoreze nimic in functie de stilul dumneavoastra de joc. Eu am enuntat doar cele mai populare combinatii pentru Viscaria.
    Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
    FH: Butterfly Dignics 05
    BH: Tibhar Grass D.TecS

    Comentariu


    • #3
      In lipsa unui antrenor care poate evalua jocul dvs. si care va poate recomanda fetele potrivite, e sfanta mama proba: luat fete sh de la forumisti, incercat, pastrat ce vi se potriveste, revandut ce nu vi se potriveste.
      lemn: YEO
      fete FH/BH: Rakza 7 soft

      Comentariu


      • #4
        Joc la distanta medie de masa, in mare parte ofensiv

        Comentariu


        • #5
          Subscriu la cea ce a spus Mihai...depinde de preferinte, nivel de joc, etc. dar cea mai reusita/eficienta combinatie este cu t05 pe ambele parti...
          Blade: Viscaria, FL
          fh: T05, 2,1 mm, black
          bh: T05, 2,1 mm, red

          Comentariu


          • #6
            O fata jucata de un profesionist dupa 2 luni(poate chiar mai putin) nu mai are proprietatile initiale, cand era noua. La fel, o fata jucata 4-6 luni de un amator isi pierde calitatea, in special spinul (back/top). Asa ca daca jocul vostru se bazeaza pe spin, e de preferat sa achizitionati fete noi. Daca insa nu conteaza spinul unei fete prea mult in jocul vostru, atunci se pot achizitiona si fete sh, dar trebuie aplicate mai multe straturi de adeziv. Lipiciul ajuta buretele sa arunce mingea mai bine. Insa aplicarea mai multor straturi de lipici vine cu dezavantajul greutatii si schimbarii punctului de echilibru al paletei.
            Ca sfat, pot sa spun ca pentru amatori intotdeuna exista o fata mai buna pe care n-am incercat-o inca.
            Rudius

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Alin Popa Vezi post
              Buna ziua, am achizitionat un lemn Butterfly Viscaria, e super ok, am pus pe rever pride 30 max... (prea moale, la mingi rapide se aude mingea in lemn... control slab, pe forehand evolution mx-s cu care m-am inteles de la primul antrenament. Vreau sa-mi iau o pereche de fete noi si m-ar interesa parerea dumneavoastra. Multumesc!
              Racza7 sau Rackza 9 sun ok !!,,, parerea mea!


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Am jucat cu Tenergy 80 la FH și 05 la BH pe Viscaria și pot sa spun ca e super combinatia.
                Blade Buterfly Apolonia Tiago
                FH Tenergy 80
                BH Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Multumesc pentru sfaturi, am achizitionat Tibhar Evolution MXP, m-am inteles perfect cu acesta combinatie de la primul antrenament.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X