Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prahova", Blejoi - 02-03.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dorinmo Vezi post
    Buna ziua d-le Bogdan,

    Imi cer scuze daca va deranjeaza opinia mea dar o mentin si nici eu nu vreau sa intru in polemica cu dvs. Am sa justific postarea mea.
    Va inteleg punctul de vedere, si nu spun ca e un lucru rau introducerea unui termen de inscriere la solicitarea unora dintre jucatori avand in vedere implicatiile deplasarii la un astfel de turneu.

    Ce contest eu, e cand si cum s-a facut acesta modificarea ad-hoc, in data de 22.05 in conditiile in care turneul era postat din 03.05.
    Poate daca acest termen de inscriere era stabilit de la inceput din 03.05 ( postat mare, colorat, subliniat, etc) sa ne sara in ochi ca este modificare de regulamemnt, nu discutam acum.

    Nu stiu cati dintre jucatori intra in fiecare zi pe postul unui turneu ca sa vada daca nu cumva s-a gandit cineva sa schimbe ceva la conditiile de participare dupa 20 zile de la postarea turneului.
    De regula se intra in primele zile si in ultimele zile inainte de termenul de retragere sa vezi ultimele detalii.

    Va descriu situatia mea si probabil a altor colegi ca sa intelegeti de ce am postat.
    Am vazut postarea turneului in primele zile ( unde nu se spunea nimic de termen de inscriere- corect?), am vazut ca se desfasoara in 2 zile, nr. de locuri ,localitate, etc.
    Stiind regulile de inscriere conform regulamentului in vigoare ( prioritate categorie si loc in clasament) nu m-am grabit sa ma inscriu ca sa ma retrag ulterior,
    deoarece atunci ( cu o luna inainte ) eu nu aveam de unde sa stiu daca voi putea participa.
    Totodata stiu ca nu da bine la organizatori sa te inscrii doar de dragul de a te inscrie si sa te retragi ulterior.

    Organizatorii de turnee unde am participat pot sa confirme ca sunt un om corect, sunt la locul meu si incerc sa ma conformez regulilor Amatur si nu cred ca am suparat pe nimeni pana acum ( intentionat bineinteles).
    Daca m-am inscris la un turneu l-am onorat chiar daca a trebuit sa merg singur cu masina suportand eu toate cheltuielile (de regula se merge in grup pt diminuarea cheltuielilor)
    iar daca a trebuit sa ma retrag, m-am retras inainte de termen pentru a nu produce neplaceri altora care asteptau un loc.

    Nu aveam de ce sa ma grabesc cu inscrierea la A+, nu era regula de "primul venit- primul servit" ca la turneele A ( pe care le enumerati dvs, unde m-am inscris in primele zile ), conform regulilor initiale aveam prioritatea asigurata.

    Ati pus acel termen de inscriere in data de 28.05 LUNI, prima zi dupa Rusalii (zi libera), nu v-ati gandit totusi ca fiind un weekend mai lung, lumea ar putea fi plecata de acasa
    si poate nu are acces la net?

    Ma acuzati ca m-am inscris in a 26 zi de la postarea turneului, da asa este, m-am inscris in data de 29.05, era ultima saptamana inaintea turneului MARTI si am intrat sa vad situatia,
    totodata avand si confirmarea ca voi putea participa la acest turneu si cand sa ma inscriu "surpriza", regulile de la postarea turneului nu mai sunt valabile si eu nu mai am loc la turneu
    Nu toata lumea poate sa stie ce program are peste 3-4 saptamani.
    Data la care m-am inscris eu (5 zile inainte) raportat la data turneului spun ca e de bun simt, nu m-am inscris in ultima zi.

    Ma luati peste picior cu faptul ca ma consider bun, da dl. Bogdan, ma consider printre cei buni raportat la categoria mea.
    Am plecat de jos acum cca 4 ani ca incepator ( amatori pe vremea aceea), cand am luat in mana prima plaeta profesionala, am invatat singur de pe internet, urmarind jucatorii din Amatur si antrenament cu colegii mei de la sala fara vreun antrenor personal. Am ajuns acum pe locul 204 in Amatur ( 73 la open) la varsta mea si sper sa nu ma opresc aici.

    Spuneti ca nu favorizati, dar exact asta faceti, adica daca si-a rezervat loc la avion si hotel cum sa nu joace?... doar are bilet de avion !!!, nu conteaza pe ce loc e in clasament.
    Si eu vin de la 300 km dl Bogdan, plec la 4-5 dimineata duminica si ma intorc cand se termina turneul pt ca lunea trebuie sa merg la servici. Nu mai este cazul acum.

    Nu domnule Bogdan, iti rezervi loc la hotel si bilet de avion in conditiile in care locul in clasament te pozitioneaza in locurile disponibile la turneu la categoria ta, in caz contrar te adaptezi situatiei.
    Si eu am strins din dinti in primul an cand nu am putut participa la nici un turneu A+ (nu aveam puncte), sau cand am iesit de pe tabloul principal cu cateva zile inaintea turneului ( datorita clasamentului)
    sau in alti ani cand am trecut la categorie superioara exact inaintea unui turneu A+ si am ratat turneul tot datorita clasamentului si categoriei, pentru ca nu am facut blaturi .
    Atunci aveam 2 categorii acum avem 4 categorii si tot e nevoie sa favorizam pe cineva.

    Ma acuza lumea ca trebuia sa vad modificarea si sa ma inscriu mai repede ca sa am locul garantat.
    Locul era garantat de conditiile de inscriere la turnee A+ din regulament avand in vedere locul meu din clasament si locurile disponibile la categoria mea.
    Imi cer scuze, nu pot stau toata ziua pe forum sa verific toate modificarile care apar la turnee.

    Imi asum si eu vina ca nu am intra in fiecare zi pe forum sa vad daca nu sunt modificari, stiind ca am asigurata prioritatea, dar nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca regulile de inscriere se vor schimba dupa 2 sapatamani de la postarea turneului.
    Ma asteptam sa fie modificari la numar de jucatori pe categorii, eventual ore de incepere , dar nu la conditiile de inscriere.

    Asta e, am mai luat o teapa, dar nu mai conteaza, mergem inainte.

    Sa vedem ce veti face la urmatorul turneu A+ cand in primele zile se inscrie toata lumea iar in ultimele zile incep retragerile, ( pentru ca asta se va intampla dupa situatia de acum)
    cum ii mai impacati pe cei care intra pe ultima suta de metri pe tabloul principal, si care nu au bilete de avion, cazare sau transport asigurat....

    Imi cer scuze de la cei pe care i-am suparat sau daca m-am repetat.

    Sa aveti un turneu frumos!

    Cu stima,
    Dorin
    Avea dreptate Liviu Petrescu cind a scris ca voi organizatorii sinteti in stare sa schimbati regulamentul si in timpul meciului

    Comentariu


    • Daca nu aveti bunul simt sa ii da-ti omului asta un Wild Card ma retrag eu sa ii fac loc ,apropo vedeti si cu Costica poate nu semana-ti cu P D S R eul

      Comentariu


      • Din cei din Ploiești, ma poate ajuta cineva cu o informatie? ajung duminica dimineata in Ploiești Sud, cu ce as putea ajunge la Blejoi?
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • Daca vroiati sa regulamenati regulamenul vostru trebuia sa il faceti cu capul ala de sus si nu invers

          Comentariu


          • Actualizare lista?


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comentariu


            • Postat în original de Bogdan V Vezi post
              Va reamintesc ca termenul pentru retragerile fara penalizare va expira maine seara, la ora 21:00:
              Ce dreak mai vrei sa penalizezi ,la voi nici ala care moare si nu ajunge la turneu este penalizat

              Comentariu


              • Postat în original de corbucosmin5 Vezi post
                Actualizare lista?

                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Pe bune? s-a actualizat cu 15 minute înainte de întrebarea ta.
                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                Comentariu


                • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                  Pe bune? s-a actualizat cu 15 minute înainte de întrebarea ta.
                  Nu am observat, scuzele mele!


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comentariu


                  • Va place, nu va place, DORINMO are dreptate. Exista un regulament si el trebuie respectat. Se vede clar ca actualul regulament nu acopera inca perfect toate aspectele. Va trebui imbunatatit. Dar pana atunci, trebuie sa respectam o regula de bun simt, care zice ca nu se schimba regulile in timpul jocului. Sa speram ca aceste aspecte neclare din regulament, vor fi regandite si se vor gasi solutii care sa nu mai dea nastere la interpretari diferite.
                    Sa ne vedem sanatosi !

                    Comentariu


                    • Pe lista de așteptare la Open , jucători ? arhicunoscuți ? din circuit , și in lista principală , jucători cu 0=ZERO !!!

                      Turneu A+ !!!

                      Care REGULAMENT ???

                      Comentariu


                      • Mi-ar fi placut sa particip la acest turneu, din pacate, stiam ca era foarte posibil ca pe 2 sa nu fiu disponibil, de aceea am preferat sa nu incurc lumea si sa ma inscriu ca mai apoi sa ma retrag.

                        Vazand listele de asteptare si cresterea numarului de participanti din Amatur cred ca numarul turneelor A+ ar trebui marit. Cat timp exista o cerere mai mare de participare la turnee nu vad de ce nu s-ar creste si numarul turneelor. Am reusi sa incurajam si mai mult practicarea in Romania a acestui sport pe care cu totii il iubim atat de mult. Daca atatea capete luminate isi unesc fortele se pot gasi solutii astfel incat toata lumea sa fie, pe cat posibil, multumita.

                        Va urez tuturor mult succes si sa aveti o experienta cat mai placuta.
                        Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 30.mai.2018, 22:25.
                        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                        FH: Butterfly Dignics 05
                        BH: Tibhar Grass D.TecS

                        Comentariu


                        • Se retrage Stinga Ovidiu.

                          Comentariu


                          • Se retrage Moisa Costel ----- Tecuci ---- avansati

                            Comentariu


                            • Multumesc frumos Bogdan !
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • se retrage Catalin Balaban Open București
                                multumesc

                                Comentariu


                                • Foarte interesant ca vor ramane afara cei mai multi la categoria cea mai superioara, Elite... Se pare ca deja 20 de mese nu sunt suficiente pentru un A+. Ar trebui regandit locatiile unde se pun turneele A+ .
                                  Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                                  Backhand> Yasaka Raksa 9
                                  Forehand> Yasaka Raksa 7

                                  Comentariu


                                  • Se retrage -Bauer Lajos din Tg-Mureș-elite

                                    Comentariu


                                    • Cu parere de rau se retrage de la categoria ,,Incepatori,, Neacsu Gabriel din Cocorastii Mislii. O criza de sciatica venita inoportun, ma impiedica sa ajung! Succes tuturor concurentilor si curaj organizatorilor!

                                      Comentariu


                                      • Se retrage Belba Caius Petrica, Open.

                                        Comentariu


                                        • Se retrage Mihailescu Radu, Open.

                                          Comentariu


                                          • 1. Negrea Mihai , Ploiești - INCEPATORI
                                            2. Micu Alexandra, Ploiești - INCEPATORI

                                            Comentariu


                                            • Sdranca Mircea se retrage

                                              Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Mai am 2 locuri în mașină pentru duminică, cu plecare la ora 7.30 din București - Blejoi și retur! Tel: 0770 679 617.

                                                Comentariu


                                                • Bogdan origanizatorul
                                                  E ca m am retras degeaba?
                                                  Ca vad ca pe MP intram lejer
                                                  Pana mea



                                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Negria Mihai din București la Open.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X