Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemnul cu Suflet

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Lemnul cu Suflet

    Am deschis un topic de "povesti la gura sobei" in plina vara: care este Lemnul vostru de/cu Suflet?
    Vad mereu noi generatii de lemne, care mai de care mai incarcate de tehnologie, mai performante, mai ademenitoare si mai aspiratoare de bugete.
    Multi jucatori au migrat spre lemnele din noua generatie, dar cred ca fiecare jucator a pastrat acolo, undeva, Lemnul cu Suflet, de care s-a atasat la un moment dat, pentru ca i-a oferit momente deosebite in joc.
    Aveti un asemenea Lemn la care va mai intoarceti din cand in cand?
    Eu nu ma pot numi un jucator, dar m-am atasat cumva de Yasaka Extra Offensive si, cu toate vibratiile lui, nu l-as da pe un faimos Butterfly cu ALC. Cred ca si varsta ne duce cu gandul la "povestea lemnului", asa cum ne intoarcem la masini de epoca, in era tehnologiei de varf.
    Ultima editare de tatygeo; 01.mai.2018, 10:40.
    lemn: YEO
    fete FH/BH: Rakza 7 soft

  • #2
    Stiga Magic (def).
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3
      Daca ma intorc bine de tot in copilarie, imi aduc aminte de prima mea dragoste, o paleta Shield Brand, cu care crapam jucand pe o masa de beton din fata blocului, pana seara tarziu cand abia se mai vedea mingea....
      As da orice sa gasesc paleta aia cumparata de la Tanti Jana de la magazinul de articole sportive din coltul blocului.
      Trebuie sa rascolesc la un moment dat printre toate vechiturile pastrate bine la parinti ...
      lemn: YEO
      fete FH/BH: Rakza 7 soft

      Comentariu


      • #4
        Da fiecare are una de suflet...😃

        - - - Actualizat - - -

        A mea a fost cea cu care jucam pe masa din sufragerie cu fratemiu cu maică-mea a cea paleta fara burete dar care sarea tare dar și ciudat...😃😃😃

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Deal Sandor Vezi post
          Da fiecare are una de suflet...��

          - - - Actualizat - - -

          A mea a fost cea cu care jucam pe masa din sufragerie cu fratemiu cu maică-mea a cea paleta fara burete dar care sarea tare dar și ciudat...������
          Despre asta vorbeam... Acum baietii de bani gata vor direct Viscaria sau alte minuni ale campionilor. Parca aveau un farmec aparte "tocatoarele" noastre din copilarie ...Poate sunt eu nostalgic
          lemn: YEO
          fete FH/BH: Rakza 7 soft

          Comentariu


          • #6
            Este o cale atât de lungă de la un Yasaka, la un Alc....
            Diferentă f.f.mare intre acestea, iar Alc este precum Bmw seria 7 pe lângă dacie!!!
            Cred ca am spus totul!
            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
            FH - Xiom Sigma II Pro
            BH- Xiom Sigma II Pro

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
              Este o cale atât de lungă de la un Yasaka, la un Alc....
              Diferentă f.f.mare intre acestea, iar Alc este precum Bmw seria 7 pe lângă dacie!!!
              Cred ca am spus totul!
              Nu mi-as permite sa va contrazic domnule profesor, doar ca aici nu vorbeam despre performanta. Nici nu mi-as permite, de la nivelul meu de incepator. Nici in inginerie nu am reusit sa ating performanta, cel mai important proiect al meu fiind un postament de catarg de nava maritima. Nici nu vad comparatia dvs. ca fiind relevanta de la nivelul meu. Am avut un M. Maze ALC si n-am vibrat deloc la sunetul "motorului", asa cum as fi vibrat intr-un BMW. Cred ca diferenta dintre Dacie si Seria 7 o simte orice novice, in timp ce diferenta dintre Yasaka si "ALC" o simte un jucator cu un nivel de joc relativ ridicat. Oricum, sunt multi oameni care ar alege o Dacie ca masina de suflet, asa cum sunt multi care ar alege Yasaka ca lemn de suflet. Performanta e o alta discutie ... Respect!
              lemn: YEO
              fete FH/BH: Rakza 7 soft

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                Este o cale atât de lungă de la un Yasaka, la un Alc....
                Diferentă f.f.mare intre acestea, iar Alc este precum Bmw seria 7 pe lângă dacie!!!
                Cred ca am spus totul!
                Xu Xin si Ma Lin au jucat cu lemne Yasaka.
                Daca ai la volanul unei Dacia Logan un pilot de raliu, iar la seria 7 un sofer de bemveu, dupa un circuit de macadam o sa vezi uimit ca seria 7 o sa ramana mult in urma...Nu prea are legatura cu "lemnul de suflet" al lui tatygeo, dar parerea mea este ca de la un anumit nivel, lemnul nu prea conteaza asa de mult. O seara frumoasa!
                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                Comentariu


                • #9
                  Paleta facuta la traforaj in clasa IV-a la ora de lucru manual din placaj de tei. Pentru fețe am sacrificat o invelitoare rosie de plastic, din aia de caiet care apoi le-am lipit pe lemn cu pelicanol. Ulterior „topshetul” a evoluat de la plasticul invelitorii, la bureti de diferite grosimi si in final la cauciucul provenit de la o cameră de mașină! Apoi au urmat paletele din magazin...
                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                  Comentariu


                  • #10
                    va salut,

                    nu sunt prea vechi in "bransa", am doar 3 anisori, dar ma mandresc cu "boala" tenisului de masa...si totusi, poate ca e cumva inadecvat ce o sa spun, dar din lemnele cu care am dat pana acum, desi nu pot spune ca am jucat cu ele prea mult (de aceea poate parea putin nepotrivit ), mi-a ramas gandul la doua lemne: timo boll spirit cu fluture negru si cresail cu fluture negru. daca timo bollul m-a impresionat, cresailul echipat cu 2 tenergiuri e(ra) pur si simplu MAGIC! cine a dat cu Cresail, intelege bine ce zic...
                    Viscaria
                    FH - tenergy 05
                    BH - tenergy 05 fx

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X