Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prahova", Blejoi - 02-03.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de raducu Vezi post
    Tin sa precizez ca dorinmo nu vorbeste in numele mei si ca, desi ii multumesc ca a pus problema asta, nu l-am rugat sa o faca, pt ca nu stiu cui ii apartine acest nume de utilizator si nu am discutat nimic cu el legat de aceasta problema. Este posibil sa te cunosc, Dorin, insa stiu sigur ca nu am discutat nimic cu tine pe problema asta. Am discutat doar cu 2 persoane faptul ca nu am urmarit postarile pe site ( in afara de prima zi cand a fost afisat turneul si cand am citit ca inscrierrea e in ordinea clasamentului, la fel ca la toate celelalte A+ ) si ca, din cauza asta, m-am inscris cu 3 ore mai tarziu decat trebuia. Nu am facut si nu am de facut nici un repros la adresa organizatorilor. Este adevarat ca am facut pur si simplu exchibitii ca sa ajung la acest turneu, rezervandu-mi si masina si amanandu-mi toate urgentele de luni, la fel cum este adevarat ca am stat linistit stiind ca am asigurata participarea, insa nu am facut nici un repros nimanui. Este adevarat ca nu mi-a trecut prin cap ca se vor schimba regulile si ca nu am avut timp sa urmaresc postarile organizatorilor, insa in cele doua discutii pe care le-am avut pe tema asta mi-am asumat vina si am acceptat situatia. Desi multumesc pentru intentie, as prefera sa nu se mai foloseasca numele meu pentru reprosuri la adresa organizatorilor, cat timp eu nu am nici un repros de facut.
    Imi cer scuze, dl Costica, dar reprosul este al meu si mi-l asum, numele dvs l-am folosit pentru ca era cel mai elocvent in situatia de fata ( a fost doar un exemplu, intradevar nu ne cunostem , va stiu doar de pe la turnee, unde mi-a placut cum jucati dar nu am discutat niciodata cu dvs), dar si eu si alti cativa suntem in aceeasi situatie cu a Dvs, ne-am bazat pe niste reguli pe care le stiam care intre timp au fost schimbate.
    Nu stiu de ce se mai face regulament daca tot nu se respecta.
    Imi cer scuze inca o data.
    Cu stima,
    Dorin

    Comentariu


    • Se retrage de la Incepatori:
      - Bolozan Laurentiu

      Si de la aceeasi categorie, dar de pe lista de asteptare:
      - Bolozan Mihai
      - Bolozan Andrei
      - Arama Gicu

      Comentariu


      • Postat în original de mironliviu Vezi post
        Cu parere de rau trebuie sa ma retrag !
        Nu vrei sa dai de baut de ziua ta scirba mica ce esti

        Comentariu


        • Postat în original de dantim Vezi post
          Nu vrei sa dai de baut de ziua ta scirba mica ce esti
          E ziua Tzeposului de la Campina??

          Comentariu


          • Postat în original de raducu Vezi post
            Tin sa precizez ca dorinmo nu vorbeste in numele mei si ca, desi ii multumesc ca a pus problema asta, nu l-am rugat sa o faca, pt ca nu stiu cui ii apartine acest nume de utilizator si nu am discutat nimic cu el legat de aceasta problema. Este posibil sa te cunosc, Dorin, insa stiu sigur ca nu am discutat nimic cu tine pe problema asta. Am discutat doar cu 2 persoane faptul ca nu am urmarit postarile pe site ( in afara de prima zi cand a fost afisat turneul si cand am citit ca inscrierrea e in ordinea clasamentului, la fel ca la toate celelalte A+ ) si ca, din cauza asta, m-am inscris cu 3 ore mai tarziu decat trebuia. Nu am facut si nu am de facut nici un repros la adresa organizatorilor. Este adevarat ca am facut pur si simplu exchibitii ca sa ajung la acest turneu, rezervandu-mi si masina si amanandu-mi toate urgentele de luni, la fel cum este adevarat ca am stat linistit stiind ca am asigurata participarea, insa nu am facut nici un repros nimanui. Este adevarat ca nu mi-a trecut prin cap ca se vor schimba regulile si ca nu am avut timp sa urmaresc postarile organizatorilor, insa in cele doua discutii pe care le-am avut pe tema asta mi-am asumat vina si am acceptat situatia. Desi multumesc pentru intentie, as prefera sa nu se mai foloseasca numele meu pentru reprosuri la adresa organizatorilor, cat timp eu nu am nici un repros de facut.
            Lasa Costica ,poate iti ofera organizatorii un Cily Wily card din ala pentru ca meriti daca nu regulamentar macar pentru toata particicarea ta de-a lungul timpului in acest circuit

            Comentariu


            • Buna ziua,
              Caz concret: sunt inscris la incepatori. Pot sa optez pt avansati (ca rezerva, evident) dar in acest caz imi pierd locul securizat de la incepatori (daca nu se retrag suficiente persoane)?
              Sau imi pot pastra locul la incepatori?

              Comentariu


              • Buna ziua. Se retrage Barabancea Lili, Incepatori, Iași. Mult succes.

                Comentariu


                • Postat în original de dantim Vezi post
                  Nu vrei sa dai de baut de ziua ta scirba mica ce esti
                  Ziua mea este pe 01 nu pe 03.
                  Lucrez stie Plaiasu !

                  Comentariu


                  • Salutare...imi pare rau ca trebuie sa anunt ca nu mai am cum sa ajung la Blejoi...am mail de la compania unde o sa lucrez sa fiu sambata dimineata in Constanța pentru interviu si proba practica.

                    Comentariu


                    • Trebuie să postați e-mailul, pentru validare.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Andro TP Ligna CI Off
                      Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                      Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                      Comentariu


                      • Se retrage de pe lista de asteptare de la Open Lazar Dumitru (oricum ocupam un loc abuziv/aberant dupa parerea unora). Cu ocazia asta mai urca un loc pe lista de asteptare dl Motorga Dorin…
                        Dupa parerea mea, inainte de a fi subiectivi ar fi bine sa incercam sa privim lucrurile obiectiv. Regulamentul Amatur in forma actuala este bine pus la punct, este facut de niste oameni cu cap si, pastrand proportiile, poate oricand sa bata la ‘fund’ multe din legile care guverneaza al nostru minunat popor. Daca nu impune nimic referitor la data limita de inscriere pentru astfel de turnee (de importanta nationala…) este o scapare care, cu siguranta, va fi remediata… Organizatorii, insa, trebuie sa se asigure ca vor incurca socotelile la cat mai putini (este vorba de rezervari, invoiri etc). Pentru faptul ca aceste rezervari (hotel, transport…) necesita ceva timp, au stabilit un termen, zic eu, de bun simt. Nu poti sa te inscrii de la Timișoara si sa constati cu o zi sau doua inainte de concurs ca ai ajuns pe lista de asteptare fiind trimis acolo de jucatori care au considerat ca au locul ‘securizat’ si au scris cate un sfert de litera pe zi la anuntul de inscriere…

                        Mult succes participantilor!
                        Ultima editare de DAN LAZAR; 30.mai.2018, 16:30.

                        Comentariu


                        • Buna ziua d-le Motorga Dorin,

                          De la bun inceput as dori sa precizez faptul ca nu doresc sa intru in polemica fata de ideile pe care le-ati exprimat, ci doar sa-mi expun punctul de vedere vis-a-vis de ceea ce ati scris, iar acest post este primul si ultimul pe aceasta tema si sper sa ma fac bine inteles.


                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          turneele A+ unde înscrierea/participarea se face în functie de clasament, prioritate având cei din categoria respectivă, asa cum sunt mentionati la art. 2 sau în cazul wild-cardurilor oferite de organizator?[/I]
                          Prioritatea la inscriere s-a respectat, in functie de clasament, asa cum prevede Regulamentul AmaTur.


                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          De unde pana unde a aparut acest termen limita de inscriere stabilit cu 5-6 zile inainte de data turneului.
                          Limita "de timp" a aparut in data de 22/05 la solicitarea mai multor jucatori. De ce? Este cat se poate de simplu: multi participanti si-au facut rezervari la hoteluri, si-au luat liber de la servici, si-au organizat transportul (din cate am inteles inclusiv s-au rezervat bilete de avion) pentru a putea fi prezenti la concurs. In conditiile in care un concurent din Oradea, Timișoara, Vatra Dornei, etc. si-ar fi arajat toate cele de trebuinta iar Vineri, Sambata sau chiar Duminica, in dimineata turneului (cum au mai fost cazuri la turnee A), alti participanti cu loc mai bun s-ar fi inscris si l-ar fi dat afara din liste, cam cum s-ar fi simtit? Cine era nedreptatitul in acest caz?


                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          Unde scrie in regulament ca la turneele A+ se aplica regula ?primul venit -primul servit? dimpotriva e stabilt clar ca la A+ se aplica regula prioritatii categoriei si locului in clasament.
                          Inca o data, regula clasamentului a fost respectata. Pana la un anumit punct/data la care, pentru a proteja, asa cum foarte bine va exprimati, pe cei "mai buni si mai fideli din circuit", s-a impus limita de timp.



                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          .... pe motiv ca cineva s-a gandit sa faca o smecherie sa nu respecte regulamentul sa favorizeze anumite persoane impunand un termen aberant de inscriere ?dupa clasament? ? ce e smecheria asta ???
                          Cuvantul "smecherie" nu-si are sensul aici, dar banuiesc ca nu ati avut altul mai bun pe tastatura, iar partea cu favorizatul ma depaseste complet; as dori sa precizati clar si concis, cu exemple concrete, in ce constau "smecheriile" la care faceti referire si, daca nu reusiti, sa va retrageti cuvintele.


                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          As intelege aplicarea regulii ?primul venit-primul servit? in conditiile in care locurile nu ar fi fost ocupate la vreuna din categorii, dar in situatia in care sunt liste de asteptare este total incorecta aplicarea acestei reguli conform pct 5.3.3 din regulament
                          Daca va uitati putin mai bine la categoriile unde exista liste de asteptare puteti observa faptul ca acestea s-au pastrat, in ordinea clasamentului, pana la data limita pe care am precizat-o. Este adevarat ca Regulamentul AmaTur nu prevede (inca) acea data limita, dar nici nu o exclude, iar motivele introducerii ei vi le-am expus mai sus.

                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          Din cate stiu eu acest tip de turnee tip A+ sunt destinate adunarii celor mai buni si fideli jucatori din circuit in acel moment.
                          Postat în original de dorinmo Vezi post
                          Se inscriu la open: din Tg. Mureș -Motorga Dorin, Janosi Attila, si din Sangeorgiu de Padure - Polotca Stefan
                          In concluzie inteleg ca va considerati printre "cei mai buni si fideli jucatori din circuit" si nu am nimic de comentat, este parerea dvs.
                          Dar, tinand cont de faptul ca Turneul Cupa Prahova a fost postat in data de 03.05 iar prima notificare referitoare la data limita a inscrierilor a fost facuta in 22.05, de ce nu v-ati inscris pana ieri, 29.05 la ora 14:47??? Asa cum v-ati inscris la Cupa Aria in 07.05, ati avut diferite postari in 10.05, 11.05, 18.05, 23.05, v-ati inscris in 24.05 la Cupa Orasului Dumbraveni (este o simpla cautare, sa nu va ganditi ca va urmaresc si o puteti gasi aici ) nu va puteati inscrie si la Cupa Prahova, retragandu-va ulterior daca ar fi fost cazul? Acea fidelitate de care pomeniti nu cumva implica si putina atentie la forum (unde aveti cont si activitate), in special urmarirea topicului dedicat, mai ales ca este in discutie un A+Î Ati avut la dispozitie 25 de zile sa va ganditi, sa analizati, sa va aranjati "ploile", iar dvs veniti in a 26-a zi si spuneti ca facem smecherii si favorizam...No comment, d-le Motorga.

                          Si ultima precizare: hotararea de a limita data inscrierilor a fost supusa opiniei Comitetului Director AmaTur, iar Marcel Giosan, Claudiu Vela si Gelu Vladoiu pot confima acest fapt.

                          Comentariu


                          • Postat în original de tibi_stanescu Vezi post
                            Buna ziua,
                            Caz concret: sunt inscris la incepatori. Pot sa optez pt avansati (ca rezerva, evident) dar in acest caz imi pierd locul securizat de la incepatori (daca nu se retrag suficiente persoane)?
                            Sau imi pot pastra locul la incepatori?
                            Ziua Buna,

                            Puteti opta pentru Avansati, cu "asezarea" de rigoare in lista de asteptare, dar va veti pierde locul la Incepatori.

                            Comentariu


                            • Cu scuzele de rigoare pentru cei care inca mai asteapta sa se elibereze un loc , v-as ruga sa ne precizati care sunt wild-card-urile si sa aranjati listele in ordinea MP. Am mai avut solicitarea asta la un turneu la Galați ( Marcel Giosan stie ) si am primit reprosuri de genul " Ia uite ma la asta , noi ne zbatem pt un loc si pe el il framata grija cu cine joaca in grupele inferioare. Nu vreau sa intru in polemica de niciun fel si cu nici o persoana dar am patit si eu acum vreo 2 ani cand la un A+ la Targoviște am fost primul de sub linie, asa ca ii inteleg pe cei care spera la un loc pina in ultimul moment dar tot de atunci ( lucru pe care il recomand tuturor) am studiat conditiile de acordare a locului si modul de calcul astfel incat sa imi permita participarea la orice turneu VREAU EU.Daca esti clasat pe un loc care iti permite participarea la orice turneu in categoria ta e ok, daca nu treci la masa , mai invata, antreneaza-te si participa la turnee astfel incat sa nu ai suparari cauzate de clasarea la limita. Inteleg pe toata lumea si pe organizatori si pe cei de sub linie dar va dau un sfat : nu sariti cu batul pina n-ati organizat un turneu. Incercati si vorbim dupa aia cat de bine a fost.
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • Gabi, la urmatoarea actualizare pun listele in ordinea MP.

                                Wild Card-urile le vom anunta cat mai curand.

                                Comentariu


                                • Se retrage Tokos Pal.

                                  Comentariu


                                  • Se retrag de la Open din Oravita-Murgu Ioan si Cioveie Marian, de pe Lista de Asteptare!!

                                    Comentariu


                                    • Se retrage Piperea Florin-Campina de la avansati,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                        Buna ziua d-le Motorga Dorin,

                                        De la bun inceput as dori sa precizez faptul ca nu doresc sa intru in polemica fata de ideile pe care le-ati exprimat, ci doar sa-mi expun punctul de vedere vis-a-vis de ceea ce ati scris, iar acest post este primul si ultimul pe aceasta tema si sper sa ma fac bine inteles.




                                        Prioritatea la inscriere s-a respectat, in functie de clasament, asa cum prevede Regulamentul AmaTur.




                                        Limita "de timp" a aparut in data de 22/05 la solicitarea mai multor jucatori. De ce? Este cat se poate de simplu: multi participanti si-au facut rezervari la hoteluri, si-au luat liber de la servici, si-au organizat transportul (din cate am inteles inclusiv s-au rezervat bilete de avion) pentru a putea fi prezenti la concurs. In conditiile in care un concurent din Oradea, Timișoara, Vatra Dornei, etc. si-ar fi arajat toate cele de trebuinta iar Vineri, Sambata sau chiar Duminica, in dimineata turneului (cum au mai fost cazuri la turnee A), alti participanti cu loc mai bun s-ar fi inscris si l-ar fi dat afara din liste, cam cum s-ar fi simtit? Cine era nedreptatitul in acest caz?




                                        Inca o data, regula clasamentului a fost respectata. Pana la un anumit punct/data la care, pentru a proteja, asa cum foarte bine va exprimati, pe cei "mai buni si mai fideli din circuit", s-a impus limita de timp.





                                        Cuvantul "smecherie" nu-si are sensul aici, dar banuiesc ca nu ati avut altul mai bun pe tastatura, iar partea cu favorizatul ma depaseste complet; as dori sa precizati clar si concis, cu exemple concrete, in ce constau "smecheriile" la care faceti referire si, daca nu reusiti, sa va retrageti cuvintele.




                                        Daca va uitati putin mai bine la categoriile unde exista liste de asteptare puteti observa faptul ca acestea s-au pastrat, in ordinea clasamentului, pana la data limita pe care am precizat-o. Este adevarat ca Regulamentul AmaTur nu prevede (inca) acea data limita, dar nici nu o exclude, iar motivele introducerii ei vi le-am expus mai sus.



                                        In concluzie inteleg ca va considerati printre "cei mai buni si fideli jucatori din circuit" si nu am nimic de comentat, este parerea dvs.
                                        Dar, tinand cont de faptul ca Turneul Cupa Prahova a fost postat in data de 03.05 iar prima notificare referitoare la data limita a inscrierilor a fost facuta in 22.05, de ce nu v-ati inscris pana ieri, 29.05 la ora 14:47??? Asa cum v-ati inscris la Cupa Aria in 07.05, ati avut diferite postari in 10.05, 11.05, 18.05, 23.05, v-ati inscris in 24.05 la Cupa Orasului Dumbraveni (este o simpla cautare, sa nu va ganditi ca va urmaresc si o puteti gasi aici ) nu va puteati inscrie si la Cupa Prahova, retragandu-va ulterior daca ar fi fost cazul? Acea fidelitate de care pomeniti nu cumva implica si putina atentie la forum (unde aveti cont si activitate), in special urmarirea topicului dedicat, mai ales ca este in discutie un A+Î Ati avut la dispozitie 25 de zile sa va ganditi, sa analizati, sa va aranjati "ploile", iar dvs veniti in a 26-a zi si spuneti ca facem smecherii si favorizam...No comment, d-le Motorga.

                                        Si ultima precizare: hotararea de a limita data inscrierilor a fost supusa opiniei Comitetului Director AmaTur, iar Marcel Giosan, Claudiu Vela si Gelu Vladoiu pot confima acest fapt.
                                        Motanele,daca erati mai expliciti in anuntul turneului nu cred ca se supara nimeni

                                        Comentariu


                                        • Ora de start pentru începători a rămas 13:30 cu validare înscrieri între 12:00 și 13:00?

                                          întreb deoarece mă tem să nu-mi fi scăpat vreo informație.

                                          Mulțumesc.


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                                          Andro TP Ligna CI Off
                                          Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                          Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dantim Vezi post
                                            Motanele,daca erati mai expliciti in anuntul turneului nu cred ca se supara nimeni
                                            Capitalistule, indiferent de cat de explicit ai posta anuntul turneului se va gasi un nod in papura cumva, undeva...

                                            Postat în original de Dan Popa Vezi post
                                            Ora de start pentru începători a rămas 13:30 cu validare înscrieri între 12:00 și 13:00?
                                            Da, 13:30.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                              Buna ziua d-le Motorga Dorin,

                                              De la bun inceput as dori sa precizez faptul ca nu doresc sa intru in polemica fata de ideile pe care le-ati exprimat, ci doar sa-mi expun punctul de vedere vis-a-vis de ceea ce ati scris, iar acest post este primul si ultimul pe aceasta tema si sper sa ma fac bine inteles.




                                              Prioritatea la inscriere s-a respectat, in functie de clasament, asa cum prevede Regulamentul AmaTur.




                                              Limita "de timp" a aparut in data de 22/05 la solicitarea mai multor jucatori. De ce? Este cat se poate de simplu: multi participanti si-au facut rezervari la hoteluri, si-au luat liber de la servici, si-au organizat transportul (din cate am inteles inclusiv s-au rezervat bilete de avion) pentru a putea fi prezenti la concurs. In conditiile in care un concurent din Oradea, Timișoara, Vatra Dornei, etc. si-ar fi arajat toate cele de trebuinta iar Vineri, Sambata sau chiar Duminica, in dimineata turneului (cum au mai fost cazuri la turnee A), alti participanti cu loc mai bun s-ar fi inscris si l-ar fi dat afara din liste, cam cum s-ar fi simtit? Cine era nedreptatitul in acest caz?




                                              Inca o data, regula clasamentului a fost respectata. Pana la un anumit punct/data la care, pentru a proteja, asa cum foarte bine va exprimati, pe cei "mai buni si mai fideli din circuit", s-a impus limita de timp.





                                              Cuvantul "smecherie" nu-si are sensul aici, dar banuiesc ca nu ati avut altul mai bun pe tastatura, iar partea cu favorizatul ma depaseste complet; as dori sa precizati clar si concis, cu exemple concrete, in ce constau "smecheriile" la care faceti referire si, daca nu reusiti, sa va retrageti cuvintele.




                                              Daca va uitati putin mai bine la categoriile unde exista liste de asteptare puteti observa faptul ca acestea s-au pastrat, in ordinea clasamentului, pana la data limita pe care am precizat-o. Este adevarat ca Regulamentul AmaTur nu prevede (inca) acea data limita, dar nici nu o exclude, iar motivele introducerii ei vi le-am expus mai sus.



                                              In concluzie inteleg ca va considerati printre "cei mai buni si fideli jucatori din circuit" si nu am nimic de comentat, este parerea dvs.
                                              Dar, tinand cont de faptul ca Turneul Cupa Prahova a fost postat in data de 03.05 iar prima notificare referitoare la data limita a inscrierilor a fost facuta in 22.05, de ce nu v-ati inscris pana ieri, 29.05 la ora 14:47??? Asa cum v-ati inscris la Cupa Aria in 07.05, ati avut diferite postari in 10.05, 11.05, 18.05, 23.05, v-ati inscris in 24.05 la Cupa Orasului Dumbraveni (este o simpla cautare, sa nu va ganditi ca va urmaresc si o puteti gasi aici ) nu va puteati inscrie si la Cupa Prahova, retragandu-va ulterior daca ar fi fost cazul? Acea fidelitate de care pomeniti nu cumva implica si putina atentie la forum (unde aveti cont si activitate), in special urmarirea topicului dedicat, mai ales ca este in discutie un A+Î Ati avut la dispozitie 25 de zile sa va ganditi, sa analizati, sa va aranjati "ploile", iar dvs veniti in a 26-a zi si spuneti ca facem smecherii si favorizam...No comment, d-le Motorga.

                                              Si ultima precizare: hotararea de a limita data inscrierilor a fost supusa opiniei Comitetului Director AmaTur, iar Marcel Giosan, Claudiu Vela si Gelu Vladoiu pot confima acest fapt.

                                              Buna ziua d-le Bogdan,

                                              Imi cer scuze daca va deranjeaza opinia mea dar o mentin si nici eu nu vreau sa intru in polemica cu dvs. Am sa justific postarea mea.
                                              Va inteleg punctul de vedere, si nu spun ca e un lucru rau introducerea unui termen de inscriere la solicitarea unora dintre jucatori avand in vedere implicatiile deplasarii la un astfel de turneu.

                                              Ce contest eu, e cand si cum s-a facut acesta modificarea ad-hoc, in data de 22.05 in conditiile in care turneul era postat din 03.05.
                                              Poate daca acest termen de inscriere era stabilit de la inceput din 03.05 ( postat mare, colorat, subliniat, etc) sa ne sara in ochi ca este modificare de regulamemnt, nu discutam acum.

                                              Nu stiu cati dintre jucatori intra in fiecare zi pe postul unui turneu ca sa vada daca nu cumva s-a gandit cineva sa schimbe ceva la conditiile de participare dupa 20 zile de la postarea turneului.
                                              De regula se intra in primele zile si in ultimele zile inainte de termenul de retragere sa vezi ultimele detalii.

                                              Va descriu situatia mea si probabil a altor colegi ca sa intelegeti de ce am postat.
                                              Am vazut postarea turneului in primele zile ( unde nu se spunea nimic de termen de inscriere- corect?), am vazut ca se desfasoara in 2 zile, nr. de locuri ,localitate, etc.
                                              Stiind regulile de inscriere conform regulamentului in vigoare ( prioritate categorie si loc in clasament) nu m-am grabit sa ma inscriu ca sa ma retrag ulterior,
                                              deoarece atunci ( cu o luna inainte ) eu nu aveam de unde sa stiu daca voi putea participa.
                                              Totodata stiu ca nu da bine la organizatori sa te inscrii doar de dragul de a te inscrie si sa te retragi ulterior.

                                              Organizatorii de turnee unde am participat pot sa confirme ca sunt un om corect, sunt la locul meu si incerc sa ma conformez regulilor Amatur si nu cred ca am suparat pe nimeni pana acum ( intentionat bineinteles).
                                              Daca m-am inscris la un turneu l-am onorat chiar daca a trebuit sa merg singur cu masina suportand eu toate cheltuielile (de regula se merge in grup pt diminuarea cheltuielilor)
                                              iar daca a trebuit sa ma retrag, m-am retras inainte de termen pentru a nu produce neplaceri altora care asteptau un loc.

                                              Nu aveam de ce sa ma grabesc cu inscrierea la A+, nu era regula de "primul venit- primul servit" ca la turneele A ( pe care le enumerati dvs, unde m-am inscris in primele zile ), conform regulilor initiale aveam prioritatea asigurata.

                                              Ati pus acel termen de inscriere in data de 28.05 LUNI, prima zi dupa Rusalii (zi libera), nu v-ati gandit totusi ca fiind un weekend mai lung, lumea ar putea fi plecata de acasa
                                              si poate nu are acces la net?

                                              Ma acuzati ca m-am inscris in a 26 zi de la postarea turneului, da asa este, m-am inscris in data de 29.05, era ultima saptamana inaintea turneului MARTI si am intrat sa vad situatia,
                                              totodata avand si confirmarea ca voi putea participa la acest turneu si cand sa ma inscriu "surpriza", regulile de la postarea turneului nu mai sunt valabile si eu nu mai am loc la turneu
                                              Nu toata lumea poate sa stie ce program are peste 3-4 saptamani.
                                              Data la care m-am inscris eu (5 zile inainte) raportat la data turneului spun ca e de bun simt, nu m-am inscris in ultima zi.

                                              Ma luati peste picior cu faptul ca ma consider bun, da dl. Bogdan, ma consider printre cei buni raportat la categoria mea.
                                              Am plecat de jos acum cca 4 ani ca incepator ( amatori pe vremea aceea), cand am luat in mana prima plaeta profesionala, am invatat singur de pe internet, urmarind jucatorii din Amatur si antrenament cu colegii mei de la sala fara vreun antrenor personal. Am ajuns acum pe locul 204 in Amatur ( 73 la open) la varsta mea si sper sa nu ma opresc aici.

                                              Spuneti ca nu favorizati, dar exact asta faceti, adica daca si-a rezervat loc la avion si hotel cum sa nu joace?... doar are bilet de avion !!!, nu conteaza pe ce loc e in clasament.
                                              Si eu vin de la 300 km dl Bogdan, plec la 4-5 dimineata duminica si ma intorc cand se termina turneul pt ca lunea trebuie sa merg la servici. Nu mai este cazul acum.

                                              Nu domnule Bogdan, iti rezervi loc la hotel si bilet de avion in conditiile in care locul in clasament te pozitioneaza in locurile disponibile la turneu la categoria ta, in caz contrar te adaptezi situatiei.
                                              Si eu am strins din dinti in primul an cand nu am putut participa la nici un turneu A+ (nu aveam puncte), sau cand am iesit de pe tabloul principal cu cateva zile inaintea turneului ( datorita clasamentului)
                                              sau in alti ani cand am trecut la categorie superioara exact inaintea unui turneu A+ si am ratat turneul tot datorita clasamentului si categoriei, pentru ca nu am facut blaturi .
                                              Atunci aveam 2 categorii acum avem 4 categorii si tot e nevoie sa favorizam pe cineva.

                                              Ma acuza lumea ca trebuia sa vad modificarea si sa ma inscriu mai repede ca sa am locul garantat.
                                              Locul era garantat de conditiile de inscriere la turnee A+ din regulament avand in vedere locul meu din clasament si locurile disponibile la categoria mea.
                                              Imi cer scuze, nu pot stau toata ziua pe forum sa verific toate modificarile care apar la turnee.

                                              Imi asum si eu vina ca nu am intra in fiecare zi pe forum sa vad daca nu sunt modificari, stiind ca am asigurata prioritatea, dar nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca regulile de inscriere se vor schimba dupa 2 sapatamani de la postarea turneului.
                                              Ma asteptam sa fie modificari la numar de jucatori pe categorii, eventual ore de incepere , dar nu la conditiile de inscriere.

                                              Asta e, am mai luat o teapa, dar nu mai conteaza, mergem inainte.

                                              Sa vedem ce veti face la urmatorul turneu A+ cand in primele zile se inscrie toata lumea iar in ultimele zile incep retragerile, ( pentru ca asta se va intampla dupa situatia de acum)
                                              cum ii mai impacati pe cei care intra pe ultima suta de metri pe tabloul principal, si care nu au bilete de avion, cazare sau transport asigurat....

                                              Imi cer scuze de la cei pe care i-am suparat sau daca m-am repetat.

                                              Sa aveti un turneu frumos!

                                              Cu stima,
                                              Dorin

                                              Comentariu


                                              • Actualizare inscrieri:


                                                Inscrieri Incepatori - on 30.05.2018 at 21:24:03

                                                1. Pralea Constantin, Alba Iulia, 628 - 9,76 - IW
                                                2. Craciunas Bogdan, București, 893 - 9,56 - I
                                                3. Mija Gheorghe, Fagaras, 938 - 9,48 - I
                                                4. Stanescu Tiberiu, Slatina, 813 - 9,4 - I
                                                5. Grigore Marian, Cocorastii Mislii, 2206 - 9,4 - I
                                                6. Florea Cristian, Constanța, 1352 - 9,25 - I
                                                7. Rosoga Ana, Constanța, 634 - 9,24 - IF
                                                8. Grumeza Lucian, București, 1264 - 9,14 - I
                                                9. Huica Petre, București, 736 - 9,13 - I
                                                10. Matei Mircea, Targoviște, 920 - 9,1 - I
                                                11. Petraru Ionut, București, 1514 - 9 - I
                                                12. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 951 - 8,94 - I
                                                13. Cristea Silviu, Targoviște, 2153 - 8,9 - I
                                                14. Ficleanu Gabriel, Giurgiu, 939 - 8,85 - I
                                                15. Sterczer Sandor, Sanzieni, 745 - 8,8 - I
                                                16. Lambru Iustinian, Ploiești, 1919 - 8,6 - I
                                                17. Plesoianu Stefan, Constanța, 865 - 8,46 - IW
                                                18. Malene Petru, Fagaras, 827 - 8,45 - I
                                                19. Enciu Marcel, București, 810 - 8,41 - IW
                                                20. Bistreanu Armand, București, 859 - 8,4 - I
                                                21. Marin Bogdan Mihail, Bacău, 843 - 8,35 - I
                                                22. Ghitu Liviu, Onesti, 933 - 8,22 - I
                                                23. Cotet Nicolae, Brăila, 1068 - 8,1 - I
                                                24. Stinga Ovidiu, Tecuci, 1014 - 8 - I
                                                25. Gabor Sebastian, Sfantu Gheorghe, 1332 - 8 - I
                                                26. Bucur Mario, București, 1000 - 7,97 - I
                                                27. Moise Viorel, Brăila, 861 - 7,72 - IW
                                                28. Ienasoae Dragos, București, 1181 - 7,64 - I
                                                29. Mitu Nicolae, Pitești, 1149 - 7,43 - I
                                                30. Ontoiu Catalin, Pitești, 1132 - 7,32 - I
                                                31. Morun Marian, Brăila, 991 - 7,07 - I
                                                32. Lungu Lucian, Onesti, 1480 - 7,07 - I
                                                33. Pascu Gabriel, Brăila, 2127 - 7,07 - IW
                                                34. Dumitru George, Targoviște, 1848 - 7,05 - I
                                                35. Neacsu Gabriel, Cocorastii Mislii, 2178 - 7 - IW
                                                36. Eparu Matei, Ploiești, 984 - 6,97 - IJ
                                                37. Portariuc Gheorghe, Botoșani, 1034 - 6,97 - I
                                                38. Eparu Leontin, Ploiești, 1060 - 6,82 - I
                                                39. Fusca Georgian, Targoviște, 1289 - 6,8 - I
                                                40. Vaireanu Danut Ionel, București, 936 - 6,78 - I
                                                41. Dutu Constantin, Galați, 1116 - 6,72 - I
                                                42. Dan Popa, Tecuci, 1242 - 6,55 - I
                                                43. Marinescu Nelu, Targoviște, 1275 - 6,53 - I
                                                44. Popovici Mircea, Caracal, 1341 - 6,5 - I
                                                45. Gavrila Aurel, București, 1681 - 6,5 - I
                                                46. Radulescu Catalin, Ploiești, 2046 - 6,25 - IH
                                                47. Avram Ionut, Galați, 2047 - 6 - I
                                                48. Cornita Mario, Campina, 2277 - 6 - I
                                                49. Caranfilian Migo, București, 1708 - 5,9 - I
                                                50. Angi Zoltan, Gheorgheni, 1423 - 5,77 - I
                                                51. Movileanu Adrian, Brașov, 1373 - 5,68 - I
                                                52. Lazar Alin, Breaza, 1308 - 5,5 - I
                                                53. Savina Dan, Piatra Neamț, 1350 - 5,38 - I
                                                54. Tonciu Costin, București, 1412 - 5,36 - I
                                                55. Bardas Viorel, Ploiești, 1536 - 5,33 - IW
                                                56. Babes Razvan, Brașov, 2147 - 5 - I
                                                57. Stan Mariana, Constanța, 1117 - 4,91 - IF
                                                58. Varbanescu Radu, București, 1187 - 4,75 - I
                                                59. Wild Card I
                                                60. Wild Card II

                                                -----------------------------------------
                                                Lista de asteptare:
                                                1. Ardelean Ionut, Sfantu Gheorghe, 2303 - 6,6 - I
                                                2. Grigore Madalin, Cocorastii Mislii, 2403 - 4,5 - I
                                                3. Zisu Cristian, București, 2423 - 5 - I
                                                4. Serbanica Alessandra, Targoviște, 2839 - 4 - IF
                                                5. Cudalbu Tiberiu, Ploiești, 3261 - 4 - I
                                                6. Radu Sergiu, Comarnic, 3263 - 4 - I
                                                7. Nicula Bogdan, București, 3278 - 0 - I
                                                8. Ivanescu Alexandru, Targoviște, 3564 - 0 - I
                                                9. Negrila Cristian Valentin, Caracal, 3656 - 5,5 - I
                                                10. Cretu Maxim, Brașov, 3838 - 4 - I
                                                11. Zanogeanu Florin, Cocorastii Mislii, 3410 - 6 - I
                                                12. Manescu Ricardo, Caracal, 5002 - 0 - I
                                                13. Melnerovici Daniel, Stefanesti Argeș, 5003 - 0 - I


                                                Inscrieri Avansati - on 30.05.2018 at 21:25:53

                                                1. Sabin Cristian, București, 533 - 19,73 - A
                                                2. Cuna Gheorghe, Buzău, 1048 - 19,7 - A
                                                3. Ghizdavescu Adrian, Navodari, 291 - 19,58 - A
                                                4. Capus Giani, Galați, 564 - 19,4 - A
                                                5. Sultan Valentin, Craiova, 357 - 19,14 - A
                                                6. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 229 - 19,11 - A
                                                7. Cobeanu Marius, Breaza, 766 - 19 - A
                                                8. Bozga Razvan, Baicoi, 1162 - 19 - A
                                                9. Durac Viorel, Constanța, 652 - 18,88 - AW
                                                10. Tuta Radu Ionut, Pitești, 672 - 18,87 - A
                                                11. Ilie Octavian Marius, Brașov, 235 - 18,69 - A
                                                12. Florea Marian, Targoviște, 499 - 18,62 - A
                                                13. Plaiasu Ion, Plopeni, 249 - 18,45 - A
                                                14. Trocan Nicolae, Mioveni, 440 - 18,43 - AW
                                                15. Trocan Alexa, Mioveni, 521 - 18,34 - AF
                                                16. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 335 - 18,27 - A
                                                17. Szakali Csaba, Miercurea Ciuc, 1340 - 18 - AW
                                                18. Simon Teodora, Sfantu Gheorghe, 1384 - 18 - AF
                                                19. Gecse Alpar, Chibed, 296 - 17,89 - A
                                                20. Simion Silviu, Cocorastii Mislii, 1224 - 17,85 - A
                                                21. Gheorghe Florin, București, 605 - 17,78 - A
                                                22. Cucu Cristin, Targoviște, 280 - 17,77 - AW
                                                23. Alexandru Marius, București, 271 - 17,66 - A
                                                24. Dumitrache Gabriel, Giurgiu, 365 - 17,44 - A
                                                25. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 586 - 17,42 - A
                                                26. Predescu Levente, Miercurea Ciuc, 543 - 17,4 - A
                                                27. Carata Catalin, Tulcea, 345 - 17,35 - A
                                                28. Tutoveanu Razvan, Brașov, 431 - 17,31 - A
                                                29. Stoica Mihai, Mioveni, 391 - 17,23 - AW
                                                30. Codreanu Laurentiu, Buzău, 966 - 17,13 - A
                                                31. Pop Alexandru, Campina, 1260 - 16,97 - A
                                                32. Balla Peter, Toplita, 361 - 16,92 - A
                                                33. Loghin Florin, Brașov, 300 - 16,9 - A
                                                34. Cocolos Alexandru, București, 739 - 16,75 - A
                                                35. Caldararu Mihai Florentin, Giurgiu, 1393 - 16,7 - A
                                                36. Boicu Gabriel, Vatra Dornei, 389 - 16,6 - A
                                                37. Dumitru Silviu, Constanța, 673 - 16,6 - A
                                                38. Docan Cristian, București, 302 - 16,59 - A
                                                39. Veris Dumitru, Brașov, 353 - 16,5 - A
                                                40. Sdranca Mircea, Ploiești, 447 - 16,5 - A
                                                41. Szanto Lajos, Miercurea Ciuc, 358 - 16,33 - A
                                                42. Badulescu Rafael, Giurgiu, 875 - 16,3 - A
                                                43. Grigore Marian, Ramnicu Valcea, 576 - 16,18 - A
                                                44. Ene Florin, Ploiești, 919 - 16,15 - A
                                                45. Badaluta Marian, Vatra Dornei, 412 - 16,11 - AW
                                                46. Stoian Sorin, Curtea de Argeș, 693 - 16,1 - A
                                                47. Cristofor Razvan, Moinesti, 323 - 16,09 - AW
                                                48. Bozosan Petre, Sibiu, 316 - 16,01 - A
                                                49. Preda Nicolae, Curtea de Argeș, 598 - 15,95 - AW
                                                50. Bivolaru Stelian, Targoviște, 414 - 15,89 - A
                                                51. Panait Adrian, Brăila, 426 - 15,88 - AW
                                                52. Bejan Alexandru, Tecuci, 502 - 15,73 - A
                                                53. Pop Dan Cristian, București, 850 - 15,7 - A
                                                54. Chivu Cornel, Craiova, 575 - 15,68 - A
                                                55. Rusea Gheorghe, Breaza, 344 - 15,66 - A
                                                56. Constantin Cristina, București, 417 - 15,64 - AF
                                                57. Marin Iulian, Campina, 958 - 15,6 - AW
                                                58. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 469 - 15,59 - A
                                                59. Covataru Loredan, Brașov, 1237 - 15,55 - A
                                                60. Trif Florin, Cocorastii Mislii, 1248 - 15,55 - A
                                                61. Cristescu Cristian, București, 421 - 15,5 - AW
                                                62. Balanescu Boby, Ploiești, 1133 - 15,5 - A
                                                63. Sursilov Constantin, București, 351 - 15,49 - A
                                                64. Anescu Andu, Drăgășani, 493 - 15,49 - A
                                                65. Coclea Ionel, Brăila, 449 - 15,47 - AW
                                                66. Budescu Marian, Galați, 618 - 15,46 - A
                                                67. Kis Istvan, Brașov, 384 - 15,39 - AW
                                                68. Oancea Vasile, Buzău, 574 - 15,37 - A
                                                69. Botoc Ovidiu, Ploiești, 594 - 15,37 - A
                                                70. Nitu Serban, Paulesti, 385 - 15,34 - A
                                                71. Adam Teodor, Buzău, 1058 - 15,33 - A
                                                72. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 667 - 15,2 - A
                                                73. Bedo Jozsef, Suseni, 552 - 15,08 - A
                                                74. Dior Dorin, Iași, 650 - 15,02 - A
                                                75. Pribeagu Sebastian, Pitești, 1070 - 15 - AJ
                                                76. Dinu Adrian, Darmanesti, 454 - 14,83 - A
                                                77. Banuta Dumitru, Ploiești, 465 - 14,82 - A
                                                78. Fulop Laszlo, Targu Mureș, 515 - 14,73 - A
                                                79. Ipate Virgil, Valenii de Munte, 603 - 14,67 - A
                                                80. Pascu Cristian, Ploiești, 1062 - 14,65 - A
                                                81. Canea Kocsis Andras, Targu Secuiesc, 488 - 14,64 - A
                                                82. Lazar Dumitru, Mizil, 512 - 14,63 - A
                                                83. Lupescu Nicolae, Reghin, 494 - 14,57 - A
                                                84. Preda Gheorghe, Cocorastii Mislii, 1374 - 14,55 - A
                                                85. Heja Zoltan, Ditrau, 466 - 14,5 - A
                                                86. Franculescu Marius, Sinaia, 1307 - 14,33 - A
                                                87. Darjan Daniel, Brașov, 518 - 14,31 - A
                                                88. Serban Lucian Maricel, București, 1426 - 14,3 - A
                                                89. Anita Dorel, Brașov, 1232 - 14 - A
                                                90. Bitoiu Horia, Azuga, 1354 - 14 - A
                                                91. Vajeu Ionut, Busteni, 664 - 13,85 - A
                                                92. Enculescu Mihaita, București, 862 - 13,83 - A
                                                93. Mihu Florin, Pitești, 549 - 13,56 - A
                                                94. Dica Danut, Caracal, 1032 - 13,33 - A
                                                95. Giosan Marcel, Galați, 459 - 13,3 - A
                                                96. Pop Sabin, Targu Mureș, 524 - 13,16 - A
                                                97. Tudor Valeriu, Ploiești, 1143 - 13 - A
                                                98. Gita Dan, Sfantu Gheorghe, 1203 - 12,8 - A
                                                99. Andras Zoltan, Miercurea Ciuc, 1083 - 12,7 - A
                                                100. Movileanu Neculae, Brașov, 633 - 12,69 - A
                                                101. Vaszi Denes, Miercurea Ciuc, 715 - 12,34 - A
                                                102. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 735 - 12,32 - A
                                                103. Dumitrescu Sorin, Brașov, 880 - 12,22 - A
                                                104. Dina Alexandru, București, 837 - 12,03 - A
                                                105. Ceobotaru Daniel, Galați, 1348 - 12 - A
                                                106. Banciu George, Constanța, 1460 - 12 - A
                                                107. Parvu Nicolae, Cornu, 864 - 11,85 - A
                                                108. Subtirelu Marius, Onesti, 1004 - 11,85 - A
                                                109. Vlad Maria Victoria, București, 787 - 11,6 - AF
                                                110. Mihaila George, București, 909 - 11,57 - A
                                                111. Zamfirache Ioan, Botoșani, 556 - 11,41 - AW
                                                112. Moisa Costel, Tecuci, 995 - 11,08 - A
                                                113. Negrila Cristian, Caracal, 1386 - 11 - A
                                                114. Carjan Dumitru, București, 690 - 10,77 - AW
                                                115. Hulpan Cristian, Galați, 974 - 10,53 - A
                                                116. Gheorghe Daniel, Brăila, 845 - 10,35 - A
                                                117. Lorincz Zoltan, Miercurea Ciuc, 922 - 10,3 - A
                                                118. Hutanu Adrian, Slobozia, 1038 - 10 - A
                                                119. Wild Card I
                                                120. Wild Card II

                                                -----------------------------------------
                                                Lista de asteptare:
                                                1. Socaci Marian, Brăila, 1465 - 13,95 - A
                                                2. Suciu Dragos, Constanța, 1568 - 14,3 - AJ
                                                3. Popescu Adrian, Valcanesti, 1793 - 13,2 - A
                                                4. Guluta Florin, București, 2641 - 0 - A
                                                5. Aldea Eduard, Buzău, 5001 - 0 - A
                                                6. Dinca Raducu, București, 1063 - 13,98 - A


                                                Inscrieri Open - on 30.05.2018 at 21:26:09

                                                1. Rosioara Razvan, Alexandria, 438 - 29,8 - O
                                                2. Dracea Gabriel, Sinaia, 261 - 29,7 - O
                                                3. Bradatan Lenuta, București, 272 - 29,7 - OF
                                                4. Padurariu Costel, Brașov, 66 - 29,54 - O
                                                5. Drinceanu Lilian, Oravita, 136 - 29,5 - O
                                                6. Nedelcu Florin, Buftea, 1039 - 29,3 - O
                                                7. Ivan Valentin, Campina, 114 - 28,81 - O
                                                8. Dena Corneliu, Giurgiu, 78 - 28,51 - OW
                                                9. Bodin Ion, Tecuci, 327 - 28,28 - OW
                                                10. Gherasim Iulian, Tulcea, 107 - 28,25 - O
                                                11. Munteanu Ion, Comănești, 409 - 28,23 - O
                                                12. Avram Nicolae, Nedelea, 86 - 28,21 - O
                                                13. Baiburi Levent, Tulcea, 269 - 28,2 - O
                                                14. Moise Mihai, Alexandria, 743 - 28,15 - O
                                                15. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 282 - 28,13 - OW
                                                16. Laszlo Levente, Miercurea Ciuc, 77 - 28,1 - O
                                                17. Bulubasa Nicusor, Comănești, 110 - 28,07 - OW
                                                18. Bivolaru Marius, Ploiești, 64 - 27,94 - O
                                                19. Mihaila Nicolae, Breaza, 75 - 27,93 - O
                                                20. Veres Francisc, Oravita, 92 - 27,87 - O
                                                21. Ion Sebastian, Buftea, 508 - 27,83 - O
                                                22. Marian Bogdan, Ploiești, 72 - 27,8 - OW
                                                23. Voin Doru, București, 190 - 27,72 - O
                                                24. Fancsali Kalman, Miercurea Ciuc, 76 - 27,59 - OW
                                                25. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 330 - 27,58 - OW
                                                26. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iași, 132 - 27,42 - O
                                                27. Mitrea Silviu, Navodari, 67 - 27,41 - OW
                                                28. Micuda Mihai, București, 534 - 27,35 - O
                                                29. Trocaru Remus, Tulcea, 105 - 27,3 - O
                                                30. Dumbrava Daniel, Focșani, 262 - 27,28 - OW
                                                31. Darmaz Ion, Targoviște, 89 - 27,14 - OW
                                                32. Negrean Ioan, Sibiu, 117 - 27,1 - O
                                                33. Demeny Zoltan, Brașov, 90 - 27,07 - O
                                                34. Vladoiu Gelu, Brașov, 103 - 27,06 - OW
                                                35. Sorescu Mircea, Paulesti, 168 - 26,99 - O
                                                36. Gheorghe Nicolae, Călărași, 174 - 26,95 - O
                                                37. Dragan Petru Ioan, Iași, 94 - 26,84 - O
                                                38. Laur Boro, Sinaia, 526 - 26,83 - O
                                                39. Ciortescu Cristi, Iași, 82 - 26,81 - O
                                                40. Trandafir Vasile, Targu Mureș, 273 - 26,73 - O
                                                41. Voicu Ionut, Ploiești, 264 - 26,57 - O
                                                42. Ciobanu Daniel, Blaj, 124 - 26,55 - OW
                                                43. Petrov Dan, București, 100 - 26,53 - OW
                                                44. Bratescu Adrian, Targoviște, 80 - 26,45 - OW
                                                45. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 155 - 26,33 - O
                                                46. Sarbu Dan, Ploiești, 98 - 26,21 - OW
                                                47. Spoiala Cristinel, Focșani, 373 - 26,2 - O
                                                48. Ivanov Sorin, Piatra Neamț, 815 - 26,2 - O
                                                49. Ticu Dorin, Bacău, 133 - 26,17 - OW
                                                50. Orac Teodor, Ramnicu Valcea, 129 - 26,13 - O
                                                51. Bubulac Cristi, Piatra Neamț, 182 - 26,1 - O
                                                52. Marola Dan, Bacău, 118 - 26,08 - O
                                                53. Antal Denes, Brașov, 88 - 26 - OW
                                                54. Nistor Florin, Comănești, 213 - 25,99 - O
                                                55. Braniste George, Bacău, 191 - 25,93 - O
                                                56. Visan Bogdan, Targoviște, 152 - 25,84 - O
                                                57. Ivan Sorin Ioan, Targoviște, 141 - 25,63 - O
                                                58. Fazakas Gergely, Miercurea Ciuc, 178 - 25,62 - O
                                                59. Birtalan Laszlo, Oradea, 115 - 25,57 - O
                                                60. Corneanu Sorin, Botoșani, 220 - 25,57 - O
                                                61. Peiu Cosmin, Babadag, 216 - 25,54 - O
                                                62. Barac Andreea, Brăila, 523 - 25,5 - OF
                                                63. Staicu Dan, Constanța, 490 - 25 - OW
                                                64. Dirlea Ioan, Aiud, 208 - 24,87 - OH
                                                65. Solcan Florin, Constanța, 187 - 24,7 - O
                                                66. Stancalie Doru, Craiova, 134 - 24,69 - OW
                                                67. Dima Victor, Azuga, 423 - 24,42 - O
                                                68. Ionescu Mihai, Targoviște, 211 - 24,4 - O
                                                69. Brulea Petre, Paulesti, 165 - 24,38 - OW
                                                70. Dospinescu George, București, 185 - 24,3 - OW
                                                71. Stefan Patrick, Brașov, 210 - 24,25 - O
                                                72. Samoila Ion, Babadag, 248 - 23,97 - O
                                                73. Pantelimon Andi, București, 176 - 23,84 - O
                                                74. Turcu Viorel, Piatra Neamț, 232 - 23,77 - OW
                                                75. Pralea Marius Dan, Botoșani, 137 - 23,75 - O
                                                76. Cioboiu Dan, Craiova, 480 - 23,7 - O
                                                77. Colesniuc Romeo, Botoșani, 120 - 23,69 - OW
                                                78. Iacob Gabriel, Iași, 163 - 23,49 - OW
                                                79. Stancescu Sebastian, Ploiești, 143 - 23,4 - O
                                                80. Valcea Daniel, Pitești, 346 - 23,04 - O
                                                81. Nicola Marian, Constanța, 140 - 23,03 - O
                                                82. Potarniche Bianca, Buzău, 239 - 22,97 - OJF
                                                83. Jimmy Lu, București, 541 - 22,97 - O
                                                84. Babus Liviu, Ploiești, 214 - 22,77 - O
                                                85. Craciun David Mihai, București, 164 - 22,63 - OJ
                                                86. Macovei Cristi, Iași, 183 - 22,54 - O
                                                87. Gheorghe Dragos, Boldesti, 1231 - 22,5 - O
                                                88. Stroe Ionel, Bacău, 294 - 22,4 - O
                                                89. Damian Mircea, Bistrița, 245 - 22,33 - O
                                                90. Ionita Fabian, Ploiești, 338 - 22,17 - O
                                                91. Balaban Catalin, București, 1024 - 22,05 - O
                                                92. Corbu Darius, Valenii de Munte, 230 - 21,9 - O
                                                93. Radu Florin, Ploiești, 581 - 21,75 - O
                                                94. Dan Andrei, Piatra Neamț, 943 - 21,5 - OW
                                                95. Cinca Daniel, Craiova, 281 - 21,47 - O
                                                96. Lita Gabriel, București, 287 - 21,33 - O
                                                97. Stamate Eduard, Tecuci, 622 - 21,15 - O
                                                98. Panait Genu, Teisani, 1027 - 21,15 - O
                                                99. Popa Mircea, Brașov, 247 - 21,08 - OW
                                                100. Rasid Aihan, Constanța, 681 - 21,05 - O
                                                101. Jaouir Khaled, București, 201 - 21,04 - OW
                                                102. Viciu Dragos, Pitești, 328 - 20,8 - OW
                                                103. Dinu Gheorghe, București, 186 - 20,73 - OW
                                                104. Catana Claudiu, București, 320 - 20,57 - O
                                                105. Matei Dumitru, Deva, 276 - 20,48 - OW
                                                106. Belba Caius Petrica, Baile Herculane, 538 - 20,36 - O
                                                107. Hana Radu, București, 749 - 20,17 - O
                                                108. Sass Imre, Miercurea Ciuc, 433 - 20,06 - O
                                                109. Osman Metin, Tulcea, 444 - 20,06 - O
                                                110. Nistor Iosif, Miercurea Ciuc, 475 - 20,04 - O
                                                111. Anton Florin, Câmpulung Mold, 1567 - 20 - O
                                                112. Burghelea Florin, Piatra Neamț, 306 - 19,57 - A
                                                113. Fulop Attila, Aiud, 246 - 19,33 - AW
                                                114. Leteanu Marius, Bacău, 436 - 19,23 - A
                                                115. Oancea Marian, Bacău, 314 - 17,54 - A
                                                116. Nica Ionut, Brașov, 1890 - 0 - O
                                                117. Puiu Dragos, Urlati, 2375 - 0 - O
                                                118. Mihailescu Radu, Targoviște, 5001 - 0 - O
                                                119. Wild Card I
                                                120. Wild Card II

                                                -----------------------------------------
                                                Lista de asteptare:
                                                1. Motorga Dorin, Targu Mureș, 204 - 27,74 - O
                                                2. Janosi Attila, Targu Mureș, 175 - 25,3 - O
                                                3. Polotca Stefan, Sangeorgiu de Padure, 162 - 28,07 - O
                                                4. Corbu Mihai Cosmin, Pitești, 587 - 24,65 - O


                                                Inscrieri Elite - on 30.05.2018 at 21:26:21

                                                1. Roman Iulian, Brașov, 139 - 47,5 - ELW
                                                2. Lukasz Klimas, Ploiești, 3 - 46,17 - EL
                                                3. Petrescu Liviu, Pitești, 1 - 44,34 - ELW
                                                4. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 43,96 - EL
                                                5. Ion Marius, Brăila, 19 - 43,57 - E
                                                6. Farkas Gabor, Targu Mureș, 16 - 42,9 - EW
                                                7. Corcoz Costin, Focșani, 13 - 42,28 - EL
                                                8. Wischegg Robert, Galați, 126 - 41,12 - EL
                                                9. Put Gabriel, Oravita, 23 - 41 - E
                                                10. Mutrescu Eugen, Timișoara, 30 - 40,29 - E
                                                11. Toma Florin, Pitești, 31 - 40,17 - ELW
                                                12. Fratila Robert, Filipestii de Targ, 5 - 39,94 - E
                                                13. Bauer Lajos, Targu Mureș, 24 - 39,77 - EW
                                                14. Macarenco Andrei, București, 108 - 38,37 - EL
                                                15. Ropotan Iulian, București, 146 - 38,3 - E
                                                16. Govoreanu Florin, Cisnadie, 8 - 37,84 - EW
                                                17. Banescu Dragos, Pitești, 47 - 37,83 - EL
                                                18. Cristache George, București, 38 - 37,77 - E
                                                19. Sumanaru Catalin, Iași, 9 - 37,61 - E
                                                20. Macovei Liviu, Brașov, 84 - 37,42 - E
                                                21. Dinca Daniel, București, 7 - 37,39 - EH
                                                22. Tigau Dan, București, 10 - 37,3 - ELW
                                                23. Buzatu Vasile, Buftea, 29 - 37,28 - EW
                                                24. Cozma Catalin, Fălticeni, 39 - 37,12 - EW
                                                25. Ditu Daniel, Onesti, 63 - 37,1 - E
                                                26. Aron Darie, Sibiu, 49 - 36,83 - E
                                                27. Marola Mihai, Bacău, 60 - 36,57 - E
                                                28. Iancu George, Ploiești, 22 - 36,51 - EW
                                                29. Daneliuc Gabi, Selimbar, 33 - 36,37 - EW
                                                30. Vlase Gheorghe, Slobozia, 17 - 35,48 - E
                                                31. Sufletel Radu, Alba Iulia, 111 - 35,44 - ELW
                                                32. Morosanu Vasile, Suceava, 144 - 35,41 - EW
                                                33. Zarinschi Catalin, Galați, 40 - 35,4 - E
                                                34. Dumitru Gheorghe, București, 56 - 35,33 - E
                                                35. Sinita Eugen, București, 26 - 35,06 - E
                                                36. Chiscop Bogdan, Galați, 46 - 34,9 - E
                                                37. Grigore Alexandru, Campina, 27 - 34,84 - E
                                                38. Navacioiu Marian, București, 53 - 34,73 - EW
                                                39. Incze Levente, Miercurea Ciuc, 15 - 34,61 - E
                                                40. Boraciu Claudiu, Urziceni, 70 - 34,49 - E
                                                41. Neagoe Costin, București, 79 - 34,23 - E
                                                42. Dumitrescu Cornel, București, 21 - 34,16 - EW
                                                43. Hagatis Andrei, Vatra Dornei, 125 - 34,08 - E
                                                44. Savu Cristian, Oradea, 25 - 33,9 - E
                                                45. Tic Ioan, Oradea, 51 - 33,77 - E
                                                46. Georgiu Dragos, Vatra Dornei, 58 - 33,65 - E
                                                47. Panaitescu Stefan, Izvoarele, 52 - 33,53 - EW
                                                48. Mihalescu Dinu, Timișoara, 93 - 33,5 - EW
                                                49. Jurje Alex Doru, Almasu Mare, 135 - 33,28 - E
                                                50. Leolea Andrei, Constanța, 91 - 33,13 - EW
                                                51. Munteanu Octavian, Tecuci, 65 - 32,95 - EW
                                                52. Pavunev Dan, București, 41 - 32,74 - E
                                                53. Curut Gabriel, Timișoara, 87 - 32,7 - E
                                                54. Vaida Sorin, Oradea, 34 - 32,56 - EW
                                                55. Welker Ivan, Sfantu Gheorghe, 142 - 31,77 - E
                                                56. Ciuca Dan, Pitești, 83 - 31,73 - EW
                                                57. Creinicean Liviu, Oravita, 28 - 31,71 - E
                                                58. Miklos Imre, Miercurea Ciuc, 57 - 31,61 - E
                                                59. Birtalan Robert, Oradea, 43 - 31,56 - E
                                                60. Fratea Aurel, Constanța, 50 - 30,49 - EW
                                                61. Kaposta Victor, Arad, 45 - 30,38 - E
                                                62. Oprea Adrian, Lugoj, 113 - 30,24 - E
                                                63. Istrate Cristian, București, 54 - 30,11 - EW
                                                64. Migea Cornel, Sibiu, 97 - 30,04 - EW
                                                65. Wild Card I
                                                66. Wild Card II

                                                -----------------------------------------
                                                Lista de asteptare:
                                                1. Constantin Teodor, București, 153 - 33,63 - E
                                                2. Popa Octavian, Oradea, 156 - 32,6 - E
                                                3. Bocaniala Norocel, București, 159 - 30,46 - E
                                                4. Pal Zoltan, Miercurea Ciuc, 161 - 32,47 - E
                                                5. Arion Costel, Galați, 179 - 31,43 - E
                                                6. Zainescu Corneliu, Galați, 226 - 30,42 - EW
                                                7. Motoroi Costin, București, 252 - 32,12 - EW
                                                8. Constantinescu Rares, Brăila, 254 - 36,92 - EJ
                                                9. Hutanu Alin, Brașov, 255 - 33,6 - E
                                                10. Caloianu Iuliana, Ploiești, 311 - 40 - EF
                                                11. Radu Daniel, București, 336 - 34,5 - E
                                                12. Teodorescu Sandica, Ramnicu Sarat, 367 - 30,65 - ELF
                                                13. Tudorache Viorel, București, 368 - 39,67 - EL
                                                14. Totpal Marius, Busteni, 383 - 31,8 - E
                                                15. Vasile Gelu Iulian, București, 476 - 31,5 - E
                                                16. Radu Costica, Galați, 37 - 39,08 - E
                                                17. Avram Victor, Arad, 6 - 39,31 - E

                                                Comentariu


                                                • buna seara,imi cer scuze ca dau navala !varsta nu este o virtute este o consecinta.la o categorie superioara joaca oameni care au o varsta interesanta si pe care nu ii cheama nimeni de pe strada sa le explice ca au locuri asigurate in turneu.nu vreau sa am discutii contradictorii cu nimeni dar repet ceea ce am mai spus :unii si sunt multi aceia care au iubit enorm acest amatur nu mai pot sa joace. cei mai multi se inscriu ca sa aiba de unde se retrage,altii ca sa acumuleze turnee,cred ca cei mai multi se inscriu pentru a se intalni cu prieteni.intr-o lume plina de lupi hai sa nu fim hiene !

                                                  Comentariu


                                                  • Va reamintesc ca termenul pentru retragerile fara penalizare va expira maine seara, la ora 21:00:

                                                    Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                                    -ultima retragere Joi 31.05.2018, ora 21,00;
                                                    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X