Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Iberom", Tulcea - 16.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de remttt Vezi post
    Am o singura propunere pentru tine Raducu:
    Organizeaza te rog un turneu, si voi fi prezent cu siguranta, doar de curios sa vad daca ai atins toate punctele descrise mai sus.
    Pana atunci, sa ne auzim si sa ne revedem cu bine.
    Remi, ce am sustinut eu e foarte simplu de realizat pentru un organizator care nu se gandeste numai la bani: anunta dinainte ( pentru ca stii ! ) ce probleme sunt cu sala ! Atat ! In conditiile astea, fiecare e liber sa participe sau nu... Iar aici nu vorbeam despre competenta, cu atat mai putin despre competenta mea, ci despre deschidere, transparenta si bun simt.

    Comentariu


    • Multumesc tuturor celor prezenti la turneu si in special organizatorilor pentru munca depusa. Este primul turneu de asemenea anvergura la care am participat am urmarit zeci de oameni cu stiluri diferite de joc,
      persoane care joaca deprimant de bine de iti vine sa nu mai scoti paleta de tenis decat la sprit cu prietenii. Sanatate , numai bine tuturor si jocuri placute .

      Comentariu


      • Citind comentariile am ajuns la următoarele concluzii: 1). Toți am jucat în aceleași condiții (vezi Romania - Danemarca 2-5, pe un teren impracticabil, parțial cu nisip); 2). îmi asum responsabilitatea eșecurilor din grupele inferioare deși pot să spun că a fost o ''grupă a morții'' din care favoritul 1 (MP 19,5) s-a calificat mai departe de pe locul 4; 3). Borșul de pește a meritat nota 10++; 4). Organizatorii au făcut tot ce le-a stat în putință, dar cu natura nu te poți pune. Ne vedem la Constanța pe 30 iunie, într-o lume mai bună și mai dreaptă, unde cei care consideră că au fost nedreptățiți pot încerca să se reabiliteze în fața propriilor suporteri și mai mult decât atât! Succes tuturor competitorilor!
        DONIC Waldner Senso Carbon
        fețe FH - DONIC Acuda Blue P1
        BH - DONIC Acuda Blue P2

        Comentariu


        • Un turneu interesant.Sunt mandru,foarte mîndru de faptul ca am ieșit in primii 8.Stiti de ce?Visul oricărui antrenor este sa fie învins de către sportivii sai.La Tulcea așa a fost.Felicitari Chiscop Bogdan și Rares Constantinescu.Cat despre turneu.In August o sa fac un turneu la Brăila....O sa fie cald in sala și mîncarea inclusă in taxa.Spor.

          Comentariu


          • In calitate de organizator al acestui turneu si in urma discutiilor de pe forum, consider ca trebuie sa imi spun punctul de vedere.
            In primul rand, multumesc tuturor participantilor prezenti si celor care m-au ajutat la organizarea concursului. Multumesc Luca Octavian (cel care "a dat nastere" Clubului de tenis de masă Iberom), lui Manea Mihaita care chiar daca nu a fost trecut organizator oficial, a fost alaturi de noi si ne-a ajutat la bunul mers al lucrurilor; Multumesc Bran Florin, Petcu Liviu, Pana Remus, Fedot Valentin, Dumitrache Mircea, Timofei Valentin, Peiu Cosmin si celorlalti pe care poate i-am omis.
            In mod deosebit vreau sa multumesc familiei mele (sotiei Floriana, copiilor Bogdan si Rares, mama soacra Maria si nasul Silivestru Nicu) care ma sustine si mai presus de toate ma ajuta ori de cate ori am nevoie. Multumim celor de la Green Garden pentru superba locatie pe care am avut-o la dispozitie pentru a servi borsul de peste si a ne racori sub umbrelute.
            Revenind la participantii prezenti si aici ma refer in special la cei veniti din alte judete si chiar din alta tara (Republica Moldova), vreau sa va multumesc in mod special pentru ca, prin prezenta voastra si jocul prestat de voi ati incantat lumea prezenta la sala. Am fost placut impresionat sa vad jucatori incepatori sau amatori din Tulcea care au ramas pana la sfarsit pentru a va admira prestatiile de la mesele de joc. Consider ca pentru tulceni acest concurs nu poate fi decat un pas inainte si un extraordinar stimulent pentru a aprofunda mai bine acest joc si pentru a intelege cu adevarat ce inseamna spiritul AMATUR.
            Ultima editare de Iulian Gherasim; 18.iun.2018, 21:56.
            ARTICOLE TENIS DE MASĂ



            Comentariu


            • Referitor la conditiile de joc si taxa turneului, precizez inca din start ca nu doresc sa intru in polemica cu nimeni, vreau doar sa impartasesc punctul de vedere.
              In primul rand , atunci cand am ales aceasta sala, am considerat ca va fi o alegere mai buna decat Sala Polivalenta. Am fost de multe ori in aceasta sala, am jucat fotbal, am participat ca spectator la meciuri de handbal(fiica mea face handbal in aceasta sala) si chiar la meciuri de volei. Niciodata , chia si vara nu a fost atat de cald - probabil ca fiecare dintre noi am fost "un mic calorifer". Despre lumina pot spune ca, chiar daca nu este o lumina adecvata tenisului de masa fiind mai slaba(nu stiu daca vreo sala din tara are lumina potrivita pentru acest sport), macar nu a batut soarele pe mese si cel mai important nu a existat condens. A fost o lumina constanta in toata sala cu care te puteai obisnui (parere personala).
              Din pacate acestea sunt riscurile atunci cand faci turnee vara, nu am reusit sa imi dau seama ca o sa fie poate prea cald pentru unii jucatori si imi cer scuze pe aceasta cale. Si eu la turneu la Galați am ajuns la Infirmerie din cauza caldurii si nu doresc nimanui sa pateasca ce am patit eu.
              Despre taxa de participare vreau sa mentionez CLAR un aspect : Pestele a fost daruit de unul din jucatori, un mare pasionat de tenis si turnee AMATUR si ii multumesc pe aceasta cale inca odata cu toate ca am facut-o si in postul anterior.
              Cu alte cuvinte, taxa a fost calculata astfel incat sa nu venim cu bani de acasa. Si stiti ce? CHIAR AM REUSIT.
              Vreti sa mai stiti ceva? Sunt multi cei care ma cunosc foarte bine si pot confirma ca eu nu fac aceste lucruri pentru bani. Ca idee la primul turneu A organizat in Tulcea acum 2 ani am iesit cu 15 lei minus, dar nu am mers sa ma plang nimanui. Iar la acest turneu am iesit cu un profit fabulos de aproximativ 400 lei (pentru detalii despre ce inseamna sa organizezi un turneu A va stau la dispozitie la telefon 0769640103). Rog pe cei nemultumiti de taxa de participare sa imi trimita in privat numarul de cont sa le virez banii.
              Cei care considerati ca se merita atata efort pentru 400 lei (400 lei profitul, nu cati bani mi-au ramas mie in buzunar) va rog sa imi trimiteti mesaje in privat sa va dau reteta succesului.
              CRED CA PASIUNEA PENTRU ACEST SPORT ESTE MAI PRESUS DE BANI !


              P.S. Cu rusinea sa o lasam mai moale, ca mie nu are de ce sa-mi fie rusine la cat de mult am dat sportului acesta, la cat de mult am promovat acest sport si la cat de multi jucatori din Tulcea si alte locuri din tara apreciaza tot ce fac eu pentru acesta miscare numita AMATUR.
              ARTICOLE TENIS DE MASĂ



              Comentariu


              • Domnul Radu Costica sunteti un om deosebit si imi cer mii de scuze pentru disconfortul creat de caldura din sala. V-am spus si personal si doresc si public sa imi cer scuze inca odata pentru faptul ca nu am putut aprecia acest aspect.
                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                Comentariu


                • Foto turneu :
                  https://web.facebook.com/media/set/?...1&l=c660564a4f
                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                  Comentariu


                  • Dar niste clasamente la Open si Elite, eventual niste meciuri inregistrate...?!

                    Comentariu


                    • Da, din fericire am reușit acum sa terminam de cărat și restul de mese și mantinele. Sper ca mai pe seară să reușesc să postez clasamentele.
                      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                      Comentariu


                      • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                        Domnul Radu Costica sunteti un om deosebit si imi cer mii de scuze pentru disconfortul creat de caldura din sala. V-am spus si personal si doresc si public sa imi cer scuze inca odata pentru faptul ca nu am putut aprecia acest aspect.
                        Iulian, iti multumesc pentru explicatie si pentru mesaj. Daca vreo afirmatie din mesajul meu te-a jignit, te rog sa ma ierti. Mesajul nu era indreptat impotriva ta, ci impotriva unor practici ajunse deja obisnuinta prin Amatur. Atat ale unor organizatori, cat si ale unor participanti foarte activi pe forum. Nu mai stau sa explic, ca nu are sens. Am vazut ca ai inteles nemultumirea mea, spre deosebire de toti ceilalti care au comentat pe subiect. Inca o data, iti multumesc pentru lamuriri si te rog sa imi ierti supararea.

                        Comentariu


                        • Clasament Open

                          1. Stoica Iurie - Moldova
                          2. Jimmy Lu - București
                          3 -- 4
                          Baiburi Levent - Tulcea
                          Stolearenco Igor - Galați
                          5 -- 8
                          Papacu Bejoli - București
                          Gherasim Iulian - Tulcea
                          Voinea Emil - Brăila
                          Sindrinschi Victor - Moldova
                          9 -- 14
                          Peiu Cosmin - Babadag
                          Staicu Dan - Constanța
                          Solcan Florin - Constanța
                          Luca Octavian - Tulcea
                          Osman Metin - Tulcea
                          Caminschi Vladimir - Moldova
                          15 -- 1v gr.sup.
                          Alexeev Alexandru - Moldova
                          16 -- 20 0v gr.sup.
                          Avram Nicolae - Nedelea
                          Trocaru Remus - Tulcea
                          Orac Teodor - Ramnicu Valcea
                          Nicula Florin - Constanța
                          Toader Nicolae - Tulcea
                          21 -- 22 2v gr.inf.
                          Turcu Viorel - Piatra Neamț
                          Lemnaru Victoria - Moldova
                          23 -- 1v gr.inf.
                          Morari Dumitru - Moldova
                          24 -- 28 0v gr.inf.
                          Samoila Ion - Babadag
                          Nicola Marian - Constanța
                          Baschir Cristian - Tulcea
                          Dumitrache Mircea - Tulcea
                          Pancrat Cristian - Tulcea


                          Clasament Elite

                          1. Enciu Alexandru - Slobozia
                          2. Constantinescu Rares - Brăila
                          3 -- 4
                          Neagu Mircea - Constanța
                          Manea Mihaita - Tulcea
                          5 -- 8
                          Fratila Robert - Filipestii de Targ
                          Ion Marius - Brăila
                          Wischegg Robert - Galați
                          Chiscop Bogdan - Galați
                          9 -- 12 1v gr.sup.
                          Arion Costel - Galați
                          Neculai Alexandru - Tulcea
                          Tiganisteanu Adrian - Constanța
                          Nitu Victor - Slobozia
                          13 -- 16 0v gr.sup.
                          Radu Costica - Galați
                          Vlase Gheorghe - Slobozia
                          Zarinschi Catalin - Galați
                          Leolea Andrei - Constanța
                          17 -- 20 0v gr.inf.
                          Taranu Nicusor - Tulcea
                          Fratea Aurel - Constanța
                          Zainescu Corneliu - Galați
                          Istrate Cristian - București
                          Ultima editare de Iulian Gherasim; 21.iun.2018, 17:49.
                          ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                          Comentariu


                          • Postat în original de Ion Marius Vezi post
                            Un turneu interesant.Sunt mandru,foarte mîndru de faptul ca am ieșit in primii 8.Stiti de ce?Visul oricărui antrenor este sa fie învins de către sportivii sai.La Tulcea așa a fost.Felicitari Chiscop Bogdan și Rares Constantinescu.Cat despre turneu.In August o sa fac un turneu la Brăila....O sa fie cald in sala și mîncarea inclusă in taxa.Spor.
                            E bine de stiut, Mariusica. Am inteles mesajul tau: te doare la basca daca vom fi prezenti sau nu. E ok. Nu va fi nici o pierdere pt nimeni. Candva lucrurile erau altfel, dar ai dreptate, lucrurile se schimba... Acum sunt clienti garla, iti permiti ...

                            Comentariu


                            • Costică,sincer nu știu ce sa mai înțeleg?Ce te-a deranjat la mesajul meu?Din câte am înțeles eu,nemulțumirea ta a constat in faptul ca nu ai fost anunțat din timp de condițiile favorabile sau nu de la turneul la care urma sa te înscrii sau nu.Fiind turneul de la Brăila pe data de 11 August m-a gîndeam ca e ok sa scriu faptul ca o sa fie cald(nu am cum sa remediez problema asta).Cat despre mîncare,consider ca majoritatea trebuie sa decidă și in decursul turneelor organizate de mine au fost mai mulți oameni multumiți decât cei nemulțumiți.Deoarece te consider un bun amic,am rugămintea sa.mi răspunzi.Merci frumos.

                              Comentariu


                              • Marius, iti raspund cu placere, din acelasi motiv pt care m-ai rugat sa iti raspund. Apreciez faptul ca m-ai anuntat ca va fi cald, pt ca stiu ce am de facut. Presupun ca pt mine a fost mesajul atat de sec si categoric, din moment ce eu am fost singurul care am pus problema sa fim anuntati dinainte. Nu apreciez la fel de mult tonul pe care ai anuntat sec ca se va plati si masa, indiferent de ce vrea unul sau altul. Raspunsul sec a fost de data asta pt Robert, care a pus aceasta problema. Prin cuvintele tale nu ai gresit cu nimic. Insa, in contextul discutiilor referitoare la turneul de la Tulcea - foarte bine cunoscut de tine - cand eu am considerat ca ar fi corect sa fim anunti dinainte daca exista posibilitatea sa fie insuportabil de cald, iar Robert a spus ca nu este in regula sa platim obligatoriu meniu, tu te-ai gandit sa anunti foarte sec si raspicat., CU DOUA LUNI INAINTE SI IN CADRUL ACELUIASI TOPIC IN CARE noi indraznisem sa ne spunem parerile, ca va fi foarte cald in viitorul tau turneu si ca -indiferent de pretentii - meniul va fi obligatoriu. Stii foarte bine ce ai vrut sa spui cu mesajul tau. Stiu si eu la fel de bine, ca's baiat fasnet... Si nu am nici o problema nici cu faptul ca va fi cald si nici cu faptul ca hotarasti tu ce si cum e cu meniul, pt ca tu esti cel care va organiza si va munci la acel turneu si, deci, tu esti cel care e normal sa hotarasca cu privire la tot ce tine de el. Stii foarte bine ca pe mine nu ma intereseaza nici daca e inclusa masa sau nu, nici daca e 80 de lei taxa, dar aici nu e vorba de asta. Desi nu m-am referit nici un moment la tine, tu ai tinut sa imi confirmi parerea mea despre unii organizatori si sa ne arati ca oricum nu te intereseaza ce spun unii. Daca chiar te interesa sa anunti ca va fi cald, anuntai in cadrul topicului referitor la turneul de la Brăila, pe care il vei deschide peste vreo luna, pentru ca in cadrul topicului ref la Tulcea nu aflau decat cei interesati de discutia aia, nu cei interesati de viitorul tau turneu. Iar, referitor la meniu, daca te interesa ce vor participantii si nu sa ii dai o replica lui Robert, nu anuntai sec ce ai hotarat, ci, eventual, puneai si tu o problema: bai, fratilor, vreti meniu obligatoriu 😀 sau nu ?! Nu vreau sa ma cert cu tine, dar tonul si directia mesajului tau nu-si aveau sensul. Si nu-mi explica, te rog, ca am inteles gresit, pt ca nu sunt copil..
                                Poate ( ! ) ca mesajul tau nu era neaparat indreptat in directia mea sau a lui Robert, dar indiscutabil ai vrut sa arati ca te doare la basca de ce vor unii... Iar asta e exact ce vorbeam in topicul ref la turneul de la Tulcea. Si mi-am adus aminte ca acum vreo 6-7 ani ( sau mai multi ), cand aveai vreo 20 de participanti in sala aia a ta, te interesa destul de mult ca sa ne rogi ( sau, cel putin, pe mine ) sa venim si, eventual, sa ii aducem si pe baietii din Galați... Acum, cand unii participanti vor sa joace si pe nisip si pe intuneric si la 50 de grade, nu ai nici o problema sa ne pui la punct cu PRETENTIILE noastre.

                                Comentariu


                                • Da Costică.De vre.o 10 ani încoace,la turneele de tip B mai ales,sun unii băieți sa.i Invit la turnee.Recunosc!O făceam și o fac in continuare din același motiv pentru care și tu ma sunai pe mine sa vin Lunea la turneul de la Galați:nu pentru taxa ci pentru meciuri frumoase.La voi la Galați,sunt mai mulți jucatori și mai buni.Sa știi ca de la meniul acela obligatoriu nu câștig absolut nimic,bă chiar muncesc destul de mult și eu și Simona.Fac asta pentru ca in felul asta exclud timpii morți și pentru ca.mi face plăcere sa mîncam cu toții la grămada și sa bem o bere.Eu am răspuns așa cum vrei tu sa crezi,pentru toată lumea,nu PTR tine sau Robert.Sper ca discuțiile noastre sa fie constructive și sa ne vedem pe 30 la Constanța,sa murim de cald,sa facem un meci frumos(am de luat o revanșa de acum câțiva ani de la mare) și sa bem o bere împreuna!

                                  Comentariu


                                  • Mariusica, nu as mai vrea sa continuam discutia asta. Mi-a facut mare placere sa onorez toate invitatiile tale, indiferent ca a fost vorba de vreun concurs sau de o intalnire prieteneasca, si am fost primit de tine intotdeauna cu drag. Tocmai de aceea nu am inteles de ce a trebuit sa fiu pus la punct, mai ales ca nu imi aduc aminte sa iti fi reprosat vreodata ceva sau sa fi fost pretentios. Atunci cand a fost foarte cald in sala, la fel cum a fost si la Galați uneori, nu am jucat. Si nici nu am comentat, pentru ca nu aveam de ce, din moment ce, fiind aproape, am putut sa decid singur daca ma tin curelele sau nu sa particip si cat timp inteleg foarte bine ca este imposibil, in majoritatea cazurilor, sa asiguri anumite conditii. Cat despre meniu, nu stiu si nu ma intereseaza daca castigi sau nu la el. Pot sa iti spun doar ca nu e normal sa impui participantilor sa plateasca meniu. Asa cum s-a facut la multe alte turnee, se poate face lista cu cei care sunt interesati de meniu si, functie de asta, sa poti face demersurile corespunzatoare. Nu e normal ca unul care sigur nu poate sau nu vrea sa manance ( sau nu vrea sa manance ceea ce poate organizatorul sa asigure ) sa plateasca masa, sa nu manance pentru ce a platit si, eventual, sa plateasca si ce vrea sau ce poate sa manance. Asta pe langa costuri deplasare, eventual cazare, etc..... Si nici nu are legatura cu mine, pentru ca pe mine m-a interesat intotdeauna ( sau aproape intotdeauna ) sa platesc meniul.... Imi vine in gand o gluma si te rog sa o apreciezi ca atare: parca vad ca maine, poimaine, ii pun organizatorii pe participanti, indiferent care vor si care nu vor, sa mai plateasca obligatoriu si dansul... Cat despre munca ta si a celor apropiati tie, o cunosc, o respect si nici nu am contestat-o vreodata. As fi ultimul care ar face-o... Si este adevarat ca te-am invitat si la turnee si la o simpla miscare, la fel cum ai facut si tu cu mine, si chiar m-am bucurat de prezenta ta atunci cand ai putut sa fii prezent, dar invitatiile mele nu aveau legatura in nici un caz cu turnee, pentru ca nu eu organizam acele turnee, iar numarul celor prezenti la turneu nu m-a interesat niciodata. In cazul meu a fost o sincera placere sa joc cu tine si sa mai stam la o vorba... Ca sa inchei: cu cea mai mare placere ma voi intalni cu tine ( sper ca voi reusi la ajung si la Constanța ) si cu cea mai mare placere voi bea o bere cu tine. Iar revansa trebuie sa mi-o iau eu, pt ca tu ai castigat ultima intalnire chiar la un turneu B de la Galați. Te salut si sper si eu sa fim mai intelepti in discutiile noastre, atat eu, cat si tu...

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X