Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare lemn si fete (yasaka ma lin extra off, galaxy moon, giant karate hard)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Recomandare lemn si fete (yasaka ma lin extra off, galaxy moon, giant karate hard)

    Salut, vreau sa cumpar un lemn si fete, pana acum am jucat cu paleta hobby joola 4 you, cred ca are si ceva carbon.O paleta care nu prea imi place si nici nu prea mi-a placut dar a fost de hobby.

    Acum neaparat vreau un lemn cu maner drept, am alta priza pe el decat pe flared/etc, si il simt mai bine. La flared mereu nu strangeam cum trebuie de el.

    Stil de joc, imi place ofensiv. Momentan invat loviturile, am probleme sa ridic backspin cu topspin si nu prea ma stiu la pushuri/taiate.Deci nivel incepator. Imi place sa dau topspin si drept, desi topspin imi iese mai degraba pe rever,pe forehand dau f bine drept.

    Am gasit urmatoarele:
    - yasaka ma lin extra off
    - yinhe galaxy moon FH
    - giant dragon karate hard BH

    Lemnul imi place ca e greu si drept, asta caut neaparat. Nu imi plac cele subtiri si nici cele usoare. Fetele am cautat sa fie de duritate medii-tari, am inteles ca nu pot pune fete soft pe lemn tare. Am ales fetele astea din cauza limitarii bugetului si dupa reviewuri.

    Buget disponibil 400. Nu caut fete andro, tenergy, donic si altele de genul ptr ca de unde vreau sa cumpar nu au decat chinezesti, yinhe galaxy, friendship, giant dragon, yasaka (suedia), dhs etc

    E prea off configuratia ptr incepator? Mersi, ast raspunsuri

  • #2
    Poate ar fi mai potrivit un lemn cu ceva mai multa flexibilitate, ca sa ajute la tospin - Yasaka Sweden Classic, care se gaseste cred si cu maner ST
    Giant Dragon Karate Hard nu stiu daca e potrivita pentru un incepator ca sa invete topspin, cred ca ar ajuta una medium soft, sa zicem Giant Dragon Taichi Soft
    Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

    Comentariu


    • #3
      Exact la Yasaka Sweden Classic ma gandeam si eu aseara sa recomand. Chiar daca acea paleta hobby avea teoretic carbon in ea, asa cum zici, nu cred ca era foarte rapida. Fiind incepator e bine sa o iei usor si sa inveti corect loviturile. Desigur e bine sa ceri si o parere avizata in acest sens. Din proprie experienta iti spun ca e mult mai greu sa corectezi un automatism format gresit decat sa-l inveti corect de la inceput. Ca fete eu as merge pe niste fete soft (cu burete mai moale) SH, insa ceva foarte bun, cu uzura cat mai redusa. Ca bani tot pe acolo ajungi insa o fata buna in stare SH e mai performanta decat una noua, dar cu un nivel calitativ inferior. Esti la inceput prin urmare nu vei juca cu acest setup mai mult de 6 luni (desigur daca faci lucrurile firesc si corect). Poti dupa cateva luni sa pui niste fete mai rapide noi sau tot SH.
      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
      FH: Butterfly Dignics 05
      BH: Tibhar Grass D.TecS

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X